Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, th3m said:

Γινεται ευκολα η αλλαγη απο whatsup student σε frog? Και αν ναι πως γινεται?

Επισης αν κανεις την αλλαγη θα εχεις τα 60+60 λεπτα που δινουν για το πρωτο 12αμηνο?

Ευχαριστω

Δε νομίζω ότι είναι λογική (συμφέρουσα για εσένα δλδ) η μετατροπή του WU student σου σε frog και να χάσεις τα προνόμια που δίνει το WU στους φοιτητές (πχ 600ΜΒ κάθε 1μηνιά που προστίθενται) , όταν μπορείς να πάρεις επιπλέον (και άλλη sim καρτοκινητού Cosmote δλδ) προκειμένου να επωφεληθείς και των δωρεάν 60΄(+60΄ από το app) με 3΄ min χρέωση για 1 έτος.

Δε γνωρίζω εάν ισχύει ακόμη η αγορά με 5Ε η μια sim frog από την Wolt, αλλά είναι μια φθηνή λύση, και την ταυτοποιείς μόνος σου:

 

2 frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ευκολα η αλλαγη απο whatsup student σε frog? Και αν ναι πως γινεται?
Επισης αν κανεις την αλλαγη θα εχεις τα 60+60 λεπτα που δινουν για το πρωτο 12αμηνο?
Ευχαριστω
Πολύ εύκολα

στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314. Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι χωρίς χρέωση, οι επόμενες χρεώνονται 3€

Το υπόλοιπο που έχεις παραμένει

Τον πέρασμα Μάρτιο έκανα φρογκ ένα φοιτιτιικο δικό μου και το έδωαα στην φουκαριαρα την μάνα μου :)

Κάθε μήνα έχει τα τζάμπα 60+60 που δίνει και τα 500 (αν θυμάμαι καλά) προς φρογκ



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





.... αλλά είναι μια φθηνή λύση, και την ταυτοποιείς μόνος σου:
 


Ενδιαφέρον αλλα

τι εννοείς ταυτοποιείς μόνο σου;;; Πας σε κατάστημα;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγίες στην περιγραφή του προϊόντος μπαίνεις στην διεύθυνση της προωθητικής εταιρείας και κάνεις από εκεί την ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγίες στην περιγραφή του προϊόντος μπαίνεις στην διεύθυνση της προωθητικής εταιρείας και κάνεις από εκεί την ταυτοποίηση.
Άμα γίνεται ηλεκτρονικά είναι μια χαρά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τώρα που το βλέπω τουλάχιστον το τοπικό κατάστημα εδώ δεν φαίνεται να διαθέτει πακέτα σύνδεσης πλέον. Δεν ξέρω τι γίνεται σε wolt markets άλλων περιοχών. Πούλαγαν και πακετάκια q και υπήρχαν μάλιστα κάποια στιγμή αναφορές ότι οι τύποι τα μπέρδευαν, έφερναν δηλαδή frog αντί για q και το αντίστροφο... Κι έλεγαν ότι είναι και το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πριν καμμια δεκαρια μερες εκανα αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε φρογκ,

1. δεν ειδα καμμια προσφορα των 60+60 για 1 χρονο που εχει ειπωθει, εκτος και εαν αφορα μονο αυτους που ερχονται απο αλλη εταιρεια

2. μου χρεωσανε 3 ευρω για την αλλαγη ενω δεν εχω ξανακανει αλλαγη πακετου εδω και 3 χρονια που εχω ερθει απο την Q,

3. μπηκανε τα 30 gb της προσφορας της ουκρανιας

4. ενεργοποιησα και το πακετο των 60+60 με 3,2 ευρω, οκ

5. δεν χαθηκαν τα gb κατα την αλλαγη ουτε τα sms

6. χαθηκαν ολα τα λεπτα ομιλιας ομως οποτε επρεπε να αγορασω αμεσως καινουριο πακετο

