Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, wendel said:

Είχα την εντύπωση ότι μπορείς να έχεις σε κάθε συσκευή το app αλλά μόνο για έναν αριθμό, έτσι είναι στην Q τουλάχιστον. Στην Q μάλιστα έχω στο ίδιο app δύο νούμερα με δύο διαφορετικά user names.

 

Στο app της εταιρίας που αναφέρεις, εγώ διαχειρίζομαι 7 διαφορετικά νούμερα εκ των οποίων τα 4 έχουν το app και στις δικές τους συσκευές οι κάτοχοι των αριθμών. Στo app της frog όμως δεν γίνεται. Αλλά επειδή η άλλη εταιρία έχει γίνει τώρα ακριβότερη, ήδη έκανα φορητότητα στη frog, στα 3 από αυτά επειδή δεν μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο, οπότε συμφέρει η frog.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Στο app της εταιρίας που αναφέρεις, εγώ διαχειρίζομαι 7 διαφορετικά νούμερα εκ των οποίων τα 4 έχουν το app και στις δικές τους συσκευές οι κάτοχοι των αριθμών. Στo app της frog όμως δεν γίνεται. Αλλά επειδή η άλλη εταιρία έχει γίνει τώρα ακριβότερη, ήδη έκανα φορητότητα στη frog, στα 3 από αυτά επειδή δεν μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο, οπότε συμφέρει η frog.

Συμφέρει όντος ρωτάω γιατί η FROG χρεώνει ανά 3λεπτό ενώ η Q ανά δευτερόλεπτο.  

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wendel said:

Συμφέρει όντος ρωτάω γιατί η FROG χρεώνει ανά 3λεπτό ενώ η Q ανά δευτερόλεπτο.  

 

Σου έγραψα και πιο πάνω "αν δεν μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο". Γιατί υπάρχει το πακέτο των 60 λεπτών που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο. Αυτό το πακέτο εβδομάδα παρά εβδομάδα σου δίνει διπλάσιο χρόνο ομιλίας. Δηλαδή αν βάλεις πακέτο των 60΄ αυτήν την εβδομάδα που έχει διπλασιασμό με 3,02€ θα έχεις 120΄ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και αν σε τέσσερις εβδομάδες ξαναβάλεις το ίδιο πακέτο θα έχεις άλλα 120΄ συν αυτά που θα έχουν περισσέψει από το προηγούμενο πακέτο. Με λίγα λόγια αν αγοράσεις μέσα από την εφαρμογή 10€ περνάς 3 μήνες γιατί και μηδέν υπόλοιπο να έχεις δεν σου κόβει το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται να έχεις δύο app της frog, αλλά μπορείς στο κινητό της μητέρας σου να κατεβάσεις το app της cosmote και να βλέπει από εκεί το υπόλοιπο της.
Γίνεται αν έχεις κινητό που έχει την λειτουργία dual apps

Με αυτήν την λειτουργία έχεις διπλές εφαρμογές και κυριολεκτικά σου λύνει τα χέρια σε κάποιες περιπτώσεις

Εναλλακτικά υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κλωνοποιουν άλλες εφαρμογές αλλά έχουν θέματα

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To frog μετά από ένα 7μηνο, βλέπω ότι δε με καλύπτει.

Μάλλον για τους κόκκινους με κόβω γιατί σκέφτομαι και ως λύση την e-sim ως δεύτερη κάρτα.

15 μέρες 22GB, οπότε θέλω τα διπλάσια.

Αν έχετε κάτι να προτείνετε..

Τελευταία λύση το unlimited συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

To frog μετά από ένα 7μηνο, βλέπω ότι δε με καλύπτει.

Μάλλον για τους κόκκινους με κόβω γιατί σκέφτομαι και ως λύση την e-sim ως δεύτερη κάρτα.

15 μέρες 22GB, οπότε θέλω τα διπλάσια.

Αν έχετε κάτι να προτείνετε..

Τελευταία λύση το unlimited συμβόλαιο.

Σίγουρα τα πιο φτηνά στη Vodafone είναι..

