Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το ηξερα θα εκανα απο εκει .

Με πηρε πριν απο λιγο ενας φουκαρας , μαλλον θα τον εχουν για ολο το 3ημερο , μου ειπε οτι υπήρχε συστημικό λάθος και οτι θα επιστραφούν τα λεφτά στην κάρτα απο την οποια εκανα την συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

πιθανον κολλησε στο τελευταιο βημα και δεν πηγαν τα λεφτα στην κοσμοτε, εμειναν στον αερα. Συμβαινει γενικα στις πληρωμες συχνα αυτό δεν είναι μονο της κοσμοτε προβλημα. Οντως θα σου επιστραφουν εφοσον η συναλλαγη θεωρειται μη ολοκληρωμενη. Σε αυτες τις περιπτωσεις ομως αν δεν κανω λάθος περνανε πολλες μερες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alexpef said:

Αν το ηξερα θα εκανα απο εκει .

Με πηρε πριν απο λιγο ενας φουκαρας , μαλλον θα τον εχουν για ολο το 3ημερο , μου ειπε οτι υπήρχε συστημικό λάθος και οτι θα επιστραφούν τα λεφτά στην κάρτα απο την οποια εκανα την συναλλαγή.
 

Στον λογαριασμό σου στην τράπεζα κοίταξες; Έχουν αφαιρεθεί τα χρήματα; Το λέω γιατί καμιά φορά κολλάει, αλλά τα χρήματα δεν αφαιρούνται από τον τραπεζικό λογαριασμό. Μου έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν φυγει τα χρήματα ,εχει και αριθμο συναλλαγης , μου εστειλε και την αποδειξη οτι εγινε η συναλλαγη , αρα τα λεφτα τα εχουν πάρει , γιατι μου ανέφερε οτι θα πιστωθούν τα χρήματα 10€ πίσω στην κάρτα , χωρις να ξερει το πότε θα γίνει .

Link to comment
Share on other sites

Αγορά κάρτας ανανέωσης cosmote από το wifi Greece σου δίνει τα 500 mb τον πρώτο μήνα και τα άλλα 500 mb τον επόμενο;
Έχει κάποιος κάνει αντίστοιχη αγορά να ενημερώσει ή μόνο από κατάστημα δίνεται αυτή η δυνατότητα μέσω του 16ψηφιου κωδικού.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ελπίζω στην βοήθεια σας στο παρακάτω ερώτημα:

έχω σταθερή σύνδεση + internet απο cosmote στο σπίτι μου, στο όνομα (ή ΑΦΜ) μου.

Ο γιος μου έχει καρτοκινητό Q στο δικό του όνομα (ή ΑΦΜ). Θέλω να μεταφέρω/μετατρέψε το καρτοκινητό απο Q σε frog κάνοντας την αίτηση μέσα απο το site του frog. 

Η ερώτηση μου: μπορώ να συμπεριλάβω με κάποιον τρόπο το κινητό του γιου μου στο Cosmote One; Τα ΑΦΜ μας είναι φυσικά διαφορετικά απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να συμπεριλάβω το κινητό του στο cosmote one μου.

Ευχαριστώ.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tempo said:

γεια σας, ελπίζω στην βοήθεια σας στο παρακάτω ερώτημα:

έχω σταθερή σύνδεση + internet απο cosmote στο σπίτι μου, στο όνομα (ή ΑΦΜ) μου.

Ο γιος μου έχει καρτοκινητό Q στο δικό του όνομα (ή ΑΦΜ). Θέλω να μεταφέρω/μετατρέψε το καρτοκινητό απο Q σε frog κάνοντας την αίτηση μέσα απο το site του frog. 

Η ερώτηση μου: μπορώ να συμπεριλάβω με κάποιον τρόπο το κινητό του γιου μου στο Cosmote One; Τα ΑΦΜ μας είναι φυσικά διαφορετικά απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να συμπεριλάβω το κινητό του στο cosmote one μου.

Ευχαριστώ.

