Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, runner70 said:

Στο mycosmote δεν εχεις τα δωρα της ανανεωσης που εχεις στο frog app.

Τι δώρα παίρνεις από τo frog?

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, user_one said:

Τι δώρα παίρνεις από τo frog?

Τα +600’ προς φρογκ έπειτα απο καθε χρηματική ανανέωση. 
Επισης, οι νέοι συνδρομητές απο εκει ενεργοποιούν και τα +60’ δωρο προς όλους 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, user_one said:

Τι δώρα παίρνεις από τo frog?

 

8 minutes ago, natpass said:

Τα +600’ προς φρογκ έπειτα απο καθε χρηματική ανανέωση. 
Επισης, οι νέοι συνδρομητές απο εκει ενεργοποιούν και τα +60’ δωρο προς όλους 

παίρνεις 600'+600' προς Frog που τα δευτερα μπορεις να τα ενεργοποιησεις τον αλλο μηνα (στις 29-30 μέρες).

Επισης παιρνεις και 2€ κουπονι προς box. Δεν ξερω αν το εχει αυτο το mycosmote app.

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2022 at 2:22 ΜΜ, panos23 said:

Νεοτερα απο το μετωπο

Η connect phone μεγαλο κωλοχανιο χαχα

Κατεβασμενα τηλ , μετα δεν το σηκωναν καν

Οποτε πεταχτηκα κ γω cosmote store κ εκανα ταυτοποιηση τσακ μπαμ

 

Τελικα βρηκα κι εγω 2 sim frog απο το συγκεκριμενο καταστημα, ενω στην αρχη μου εδωσαν Q με το ιδιο μοτο: " Μα η Q ειναι frog"!!!, τον επεισα να ψαξει στο στοκ και οντως βρηκε 2 sim frog.

Μου λες σε παρακαλω εαν στο Cosmote καταστημα που πηγες για ταυτοποιηση ειχες καποια δυσκολια η απλα τους ειπες θελω να ενεργοποιησω αυτο τον αριθμο frog και στο εκαναν χωρις τιποτα περαιτερω;

Αργοτερα θα ανεβασω φωτο απο πισω το καρτελακι Q που δινουν στο Wolt market σε μη ψιλιασμενους και εχουν κολλησει αυτοκολλητο οτι ειναι frog. Να μην την πατησει καποιος που μας διαβαζει εδω. Το Q καρτελακι ειναι πολυ μικρο ενω το frog καρτελακι μεγαλο, εαν καποιος δυσκολευεται να γυρισει απο πισω αυτο που θα υου δωσουν στο wolt market για να το διακρινει.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλετε φρογκ και δεν βρισκετε σε καταστηματα, απλα παρτε ενα what's up ή cosmokarta και με ενα σμσ το μετατρεπετε σε φρογκ. Αφου το wolt κοροιδευει, δεν υπάρχει λογος να ασχολειται καποιος μαζι του.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.
Η κόρη μου έχει φοιτητικό Wu.
Δεν την φτάνουν τα gb κ θέλει να πάει σε frog. Αλλά αν δεν την βολεύει μπορεί μετά να ξαναγυρίσει πίσω στο Wu φοιτητικό η θα χαθεί το φοιτητικό.???

Και επίσης με το Wu μπορούσα και έστελνα χρήματα σε άλλο νούμερο . Τώρα θα μπορώ να στέλνω χρήματα σε frog??

ευχαριστώ πολύ 3f02f5fdd3732e52b95e5a51a6bdf1f2.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GTHOM said:

Παιδιά καλησπέρα.
Η κόρη μου έχει φοιτητικό Wu.
Δεν την φτάνουν τα gb κ θέλει να πάει σε frog. Αλλά αν δεν την βολεύει μπορεί μετά να ξαναγυρίσει πίσω στο Wu φοιτητικό η θα χαθεί το φοιτητικό.???

Και επίσης με το Wu μπορούσα και έστελνα χρήματα σε άλλο νούμερο . Τώρα θα μπορώ να στέλνω χρήματα σε frog??

