Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε θα βάλουν ένα αξιόλογο πακέτο διεθνών κλήσεων, ανάλογο του Q STAR?

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Κάτι που αναφέρθηκε παραπάνω

Όταν κάνεις ανανέωση από το , cosmote apk , παίρνεις κανονικά τα 600 λεπτά προς φρογκ και τα 60 λεπτά προς όλους αν είσαι νέος χρήστης

Το κάνω στο κινητό της φουκαριαρας της μάνας μου 🙂

Τα 2 ευρώ από την wolt ,δεν παίρνεις, αν και για αυτό δεν είμαι πολύ σίγουρος μήπως έρχεται το κουπόνι με sms....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Αυτο που αναφέρθηκε παραπάνω ουσιαστικά  ήταν πως τα +600’ και +60’ τα ενεργοποιεις μόνο μέσα απο την εφαρμογή της φρογκ. 
Αυτά που αναφέρεις εσύ δίνονται αυτόματα,χωρίς κάποια επιπλέον ενεργοποίηση απο app 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφέρθηκε παραπάνω ουσιαστικά  ήταν πως τα +600’ και +60’ τα ενεργοποιεις μόνο μέσα απο την εφαρμογή της φρογκ. 
Αυτά που αναφέρεις εσύ δίνονται αυτόματα,χωρίς κάποια επιπλέον ενεργοποίηση απο app 
Οκ παίδες δεν το ήξερα αυτό

Αυτό το νούμερο της μάνας μου ήταν παλιότερα δικό μου

Ήταν κοσμοκαρτα μετά έγινε φρογκ και μετά wu φοιτιτιικο και στην συνέχεια ξανά φρογκ οπότε της το έδωσα....

Άρα αν το κάνεις wu τον φρογκ και μετά το ξαναγυρίσεις σε φρογκ θεώρησε νέος χρήστης ;)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, leo06 said:

Μπορείς να στείλεις από συμβόλαια και καρτοσυμβολαια, όχι καρτοκινητά 

 

8 ώρες πριν, Pppe said:

Ακριβώς.

Τουλάχιστον στο δικό μου frog δε μπορεί να ζητήσει ( ".....ΑΠΟ...." στο 1219) με απάντηση: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΟΥ", παρότι τα κινητά ΑΠΟ τα οποία ζητώ πληρούν στις προϋποθέσεις (20Ε στο 4μηνο και δεν έχουν λάβει Easy Transfer μετά από την τελευταία κάρτα τους) και είναι WU ή Ckarta.

και ξαναλεω σε δικο μου ατομο, μπορει να παρει καρτοκινητο frog απο αλλο καρτοκινητο (οχι μονο απο συμβολαιο ή καρτοσυμβολαιο). Πιθανον να παιζει ρολο οτι ανηκει στα παλια frog που εχουν τον διπλασιασμο (προ καλοκαιρι του 2013 που κοπηκε στα νεα) γιατι το δικο μου που δεν το εχει, μου επιστρεφει το μηνυμα οτι Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΟΥ ενω στο αλλο το παιρνει κανονικα.

Αρα το σωστο για τον φιλο που ρωτησε ειναι οτι οντως δεν υποστηριζεται απο καρτοκινητα αφου το δικο του θα ειναι νεο frog.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαρηστω πολυ

 

Aληθεια πως το βρησκεις καθε φορα,πρεπει να εγκατασησω την εφαρμογη της frog; στην εφαρμογη της κοσμοτε δεν το δειχνει πουθενα...οk το βρηκα μονος θελει την εφαρμογη της frog

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, parisaktos said:

Σ ευχαρηστω πολυ

 

Aληθεια πως το βρησκεις καθε φορα,πρεπει να εγκατασησω την εφαρμογη της frog; στην εφαρμογη της κοσμοτε δεν το δειχνει πουθενα...οk το βρηκα μονος θελει την εφαρμογη της frog

Μπορείς να το σημειώνεις στην ατζεντα/ημερολόγιο σου και να υπολογιζεις εβδομάδα παρά εβδομάδα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2022 at 10:49 ΜΜ, Pppe said:

Την βδομαδα που περιλαμβανει την εθνικη επετειο του 1940, για φετος 2022, και πηγαινε ανα 2 βδομαδες πισω.

Αλλα δε μπορουμε και 100 φορες να το επαναλαμβανουμε.

Με 6 dislike!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Με 6 dislike!!!!

Να σε βοηθήσω να το καταλάβεις.

Είναι "not helpful/misleading" και όχι "dislike", κάτι λογικό για κάτι που πόσταρες τέλος αυγούστου σαν απάντηση στο αν εκείνη η εβδομάδα ήταν εβδομάδα διπλασιασμού. Μπορεί να σε βοηθάει εσένα να υπολογίζεις με εθνικές επετείους μήνες μετά αλλά προφανώς δεν θεωρήθηκε αρμόζουσα απάντηση από τους άλλους. Επιπλέον το ύφος της τελευταίας πρότασης επιτείνει την αρνητικότητα του μηνύματός σου. Και τα 6 μάλλον λίγα ήταν. Αν έλεγες "ναι αυτή η βδομάδα είναι και να πως το υπολογίζω εγώ" πιθανώς θα είχες πάρει θετικές αξιολογήσεις, σίγουρα όχι αρνητικές.

