Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Είναι η πρώτη μου ανάρτηση στο φόρουμ και θα ήθελα τη πολύτιμη βοήθειά σας.

1)Η αγορά νέας κάρτας σιμ γίνεται μόνο ονλαιν και όχι από κάποιο κατάστημα;

2) Με ενδιαφέρει μόνο το πακέτο των 60 λεπτών ανά μήνα. Στο σάιτ διάβασα ότι δίνει αυτό το πακέτο δωρεάν για έναν χρόνο αλλά προϋποθέτει να βάζω κάρτα κάθε μήνα;

3) Τι είναι η εβδομάδα διπλασιασμού και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για τα φθηνά ακέτα ομιλίας ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum.

Όχι δεν γίνεται αποκλειστικά online, θα μπορούσες να βρεις και στο κατάστημα Γερμανός ή cosmote. Αρκεί να έχουν απόθεμα από κάρτες frog. Αυτό είναι ίσως το δύσκολο με τα καταστήματα.

Νομίζω τα 60 λεπτά της προσφοράς του ενός χρόνου δεν έχουν προϋπόθεση ανανέωσης. Παίρνεις αυτόματα 60 λεπτά κάθε μήνα και άλλα 60 από την εφαρμογή.

Εβδομάδα διπλασιασμού εννοούμε ότι αν αγοράσεις το πακέτο των τριών ευρώ που δίνει 60 λεπτά ομιλίας αντί για 60 θα σου δώσει 120 την συγκεκριμένη εβδομάδα. Συνήθως ως επί το πλείστον κάθε δεύτερη εβδομάδα είναι εβδομάδα διπλασιασμού.

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Οπως αποδεικνυεται τα τελευταια 3-4 χρονια, εαν υπαρξει διαταραχη του βδομαδα παρα βδομαδα διπλασιασμου 60+60 ανα δευτερολεπτο, αυτη συμβαινει στην αλλαγη του νεου ετους.

Συνεπως ειμαστε σιγουροι μονο οτι η βδομαδα 19-25/12/2022 θα ειναι διπλασιασμου. Με το νεο ετος θα περιμενουμε ποια βδομαδα θα τον δωσει για να ξαναγνωριζουμε για το επομενο ετος 2023.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι έχω πρόβλημα στην ανανέωση υπολοίπου, είτε από ΗΥ με διαφορετικούς browsers, είτε με την εφαρμογή my Cosmote. Συμβαίνει και σε άλλους σήμερα;

-------

Δοκίμασα με κάρτα Πειραιώς, και δούλεψε κανονικά. Ως τώρα δοκίμαζα με την Curve! Πολύ ιδιότροπη έχει γίνει η online ανανέωση. Από τη μία αφήνουν την επιλογή για paypal, αλλά δε δουλεύει ποτέ, τώρα έχει και προτιμήσεις στις κάρτες; Περίεργο...

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, yyyy said:

Πάλι έχω πρόβλημα στην ανανέωση υπολοίπου, είτε από ΗΥ με διαφορετικούς browsers, είτε με την εφαρμογή my Cosmote. Συμβαίνει και σε άλλους σήμερα;

-------

Δοκίμασα με κάρτα Πειραιώς, και δούλεψε κανονικά. Ως τώρα δοκίμαζα με την Curve! Πολύ ιδιότροπη έχει γίνει η online ανανέωση. Από τη μία αφήνουν την επιλογή για paypal, αλλά δε δουλεύει ποτέ, τώρα έχει και προτιμήσεις στις κάρτες; Περίεργο...

Προσωπικα βαζω μεσω curve από το app της frog χωρις πρόβλημα. Εβαλα πριν καμια 10αρια μερες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε το προφίλ μέσω web browser; (από PC ή laptop, όχι smartphone)
Να εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες αναλυτικά (Λεπτά προς Ελλάδα, Λεπτά προς Frog, MB Internet) όπως στο app.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minus21grams said:

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε το προφίλ μέσω web browser; (από PC ή laptop, όχι smartphone)
Να εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες αναλυτικά (Λεπτά προς Ελλάδα, Λεπτά προς Frog, MB Internet) όπως στο app.