Το COSMOTE One παρέχεται είτε στον ίδιο Πελάτη, εφόσον όλες οι συνδέσεις (Κινητής και Σταθερής) είναι στα στοιχεία του, είτε σε διαφορετικούς Πελάτες εφόσον οι συνδέσεις ανά ζεύγος πελατών έχουν την ίδια διεύθυνση αποστολής λογαριασμών ή ,σε περίπτωση σύνδεσης Καρτοκινητής Τηλεφωνίας, την ίδια διεύθυνση κατοικίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει την ιδια διευθυνση κατοικίας δεν υπαρχει προβλημα και ας εχει διαφορετικό ΑΦΜ , το εκανα και γω για τον γιο μου .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ελπίζω στην βοήθεια σας στο παρακάτω ερώτημα:
έχω σταθερή σύνδεση + internet απο cosmote στο σπίτι μου, στο όνομα (ή ΑΦΜ) μου.
Ο γιος μου έχει καρτοκινητό Q στο δικό του όνομα (ή ΑΦΜ). Θέλω να μεταφέρω/μετατρέψε το καρτοκινητό απο Q σε frog κάνοντας την αίτηση μέσα απο το site του frog. 
Η ερώτηση μου: μπορώ να συμπεριλάβω με κάποιον τρόπο το κινητό του γιου μου στο Cosmote One; Τα ΑΦΜ μας είναι φυσικά διαφορετικά απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να συμπεριλάβω το κινητό του στο cosmote one μου.
Ευχαριστώ.
Αν είναι δηλωμένα στην ίδια διεύθυνση νομίζω γίνεται.Εγω έχω άλλο αφμ από την γυναίκα αλλά έχουμε ίδια διεύθυνση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ermippou said:

Αγορά κάρτας ανανέωσης cosmote από το wifi Greece σου δίνει τα 500 mb τον πρώτο μήνα και τα άλλα 500 mb τον επόμενο;
Έχει κάποιος κάνει αντίστοιχη αγορά να ενημερώσει ή μόνο από κατάστημα δίνεται αυτή η δυνατότητα μέσω του 16ψηφιου κωδικού.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ για φρογκ που έκανα ανανέωση μου τα έδωσε. 500 αυτόματα και 500 για να τα πάρω μέσα από την εφαρμογή. Δε πιστεύω να αλλάζει αν έχεις κόσμο κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

αν κάνω αίτηση μεταφοράς online απο ένα καρτοκινητό Q που έχω σε Frog ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία;

Πως παραλαμβάνω την sim, πως γίνεται η ενεργοποίηση;

Ρωτάω για να κανονίσω με τα υπόλοιπα που έχω στην Q και να κάνω την αλλαγή ώστε να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tempo said:

αν κάνω αίτηση μεταφοράς online απο ένα καρτοκινητό Q που έχω σε Frog ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία;

Πως παραλαμβάνω την sim, πως γίνεται η ενεργοποίηση;

Ρωτάω για να κανονίσω με τα υπόλοιπα που έχω στην Q και να κάνω την αλλαγή ώστε να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο.

5 μήνες που άλλαξα εγώ από vodafone σε frog έκανα αίτηση online στο frog και μετά από 3 μέρες με πήραν τηλ και με είπαν σε 5 εργάσιμες θα μου έρθει η κάρτα sim με κούριερ η στα ΕΛΤΑ. Όταν την πήρα περίμενα 2-3 μέρες να χαθεί το σήμα στη Vodafone και έβαλα την frog κάρτα και ήταν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

αν κάνω αίτηση μεταφοράς online απο ένα καρτοκινητό Q που έχω σε Frog ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία;
Πως παραλαμβάνω την sim, πως γίνεται η ενεργοποίηση;
Ρωτάω για να κανονίσω με τα υπόλοιπα που έχω στην Q και να κάνω την αλλαγή ώστε να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο.
Και εγώ που την έκανα την αλλαγή από F2G σε Frog ονλαιν πριν 2 εβδομάδες, όπως τα περιγράφει ο από πάνω. Έκανα το αίτημα στη φόρμα, μετά από λίγες μέρες (δε θυμάμαι πόσες) με πήρε το 13888 για επιβεβαίωση στοιχείων, μετά από 3 μέρες νομίζω παρέλαβα SIM από ΕΛΤΑ Courier και υπέγραψα και την επόμενη είχα σήμα Cosmote. Αν μεσολαβήσει ΣΚ θα έχεις και αυτή την καθυστέρηση των 2 ημερών.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