Edited by arxioannis
Link to comment
Share on other sites


1. δεν ειδα καμμια προσφορα των 60+60 για 1 χρονο που εχει ειπωθει, εκτος και εαν αφορα μονο αυτους που ερχονται απο αλλη εταιρεια
κακο αυτο και κριμα που το εκοψαν

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

Εδώ πάντως ακόμα τα αναφέρει δεν ξέρω αν ήταν πάντοτε μόνο για νέους συνδρομητές.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι τα δινει μολις κανεις την 1η ανανεωση και μετα, 

εγω ειχα ηδη χρηματα μεσα απο την κοσμοκαρτα τα οποια δεν χαθηκαν και πηρα πακετο,

δεν εχω κανει ακομη ανανεωση στην φρογκ, οποτε θα περιμενω οταν θα κανω ανανεωση να το τσεκαρω,

ευχαριστω για τον συνδεσμο, 

τα 5gb για 7 μερες τα εδωσε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή ήμουν περίεργος τους ρώτησα, δυστυχώς πλέον δεν ισχύει για μετατροπές πακέτων

ddccbfe19604e48bc29e1668353d0356.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋποθεση ΑΡΚΕΤΑ αυξημένης αξιοπιστίας/εγκυρότητας (εννοείται και ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ του "τι ακριβώς ρωτά" κάθε πελάτης και ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ για αυτόν) σε σχέση με μια άλληε εταιρία με υπαλλήλους στην εξυπηρέτηση "ό,τι να'ναι ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΛΑΧΕΙ το βραδυάτικο να πέφτει και δε πα να..."

Εάν ισχύει το παραπάνω,

Η σωστή διατύπωση είναι: "Η συγκεκριμένη προσφορά αποδίδεται ΠΙΑ.....",

καθώς προσωπικά τα έχω πάρει για από WU σε frog, αλλά πριν λίγο πάνω από 1 έτος (τέλη 2021).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από μετατροπή ενός αριθμού από what's up σε frog πριν από κάτι μήνες τα δίνει κανονικά. Ίσως το σταμάτησαν

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μένα τα είχε δώσει τον Μάρτιο όπως έγραψα

Αλλά.απο ότι φαίνεται τώρα δεν τα δίνει

Και το νέες ενεργοποιήσεις που λέει δεν είναι και πολύ σαφές αν εννοεί και την φορητότητα. Όπως το βλέπω εγώ μάλλον όχι. Τεσπα μπερδεύει το πράγμα.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να το ψαξουν καλά.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος παραπάνω λέει ότι έβαλε κάρτα και πήρε την προσφορά τελικα.
Θα κάνει ανενεωαη και θα τσεκαρει, μακάρι να δουλέψει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα μεταφορά στη frogg έχω σήμα κανονικό μπορώ να καλέσω αλλά έχω πρόβλημα με ορισμένους αριθμούς και σταθερά και κίνιτα που δεν μπορούνε να με καλέσουν. έχω ελέγξει ότι δεν είναι αποκλεισμένοι. τι μπορεί να συμβαίνει μήπως επειδή είναι καινούργια η μετάβαση θέλει κάποιες μέρες, πήγα σε καταστήματα της cosmote δεν μπορούσαν να βρουν άκρη το έχουν δηλώσει βλάβη μήπως ξέρει κάποιος τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wendel said:

Χθες έκανα μεταφορά στη frogg έχω σήμα κανονικό μπορώ να καλέσω αλλά έχω πρόβλημα με ορισμένους αριθμούς και σταθερά και κίνιτα που δεν μπορούνε να με καλέσουν. έχω ελέγξει ότι δεν είναι αποκλεισμένοι. τι μπορεί να συμβαίνει μήπως επειδή είναι καινούργια η μετάβαση θέλει κάποιες μέρες, πήγα σε καταστήματα της cosmote δεν μπορούσαν να βρουν άκρη το έχουν δηλώσει βλάβη μήπως ξέρει κάποιος τι συμβαίνει

 