Όχι 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε το προφίλ μέσω web browser; (από PC ή laptop, όχι smartphone)
Να εμφανίζονται όλες οι κατηγορίες αναλυτικά (Λεπτά προς Ελλάδα, Λεπτά προς Frog, MB Internet) όπως στο app.
Μέσω της ενότητας my cosmote στο site δοκίμασες; Ίσως χρειαστεί να κάνεις εγγραφή. Εμένα το Frog καρτοκινητο το εμφανίζει κανονικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα 15 gb μέσω της εφαρμογής Frog βγάζει πρόβλημα σύνδεσης (ανανέωση έχει γίνει). Γίνεται και μέσω sms, στέλνοντας τι;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις απογοητευτικές. Από την υποστήριξη πελατών επιβεβαίωσαν ότι τα δωρεάν λεπτά χρόνου ομιλίας ισχύουν για έναν χρόνο,ασχετα αν προμηθευτω τη σιμ από από φυσικό κατάστημα ή ονλαιν. Πάω σε κατάστημα Γερμανός ,τους ρωτάω ,μου λένε δεν τα δικαιούμαι. Παίρνω νέο νεουμερο για να δω ποιος έχει δίκιο τελικά. Βάζω την κάρτα στο κινητό,κατεβάζω την εφαρμογή ,τίποτα...Μήπως πρέπει να βάλω χρήματα,να κάνω ανανέωση; Ή τζάμπα θα το κάνω; Εσείς τι κάνατε για να πάρετε τα δωρεάν λεπτά για έναν χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sakis198 said:

Πρώτες εντυπώσεις απογοητευτικές. Από την υποστήριξη πελατών επιβεβαίωσαν ότι τα δωρεάν λεπτά χρόνου ομιλίας ισχύουν για έναν χρόνο,ασχετα αν προμηθευτω τη σιμ από από φυσικό κατάστημα ή ονλαιν. Πάω σε κατάστημα Γερμανός ,τους ρωτάω ,μου λένε δεν τα δικαιούμαι. Παίρνω νέο νεουμερο για να δω ποιος έχει δίκιο τελικά. Βάζω την κάρτα στο κινητό,κατεβάζω την εφαρμογή ,τίποτα...Μήπως πρέπει να βάλω χρήματα,να κάνω ανανέωση; Ή τζάμπα θα το κάνω; Εσείς τι κάνατε για να πάρετε τα δωρεάν λεπτά για έναν χρόνο;

Ναι το δωρο καλωσορίσματος θυμάμαι είχε ενεργοποιηθεί αμεσως μετα την πρώτη χρηματική ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις απογοητευτικές. Από την υποστήριξη πελατών επιβεβαίωσαν ότι τα δωρεάν λεπτά χρόνου ομιλίας ισχύουν για έναν χρόνο,ασχετα αν προμηθευτω τη σιμ από από φυσικό κατάστημα ή ονλαιν. Πάω σε κατάστημα Γερμανός ,τους ρωτάω ,μου λένε δεν τα δικαιούμαι. Παίρνω νέο νεουμερο για να δω ποιος έχει δίκιο τελικά. Βάζω την κάρτα στο κινητό,κατεβάζω την εφαρμογή ,τίποτα...Μήπως πρέπει να βάλω χρήματα,να κάνω ανανέωση; Ή τζάμπα θα το κάνω; Εσείς τι κάνατε για να πάρετε τα δωρεάν λεπτά για έναν χρόνο;
No money no honey....

Χωρίς λεφτά πως να έχει δώρο;;; :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα 60' με min χρεωση 3 λεπτα (extra ακομα 60' με min χρεωση 3 λεπτα) ενεργοποιουνται μολις βαλει την πρωτη καρτα/ανανεωση ο χρηστης, εστω και 10Ε. Και θα του "μπαινουν" σε καθε μηνιαια επετειο αυτης της πρωτης καρτας για ακομα 11 φορες.

