Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 24/11/2022 at 1:02 ΠΜ, Pppe said:

Αυτό που γνωρίζω για τα 500 +500ΜΒ από Extras μέσω frog app είναι:

1) ΔΕ τα δίνει με online κάρτα

2) Δε ρώτησα ακριβώς εάν το άτομο το οποίο μόλις μου έδωσε δυνατότητα πρόσβασης στο frog app του να το διαχειρίζομαι εάν πήγε σε κατάστημα (πχ Γερμανός) ή πήρε από περίπερο. Πάντως δε τα έβαλε online και φόρτωσε 10Ε (και όχι 12) αρχές Νοέμβρη.

Δε νομίζω όμως τα περίπτερα δίνουν 10Ε "κάρτες" να τις περάσεις. Άρα, μάλλον πήγε σε κατάστημα (Γερμανός).

Ο Γερμανός τις 10άρες σου τις περνάει ο ίδιος μέσω PC.. εγώ πήρα 3 12άρες scratch να βγάλω το 6μηνο να μην τρέχω όλη την ώρα.. 

Α! Πρόσβαση στο app είχα και χωρίς υπόλοιπο δεδομένων και με το που έγινε η ανανέωση μου έδωσε πρόσβαση γενικώς στα δεδομένα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έγινε πιο πριν δοκίμασα  χωρίς πακέτο δεδομένων να ανοιξω την  εφαρμογή για να ενεργοποίησω το data me  now.Η εφαρμογή Δεν άνοιγε. Με λίγο  ψάξιμο βρήκα οτι υπάρχει στο κινητό μια  επιλογή για DNS . Στο δικο μου την λέει private dns και είναι στις ρυθμίσεις - δίκτυο και διαδίκτυο - σύνθετες - ιδιωτικό dns.Εκει αν έχετε βάλει άλλο dns[ πχ.  dns.quad9.net ] δεν ανοίγει η εφαρμογή  ουτε ο σύνδεσμος που σου στέλνουν με σμσ
http://myinternet.cosmote.gr ( μπορείτε να τον έχετε αποθηκευμένο στα αγαπημένα και να μην περιμένετε σμσ).Απενεργοποιώντας λοιπον τους δικούς μου dns πήρε αυτόματα της cosmote οποτε δουλεύουν όλα.( πρεπει να κλείσετε τα data και να τα ξανά ανοίξετε )  Μην ξέχασετε όταν βαλετε data να ξανά ενεργοποίησετε τους δικούς σας dns για να αποφεύγεται την λογοκρισία και να έχετε πρόσβαση παντου.

Edited by displayname
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση όποιος ξέρει να μου απαντήσει, οι γονεις μου έχουν f2g και αποφασίσαμε να κάνουμε φορητότητα σε frog. Όπως και τώρα τη διαχείριση την κάνω εγώ από την εφαρμογή του f2g και θέλω να κάνω κάτι αντίστοιχο με το frog

Η ερώτηση είναι, το login πώς γίνεται στην εφαρμογή του frog? Μόνο με αριθμό κινητού? Για παράδειγμα αν θέλω να ενεργοποιήσω πακετο, και πάω να συνδεθώ θα βάζω τον αριθμό, θα πηγαίνει κωδικός στο κινητό τους και θα συνδεομαι? Αυτό χρειάζεται να γίνεται κάθε φορά ή κρατάει με κάποιο τρόπο το login όπως γινεται με την εφαρμογή του f2g? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να τα κάνω όλα απομακρυσμένα για να μην ασχολούνται οι ιδιοι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, cuibono said:

Καλησπέρα σε όλους,

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση όποιος ξέρει να μου απαντήσει, οι γονεις μου έχουν f2g και αποφασίσαμε να κάνουμε φορητότητα σε frog. Όπως και τώρα τη διαχείριση την κάνω εγώ από την εφαρμογή του f2g και θέλω να κάνω κάτι αντίστοιχο με το frog

Η ερώτηση είναι, το login πώς γίνεται στην εφαρμογή του frog? Μόνο με αριθμό κινητού? Για παράδειγμα αν θέλω να ενεργοποιήσω πακετο, και πάω να συνδεθώ θα βάζω τον αριθμό, θα πηγαίνει κωδικός στο κινητό τους και θα συνδεομαι? Αυτό χρειάζεται να γίνεται κάθε φορά ή κρατάει με κάποιο τρόπο το login όπως γινεται με την εφαρμογή του f2g? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να τα κάνω όλα απομακρυσμένα για να μην ασχολούνται οι ιδιοι