Όταν λες δεν μπορούνε να σε καλέσουν.. ακούγεται κάποιο μύνημα; Κάποιο μπιπ; Κάτι τέλος πάντων; Εσένα σου έρχεται μνμ ότι σε καλέσανε και το είχες κλειστό; Πες λίγα στοιχεία ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

Και σε ποιά εταιρεία ανήκουν αυτοί που σε καλούν επίσης;

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μηνυμα ότι αυτός ο αριθμός δεν είναι διαθέσιμος κάτι τέτοιο η δεν είναι προςβάσιμος από αυτό το δίκτυο

κυρίος vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μηνυμα ότι αυτός ο αριθμός δεν είναι διαθέσιμος κάτι τέτοιο η δεν είναι προςβάσιμος από αυτό το δίκτυο

κυρίος vodafone
Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ με ένα νούμερο που έφερα στην Vodafone από την wind.

Tα νούμερο από την wind δεν μπορούσαν να με πάρουν. Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της voda και το πρόβλημα λύθηκε σε 2 μέρες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω την 12αρα wfGreece με τα 30 GB. Ta 12 euro πάνε απευθείας στην κάρτα και δε μένει υπόλοιπο να υποθέσω.

Δεν έχω βάλει ποτέ wifigreece..

 

https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Λέω να πάρω την 12αρα wfGreece με τα 30 GB. Ta 12 euro πάνε απευθείας στην κάρτα και δε μένει υπόλοιπο να υποθέσω.

Δεν έχω βάλει ποτέ wifigreece..

 

https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Σου στέλνουν ένα κωδικό για την κάρτα που αγοράζεις και οδηγίες πως να τον καταχωρήσεις. Ουσιαστικά με τα 12€ αγοράζεις το πακέτο με τα data και τον χρόνο ομιλίας. Δεν περνάνε χρήματα ώστε να επιλέξεις πρόγραμμα εσύ όπως συμβαίνει με κάρτες που αγοράζεις από γερμανό ή με online αγορά μέσω κάρτας, paypal κτλ    

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρατε για την wifigreece, θέλω να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Αν βάλω την κάρτα με τα 6€ και τα 6GB, (ξέρω ότι δεν μπαίνουν χρήματα αλλά πακέτο) ο χρόνος και το χρηματικό υπόλοιπο που ήδη έχω, ανανεώνονται για άλλους 2 μήνες; Αν το έχει κάνει κάποιος ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρατε για την wifigreece, θέλω να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Αν βάλω την κάρτα με τα 6€ και τα 6GB, (ξέρω ότι δεν μπαίνουν χρήματα αλλά πακέτο) ο χρόνος και το χρηματικό υπόλοιπο που ήδη έχω, ανανεώνονται για άλλους 2 μήνες; Αν το έχει κάνει κάποιος ας μου απαντήσει.
Το χρηματικό υπόλοιπο σίγουρα, το έχω κάνει πολλές φορές τώρα ο χρόνος ομιλίας δεν πιστεύω τι εννοείς, ο χρόνος που έχεις λέγει οπότε είναι να λήξει.
Δίνεις 6 ευρω το χρηματικό υπόλοιπο που έχεις λήγει 2 μήνες μετά, και έχεις 2GB για 25 μέρες, οτι αλλα έχεις λήγουν στην ημερομηνία τους δεν αλλάζει κάτι.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leotzian said:

Το χρηματικό υπόλοιπο σίγουρα, το έχω κάνει πολλές φορές τώρα ο χρόνος ομιλίας δεν πιστεύω τι εννοείς, ο χρόνος που έχεις λέγει οπότε είναι να λήξει.
Δίνεις 6 ευρω το χρηματικό υπόλοιπο που έχεις λήγει 2 μήνες μετά, και έχεις 2GB για 25 μέρες, οτι αλλα έχεις λήγουν στην ημερομηνία τους δεν αλλάζει κάτι.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αυτό ακριβώς εννοώ αν παρατείνεται, δηλαδή το υπόλοιπο του χρόνου ανανέωσης. Τα πακέτα ομιλίας, τα SMS κλπ. το ξέρω ότι δεν ανανεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...