Καμια φορα, αμα αφησει το frog του χωρις καρτα για 13 μηνες (το οριο για να μην χασει την κατοχη του αριθμου της sim στι ονομα του) θα του ξαναμπαινουν παλι απο την αρχη για ακομα 12 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pppe said:

Τα 60' με min χρεωση 3 λεπτα (extra ακομα 60' με min χρεωση 3 λεπτα) ενεργοποιουνται μολις βαλει την πρωτη καρτα/ανανεωση ο χρηστης, εστω και 10Ε. Και θα του "μπαινουν" σε καθε μηνιαια επετειο αυτης της πρωτης καρτας για ακομα 11 φορες.

Καμια φορα, αμα αφησει το frog του χωρις καρτα για 13 μηνες (το οριο για να μην χασει την κατοχη του αριθμου της sim στι ονομα του) θα του ξαναμπαινουν παλι απο την αρχη για ακομα 12 μηνες.

Στο 3μηνο όμως χωρίς κάρτα,δε θα μπει φραγή? Οπότε και να τα παίρνει μέχρι να καλύψει το 13μηνο δε θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καθε 2μηνο θα πρεπει να βαζει 10ε για να μην ληξει το υπόλοιπο χρημάτων στο τελος του 2ου μηνα και για να μην έχει φραγή εξερχόμενων κλησεων στο τελος του 3ου μηνα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Στο 3μηνο όμως χωρίς κάρτα,δε θα μπει φραγή? Οπότε και να τα παίρνει μέχρι να καλύψει το 13μηνο δε θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει?

Ναι: Τους υπόλοιπους 12-3=9 μήνες ως τους 13 μήνες όσπου να ξαναβάλει κάρτα, δε θα μπορεί να κάνει χρήση , εκτός του 00:40-02:00 κάθε Δευτέρας.

Αρκετό το ρίσκο, όμως , για να τα ξαναπάρει μετά από 13 μήνες!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Αν βάζει το πακέτο των 60' μόνο του αρκεί 10€ για 3 μήνες Οποτε με 40 € τον χρόνο καθάρισες

πχ σε συγγενικό πρόσωπο με 10€ βάζω το πακέτο των 60' και τον βγάζει για 3 μήνες (για την ακρίβεια 1 μέρα πριν την λήξη του υπόλοιπου ενεργοποιώ πάλι το πακετο για να έχει και τον τρίτο μήνα επικοινωνία)

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, AlexM2 said:

Μέσω της ενότητας my cosmote στο site δοκίμασες; Ίσως χρειαστεί να κάνεις εγγραφή. Εμένα το Frog καρτοκινητο το εμφανίζει κανονικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εμφανίζονται τα πάντα; Όλες οι λεπτομέρειες;
Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot όταν ευκαιρήσεις [φρόντισε να μαυρίσεις τυχόν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα] να δω κι εγώ πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, displayname said:

Αν βάζει το πακέτο των 60' μόνο του αρκεί 10€ για 3 μήνες Οποτε με 40 € τον χρόνο καθάρισες

πχ σε συγγενικό πρόσωπο με 10€ βάζω το πακέτο των 60' και τον βγάζει για 3 μήνες (για την ακρίβεια 1 μέρα πριν την λήξη του υπόλοιπου ενεργοποιώ πάλι το πακετο για να έχει και τον τρίτο μήνα επικοινωνία)

 

Κι όχι μόνο για "παππού", που δε θέλει data, αλλά απλά λίγη ομιλία και μάλιστα ανά δευτερόλεπτο χρέωσης, αλλά και εάν τα 10Ε πάει σε κατάστημα στο ταμείο (όχι scrach, αλλά "Βάλε μου 10Ε στο κινητό" και εάν του πει περί {καρτο-} συμβολαίου (στην ουσία) να έχει έτοιμη την απάντηση: "ΌΧΙ", ειδικά σε Cosmote κατάστημα και όχι γερμανό), θα πάρει και:

500 ΜΒ τον μήνα που εκκινεί από την 10Ε κάρτα

και

ακόμη 500ΜΒ μέσω frog app να ενεργοποιήσει τον 2ο μήνα,

εάν χρειαστεί λίγα data. Απλά τον 3ο μήνα να τον βγάλει χωρίς data.

