Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 26/9/2022 at 1:54 ΜΜ, vaggy said:

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω μια καινούρια σύνδεση στη frog και ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος, αν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας να μην σου τρώει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας ή θα σε χρεώσει? (Π.χ όπως στο internet που όταν τελειώσουν τα δεδομένα δεν σε αφήνει να σερφάρεις αν δεν ενεργοποιήσεις πακέτο)

Ευχαριστώ

https://www.whatsup.gr/fragi-kliseon 
Πρέπει να δουλεύει και σε frog αφού είναι το ίδιο δίκτυο.
*33*1234# και πλήκτρο κλήσης (αν δεν έχεις αλλάξει τον κωδικό φραγής=1234 by default)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πάντα ανανεώνω το υπόλοιπο on line μέσω app και δε γνωρίζω να απαντήσω σε συγγενικό μου πρόσωπο που με ρώτησε…

Εμενα on line με καθε ανανέωση 10€ μου δίνει δωρο 1,5gb για έναν μήνα, αν κάποιος ανανεώνει με κάρτα απο περίπτερο ή κάποιον αλλο τρόπο (πχ ebanking) τι δωρο δίνει σε αυτές τις περιπτώσεις με καθε ανανέωση; Το μόνο που ξέρω είναι πως το ποσο ανανέωση ξεκινάει απο 12€…

Χρησιμοποιείτε κάποιον απο τους άλλους τρόπους ανανέωσης; Και αν ναι τι δωρο λαμβάνετε;

 

Link to comment
Share on other sites

Με κωδικό από περίπτερο ή ebanking δίνει 500 ΜΒ ανεξαρτήτως του ποσού της ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Vasileios said:

Με κωδικό από περίπτερο ή ebanking δίνει 500 ΜΒ ανεξαρτήτως του ποσού της ανανέωσης.

Ξέρουμε αν τα 500mb είναι για έναν μήνα; Ή δίνονται ως 500mb + 500mb? (Γιατι κάπου νομίζω το ειχα δει αυτο αν δεν κάνω λάθος…) Αν ισχύει το δεύτερο, είναι καλή περίπτωση για άτομα που δεν κάνουν και ιδιαίτερη χρήση δεδομένων και έτσι έχουν λίγα data και τον δεύτερο μήνα μέχρι να ξαναβάλουν κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθα και εγω στην frog, εκα να αλλαγη απο wind

Εγινε η μεταφορα και πληρωσα μονο την καρτα 12 ευρο

Αφου ενεργοποιηθηκε μετα απο μια εργασιμη ,σημερα ηθελα να βαλω το πακετο με το ποσο των 8.90 national combo..

εστειλα μηνυμα στο 1330 , 17737..

Και τζιφος... μου εδωσε μονο 6 giga δεδομενα...

εκανα κατι λαθος? η μηπως αυτη η καρτα η 12 αρα που μου εδωσαν δεν ειναι για ανανεωση πακετου?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lempoi said:

Σημερα ηρθα και εγω στην frog, εκα να αλλαγη απο wind

Εγινε η μεταφορα και πληρωσα μονο την καρτα 12 ευρο

Αφου ενεργοποιηθηκε μετα απο μια εργασιμη ,σημερα ηθελα να βαλω το πακετο με το ποσο των 8.90 national combo..

εστειλα μηνυμα στο 1330 , 17737..

Και τζιφος... μου εδωσε μονο 6 giga δεδομενα...

εκανα κατι λαθος? η μηπως αυτη η καρτα η 12 αρα που μου εδωσαν δεν ειναι για ανανεωση πακετου?

https://www.frogmobile.gr/el/omilia/paketa-omilias-frog-gia-ellada

Προσοχή στους αριθμούς:

Στείλε17317 to1330

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα πώς είναι δυνατόν για διαφορετικά πακέτα να γράφει ότι θέλει ακριβώς το ίδιο sms;;

Screenshot_20220928-223026_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220928-223012_Samsung Internet.jpg

13 minutes ago, lempoi said:

Σημερα ηρθα και εγω στην frog, εκα να αλλαγη απο wind

Εγινε η μεταφορα και πληρωσα μονο την καρτα 12 ευρο

Αφου ενεργοποιηθηκε μετα απο μια εργασιμη ,σημερα ηθελα να βαλω το πακετο με το ποσο των 8.90 national combo..

εστειλα μηνυμα στο 1330 , 17737..

Και τζιφος... μου εδωσε μονο 6 giga δεδομενα...

εκανα κατι λαθος? η μηπως αυτη η καρτα η 12 αρα που μου εδωσαν δεν ειναι για ανανεωση πακετου?

η αλήθεια είναι πως την πάτησες αλλά δεν φταις εσύ.. μίλησε με την εξυπηρέτηση και ζήτα πίσω τα χρήματα..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pppe said:

https://www.frogmobile.gr/el/omilia/paketa-omilias-frog-gia-ellada

Προσοχή στους αριθμούς:

Στείλε17317 to1330

αυτο εστειλα..

στο κειμενο εκανα το λαθος

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πλάκα πλάκα πώς είναι δυνατόν για διαφορετικά πακέτα να γράφει ότι θέλει ακριβώς το ίδιο sms;;

Screenshot_20220928-223026_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220928-223012_Samsung Internet.jpg

η αλήθεια είναι πως την πάτησες αλλά δεν φταις εσύ.. μίλησε με την εξυπηρέτηση και ζήτα πίσω τα χρήματα..

πιο νουμερα καλουμε για την εξυπηρετηση?

