Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, nikos21r said:

Όχι βέβαια. Εδώ στην απεριόριστη ομιλία του δώρου έχουν εικονίδιο για ΜΒ

 

 

Screenshot_20221218_094222_edit_423754287111311.jpg

εμένα στην εφαρμογή μου βγάζει ότι έχω ακόμα απεριόριστα λεπτά προς Ελλάδα ενώ τελείωσαν από την προηγούμενη εβδομάδα και την πάτησα...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έβαλα 1η φορά το national combo και παρατήρησα ότι τα λεπτά ομιλίας και το mb του πακέτου έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης.

Είναι λογικό ή bug και πρέπει να μιλήσω με την εξυπηρέτηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έβαλα 1η φορά το national combo και παρατήρησα ότι τα λεπτά ομιλίας και το mb του πακέτου έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης.
Είναι λογικό ή bug και πρέπει να μιλήσω με την εξυπηρέτηση;
Έτσι συμβαίνει για κάποιο λόγο. Όταν κάνεις ανανέωση θα μεταφερθούν κανονικά όπως πρέπει
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση. Τα κινητά όσων έχουν frog λειτουργούν με roaming στην COSMOTE; Τι όνομα δικτύου εμφανίζεται στις συσκευές σας;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση. Τα κινητά όσων έχουν frog λειτουργούν με roaming στην COSMOTE; Τι όνομα δικτύου εμφανίζεται στις συσκευές σας;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Όχι δεν λειτουργεί με roaming. Είναι καρτοκινητη της Cosmote (όπως το What's up,cosmoκαρτα)και εμφανίζει κανονικά Cosmote

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μια κ αναφέρθηκε, θα βρίσκομαι στη Σερβία τις ημέρες των Χριστουγέννων, θα χρειαστεί να κάνω κάτι με το νούμερο;

Μίλησα με ένα μποτ αλλά κολλάει κ δεν απαντάει σε αυτήν την ερώτηση.(εικόνα).  
Το βιντεάκι της κοσμοτε λέει να ανοίξω την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις. Χρειάζεται όμως να έχω ανοιχτά τα δεδομένα για να γίνει αυτό, να το κάνω έτσι αλλά  δε θα χρεώνει; 

451DAB4E-F317-43CD-BBD7-6B9566D3C9D0.png

Link to comment
Share on other sites

Μια κ αναφέρθηκε, θα βρίσκομαι στη Σερβία τις ημέρες των Χριστουγέννων, θα χρειαστεί να κάνω κάτι με το νούμερο;
Μίλησα με ένα μποτ αλλά κολλάει κ δεν απαντάει σε αυτήν την ερώτηση.(εικόνα).  
Το βιντεάκι της κοσμοτε λέει να ανοίξω την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις. Χρειάζεται όμως να έχω ανοιχτά τα δεδομένα για να γίνει αυτό, να το κάνω έτσι αλλά  δε θα χρεώνει; 
451DAB4E-F317-43CD-BBD7-6B9566D3C9D0.thumb.png.4a7ca1fcefe506815ccd34a58103b205.png
Στην Σερβία θα χρεώνεσαι το Roaming κανονικά εκτός αν υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορείς να χρησιμοποιήσεις ειδικά σε χώρες εκτός ΕΕ.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις είναι αυτές αλλά μήπως πρέπει να κάνω τίποτα στο νούμερο. Να το ανοίξουν πχ

BCFD79F3-597B-48BF-93F8-69D43FC78B82.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Αυτό όμως είναι ψιλοαπάτη ε.. ξεκινάει να σου πει "προς όλους" στον τίτλο, ενώ είναι αποκλειστικά προς frog. Θα μου πεις 2€ κάνει και είναι λογικό να μην είναι προς όλους. 

Τεσπα γενικά καλύτερα με την εφαρμογή της frog για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

IMG_20221217_175835.jpg.e8f718997a99ad066742fedcbc2c189f.jpg

 

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έχω την εφαρμογή Frog αλλά είπα ότι χρησιμοποιώ της Cosmote 

Το παρουσιάζουν έτσι είτε από λάθος είτε με πονηριά 

Τέλος πάντων εγώ θεωρώ ότι κοροϊδεύουν δεν φαίνονται σωστά κάποιες φορές 

 

Την άλλη φορά μου ενεργοποίησαν από κατάστημα ένα πακέτο το οποίο εμφανίζονταν στην σελίδα τους κανονικά, το πλήρωσα 25€, πάω σπίτι και μπήκε άλλο πακέτο 