απ'ότι έχω καταλάβει για απλή διατήρηση αριθμού (κάτι λίγα (5~10) λεπτά ομιλίας κάθε μήνα), καλύτερη είναι η Q, για σκέτο data είναι το CU, ενώ για όλα μαζί (100+ λεπτά, 50+ sms, 1GB) είναι το frog?

Μπορεί κάποιος να μού πει πόσο πάει το μαλλί σε frog, με σημερινά δεδομένα, σε διάρκεια έτους ή τριμήνου/τετραμήνου για να τα έχει τα παραπάνω;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Εχει ανανέωσει κάποιος με payzy? Δεν έβγαλα άκρη
άκυρο το κατάφερα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Η payzy σου το έδωσε διπλό το πακέτο που έβαλες ;

Λάθος μου τα mb σου διπλασιάζει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να είναι εβδομάδα διπλασιασμου;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tolisfar said:

Δεν θα έπρεπε να είναι εβδομάδα διπλασιασμου;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μερικές φορές αργούν να το ανεβάσουν (εάν πραγματι είναι εβδομάδα 2πλασιασμου) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

μου τελείωσαν σήμερα τα λεπτά ομιλίας και τα MB

. Ποιο πρόγραμμα συμφέρει να βάλω αν θέλω λίγα MB και λίγο χρόνο ομιλίας. Για ομιλία περιμένω να βγει το 60+60 αλλά για τα MB δεν γνωρίζω. Πρέπει να πάω αναγκαστικά στο national combo με 8,90?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές αργούν να το ανεβάσουν (εάν πραγματι είναι εβδομάδα 2πλασιασμου) 
αν το ενεργοποιώ από το cosmote app δεν έχει διαφορά έτσι; εννοώ παίρνει πάλι τα +60 λεπτά (όταν ανεβουν)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tolisfar said:

αν το ενεργοποιώ από το cosmote app δεν έχει διαφορά έτσι; εννοώ παίρνει πάλι τα +60 λεπτά (όταν ανεβουν)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν είναι εβδομάδα 2πλασιασμου, παρόλο που το app της Cosmote δεν το δείχνει, τα δίνει κανονικά. Το έχω κάνει πολλες φορές. 

16 minutes ago, wendel said:

μου τελείωσαν σήμερα τα λεπτά ομιλίας και τα MB

 

. Ποιο πρόγραμμα συμφέρει να βάλω αν θέλω λίγα MB και λίγο χρόνο ομιλίας. Για ομιλία περιμένω να βγει το 60+60 αλλά για τα MB δεν γνωρίζω. Πρέπει να πάω αναγκαστικά στο national combo με 8,90?

 

Υπάρχει και το πακετο 6gb με 5,35€ για 25 μέρες. Για σήμερα μπορείς να ενεργοποιησεις το δώρο απεριόριστα gb που δίνει για Καθ.Δευτέρα

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wendel said:

Το national combo θα κάνει roll over στον επόμενο μήνα εάν ενεργοποιήσω το ίδιο πακέτο πάλι μετα απο 30 ημέρες?

 

Ετσι λεει, εαν δεις κατω απο το κουμπι ενεργοποίησης, στο "Δες περισσότερα"

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 10:28 ΠΜ, Mobileras said:

Εάν είναι εβδομάδα 2πλασιασμου, παρόλο που το app της Cosmote δεν το δείχνει, τα δίνει κανονικά. Το έχω κάνει πολλες φορές. 

Μας πρόδωσε και η Cosmote με τη σταθερότητά της.. ούτε στο app της frog δεν δίνει 60+60.

Edit: επανήλθε μετά το 3ημερο και μας το έδωσε το 60+60. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...