Και αν έχεις όρεξη να σκοτώνεις πλανήτες.. 200GB 10€

Screenshot_20230120-214651_Samsung Internet.jpg

20230120_215607.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

 

 

2 ώρες πριν, HEO said:

Γίνεται αν έχεις κινητό που έχει την λειτουργία dual apps

Με αυτήν την λειτουργία έχεις διπλές εφαρμογές και κυριολεκτικά σου λύνει τα χέρια σε κάποιες περιπτώσεις

Εναλλακτικά υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κλωνοποιουν άλλες εφαρμογές αλλά έχουν θέματα

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Όντως η λειτουργία με τις διπλές εφαρμογές σου λύνει τα χέρια. Την λύση αυτή την ξέρουμε αρκετοί κι εγώ την έχω ήδη για το κινητό του αδελφού μου. Αν όμως ο αδελφός μου ήξερε από κινητά και έβαζε και αυτός την εφαρμογή στο δικό του κινητό, εγώ δεν θα μπορούσα να μπω στον λογαριασμό του (δοκιμασμένο). Αυτό ρώτησε και ο φίλος παραπάνω, αν μπορεί να έχει τον ίδιο λογαριασμό σε δύο κινητά, και όχι σε ένα κινητό δύο λογαριασμούς.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα cosmote έχουν 10ευρες κάρτες ανανέωσης; Μόνο με δεκαεξαψήφιο κωδικό κάρτας παίρνουμε τα 500+500 ΜΒ;

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

 
 
Όντως η λειτουργία με τις διπλές εφαρμογές σου λύνει τα χέρια. Την λύση αυτή την ξέρουμε αρκετοί κι εγώ την έχω ήδη για το κινητό του αδελφού μου. Αν όμως ο αδελφός μου ήξερε από κινητά και έβαζε και αυτός την εφαρμογή στο δικό του κινητό, εγώ δεν θα μπορούσα να μπω στον λογαριασμό του (δοκιμασμένο). Αυτό ρώτησε και ο φίλος παραπάνω, αν μπορεί να έχει τον ίδιο λογαριασμό σε δύο κινητά, και όχι σε ένα κινητό δύο λογαριασμούς.
OK λάθος κατάλαβα
Σόρρυ !

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Frpix said:

Τα καταστήματα cosmote έχουν 10ευρες κάρτες ανανέωσης; Μόνο με δεκαεξαψήφιο κωδικό κάρτας παίρνουμε τα 500+500 ΜΒ;

12€ έχουν στα καταστήματα. Τη 10€ την περνάει από το pc κατευθείαν και δεν λειτουργεί για τα 500+500..

Link to comment
Share on other sites

Εαν δείτε στο app του frog, με 10€ απο χρεωστική παίρνεις δώρο 1,5gb για 30 μερες.

Με κωδικο καρτας στο app δίνει 500+500

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι θα γίνει και μετά την μεθεπόμενη βδομάδα με την min 10Ε κάρτα στο frog. Θα παραμείνει ή θα πάει κι αυτή στα 12Ε min? Νομίζω ότι θα παραμείνει και μετά στα 10Ε, καθώς 8Ε παραμένει στον άμεσο "ανταγωνιστή", έστω 10Ε κανονικά και όχι κάποιες λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 2 ΣΚ παρατήρησα πως μου δε μου τραβάει απο τα 1500’ προς φρογκ που μπαίνουν καθε ΣΚ αλλα καταναλώνει απο τα υπόλοιπα 600’ (+600’) που είναι προς φρογκ με καθε ανανέωση 

Συμβαινει κ σε άλλους; Το εχει παρατηρήσει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, natpass said:

Τα τελευταία 2 ΣΚ παρατήρησα πως μου δε μου τραβάει απο τα 1500’ προς φρογκ που μπαίνουν καθε ΣΚ αλλα καταναλώνει απο τα υπόλοιπα 600’ (+600’) που είναι προς φρογκ με καθε ανανέωση 

Συμβαινει κ σε άλλους; Το εχει παρατηρήσει κανεις;

Ωχ εχεις απολυτο δικιο, μολις το τσεκαρα και εγω. Καμια bugαρα ανεβηκε παραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και η 3η βδομάδα αυτού του έτους και κανείς δε ρώτησε εάν έχει διπλασιασμό του -3,02Ε πακέτου (60΄+60΄ προς όλους με χρέωση ανά ''): Ξανά την 5η βδομάδα αυτού του έτους.

