Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ρωτήσει και εγώ όταν έκανα φορητότητα τα κινητά των δικών μου σε Frog γιατί δεν γίνεται ηλεκτρονικά η διαδικασία και η εκπρόσωπος μου είχε πει ότι ηλεκτρονικά η διαδικασία γίνεται μόνο στην σταθερή και τηλεόραση,στην κινητή μόνο μέσω κούριερ.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα δε μου έδωσαν απόδειξη για τα 12€, την στέλνουν ηλεκτρονικά;
Εμένα μου την είχαν επισυνάψει μαζί με τις κάρτες Sim

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα
Τι διαφορά έχει ένας που έχει what's up να πάει σε frog στέλνοντας το μήνυμα
Η να κάνει αίτηση online και να παραλάβει νέα κάρτα.

Μιλάω αν έχει κάτι περισσότερο σαν δώρα μονο??

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GTHOM said:

Παιδιά καλησπέρα
Τι διαφορά έχει ένας που έχει what's up να πάει σε frog στέλνοντας το μήνυμα
Η να κάνει αίτηση online και να παραλάβει νέα κάρτα.

Μιλάω αν έχει κάτι περισσότερο σαν δώρα μονο??

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για αρχή δεν μπορείς να αιτηθείς online να πας στο frog ενώ είσαι whats up επειδή το whats up είναι Cosmote και δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Για να πας στο frog κάνοντας online αίτηση, πρέπει να είσαι σε άλλο δίκτυο, όχι στην Cosmote.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GTHOM said:

Παιδιά καλησπέρα
Τι διαφορά έχει ένας που έχει what's up να πάει σε frog στέλνοντας το μήνυμα
Η να κάνει αίτηση online και να παραλάβει νέα κάρτα.

Μιλάω αν έχει κάτι περισσότερο σαν δώρα μονο??

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν πάρεις νέα κάρτα δεν θα χρειαστεί να χαραμίσεις την δωρεάν πρωτη αλλαγή που θα έκανες από το what's up. 

Όσο αφορά τις προσφορες, νομίζω ότι υπάρχει ρίσκο να μην τις παρεις εάν έρθεις με σμσ από το what's up. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα (60+60 λεπτά ομιλίας + ομιλία σε βατράχια) τα έχεις κανονικά αν πας απο Wu σε βάτραχο

Τα έχει η μάνα μου από τον Μάρτιο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Εάν πάρεις νέα κάρτα δεν θα χρειαστεί να χαραμίσεις την δωρεάν πρωτη αλλαγή που θα έκανες από το what's up. 

Όσο αφορά τις προσφορες, νομίζω ότι υπάρχει ρίσκο να μην τις παρεις εάν έρθεις με σμσ από το what's up. 

Δεν νομίζω να ρώτησε το ενδεχόμενο νέου αριθμού. Αυτός είναι whats up και θέλει να πάει frog. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα εγώ καλά..

8 minutes ago, HEO said:

Τα δώρα (60+60 λεπτά ομιλίας + ομιλία σε βατράχια) τα έχεις κανονικά αν πας απο Wu σε βάτραχο

Τα έχει η μάνα μου από τον Μάρτιο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


 

Εγώ, ας πούμε, που είμαι τώρα frog 3 μήνες.. αν όταν περάσει ο χρόνος πάω whats και επανέλθω μετά από ένα μήνα, θα πάρω τα του νέου πελάτη;; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, ας πούμε, που είμαι τώρα frog 3 μήνες.. αν όταν περάσει ο χρόνος πάω whats και επανέλθω μετά από ένα μήνα, θα πάρω τα του νέου πελάτη;; 
Μια δοκιμή θα σε πείσει :)



Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Δεν νομίζω να ρώτησε το ενδεχόμενο νέου αριθμού. Αυτός είναι whats up και θέλει να πάει frog. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα εγώ καλά..

Εγώ, ας πούμε, που είμαι τώρα frog 3 μήνες.. αν όταν περάσει ο χρόνος πάω whats και επανέλθω μετά από ένα μήνα, θα πάρω τα του νέου πελάτη;; 

Θαρρώ πως όχι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιηθηκε και σε μας ή φορητοτητα επιτέλους...
Τα 5 gb δώρο που κάπου είδα πάντως με την εφαρμογή frog (πρώτη ενεργοποίηση) δε βλέπω να τα παίρνουμε, πρέπει να κάνω τίποτα ακόμα?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό μου ηρθε σήμερα, τι φαση?
Είναι με voucher από το γνωστό wifi Greece? 9273e56d6293334a282ff808c0710628.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως όχι. 
Αυτό το κινητό που ήταν φοιτιτιικο wu και το έκανα φρογκ και το έδωσα στην φουκαριαρα την μάνα μου.....

Πριν περάσω στο πανεπιστήμιο και το κάνω φοιτιτιικο ( 2013) ήταν φρογκ ...

Δώρο πήρε.....

Να διορθώσω λίγο το ποστ γιατί το έγραψα σε βιασύνη και πιθανόν να μην βγάζει νόημα

Το κινητό της μανας μου που τώρα ήταν φρογκ πριν ήταν wu και πιο πριν ήταν παλι φρογκ

Και πήρε δώρο, τεσπά οποίος θέλει κάνει ένα πείραμα.....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω σε ερώτηση που είχε γίνει παλιότερα , ότι πράγματι σε κάρτα 10Ε από κατάστημα (πχ Γερμανός) εμφανίζει στο frog app στα Extras και τα 500ΜΒ για 30 μέρες με δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 30 μέρες από την κάρτα 10Ε στο κατάστημα:

Τα 500ΜΒ ΔΕΝ εμφανίζονται αν η κάρτα μπει online.

