Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή πήγα πάνω από 10 σελίδες πίσω και δε το βρήκα τα 30γιγα της Ουκρανίας πότε τα δίνει, με την ανανέωση κάρτας; ή μια φορά και τέλος;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, hercoulis said:

Επειδή πήγα πάνω από 10 σελίδες πίσω και δε το βρήκα τα 30γιγα της Ουκρανίας πότε τα δίνει, με την ανανέωση κάρτας; ή μια φορά και τέλος;

Μια και τέλος 

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 12:05 ΜΜ, tolisfar said:

έκανα εγραφη στο, payzy μου ήρθε μήνυμα για απεριόριστα αλλά στην εφαρμογή δεν φαίνονται!
Edit. στο cosmote app φαίνονται κανονικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

γράφτηκα κι εγώ, ο μήνας απεριόριστα δώρο φαίνεται μόνο στο cosmote app.

Αλλά ανανέωση 10€ μέσω payzy δεν κατάφερα να κάνω, ενώ φαίνεται ΟΚ στο payzy κολλάει στη σελίδα του frog app και χρήματα δεν μεταφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, albiz said:

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό υπάρχει αυτή η προσφορά της WifiGreece με την κάρτα των Frog Voucher 12€ (30 GB + 400′ National + 800′ to frog ) ? (https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/)

Έχω Whats Up θα με ενδιαφέρουν τα Gb, οπότε έλεγα να κάνω αλλαγή σε frog. Η τιμή για τα data και την ομιλία όπου είναι ανά δευτερόλεπτο μου αρκεί, απλά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα ισχύει η προφορά αυτή, γι' αυτό ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος αν τρέχει ως προσφορά καιρό για να υποθέσω αν πρόκειται να συνεχιστεί  

Τους είχα τηλεφωνήσει το καλοκαίρι για μια αντίστοιχη απορία όπου μ' ενημέρωσαν ότι οι προσφορές, δεν είναι δικές τους, αλλά της cosmote. Για οποιαδήποτε απορία, επικοινωνούμε απευθείας με την cosmote και ρωτάμε για τις "κάρτες voucher"

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Pppe said:

Και βλέπω ότι διατηρούν και τις άλλες 2 , τις γνωστές:

 

wifigreece frog 16.1.2023.JPG

Για πιο λόγο ομως κάποιος να αγοράσει τις κάρτες με τα 6, 10 και 12 GB από WifiGreece και να μην το κάνει μέσα από την εφαρμογή της Frog αφού νομίζω ότι το κόστος είναι το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nhariton said:

Για πιο λόγο ομως κάποιος να αγοράσει τις κάρτες με τα 6, 10 και 12 GB από WifiGreece και να μην το κάνει μέσα από την εφαρμογή της Frog αφού νομίζω ότι το κόστος είναι το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.

 

Αυτά που αναφέρεις είναι ευρώ και όχι GB.. την προσφορά της κάρτας με τα 12€ δεν την έχει στο app. Και στην τελική.. κάποιους θα βολεύει και το κάνουν με αυτό τον τρόπο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν GB extra. 30 GB είναι καλά. Τα προσωπικά σου στοιχεία που ζητάει σε ποιόν τα δίνεις είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nhariton said:

Για πιο λόγο ομως κάποιος να αγοράσει τις κάρτες με τα 6, 10 και 12 GB από WifiGreece και να μην το κάνει μέσα από την εφαρμογή της Frog αφού νομίζω ότι το κόστος είναι το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.

 

Για τις κάρτες 6 και 10 είναι όντως το ίδιο να ενεργοποιήσεις τα αντίστοιχα πακέτα και μέσα από την εφαρμογή. Για την κάρτα των 12€ όμως δίνει 30Gb data, 400' προς όλους και 800' προς Frog ενώ μέσω της εφαρμογής με τα ίδια χρήματα (10,90€ + φόρους) παίρνεις 13Gb, 200'προς όλους και 400' προς Frog, έτσι δεν είναι ή κάνω κάποιο λάθος. Άρα νομίζω ότι συμφέρει αν θες να ξοδέψεις 12€ να αγοράσεις κάρτα αντί να ενεργοποιήσεις το Giga Combo από την εφαρμογή. Γι' αυτό το λόγο αναρωτήθηκα πόσο καιρό τρέχει η συγκεκριμένη προσφορά μέσω της wifigreece, επειδή αν έχει εδραιωθεί που πιθανόν να σημαίνει ότι πουλάει, τότε με συμφέρει να αλλάξω από whats up σε βάτραχο. 