Τις μονές βδομάδες του 2023 ο διπλασιασμός 60+60 είπαμε, έτσι? Χαχα!!!

Ξανά 30/1 με 5/2/2023!

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 11:30 ΠΜ, Mobileras said:

Εαν δείτε στο app του frog, με 10€ απο χρεωστική παίρνεις δώρο 1,5gb για 30 μερες.

Με κωδικο καρτας στο app δίνει 500+500

Και αν χρησιμοποιήσετε κάρτα payzy για την ανανέωση θα διπλασιαστεί και παίρνει 3gb!!

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 11:30 ΠΜ, Mobileras said:

Εαν δείτε στο app του frog, με 10€ απο χρεωστική παίρνεις δώρο 1,5gb για 30 μερες.

Με κωδικο καρτας στο app δίνει 500+500

Αν πάρουμε την 12 αρα από wifigreece δουλεύει το 500+500ΜΒ? 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

image.png.f799fe83484032319850aea3fce78fda.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tsino said:

Αν πάρουμε την 12 αρα από wifigreece δουλεύει το 500+500ΜΒ? 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

image.png.f799fe83484032319850aea3fce78fda.png

 

 

Νομίζω πως θα σου ανανεώσουν οι ίδιοι τον χρόνο ομιλίας σαν να πηγαίνεις σε κατάστημα Γερμανός πχ. Οπότε μάλλον δεν θα γίνει το 500+500. 

Προτείνω αν περάσεις από Γερμανό ή Cosmote να πάρεις μερικές 12άρες μαζεμένες να έχεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν με την ανανεωση μεσω κωδικού (πχ καρτας απο Γερμανο κλπ ) δεν δινει τους πόντους 2€ για το box.

Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχει παρει καποιος να μου πει αν  εγω καταλαβα καλα τι δινει..11 γιγα  120λεπτα και 400 προς φρογκ, με καθε ανανεωση απο 10 ε ;; η καθε μηνα στο 1ο 10ευρο που βαζεις θα στα δινει....επισης τα 1440 λεπτα ομιλιας για 1 χρονο, εχω καταλαβει  οτι ειναι τα 120λεπτα  καθε μηνα  για 12 μηνες με χρεωση ανα δευτερο,,.αν το εχεις καποιος θα με βοηθουσε να μου απαντησει..ευχαριστω .... γ

 

Στιγμιότυπο οθόνης (6).png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apollon11 said:

μηπως το εχει παρει καποιος να μου πει αν  εγω καταλαβα καλα τι δινει..11 γιγα  120λεπτα και 400 προς φρογκ, με καθε ανανεωση απο 10 ε ;; η καθε μηνα στο 1ο 10ευρο που βαζεις θα στα δινει....επισης τα 1440 λεπτα ομιλιας για 1 χρονο, εχω καταλαβει  οτι ειναι τα 120λεπτα  καθε μηνα  για 12 μηνες με χρεωση ανα δευτερο,,.αν το εχεις καποιος θα με βοηθουσε να μου απαντησει..ευχαριστω .... γ

 

Στιγμιότυπο οθόνης (6).png

Ίσως να καλέσεις στο wifigeeece να τους κάνεις μία ερώτηση γιατί όπως το γράφει δεν είναι κατανοητό.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Είμαι Whats up και έχω ενεργοποιημένο πρόγραμμα με ομιλία και data. Αν κάνω αλλαγή σε Frog νομίζω ότι γίνεται αμέσως δλδ είναι θέμα αποστολής sms και γίνεται άμεσα έτσι ?

Το πρόγραμμα που είναι ενεργοποιημένο μέχρι 19/02/23 χάνεται με την μετατροπή σε Frog τόσο αυτόματα όπως και η αλλαγή ή διαρκεί μέχρι την λήξη του ενεργοποιημένου προγράμματος στο Whats up? 

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ευκολα η αλλαγη απο whatsup student σε frog? Και αν ναι πως γινεται?

Επισης αν κανεις την αλλαγη θα εχεις τα 60+60 λεπτα που δινουν για το πρωτο 12αμηνο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...