ευχαριστώ πολύ 3f02f5fdd3732e52b95e5a51a6bdf1f2.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς το frog δεν υποστηρίζει easy transfer…. Κρίμα βεβαια γιατι πολλοί θα το θέλαμε 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Pppe said:

Τελικα βρηκα κι εγω 2 sim frog απο το συγκεκριμενο καταστημα, ενω στην αρχη μου εδωσαν Q με το ιδιο μοτο: " Μα η Q ειναι frog"!!!, τον επεισα να ψαξει στο στοκ και οντως βρηκε 2 sim frog.

Μου λες σε παρακαλω εαν στο Cosmote καταστημα που πηγες για ταυτοποιηση ειχες καποια δυσκολια η απλα τους ειπες θελω να ενεργοποιησω αυτο τον αριθμο frog και στο εκαναν χωρις τιποτα περαιτερω;

Αργοτερα θα ανεβασω φωτο απο πισω το καρτελακι Q που δινουν στο Wolt market σε μη ψιλιασμενους και εχουν κολλησει αυτοκολλητο οτι ειναι frog. Να μην την πατησει καποιος που μας διαβαζει εδω. Το Q καρτελακι ειναι πολυ μικρο ενω το frog καρτελακι μεγαλο, εαν καποιος δυσκολευεται να γυρισει απο πισω αυτο που θα υου δωσουν στο wolt market για να το διακρινει.

Από ποιο κατάστημα? Ποιος σου είπε ότι η q είναι frog, ο διανομέας? Έχεις επικοινωνία μέσω chat για αυτό που σου είπαν? Επίσης θεωρώ αδύνατο να έκαναν λάθος και να σου επέστρεψαν χρήματα ως πιστωτικό αντί για την κάρτα που χρεώθηκε εξαρχής, όταν μάλιστα είναι δικό τους λάθος. Χρησιμοποιώ wolt μόνο αν δώσει κανα κουπόνι, για να μην γίνει καμία παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, natpass said:

Δυστυχώς το frog δεν υποστηρίζει easy transfer…. Κρίμα βεβαια γιατι πολλοί θα το θέλαμε 

Μπορείς να μεταφέρεις από αλλο καρτοκινήτο cosmote σε frog απο οσο ξερω. Δεν το εχω κανει αλλα μου το εχει αναφερει ατομο που το εχει κανει προσφατα (φέτος). Απο Frog δεν μπορεις να μεταφέρεις σε άλλο.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, runner70 said:

Μπορείς να μεταφέρεις από αλλο καρτοκινήτο cosmote σε frog απο οσο ξερω. Δεν το εχω κανει αλλα μου το εχει αναφερει ατομο που το εχει κανει προσφατα (φέτος). Απο Frog δεν μπορεις να μεταφέρεις σε άλλο.

Όχι από καρτοκινητά, μόνο συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, leo06 said:

Όχι από καρτοκινητά, μόνο συμβόλαια.

Μια χαρα μπορεις και απο καρτοκινητα. Αιτείσαι χρήματα.

Στο δικο μου παντως Frog μου λεει οντως οτι δεν μπορει αιτηθει αλλα σε αλλον εχω την πληροφορια οτι το παιρνει. Μηπως οσα εχουν διπλασιασμο μπορουν και το παιρνουν;

 

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2022 at 10:37 ΜΜ, apollon11 said:

ναι το εχω κανει εγω  πολλες φορες... [[η απαντηση μου απευθυνετε για τα 120 μβ που ρωτησε καποιος πιο πριν ]]

Τώρα που καταργείται το 120MB στο 1330 τι προτείνετε για να σπρώξουμε τα MB που έχουμε μαζέψει για άλλο ένα μήνα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εαν θέλετε φρογκ και δεν βρισκετε σε καταστηματα, απλα παρτε ενα what's up ή cosmokarta και με ενα σμσ το μετατρεπετε σε φρογκ. Αφου το wolt κοροιδευει, δεν υπάρχει λογος να ασχολειται καποιος μαζι του.