Μιλάω με την εξυπηρέτηση μου λένε εκείνο το πακέτο έχει λήξει και έχει αλλάξει 

Την στέλνω screenshot λέω να πάρε δες στην σελίδα σας τι γράφει 

Μετα εντάξει συγνώμη θα το ελέγξουμε να διορθωθεί θα σας επιστρέψουμε τα χρήματα πίσω και όλα κανονικά 

Αλλα πρέπει να κανείς φασαρια 

 

Τωρα για 3€ σιγά το πράγμα απλά με ενοχλεί που δεν τα φτιάχνουν να δουλεύουν σωστά 

Φυσικα πάντα προς όφελος της επιχείρησης ποτέ προς τον καταναλωτή. 
Αρα μιλάμε για απάτη όχι λάθος 

Απο λάθος αν ήταν ας πλήρωνα μια φορά 10€ και ας μου έβαζαν 30€. Γιατί δεν έχει γίνει ποτέ αυτό;

Αυτα τα "bugακια" δεν γίνονται εκ του πονηρου, απλα ειναι πολυ μικρης σημαντικοτητας και παιρνουν πολυ χαμηλη προτεραιοτητα στο κομματι της υλοποιησης.

 

Και ειδικα οταν μιλαμε για την cosmote που ειναι δεινοσαυρος σε αυτα και θέλει πολλα παραπονα για να παραμετροποιησει καλυτερα το interface των εφαρμογων της. Δεν θα ασχοληθει για 5-10 χρηστες που την πατησαν. Θα τους επιστρεψει την χειροτερη τα λεφτα παρα θα φαει χρονο για να προγραμματησει βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα "bugακια" δεν γίνονται εκ του πονηρου, απλα ειναι πολυ μικρης σημαντικοτητας και παιρνουν πολυ χαμηλη προτεραιοτητα στο κομματι της υλοποιησης.
 
Και ειδικα οταν μιλαμε για την cosmote που ειναι δεινοσαυρος σε αυτα και θέλει πολλα παραπονα για να παραμετροποιησει καλυτερα το interface των εφαρμογων της. Δεν θα ασχοληθει για 5-10 χρηστες που την πατησαν. Θα τους επιστρεψει την χειροτερη τα λεφτα παρα θα φαει χρονο για να προγραμματησει βελτιωση.

Συμφωνούμε ότι δεν γίνονται εκ του πονηρού, αλλά από προσωπική εμπειρία είναι η χειρότερη στο ζήτημα χρημάτων. Δεν επιστρέφουν ετσι απλά. Μου είχε τύχει λάθος πάγιο με 200€ παραπάνω χωρίς όμως να εχω χρεωθεί και πήγαν να μου κόψουν το τηλέφωνο επειδή δεν πλήρωνα το πάγιο που λανθασμένα ήρθε 225€ ! Αυτό ήταν άλλωστε το κίνητρο να φύγω, ακόμα και αν μετά από μεγάλη μάχη διόρθωσαν το λάθος τους.

Στο θέμα μας Τώρα. για τα καρτοκινητά σιγά μη τους καίγεται καρφί. Ούτε για bugs ούτε για τίποτα. Και 10€ τα επιστρέφουν. Το «κασέρι» στα συμβόλαια είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, runner70 said:

 

Αυτα τα "bugακια" δεν γίνονται εκ του πονηρου, απλα ειναι πολυ μικρης σημαντικοτητας και παιρνουν πολυ χαμηλη προτεραιοτητα στο κομματι της υλοποιησης.

 

Και ειδικα οταν μιλαμε για την cosmote που ειναι δεινοσαυρος σε αυτα και θέλει πολλα παραπονα για να παραμετροποιησει καλυτερα το interface των εφαρμογων της. Δεν θα ασχοληθει για 5-10 χρηστες που την πατησαν. Θα τους επιστρεψει την χειροτερη τα λεφτα παρα θα φαει χρονο για να προγραμματησει βελτιωση.

Γιατί δεν έγινε μια φορά λάθος και να κερδίσουμε κάτι εμείς; Πάντα αυτοί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις είναι αυτές αλλά μήπως πρέπει να κάνω τίποτα στο νούμερο. Να το ανοίξουν πχ
BCFD79F3-597B-48BF-93F8-69D43FC78B82.thumb.png.1d693a3d3a425e938c4ba291d430d21d.png

Αυτές είναι οι χρεώσεις όταν καλεις από Ελλάδα σε κινητό Σερβίας. Να σημειωθεί ότι χρεώνεσαι και όταν σε καλούν όσο βρίσκεσαι εκεί.