Το ότι παίρνεις πιο τακτικά από κάθε άλλον αρνητικές αξιολογήσεις στα μηνύματά σου ίσως θα έπρεπε να σε κάνει να προβληματιστείς τι φταίει αντί να το θεωρείς περίεργο ή παράσημο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Για να μειωθούν οι ερωτήσεις "πότε εχει 2πλασιασμο" εγω απαντω πότε έχει και προτεινω να το σημειωνουν στο ημερολόγιο της συσκευής ωστε να μπορουν να υπολογίσουν βδομαδα παρά βδομαδα. Επισης στο frog app το λεει πιά updated.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2022 at 3:19 ΜΜ, GTHOM said:

Παιδιά καλησπέρα.
Η κόρη μου έχει φοιτητικό Wu.
Δεν την φτάνουν τα gb κ θέλει να πάει σε frog. Αλλά αν δεν την βολεύει μπορεί μετά να ξαναγυρίσει πίσω στο Wu φοιτητικό η θα χαθεί το φοιτητικό.???

Και επίσης με το Wu μπορούσα και έστελνα χρήματα σε άλλο νούμερο . Τώρα θα μπορώ να στέλνω χρήματα σε frog??

ευχαριστώ πολύ 3f02f5fdd3732e52b95e5a51a6bdf1f2.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν φύγει από το WU κι επιστρέψει, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χαθεί το φοιτητικό.

Τι ανάγκες έχει; Αν μιλάει αρκετά, δε φτάνει το frog

Αν δεν μιλάει πολύ, μπορεί να κάνει την αλλαγή. (Ξεχνάς το Easy transfer..)

Εγώ θα δοκίμαζα 2η sim vodafone για δεδομένα (giga wifi on the spot)

10gb για ένα μήνα με 5€ (τελική τιμή χωρίς φόρο συνδρομητή κινητής) ή 40gb με 10€

Περισσότερα εδώ: https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

 

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, user_one said:

Αν φύγει από το WU κι επιστρέψει, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χαθεί το φοιτητικό.

Τι ανάγκες έχει; Αν μιλάει αρκετά, δεν φτάνει το frog

Αν δεν μιλάει πολύ, μπορεί να κάνει την αλλαγή. (Ξεχνάς το Easy transfer..)

Εγώ θα δοκίμαζαι 2η sim vodafone για δεδομένα (giga wifi on the spot)

10gb για ένα μήνα με 5€ (τελική τιμή χωρίς φόρο συνδρομητή κινητής) ή 40gb με 10€

Περισσότερα εδώ: https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

 

Η 200gb με 12€ αν παιξει bigbang.. Αρκει φυσικά να έχει σήμα και αξιοπρεπή ταχύτητα..

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, bbbb said:

Η 200gb με 12€ αν παιξει bigbang.. Αρκει φυσικά να έχει σήμα και αξιοπρεπή ταχύτητα..

και 10 € φτάνουν. Αφού είναι φοιτήτρια θα έχει απαλλαγή τελών κινητής.
Ειδικά έως 14/11 τρέχει και ειδική προσφορά με 6,5 €

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, displayname said:

καλησπέρα! Ξέρει  κάνεις αν το payzy δίνει τα δωρεάν απεριόριστα σε frog?

Σου έχει έρθει η προσφορά στο app ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, displayname said:

καλησπέρα! Ξέρει  κάνεις αν το payzy δίνει τα δωρεάν απεριόριστα σε frog?

Ναι. Τα έχω αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Η wifigreece, δε βγάζει αυτές τις κάρτες.

Κατόπιν επικοινωνία που είχα μαζί τους, έμαθα ότι τις κάρτες τις εκδίδει η ίδια η cosmote

Για όρους και χρεώσεις, εκεί πρέπει να αναφερόμαστε (ζητάς πληροφορίες για τις κάρτες "voucher")

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2022 at 9:47 ΜΜ, displayname said:

καλησπέρα! Ξέρει  κάνεις αν το payzy δίνει τα δωρεάν απεριόριστα σε frog?

Ναι δίνει... το έκανα εγώ για ένα νουμερακι frog που εχει ο γιος μου!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κ καλό μήνα.
Μια ερώτηση σας παρακαλώ.

Έκανα frog για την κόρη μου.
Ενώ έλεγε χρέωση ανά δευτερόλεπτο παρατήρησα οτι έτρωγε πολύ περισσότερο χρόνο.
Έτσι έσβησα όλο το ιστορικό κλησεων της κ άρχισα να παρακολουθώ από την αρχή.
Έκανε μια κλήση 44 δευτερόλεπτα και μετά που είδα το υπόλοιπο χρόνο της είδα ότι αφαίρεσε 3 λεπτά.
Γιατί γίνεται αυτό?? Υπάρχει κάποια λύση??

Και ένα ακόμη .
Ενώ έβαλα πακέτο 60 λεπτών ομιλίας και ενώ λέει ότι αν προσθέσεις χρόνο ομιλίας ο προηγούμενος χρόνος ομιλιας μεταφέρεται στον νέο τώρα έχει δύο ημερομηνίες λήξης. Μια την παλιά κ μια αυτή που έβαλα σημερα

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας392b478d453cfc97b6bd0575e19f977f.jpgb78984790a03161627b4d6013a27646a.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

3λεπτα ειναι τα δωρα

Τα αγορασμενα ιδια πακετα προστιθενται με τα αγορασμένα ιδια πακετα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

3λεπτα ειναι τα δωρα , δλδ τα δωρεαν.

Τα αγορασμενα ιδια πακετα προστιθενται με τα αγορασμένα ιδια πακετα και καταναλωνονται ανα δευτερολεπτο.

Ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...