Πόσα να δίνει η wind άραγε για να κάνει το wolt τέτοιο χουνέρι στους πελάτες!;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, leo06 said:

Από ποιο κατάστημα? Ποιος σου είπε ότι η q είναι frog, ο διανομέας? Έχεις επικοινωνία μέσω chat για αυτό που σου είπαν? Επίσης θεωρώ αδύνατο να έκαναν λάθος και να σου επέστρεψαν χρήματα ως πιστωτικό αντί για την κάρτα που χρεώθηκε εξαρχής, όταν μάλιστα είναι δικό τους λάθος. Χρησιμοποιώ wolt μόνο αν δώσει κανα κουπόνι, για να μην γίνει καμία παρεξήγηση.

Το ποιό κατάστημα wolt γράφτηκε παραπάνω. Αφού διάβασες δικό μου προηγούμενο post ότι ΑΡΧΙΚΑ μου λέγαν για επιστροφή με κουπόνι, διάβασε και το σε ποιό κατάστημα σε προηγούμενο post. Με δική μου πίεση από chat ενώ ΑΡΧΙΚΑ ο διανομέας μου έλεγε για επιστροφή σε κουπόνι για επόμενη αγορά από wolt market. Και τις 2 φορές που πήγα έξω από τα market ήταν ίδιο το moto: "Μα η Q είναι frog"!!!

Μετά από πίεση και ενώ είχαν πολύ δουλειά οι υπάλληλοι, που δε φταίνε σε τίποτα αφού όλα τα καρτελάκια είτε frog είτε Q γράφουν το ίδιο από πίσω, μπόρεσαν να ψάξουν μήπως έχουν ΟΝΤΩΣ frog (Να το κοιτάξουν προσεκτικά μες στην πολύ δουλειά που είχαν οι υπάλληλοι) και τελικά ΜΕ ΛΥΠΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ και βρήκε frog, που ΟΝΤΩΣ δεν είχαν στο αρχικό κατάστημα Wolt, αλλά σε αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω βρήκε.

Να και η φωτο που αυτή τη φορά πρόλαβα και τράβηξα πριν επιστρέψω πίσω τις Q που μου έδιναν αντί για τις 2 frog που είχα παραγγείλει:

 

Q αντί για frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pppe said:

Το ποιό κατάστημα wolt γράφτηκε παραπάνω. Αφού διάβασες δικό μου προηγούμενο post ότι ΑΡΧΙΚΑ μου λέγαν για επιστροφή με κουπόνι, διάβασε και το σε ποιό κατάστημα σε προηγούμενο post. Με δική μου πίεση από chat ενώ ΑΡΧΙΚΑ ο διανομέας μου έλεγε για επιστροφή σε κουπόνι για επόμενη αγορά από wolt market. Και τις 2 φορές που πήγα έξω από τα market ήταν ίδιο το moto: "Μα η Q είναι frog"!!!

Μετά από πίεση και ενώ είχαν πολύ δουλειά οι υπάλληλοι, που δε φταίνε σε τίποτα αφού όλα τα καρτελάκια είτε frog είτε Q γράφουν το ίδιο από πίσω, μπόρεσαν να ψάξουν μήπως έχουν ΟΝΤΩΣ frog (Να το κοιτάξουν προσεκτικά μες στην πολύ δουλειά που είχαν οι υπάλληλοι) και τελικά ΜΕ ΛΥΠΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ και βρήκε frog, που ΟΝΤΩΣ δεν είχαν στο αρχικό κατάστημα Wolt, αλλά σε αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω βρήκε.