Και όλα αυτά με 40Ε το έτος!! Όσο η Cosmote διατηρεί την 10Ε κάρτα ανανέωσης, που όπως φαίνεται ΔΕΝ είναι λαγός όπως η μια της άλλης από τις υπόλοιπες εταιρίες κινητής στη χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minus21grams said:

Και εμφανίζονται τα πάντα; Όλες οι λεπτομέρειες;
Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot όταν ευκαιρήσεις [φρόντισε να μαυρίσεις τυχόν ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα] να δω κι εγώ πως είναι;

Βέβαια ορίστε:

Screenshot_2022-12-01-07-10-01-651_com.android.chrome.jpg

 

IMG_20221201_204654.jpg

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Κι όχι μόνο για "παππού", που δε θέλει data, αλλά απλά λίγη ομιλία και μάλιστα ανά δευτερόλεπτο χρέωσης, αλλά και εάν τα 10Ε πάει σε κατάστημα στο ταμείο (όχι scrach, αλλά "Βάλε μου 10Ε στο κινητό" και εάν του πει περί {καρτο-} συμβολαίου (στην ουσία) να έχει έτοιμη την απάντηση: "ΌΧΙ", ειδικά σε Cosmote κατάστημα και όχι γερμανό), θα πάρει και:
500 ΜΒ τον μήνα που εκκινεί από την 10Ε κάρτα
και
ακόμη 500ΜΒ μέσω frog app να ενεργοποιήσει τον 2ο μήνα,
εάν χρειαστεί λίγα data. Απλά τον 3ο μήνα να τον βγάλει χωρίς data.
Και όλα αυτά με 40Ε το έτος!! Όσο η Cosmote διατηρεί την 10Ε κάρτα ανανέωσης, που όπως φαίνεται ΔΕΝ είναι λαγός όπως η μια της άλλης από τις υπόλοιπες εταιρίες κινητής στη χώρα μας.
Καλημέρα, για κάποιον που θέλει ΚΑΙ λίγα data ΚΑΘΕ μήνα και τα 60 λεπτά τον φτάνουν υπάρχει κάτι φτηνότερο απο το 8,90? δηλαδή πιθανόν και μια άλλη sim μόνο για data και εφαρμόζοντας το σύστημα με τα 3,02 ομιλία για 3 μήνες με 10€ κάρτα?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, AlexM2 said:

Βέβαια ορίστε:

Screenshot_2022-12-01-07-10-01-651_com.android.chrome.jpg

 

IMG_20221201_204654.jpg

Το National Combo γιατί σου έδωσε 2000 προς frog ενώ γενικά δίνει 400;

5 μαζί τα αγοράζεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leotzian said:

Καλημέρα, για κάποιον που θέλει ΚΑΙ λίγα data ΚΑΘΕ μήνα και τα 60 λεπτά τον φτάνουν υπάρχει κάτι φτηνότερο απο το 8,90? δηλαδή πιθανόν και μια άλλη sim μόνο για data και εφαρμόζοντας το σύστημα με τα 3,02 ομιλία για 3 μήνες με 10€ κάρτα?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως τους συνηθίσεις είναι οι απλοί καταναλωτές: Είτε 10 ανά μήνα, είτε 35 ανά μήνα είτε 40 ανά έτος.

Link to comment
Share on other sites

Το National Combo γιατί σου έδωσε 2000 προς frog ενώ γενικά δίνει 400;
5 μαζί τα αγοράζεις;
Είναι λεπτά που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί εδώ και 5 μήνες οπότε προστίθενται. Το καρτοκινητο το συγκεκριμένο είναι στον ένα γονέα μου και δεν μιλάει καθόλου προς Frog.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...