Οι χρεώσεις Roaming είναι αυτές:



Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



eba92027b067bdd5fae518e3013430bb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Γιατί δεν έγινε μια φορά λάθος και να κερδίσουμε κάτι εμείς; Πάντα αυτοί;

Η καρέκλα του υπαλληλου-developer που τριζει περισοτερο; Οταν γινεται λαθος και ζημιωνεται η εταιρεια ή οταν ζημιωνεται ο πελάτης; Αρα που θα ειναι πιο προσχετικοι;  Αν απαντησεις σε αυτο, θα απαντησεις και στην ερωτηση σου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, runner70 said:

Η καρέκλα του υπαλληλου-developer που τριζει περισοτερο; Οταν γινεται λαθος και ζημιωνεται η εταιρεια ή οταν ζημιωνεται ο πελάτης; Αρα που θα ειναι πιο προσχετικοι;  Αν απαντησεις σε αυτο, θα απαντησεις και στην ερωτηση σου.

 

 

 

Άρα άμα είναι για το συμφέρον τη εταιρείας προσέχουμε μόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites






Οι χρεώσεις είναι αυτές αλλά μήπως πρέπει να κάνω τίποτα στο νούμερο. Να το ανοίξουν πχ


Στα ελληνικά αρτοκινητα όλων των εταιρειών το roaming είναι πάντα ανοικτό

Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να υπάρχει θέμα με κάποιον από τους Σέρβους παρόχους τότε συνδεεσαι χειροκίνητα σε κάποιον άλλο. Σίγουρα ένας θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα

Απλά όπως είπαν και άλλοι να προσέχεις διότι στην Σερβία και την φυρομ (αν πας οδικά) και οι εισερχόμενες χρεώνονται

Ακόμα μην ξεχνάς να βάζεις το +30 η 0030 όταν κάνεις τηλέφωνο στην Ελλάδα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

τι έγινε ? Ουτε η προηγούμενη ούτε αυτή εβδομάδα διπλασιασμού ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, taliban said:

Kαλημέρα,

τι έγινε ? Ουτε η προηγούμενη ούτε αυτή εβδομάδα διπλασιασμού ?

Αργεί κάθε φορά. Λογικά μέσα στην ώρα θα το ανεβάσουν

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε για το roaming εκτός Ε.Ε. χρεώνονται και οι εισερχόμενες και οι εξερχόμενες σε αυτόν που είναι στο εξωτερικό. 

Αυτός που καλεί από Ελλάδα ή δέχεται κλήση από κάποιον σε roaming εκτός ε.ε. θα έχει χρέωση και στις 2 περιπτώσεις;

Επίσης χρεώνεσαι και μόνο που συνδέεσαι σε δίκτυο εκτός Ε.Ε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που είναι Ελλάδα και δέχεται κλήση δεν χρεώνεται. Για την δεύτερη ερώτηση σου, νομίζω όχι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που είναι Ελλάδα και δεχεται κλήση από κάποιον που είναι εξωτερικό δεν έχει λόγο να χρεωθεί

Όταν είσαι στο εξωτερικό και συνδέεται σε οποιαδήποτε δίκτυο του πλανήτη δεν χρεώνεται ... Χρεώνεται μόνο όταν κάνεις χρήση του,

Στην ΕΕ όπως όταν είσαι Ελλάδα μόνο εξερχόμενες
Σε άλλες χώρες και τις εισερχόμενες

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites




Επίσης χρεώνεσαι και μόνο που συνδέεσαι σε δίκτυο εκτός Ε.Ε;


Άμα δεν κάνεις καμιά χρήση δεν χρεώνεσαι.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο να έχετε το νου σας και στα δεδομένα εκτός ΕΕ έχουν κλάψει πολλοί

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Αυτός που καλεί από Ελλάδα ή δέχεται κλήση από κάποιον σε roaming εκτός ε.ε. θα έχει χρέωση και στις 2 περιπτώσεις;

Αυτός που καλεί από Ελλάδα έναν ΕΛΛΗΝΙΚΟ αριθμό ο οποίος βρίσκεται εκτός συνόρων, χρεώνεται το ίδιο όπως εάν ο αριθμός ήταν στην Ελλάδα. Γι'αυτό και πολλοι Έλληνες του εξωτερικού συντηρούν ένα ελληνικό νούμερο, ώστε να τους καλούν από Ελλάδα και να μην χρεώνονται (αυτοί που τους καλούν). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο 500' προς Ρουμανια + δωρο 2GB για 30 ημερες μεταφερει μαζεμενα GB, για οποιον εβαζε το πακετο με τα 120MB που καταργηθηκε.

Ενεργοποιηση με sms 1818 στο 1330, χρεωση 5€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...