Link to comment
Share on other sites

Για τις wifgreece κάρτες των 6 και 10Ε είναι ελάχιστα λεπτά του ευρώ παραπάνω η wifigreece σε σχέση με την ενεργοποίηση μέσω app: (6E/1,1 vs 5,35E και 10E/1,1 vs 8,90E) και "από κει" βγάζει κέρδη το wifigreece.gr από μικροποσά επί πλήθος αγοραστών των καρτών της. Σε προηγούμενες χρονικές περιόδους έδινε παραπάνω GB (ή λεπτά ομιλίας) στην 10Ε και έτσι "προμόταρε" τις κάρτες της σε μας. Πια έχει κέρδη από αυτή την κάρτα 10Ε.

Το ίδιο γίνεται και τώρα με την 12Ε. Όπως πχ του χρόνου θα δίνει τα ίδια με ενεργοποίηση μέσω app.

Και έπεται "κάρτα" wifigreece 15E πχ με το 2024.

Και πάει λέγοντας.

Έτσι "δουλεύει" η αγορά....!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα 30 gb με 12 ευρώ αλλά θα μπορείς να τα μεταφέρεις στον επόμενο μήνα; Στην εφαρμογή του frog τα μεταφέρεις όλα κανονικά αν το ενεργοποίησης μια μέρα πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα από το wifigreece μπορείς να την περάσεις πλέον και από την εφαρμογή της Frog για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

Η φορητοτητα απο αλλη εταιρια εχει κοστος?

Καποτε αν θυμαμε σωστα ειχε 20€

Σε πόσες μέρες γίνεται η μετάβαση πλέον?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anergos13 said:

Ερωτηση :

Η φορητοτητα απο αλλη εταιρια εχει κοστος?

Καποτε αν θυμαμε σωστα ειχε 20€

Σε πόσες μέρες γίνεται η μετάβαση πλέον?

Κανονικά δεν έχει.. αλλά συνήθως σου λένε ότι κοστίζει 12€ και σου δίνουν και κάρτα ανανέωσης 12€ μαζί. Αν πας σε κατάστημα είναι θέμα 2-3 ημερών. Αν το κάνεις ηλεκτρονικά, μία βδομάδα σίγουρα γιατί μεσολαβεί και το curier.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, albiz said:

Για τις κάρτες 6 και 10 είναι όντως το ίδιο να ενεργοποιήσεις τα αντίστοιχα πακέτα και μέσα από την εφαρμογή. Για την κάρτα των 12€ όμως δίνει 30Gb data, 400' προς όλους και 800' προς Frog ενώ μέσω της εφαρμογής με τα ίδια χρήματα (10,90€ + φόρους) παίρνεις 13Gb, 200'προς όλους και 400' προς Frog, έτσι δεν είναι ή κάνω κάποιο λάθος. Άρα νομίζω ότι συμφέρει αν θες να ξοδέψεις 12€ να αγοράσεις κάρτα αντί να ενεργοποιήσεις το Giga Combo από την εφαρμογή. Γι' αυτό το λόγο αναρωτήθηκα πόσο καιρό τρέχει η συγκεκριμένη προσφορά μέσω της wifigreece, επειδή αν έχει εδραιωθεί που πιθανόν να σημαίνει ότι πουλάει, τότε με συμφέρει να αλλάξω από whats up σε βάτραχο. 

Οι περισσότεροι όμως έχουν και κάποιο μόνιμο δώρο κατά την κατάθεση χρημάτων στις εφαρμογές κοσμοτέ.

(π.χ. εγώ έχω 300' προς όλους με την κατάθεση, συν το 1,5γίγα).

Αυτά τα παίρνει κάποιος που θα βάλει το ποσό μέσω wifigreece?

δηλαδή εγώ με 12€ θα έπαιρνα 400' + 300' προς όλους?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

Η φορητοτητα απο αλλη εταιρια εχει κοστος?

Καποτε αν θυμαμε σωστα ειχε 20€

Σε πόσες μέρες γίνεται η μετάβαση πλέον?

όχι κανένα κόστος επιλέγεις 12€ ον λάιν και τα πληρώνεις στον κούριερ που μπαίνουν στον λογαριασμό σου,μετά σε παίρνουν τηλέφωνο όπου κανείς μια ταυτοποίηση στοιχείων και στέλνουν την σιμ έρχεται η σιμ πληρώνεις 12€ και φωτοτυπία ταυτότητας και περιμένεις ....αυτά με ον λαιν φορητότητα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 1330 να δεις ποια πακέτα σου ανακοινώνει προς ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, anergos13 said:

Ερωτηση :

Η φορητοτητα απο αλλη εταιρια εχει κοστος?

Καποτε αν θυμαμε σωστα ειχε 20€

Σε πόσες μέρες γίνεται η μετάβαση πλέον?