Να και η φωτο που αυτή τη φορά πρόλαβα και τράβηξα πριν επιστρέψω πίσω τις Q που μου έδιναν αντί για τις 2 frog που είχα παραγγείλει:

 

Q αντί για frog.jpg

Αν σου στείλουν λάθος προϊόν μιλάς απευθείας με chat για οποίο θέμα έχεις, μάλιστα μετά από παραλαβή ζητάν αξιολόγηση και αν δεν είναι 5 αστέρια ανοίγει chat για να ρωτήσουν γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος. Σε όσες παραγγελίες έχω κάνει 

Σου είπανε στο chat ότι η q είναι frog?

1 hour ago, runner70 said:

Μια χαρα μπορεις και απο καρτοκινητα. Αιτείσαι χρήματα.

Στο δικο μου παντως Frog μου λεει οντως οτι δεν μπορει αιτηθει αλλα σε αλλον εχω την πληροφορια οτι το παιρνει. Μηπως οσα εχουν διπλασιασμο μπορουν και το παιρνουν;

 

Μπορείς να στείλεις από συμβόλαια και καρτοσυμβολαια, όχι καρτοκινητά 

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, leo06 said:

Μπορείς να στείλεις από συμβόλαια και καρτοσυμβολαια, όχι καρτοκινητά 

Ακριβώς.

Τουλάχιστον στο δικό μου frog δε μπορεί να ζητήσει ( ".....ΑΠΟ...." στο 1219) με απάντηση: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΟΥ", παρότι τα κινητά ΑΠΟ τα οποία ζητώ πληρούν στις προϋποθέσεις (20Ε στο 4μηνο και δεν έχουν λάβει Easy Transfer μετά από την τελευταία κάρτα τους) και είναι WU ή Ckarta.

14 minutes ago, leo06 said:

Σου είπανε στο chat ότι η q είναι frog?

Οι υπάλληλοι στη reception ("παραθυράκι") έξω ΚΑΙ από τα 2 τοπικά Wolt Market μου το είπαν "Μα η Q είναι frog", όπως και στο πρώτο κατάστημα Wolt market ο υπάλληλος στη reception ότι "Θα επιστραφούν με κουπόνι", όταν με πολύ κόπο τουε εξηγούσα ότι δεν ευσταθεί το moto αυτό περί Q και frog και πρέπει να γραφτεί ως ΑΝΕΚΔΟΤΟ για όσους κατανοούν και ενδιαφέρονται δλδ ούτε το 1% των καταναλωτών κινητής (αλλά αδίκως τελικά καθώς είχαν πάρα πολύ δουλειά και ΑΔΥΝΑΤΟΥΣΕ να επεξεργαστεί ό,τι του έλεγα) τους έπεισα μπας και με ΛΥΠΗΘΟΥΝ να ψάξουν στο stock εάν ΟΝΤΩΣ έχουν frog.

Στο chat έξω από το αρχικό κατάστημα Wolt Market ταλαιπωρήθηκα αρκετά να την πείσω την κοπελιά ότι αφού είναι δικό τους λάθος τα χρήματα 10Ε πρέπει να επιστραφούν στην χρεωστική κάρτα με την οποία έγινε η παραγγελία που επιστράφηκε επιτόπου. Μετά από 3 εργάσιμες επιστράφηκαν και με 9Ε (με χρήση κουπονιού 1Ε από την επιστραφείσα παραγγελία) πήρα τελικά στο 2ο κατάστημα wolt (με ταλαιπωρία και πάλι) τις 2 frog που ήθελα.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pppe said:

Το ποιό κατάστημα wolt γράφτηκε παραπάνω. Αφού διάβασες δικό μου προηγούμενο post ότι ΑΡΧΙΚΑ μου λέγαν για επιστροφή με κουπόνι, διάβασε και το σε ποιό κατάστημα σε προηγούμενο post. Με δική μου πίεση από chat ενώ ΑΡΧΙΚΑ ο διανομέας μου έλεγε για επιστροφή σε κουπόνι για επόμενη αγορά από wolt market. Και τις 2 φορές που πήγα έξω από τα market ήταν ίδιο το moto: "Μα η Q είναι frog"!!!