Φίλε όπως έγραψαν και παλαιότερα κάποια παιδιά εδώ με το cosmote app μπορείς να διαχειριστείς όλα. Δηλαδή όλους τους αριθμούς κινητών και θέλει μόνο μια φορά να κάνεις επιβεβαίωση κινητού. Στο frog θα θέλει κάθε φορά που κάνεις login να θέλει κωδικό επιβεβαίωσης του κινητού. Οπότε μόνο στο cosmote app θα τα κάνεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, panbet said:

Φίλε όπως έγραψαν και παλαιότερα κάποια παιδιά εδώ με το cosmote app μπορείς να διαχειριστείς όλα. Δηλαδή όλους τους αριθμούς κινητών και θέλει μόνο μια φορά να κάνεις επιβεβαίωση κινητού. Στο frog θα θέλει κάθε φορά που κάνεις login να θέλει κωδικό επιβεβαίωσης του κινητού. Οπότε μόνο στο cosmote app θα τα κάνεις όλα.

Θα τα προσθέσω στο cosmote app εννοείται αλλά είδα κάποια δώρα καλωσορίσματος που ενεργοποιούνται μόνο από το frog app και ήθελα να δω πως θα το βολεψουμε και με αυτά

Θα βάλω την εφαρμογή και στα δικά τους κινητά για να ελέγχουν τα υπόλοιπα σε λεπτά ομιλίας, όταν μπαίνεις από το ίδιο το κινητό που είναι η SIM και είσαι με wifi στέλνει πάλι κωδικό ή βλέπει τη SIM με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Στο frog app (όπως και στο WU app) "πέφτει" η σύνδεση κάθε 30 μέρες, σε αντίθεση με το MyCosmote app που κάνεις login με username και password που αντιστοιχεί στο Cosmote Id σου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάθε μήνα θα πρέπει να κάνεις μια επίσκεψη

Αν έχεις xiaomi κινητό μπορείς να έχεις δύο apk του frog

Αλλιώς στο,cosmote στο οποίο δυστυχώς δεν τα βλέπεις όλα ....

Π.χ τα δωρεάν 60 λεπτά και τα 600 επίσης δωρεαν προς φρογκ λόγω φορητότητας δεν φαίνονται στο cosmote και δεν μπορείς να τα ενεργοποιήσεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Έτσι κάθε μήνα θα πρέπει να κάνεις μια επίσκεψη

Αν έχεις xiaomi κινητό μπορείς να έχεις δύο apk του frog

Αλλιώς στο,cosmote στο οποίο δυστυχώς δεν τα βλέπεις όλα ....

Π.χ τα δωρεάν 60 λεπτά και τα 600 επίσης δωρεαν προς φρογκ λόγω φορητότητας δεν φαίνονται στο cosmote και δεν μπορείς να τα ενεργοποιήσεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Το όλο μου θέμα ήταν αν μπορούσα να αποφύγω να τους παίρνω να μου δώσουν τον κωδικό αλλά απ'οτι καταλαβαίνω αυτό θα γίνεται μια φορά το μήνα για να τους βάζω τα δώρα που δίνει για την αρχική ενεργοποίηση και τα υπόλοιπα θα τα φτιάχνω από το cosmote app, σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, crt said:

Καλησπέρα, είναι εβδομαδα 2πλασιαμου για τα 60λεπτα μεχρι σήμερα ή ξεκιναει απο αύριο;

Μέχρι σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε μοιράζει δώρα για τα Χριστούγεννα. Με προϋπόθεση την ανανέωση. 
15Gb για 7 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hercoulis said:

Η κοσμοτε μοιράζει δώρα για τα Χριστούγεννα. Με προϋπόθεση την ανανέωση. 
15Gb για 7 ημέρες. 

Υπόψιν θελει update το app της frog ή της cosmote σε περιπτωση που δεν σας το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2022 at 2:13 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Αυτό τι είναι; Προετοιμασία του app για την επόμενη εβδομάδα;

IMG_20221128_140955.jpg

Καλησπέρα! Σας βγάζει τιμή σε αυτό; Εμένα δεν μου το βγάζει καν

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε μόνο του

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Izar said:

Καλησπέρα! Σας βγάζει τιμή σε αυτό; Εμένα δεν μου το βγάζει καν

Το βγάζει αλλά θολό.. μάλλον σε επόμενο χριστουγεννιάτικο δωράκι θα λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστώ τα 15gb, οπότε όποιος/α τα θέλει ας μου στείλει πμ τον αριθμό του/της. Προλάβετε! 😜

Screenshot_20221129-190756_Frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ παίδες οποίος θέλει ας στείλει πμ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, CosMap said:

Όποιος το έχει δηλωμένο Ουκρανία όπως τότε που ήρθε προσφορά ήρθε αυτή τη φορά και τώρα!

