Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση newbie χρήστη:
Το υπόλοιπό μου (κάτι λιγότερο από €11) λήγει αύριο, 14 Φεβρουαρίου και δεν σκοπεύω να το αφήσω αναξιοποίητο.
Μέχρι πότε έχω διορία να αγοράσω κάποιο πακέτο* προκειμένου να μην πάνε στο βρόντο τα χρήματα; Σήμερα 13/2 23:59 ή αύριο την ίδια ώρα;

*μάλλον θα ενεργοποιήσω το “Giga Combo” που στοιχίζει €10,90

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, minus21grams said:

Ερώτηση newbie χρήστη:
Το υπόλοιπό μου (κάτι λιγότερο από €11) λήγει αύριο, 14 Φεβρουαρίου και δεν σκοπεύω να το αφήσω αναξιοποίητο.
Μέχρι πότε έχω διορία να αγοράσω κάποιο πακέτο* προκειμένου να μην πάνε στο βρόντο τα χρήματα; Σήμερα 13/2 23:59 ή αύριο την ίδια ώρα;

*μάλλον θα ενεργοποιήσω το “Giga Combo” που στοιχίζει €10,90

Έχεις περιθώριο μέχρι τις 14/2/23 23:59 . Το έχω κάνει κι εγώ. Αλλά και σήμερα μετά τα μεσάνυχτα μπορείς να το κάνεις (για να μην ξεχαστείς), αφού αλλάζει η ημερομηνία. Το ίδιο πράγμα είναι

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, johnnykap1 said:

Έχεις περιθώριο μέχρι τις 14/2/23 23:59 . Το έχω κάνει κι εγώ. Αλλά και σήμερα μετά τα μεσάνυχτα μπορείς να το κάνεις (για να μην ξεχαστείς), αφού αλλάζει η ημερομηνία. Το ίδιο πράγμα είναι

Αποφάσισα να μην το ρισκάρω και το ενεργοποίησα λίγα λεπτά πριν απαντήσεις.
Περισσότερο λόγω των ειδοποιήσεων που με ξένισαν λίγο: Τα ενημερωτικά SMS που στέλνει η Frog όταν πρόκειται να λήξει ένα πακέτο περιλαμβάνουν και την ώρα και μάλιστα με ακρίβεια δευτερολέπτου (θα μπορούσαν να το στρογγυλοποιήσουν)
Σήμερα π.χ. έλαβα μήνυμα για κάτι data του extra bonus ανανέωσης το οποίο έλεγε «Τα MB που πήρες μέσα από το app λήγουν στις 13/02/2023, 17:48:37».
Τελικά όμως το σύστημα αφορά μόνο τα χρονικά όρια των ενεργοποιημένων πακέτων και όχι το υπόλοιπο των χρημάτων.
Τα €0,06 που έμειναν στο λογαριασμό, τους τα χαρίζω. 😁

Link to comment
Share on other sites

Το επΑΚΡΙΒΕΣ με λεπτομέρεια δευτερολέπτου όριο ισχύος στα πακέτα, ισχύει ΜΟΝΟ για τα data στην καρτοκινητή της Cosmote.

Η ομιλία λήγει 12:00 μεσημέρι μετά από 31 μέρες από την μέρα (00:00:01 -23:59:59) ενεργοποίησης των πακέτων, άσχετα εάν αυτή η ενεργοποίηση γίνει στις 00:01 ή 23:59 μιας μέρας. Και τα sms στις 23:59:59 μετά από 31 μέρες.

Για το υπόλοιπο ευρώ ακόμα και λίγες ώρες (2-3 ή και παραπάνω) από τα μεσάνυχτα αφού ολοκληρωθούν 60 μέρες από προηγούμενη κάρτα προλαβαίνει κάποιος να το παρατείνει. Όπως και η φραγή μπάινει στην πραγματικότητα αρκετές ώρες (ίσως και μετά το μεσημέρι) αφού έχουν ολοκληρωθεί 90 μέρες από προηγούμενη κάρτα.

Προϋπόθεση να μην έχουν "πέσει" τα συστήματα στα app της Cosmote, βέβαια, όπως ανέφερε ο kouerti παραπανω , πχ λόγω αναβάθμισης εκείνη τη χρονική στιγμή που θα βάλεις κάρτα.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα θεματακι με το app της frog

εχω ενεργοποιημενο το προγραμμα cosmote one, το οποιο περιλαμβανει ενα σταθερο και 2 κινητα cosmokarta,

και επαιρνα 2gb για 7 μερες οταν πληρωνα τον λογαριασμο του οτε μεσω app cosmote,

το ενα νουμερο το εκανα frog, και σημερα που περασε το cosmote one τα gb, φαινονται στο app της cosmote, δουλευουν κανονικα, αλλα δεν φαινονται καθολου στο app της frog, πηρα το 13888 και μου προτειναν να κανω απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα το frog, το οποιο το εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι, δεν ειναι κατι τρομερο αλλα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει θεμα και σε αλλους

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνονται όλα σε όλα τα app. Πχ τα προς Cosmote one δε φαίνονται στο frog app. Είναι και "άλλα" που δε φαίνονται πχ στο My Cosmote app. Μην ανησυχείς αφού τα "γράφει" το ένα από τα δύο. Ισχύουν κανονικότατα προς χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο διαθέσιμο, ήρθε και sms σήμερα.
Λέτε να μεταφέρει τα υπόλοιπα gb και λεπτά των υπολοίπων combo;; Των 8,90€ πχ;
2067f26bf6808d5c92f07be9b713b453.jpg

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NATIONAL COMBO XL

• Τα MB που δεν καταναλώνονται μεταφέρονται αυτόματα για άλλες 30 ημέρες αν το πακέτο ενεργοποιηθεί πάλι πριν τη λήξη του.