Μετά από πίεση και ενώ είχαν πολύ δουλειά οι υπάλληλοι, που δε φταίνε σε τίποτα αφού όλα τα καρτελάκια είτε frog είτε Q γράφουν το ίδιο από πίσω, μπόρεσαν να ψάξουν μήπως έχουν ΟΝΤΩΣ frog (Να το κοιτάξουν προσεκτικά μες στην πολύ δουλειά που είχαν οι υπάλληλοι) και τελικά ΜΕ ΛΥΠΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ και βρήκε frog, που ΟΝΤΩΣ δεν είχαν στο αρχικό κατάστημα Wolt, αλλά σε αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω βρήκε.

Να και η φωτο που αυτή τη φορά πρόλαβα και τράβηξα πριν επιστρέψω πίσω τις Q που μου έδιναν αντί για τις 2 frog που είχα παραγγείλει:

 

Q αντί για frog.jpg

Στα καινουρια νουμερα το 3ο ψηφιο στον αριθμο τηλεφωνου δειχνει ποια εταιρια ειναι. Το 69(9) ειναι Q. Η κοσμοτε/φρογκ εχει 69(7) και (8).

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που αναφέρθηκε παραπάνω

Όταν κάνεις ανανέωση από το , cosmote apk , παίρνεις κανονικά τα 600 λεπτά προς φρογκ και τα 60 λεπτά προς όλους αν είσαι νέος χρήστης

Το κάνω στο κινητό της φουκαριαρας της μάνας μου :)

Τα 2 ευρώ από την wolt ,δεν παίρνεις, αν και για αυτό δεν είμαι πολύ σίγουρος μήπως έρχεται το κουπόνι με sms....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HEO said:

Κάτι που αναφέρθηκε παραπάνω

Όταν κάνεις ανανέωση από το , cosmote apk , παίρνεις κανονικά τα 600 λεπτά προς φρογκ και τα 60 λεπτά προς όλους αν είσαι νέος χρήστης

Το κάνω στο κινητό της φουκαριαρας της μάνας μου :)

Τα 2 ευρώ από την wolt ,δεν παίρνεις, αν και για αυτό δεν είμαι πολύ σίγουρος μήπως έρχεται το κουπόνι με sms....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

1ον το wolt έρχεται με sms όπως το είπες.

2ον χάνεις άλλα 60 λεπτά προς όλους και άλλα 600 προς frog που ενεργοποιούνται από το app.

Μιας που είπαμε για νέους χρήστες.. άραγε αν φύγει κανείς για κάνα μήνα και ξαναγυρίσει, θεωρείται νέος;

Προσωπικά θεωρώ πως ναι. Άλλωστε ο νέος χρήστης δεν ορίζεται από το ότι δεν έχει υπάρξει ξανά στο συγκεκριμένο δίκτυο ούτε για πόσο καιρό ήταν στο άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, runner70 said:

Επισης παιρνεις και 2€ κουπονι προς box. Δεν ξερω αν το εχει αυτο το mycosmote app.

Στο cosmote app (για cosmokarta) δεν έχει. Για what's up παίρνεις κουπόνι box 2€, σε κάθε ανανέωση από 12€ και πάνω. Στο frog παίρνεις κουπόνι box 2€, σε κάθε ανανέωση, ακόμα και 10€.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για πρώτες (για πρώτη φορά) δηλώσεις ως αγαπημένης χώρας της Ουκρανίας στο frog app έχει σταματήσει να δίνει τα 30GB για 1 μήνα που έδινε ως λίγο καιρό πιο πριν.

Θα δοκιμασω και με την Ρωσία και θα σας ενημερώσω!!!!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Πάντως για πρώτες (για πρώτη φορά) δηλώσεις ως αγαπημένης χώρας της Ουκρανίας στο frog app έχει σταματήσει να δίνει τα 30GB για 1 μήνα που έδινε ως λίγο καιρό πιο πριν.

Θα δοκιμασω και με την Ρωσία και θα σας ενημερώσω!!!!!!

Με την Ρωσία θα έχεις κυρώσεις...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...