30gb για 1 μήνα και εμφανίζεται στα extras και την επιλογή για απεριόριστα 1 μήνα δωρεάν data! Δοκιμασμένο σε 4 νούμερα frog μέχρι τώρα.

Πάρτε και το χριστουγεννιάτικο μετά και καλό σερφαρισμα 🙂

 

Εμένα μου ξαναμπήκε από μόνο του σε ένα frog που έχει να βάλει κάρτα από το Νοέμβρη πέρσι, αλλά ενδιάμεσα το είχα δηλώσει Ουκρανία μετά από όσα γίνονται εκεί πέρα και ενόσω ήταν σε φραγή και τα είχα πάρει γύρω στο καλοκαίρι. Θα του βάλω 10Ε μετά από 13 μήνες τον Δεκέμβρη και μια χαρά ως τα Χριστούγεννα αφότου ξαναλειτουργήσει κανονικά η συγκεκριμένη sim frog.

Frog 30GB 29.11.2022.jpg

Σε άλλο frog που του έβαλα κάρτα 10Ε μετά από 13 μήνες, τον Σεπτέμβρη όσο και εάν προσπάθησα , με δήλωση αγαπημένης χώρας της Ουκρανίας , δεν μπήκαν ποτέ τα 30GB. Πάντα "έβγαινε" από το app frog αυτή η δήλωση στην δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων για ΡωσοΟυκρανία. Το ξαναδήλωσα πάλι σήμερα μετά από σβήσιμο της μνήμης και αναμένω μπας και..... Στα extras του frog app δεν εμφανίζει τίποτα αυτή τη στιγμή. "Χάνει" τη δήλωση Ουκρανίας που του έχω κάνει 2-3 φορές μετά από σβήσιμο μνήμης του app frog από το Σεπτέμβρη που του έβαλα κάρτα 10Ε μετά από 13 μήνες από την τελευταία κάρτα.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Όποιος το έχει δηλωμένο Ουκρανία όπως τότε που ήρθε προσφορά ήρθε αυτή τη φορά και τώρα!

30gb για 1 μήνα και εμφανίζεται στα extras και την επιλογή για απεριόριστα 1 μήνα δωρεάν data! Δοκιμασμένο σε 4 νούμερα frog μέχρι τώρα.

Πάρτε και το χριστουγεννιάτικο μετά και καλό σερφαρισμα 🙂

 

 

33 minutes ago, Pppe said:

Εμένα μου ξαναμπήκε από μόνο του σε ένα frog που έχει να βάλει κάρτα από το Νοέμβρη πέρσι, αλλά ενδιάμεσα το είχα δηλώσει Ουκρανία μετά από όσα γίνονται εκεί πέρα και ενόσω ήταν σε φραγή και τα είχα πάρει γύρω στο καλοκαίρι. Θα του βάλω 10Ε μετά από 13 μήνες τον Δεκέμβρη και μια χαρά ως τα Χριστούγεννα αφότου ξαναλειτουργήσει κανονικά η συγκεκριμένη sim frog.

Frog 30GB 29.11.2022.jpg

Σε άλλο frog που του έβαλα κάρτα 10Ε μετά από 13 μήνες, τον Σεπτέμβρη όσο και εάν προσπάθησα , με δήλωση αγαπημένης χώρας της Ουκρανίας , δεν μπήκαν ποτέ τα 30GB. Πάντα "έβγαινε" από το app frog αυτή η δήλωση στην δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων για ΡωσοΟυκρανία. Το ξαναδήλωσα πάλι σήμερα μετά από σβήσιμο της μνήμης και αναμένω μπας και..... Στα extras του frog app δεν εμφανίζει τίποτα αυτή τη στιγμή. "Χάνει" τη δήλωση Ουκρανίας που του έχω κάνει 2-3 φορές μετά από σβήσιμο μνήμης του app frog από το Σεπτέμβρη που του έβαλα κάρτα 10Ε μετά από 13 μήνες από την τελευταία κάρτα.

Τι είναι αυτά που γράφετε εδώ; 

Δε πιστεύω να είναι τίποτα σατανιστικά... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, andreasomageiras said:

 

Τι είναι αυτά που γράφετε εδώ; 

Δε πιστεύω να είναι τίποτα σατανιστικά... 

Τύπου: "Ο μετασεισμός τελικά ήταν ο κυρίως σεισμός" ή "Οι τιμές πώς παρέμειναν ίδιες αφού έληξε το ΒλαξΦραϊδέυ" ?

Χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...