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 13,5 GB. Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00223/ MB.

• Ο χρόνος ομιλίας προς τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

• Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

• Μπορείς να αγοράσεις μέχρι 4 πακέτα ανά ημερολογιακό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Da_rudakos said:

Νέο πακέτο διαθέσιμο, ήρθε και sms σήμερα.
Λέτε να μεταφέρει τα υπόλοιπα gb και λεπτά των υπολοίπων combo;; Των 8,90€ πχ;
2067f26bf6808d5c92f07be9b713b453.jpg

Sent from my V2145 using Tapatalk
 

Δυστυχώς μάλλον όχι.. μόνο μεταξύ ομοίων γίνεται το rollover 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Da_rudakos said:

Νέο πακέτο διαθέσιμο, ήρθε και sms σήμερα.
Λέτε να μεταφέρει τα υπόλοιπα gb και λεπτά των υπολοίπων combo;; Των 8,90€ πχ;
2067f26bf6808d5c92f07be9b713b453.jpg

Sent from my V2145 using Tapatalk
 

Πακέτα των 25 ημερών ξέρουν να βγάζουν..
Πακέτα των 50 ημερών, θα βγάλουν ποτέ;

Αυτό το νέο XL θα ήταν ενδιαφέρουσα επιλογή αν είχε διάρκεια 50 ημέρες

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στην αρχή αυτό το πακέτο το είχαν 12€ και μετά το αλλάξανε στα 13,50€

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχαν στα 12€; Τώρα βγήκε πριν κάτι μέρες και πάντα 13,5 το βλέπω.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έδωσε κι εσάς 10 GB ή μόνο σε εμένα που έβαλα τελευταία αγαπημένη χώρα την Τουρκία;; 😉

IMG_20230215_142202.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σας έδωσε κι εσάς 10 GB ή μόνο σε εμένα που έβαλα τελευταία αγαπημένη χώρα την Τουρκία;; 😉

IMG_20230215_142202.jpg

10 gb και σε μενα λογικά λογω Τουρκίας Συρίας 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα και στα 3 που έχουμε σπίτι ακόμη τίποτα. Πρέπει να κάνουμε κάτι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εδώ που τα λέμε λίγο τραγικό αυτό που τρέχουμε να βάλουμε αγαπημένη χώρα όποια καταστρέφεται για να πάρουμε ίντερνετ...

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tolisfar said:

Εγώ το γύρισα και στα 3 που έχουμε σπίτι ακόμη τίποτα. Πρέπει να κάνουμε κάτι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

"Μπούκωσε" το σύστημα από όσους σήμερα το μάθαμε από το kallitexni και "τρέξαμε" να βάλουμε "αγαπημένη χώρα".

Ελπίζουμε η επόμενη "αγαπημένη χώρα" να ΜΗΝ είναι η δικιά μας!!!

Link to comment
Share on other sites

"Μπούκωσε" το σύστημα από όσους σήμερα το μάθαμε από το kallitexni και "τρέξαμε" να βάλουμε "αγαπημένη χώρα".
Ελπίζουμε η επόμενη "αγαπημένη χώρα" να ΜΗΝ είναι η δικιά μας!!!
Μωρέ μακάρι να μήν είναι ποτέ καμία. Και ας μήν σώσουμε και πάρουμε giga

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε το είχαν στα 12€; Τώρα βγήκε πριν κάτι μέρες και πάντα 13,5 το βλέπω.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μπορεί και να κάνω λάθος και να μην ήταν αυτό το πακέτο αλλά είμαι σίγουρος ότι είχε βγάλει πακέτο με ίντερνετ και ομιλία εκτός απ αυτό με 8,90€ και 10,90€ και ένα καινούργιο με 12€ στο cosmote app όμως πριν 10-15 μέρες γιαυτό ίσως να το σύνδεσα (ίσως λάθος) με το καινούργιο 13,50€!
Και ήμουν να το βάλω άλλα τελικά έβαλα από wifiGreece.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dimi_1982 said:

Μπορεί και να κάνω λάθος και να μην ήταν αυτό το πακέτο αλλά είμαι σίγουρος ότι είχε βγάλει πακέτο με ίντερνετ και ομιλία εκτός απ αυτό με 8,90€ και 10,90€ και ένα καινούργιο με 12€ στο cosmote app όμως πριν 10-15 μέρες γιαυτό ίσως να το σύνδεσα (ίσως λάθος) με το καινούργιο 13,50€!
Και ήμουν να το βάλω άλλα τελικά έβαλα από wifiGreece.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι παραπάνω προσφέρει η ανανέωση μέσω του wifigreece ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, greatst said:

Να ρωτήσω: με σταθερό και Frog στο ίδιο ΑΦΜ μπορεί να ενεργοποιηθεί Cosmote One?

Ναι!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cfotis13 said:

Ναι!

Ωραία! Το ρώτησα γιατί στην σελίδα

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/one.html

στο πράσινο πλαίσιο που λέει "Κάθε σπίτι μπορεί να αποκτήσει COSMOTE One!" στα καρτοκινητά στην εικόνα δείχνει μόνο τα λογότυπα του What's up και της COSMOKAPTA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...