Φορητοτητα που έκανα πρόσφατα σε κατάστημα κοσμοτε, μου μετέτρεψαν τη sim κατευθείαν σε φρογκ. Εδωσα 12 ευρώ που εμειναν στο υπόλοιπό μου. 3 μέρες η όλη διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, μπορεί να μου εξηγήσει τι ακριβώς σημαίνει το εξής που διαβάζω στο site της frog;

σχετικά με το πακέτο GIGA Combo που δίνει 13GB στις λεπτομέρειες αναφέρει: 

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 9GB. Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00248/ MB.

δηλαδη; μετά τα 9GB  ξαναχρεώνεσαι; κάτι δεν καταλαβαίνω καλά ή η επιπλέον χρέωση ισχύει μόνο αν κάνεις χρήση των data στο εξωτερικό;

 

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tempo said:

γεια σας, μπορεί να μου εξηγήσει τι ακριβώς σημαίνει το εξής που διαβάζω στο site της frog;

σχετικά με το πακέτο GIGA Combo που δίνει 13GB στις λεπτομέρειες αναφέρει: 

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 9GB. Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00248/ MB.

δηλαδη; μετά τα 9GB  ξαναχρεώνεσαι; κάτι δεν καταλαβαίνω καλά ή η επιπλέον χρέωση ισχύει μόνο αν κάνεις χρήση των data στο εξωτερικό;

 

Δεν "ξαναχρεώνεσαι". Χρεώνεσαι 0,00248€ ανά εξτρά mb μόλις περάσεις τα 9 GB. Στο εξωτερικό σε χώρα εντός ΕΕ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι ακόμη (έχω Q και σκέφτομαι να έρθω frog)...

1) μπορώ να έχω ενεργά 2 πακέτα ταυτόχρονα; (πχ national pack μαζί με giga combo)

2) ποιό το ελάχιστο ποσό ανανέωσης; Πρόκειται να αλλάξει στο άμεσο μέλλον;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 9:32 ΜΜ, albiz said:

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό υπάρχει αυτή η προσφορά της WifiGreece με την κάρτα των Frog Voucher 12€ (30 GB + 400′ National + 800′ to frog ) ? (https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/)

Έχω Whats Up θα με ενδιαφέρουν τα Gb, οπότε έλεγα να κάνω αλλαγή σε frog. Η τιμή για τα data και την ομιλία όπου είναι ανά δευτερόλεπτο μου αρκεί, απλά δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το πόσο θα ισχύει η προφορά αυτή, γι' αυτό ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος αν τρέχει ως προσφορά καιρό για να υποθέσω αν πρόκειται να συνεχιστεί  

δεν είναι ανα δευτερόλεπτο αλλά "Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

Μπορείς να έχεις το app σε δύο συσκευές για τον ίδιο αριθμό, όπως γίνεται στην Q? Σκέφτομαι να μεταφέρω της μητέρας μου τον αριθμό από Q και σε FROG και να χειρίζομαι εγώ το app αλλά ταυτόχρονα να μπορεί και εκείνη να βλέπει το υπόλοιπο της.

Edited by wendel
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, wendel said:

δεν είναι ανα δευτερόλεπτο αλλά "Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

Μπορείς να έχεις το app σε δύο συσκευές για τον ίδιο αριθμό, όπως γίνεται στην Q? Σκέφτομαι να μεταφέρω της μητέρας μου τον αριθμό από Q και σε FROG και να χειρίζομαι εγώ το app αλλά ταυτόχρονα να μπορεί και εκείνη να βλέπει το υπόλοιπο της.

 

Εάν γνωρίζει να δουλεύει το app της frog εσύ μπορείς νά το έχεις το νούμερο περασμένο στ my cosmote 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, wendel said:

δεν είναι ανα δευτερόλεπτο αλλά "Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

Μπορείς να έχεις το app σε δύο συσκευές για τον ίδιο αριθμό, όπως γίνεται στην Q? Σκέφτομαι να μεταφέρω της μητέρας μου τον αριθμό από Q και σε FROG και να χειρίζομαι εγώ το app αλλά ταυτόχρονα να μπορεί και εκείνη να βλέπει το υπόλοιπο της.

 

Όχι δεν γίνεται να έχεις δύο app της frog, αλλά μπορείς στο κινητό της μητέρας σου να κατεβάσεις το app της cosmote και να βλέπει από εκεί το υπόλοιπο της.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnnykap1 said:

Όχι δεν γίνεται να έχεις δύο app της frog, αλλά μπορείς στο κινητό της μητέρας σου να κατεβάσεις το app της cosmote και να βλέπει από εκεί το υπόλοιπο της.

Είχα την εντύπωση ότι μπορείς να έχεις σε κάθε συσκευή το app αλλά μόνο για έναν αριθμό, έτσι είναι στην Q τουλάχιστον. Στην Q μάλιστα έχω στο ίδιο app δύο νούμερα με δύο διαφορετικά user names.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...