 

frog app extra με 10€ από κατάστημα 11.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimi_1982 said:

Σήμερα ενεργοποιηθηκε και σε μας ή φορητοτητα επιτέλους...
Τα 5 gb δώρο που κάπου είδα πάντως με την εφαρμογή frog (πρώτη ενεργοποίηση) δε βλέπω να τα παίρνουμε, πρέπει να κάνω τίποτα ακόμα?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό μου ηρθε σήμερα, τι φαση?
Είναι με voucher από το γνωστό wifi Greece? 9273e56d6293334a282ff808c0710628.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kai σε εμένα δε τα δώσανε τα 5 γίγα, τους έστειλα μήνυμα και τα δώσανε μετά. 
 

edit: λάθος. 4 ήταν τα γίγα από την εγγραφή στο app της cosmote. 
Σε κάθε περίπτωση, στείλτους ένα μνμ. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimi_1982 said:

Αυτό μου ηρθε σήμερα, τι φαση?
Είναι με voucher από το γνωστό wifi Greece? 9273e56d6293334a282ff808c0710628.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν υπήρχε σχέση με το WiFi greece θα αναφερόταν ρητά, δεν νομίζω ότι έχει σχέση με αυτό. Κοίτα στην εφαρμογή μήπως υπάρχει ενεργοποίηση του εν λόγω πακέτου. Αν και θεωρώ ότι μάλλον πρόκειται για το γνωστό πακέτο που υπήρχε με 10.90 απλά τώρα με τα ίδια λεφτά μάλλον δίνει απεριόριστο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Να ενημερώσω σε ερώτηση που είχε γίνει παλιότερα , ότι πράγματι σε κάρτα 10Ε από κατάστημα (πχ Γερμανός) εμφανίζει στο frog app στα Extras και τα 500ΜΒ για 30 μέρες με δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 30 μέρες από την κάρτα 10Ε στο κατάστημα:

Τα 500ΜΒ ΔΕΝ εμφανίζονται αν η κάρτα μπει online.

 

frog app extra με 10€ από κατάστημα 11.2022.jpg

Επειδη κάπως τα εχω μπερδέψει νομίζω…

Για να παρεις τα  500+500mb θελει να παρεις «κάρτα» με τον 16ψηφιο κωδικό και όχι να κανεις on line ανανέωση…

Αν πληκτρολογήσεις δηλ. τον 16ψηφιο κωδικό της κάρτας που μπορεις να αγοράσεις δηλ νομιζω απο κατάστημα,ebanking,wifigreece στην εφαρμογή της cosmote (για να μπορείς να το περάσεις και σε άλλον αριθμό που διαχειρίζεσαι) ή στην εφαρμογή της frog παίρνει τα 500+500mb, σωστά ή όχι? 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γνωρίζω για τα 500 +500ΜΒ από Extras μέσω frog app είναι:

1) ΔΕ τα δίνει με online κάρτα

2) Δε ρώτησα ακριβώς εάν το άτομο το οποίο μόλις μου έδωσε δυνατότητα πρόσβασης στο frog app του να το διαχειρίζομαι εάν πήγε σε κατάστημα (πχ Γερμανός) ή πήρε από περίπερο. Πάντως δε τα έβαλε online και φόρτωσε 10Ε (και όχι 12) αρχές Νοέμβρη.

Δε νομίζω όμως τα περίπτερα δίνουν 10Ε "κάρτες" να τις περάσεις. Άρα, μάλλον πήγε σε κατάστημα (Γερμανός).

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Mobileras said:

Εάν πάρεις νέα κάρτα δεν θα χρειαστεί να χαραμίσεις την δωρεάν πρωτη αλλαγή που θα έκανες από το what's up. 

Όσο αφορά τις προσφορες, νομίζω ότι υπάρχει ρίσκο να μην τις παρεις εάν έρθεις με σμσ από το what's up. 

Παίρνεις προσφορές 

Ειχαν στείλει κάτι μηνύματα σε μια φίλη πριν κάνα μήνα όταν το κάναμε what’s up το τηλέφωνο της 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τη στιγμή που παραλάβεις την κάρτα σιμ από τον κούριερ, υπάρχει κάποια επικοινωνία για να γίνει η μεταφορά ή απλώς περιμένεις να κοπεί το σήμα για να αντικαταστήσεις τη σιμ;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παιδιά από τη στιγμή που παραλάβεις την κάρτα σιμ από τον κούριερ, υπάρχει κάποια επικοινωνία για να γίνει η μεταφορά ή απλώς περιμένεις να κοπεί το σήμα για να αντικαταστήσεις τη σιμ;

Εμένα με κόπηκε το σήμα μέσα σε 3 μερες και αντικατέστησα την κάρτα sim και είχε  ενεργοποιηθεί κατευθείαν μετά μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panbet said:

Εμένα με κόπηκε το σήμα μέσα σε 3 μερες και αντικατέστησα την κάρτα sim και είχε  ενεργοποιηθεί κατευθείαν μετά μόνο του.

Άρα απλώς περιμένω να κοπεί το σήμα! Thnx!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει απαντηθεί:

αν ανανεώσω πριν το τέλος του μήνα το ίδιο πακέτο μεταφέρει και τα δεδομένα στο επόμενο? Δηλαδή αν ξανά ανανεώσω το πακέτο με τα 10,9€ ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hercoulis said:

Μπορεί να έχει απαντηθεί:

αν ανανεώσω πριν το τέλος του μήνα το ίδιο πακέτο μεταφέρει και τα δεδομένα στο επόμενο? Δηλαδή αν ξανά ανανεώσω το πακέτο με τα 10,9€ ευρώ.

Το γραφει ξεκαθαρα στις πληροφοριες του πακετου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...