Link to comment
Share on other sites

"Φαίνεται" ότι ήρθες από Wind. Σιγά-σιγά θα μάθεις και στα σοβαρά ότι έχει μεγάλη σημασία το λεκτικό που στέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lempoi said:

αυτο εστειλα..

στο κειμενο εκανα το λαθος

πιο νουμερα καλουμε για την εξυπηρετηση?

697 100 1299

1 minute ago, Pppe said:

"Φαίνεται" ότι ήρθες από Wind. Σιγά-σιγά θα μάθεις και στα σοβαρά ότι έχει μεγάλη σημασία το λεκτικό που στέλνεις.

και ποια η διαφορά του λεκτικού που στέλνεις για τα 6GB από το λεκτικό που στέλνεις για το National Combo;

Link to comment
Share on other sites

6 GB για 25 ή για 30 μέρες; χαχα!!

 

Ο φίλος ούτε 17317, ούτε 14200 δεν έστειλε!!!!

Του έδωσε τον "μέσο όρο" του λεκτικού που έστειλε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

6 GB για 25 ή για 30 μέρες; χαχα!!

 

Ο φίλος ούτε 17317, ούτε 14200 δεν έστειλε!!!!

Του έδωσε τον "μέσο όρο" του λεκτικού που έστειλε.

είπε ότι εδώ στο κείμενο που έγραψε το έγραψε λάθος. άλλωστε πήρε τα 6GB. Με τον μέσο όρο τα πήρε;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

6 GB για 25 ή για 30 μέρες; χαχα!!

 

Ο φίλος ούτε 17317, ούτε 14200 δεν έστειλε!!!!

Του έδωσε τον "μέσο όρο" του λεκτικού που έστειλε.

περα απ την πλακα, μαζι με το 17317 επρεπε να στειλω και 14200?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

με την εξυπηρέτηση μίλησες;

ακομη και αυτη την ωρα ειναι διαθεσιμη?

1 minute ago, Pppe said:

Πότε σου λήγουν τα 6 γιγα;Σε 25 ή σε 30 μέρες;

σε 25 μερες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lempoi said:

ακομη και αυτη την ωρα ειναι διαθεσιμη?

σε 25 μερες

Προσοχή στους αριθμούς. Κάλεσε εκεί που σου είπε ο καλιτεχνης ή εδώ για απάντηση σε λίγες μέρες επιδεικνύοντας τα link : https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/contact_us

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα απεριόριστα δε τα κρατήσανε. Έχουμε τα 50γιγα ανά δεκαήμερο.

Για να δούμε πως θα πάει και αυτό…

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε αύριο αν πάρει παράταση αν και το πιο πιθανό σενάριο είναι όχι..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν πήρε..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2022 at 2:33 ΜΜ, natpass said:

Ξέρουμε αν τα 500mb είναι για έναν μήνα; Ή δίνονται ως 500mb + 500mb? (Γιατι κάπου νομίζω το ειχα δει αυτο αν δεν κάνω λάθος…) Αν ισχύει το δεύτερο, είναι καλή περίπτωση για άτομα που δεν κάνουν και ιδιαίτερη χρήση δεδομένων και έτσι έχουν λίγα data και τον δεύτερο μήνα μέχρι να ξαναβάλουν κάρτα 

 500mb + 500mb παίρνεις αν ανανεώσεις μέσω της εφαρμογής.  Δηλ, ανεξάρτητα εάν έχεις πάρει την κάρτα από περίπτερο, βάζεις τον 16ψήφιο κωδικό στην εφαρμογή (αντί για κλήση) και παίρνεις  500mb επιτόπου  + τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις 500mb επιπλέον έως 30 μέρες μετά. Πρακτικά έτσι έχεις ίντερνετ για 2 μήνες.  😎

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gag said:

 500mb + 500mb παίρνεις αν ανανεώσεις μέσω της εφαρμογής.  Δηλ, ανεξάρτητα εάν έχεις πάρει την κάρτα από περίπτερο, βάζεις τον 16ψήφιο κωδικό στην εφαρμογή (αντί για κλήση) και παίρνεις  500mb επιτόπου  + τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις 500mb επιπλέον έως 30 μέρες μετά. Πρακτικά έτσι έχεις ίντερνετ για 2 μήνες.  😎

Κάτσε τώρα γιατί αυτό με ενδιαφέρει γιατί εγώ κάνω ανανέωση μέσω topup στο site της cosmote και παίρνω 1,5GB για 30 μέρες και τον επόμενο μήνα πρέπει αναγκαστικά να πάρω νέο πακέτο data.Το θέμα είναι οτι τα 1,5GB πάνε στράφι γιατί δεν πολυκάνω χρήση αλλά πάντα θέλω να έχω κάποια λίγα data στο κινητό.

Για να έχω αυτά τα 500ΜΒ τον πρώτο μήνα και τα άλλα 500ΜΒ τον 2ο μήνα πρέπει να παίρνω κάρτα από το περίπτερο; Δεν υπάρχει επιλογή να το κάνω μέσω topup;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gag said:

 500mb + 500mb παίρνεις αν ανανεώσεις μέσω της εφαρμογής.  Δηλ, ανεξάρτητα εάν έχεις πάρει την κάρτα από περίπτερο, βάζεις τον 16ψήφιο κωδικό στην εφαρμογή (αντί για κλήση) και παίρνεις  500mb επιτόπου  + τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις 500mb επιπλέον έως 30 μέρες μετά. Πρακτικά έτσι έχεις ίντερνετ για 2 μήνες.  😎

Πολύ ενδιαφέρον. Αναγράφεται κάπου αυτό?? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...