Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Εάν προσθεσεις τους φόρους και τα τέλη, ιδια τιμή είναι. 

Ένα ακόμη μείον του wifigreece  είναι ότι τα λεπτά και τα MB δεν μεταφέρονται αν ανανεώσεις πριν τη λήξη. Συνεπώς μιλάμε άνετα για χειρότερη επιλογή από το κανονικό πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, runner70 said:

Τα 60' προς ολους δεν εχουν σχεση με την εβδομαδα διπλασιασμου και θα ειναι με 3λεπτή ελάχιστη διαρκεια.

Εγω ρωταω αν τα δινουν η οχι, με αυτη την μεθοδο, δηλ. να μην χρειαστει να κανεις και αλλη ανανεωση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinoslk said:

Εγω ρωταω αν τα δινουν η οχι, με αυτη την μεθοδο, δηλ. να μην χρειαστει να κανεις και αλλη ανανεωση

Τα 60 ή 120 σε εβδομάδα διπλασιασμού δεν μπαίνουν αυτόματα.. είναι πακέτο. Οπότε από τη στιγμή που το wifigreece δεν σου δίνει λεφτά αλλά χρόνο ομιλίας και ίντερνετ, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους αυτά τα 2.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τα 60 ή 120 σε εβδομάδα διπλασιασμού δεν μπαίνουν αυτόματα.. είναι πακέτο. Οπότε από τη στιγμή που το wifigreece δεν σου δίνει λεφτά αλλά χρόνο ομιλίας και ίντερνετ, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους αυτά τα 2.

Μαλιστα, αυτο ρωταω ποσο χρονο ομιλιας το μηνα σου δινει, με αυτη την μεθοδο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Ποια μέθοδο;

Oταν κανεις ανανεωση με 6 ευρη καρτα απο το wifigreece oπως αναφερει παραπανω ο χρηστης leontzian, εκτος απο data σου δινει και χρονο ομιλιας ανα μηνα; και ποσο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει χρόνο ομιλίας

Εγω ρωταω αν τα δινουν η οχι, με αυτη την μεθοδο, δηλ. να μην χρειαστει να κανεις και αλλη ανανεωση
Όχι δεν τα δίνει αυτόματα αν αυτό εννοείς. Αν χρειάζεσαι έξτρα χρόνο ομιλίας θα πρέπει να αγοράσεις πακέτο ομιλίας και όταν υπάρχει εβδομάδα διπλασιασμού ανεξαρτήτως αν έχεις βάλει την 6€ wifigreece κάρτα ή κανονική κάρτα μπορείς με 3,02 ευρώ να αγοράσεις το πακέτο εφόσον φυσικά Έχεις κι άλλο υπόλοιπο μέσα που δίνει 120 προς όλους όταν τρέχει η εβδομάδα διπλασιασμού. Επίσης αν είσαι στον πρώτο χρόνο που έχεις Frog που δινει δωρεαν για 12 μήνες τα 60 προς όλους θα τα πάρεις κανονικά και τον επόμενο μήνα ακόμη και αν έχεις βάλει την κάρτα της WiFiGreece
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 1:40 ΜΜ, kostasp666 said:

Αυτοί που έχουν ίντερνετ στο εξοχικό μπορούν να μπουν στον 4G ρούτερ με ένα browser στο 192.168.1.1 ή όποιο uip έχει και να στείλουν sms )1330 freegb)  από την σελίδα  του ρούτερ.... Αν έχουν γνώση του ίντερνετ δεν είναι και τόσο τρομερό.

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Εξ αποστάσεως δεν τα κατάφερα, ήρθα σήμερα στου χουριό και δοκιμάζοντας στο ρούτερ TL-MR6400 που έχω, το sms γινόταν draft και δεν έφευγε ποτέ. Τελικά τα βάζοντας τη sim στο κινητό έστειλα το sms και ενεργοποιήθηκε το δώρο. Σημειωτέον πως δεν βρήκα κανένα άλλο τρόπο, ούτε απ την εφαρμογή, ούτε απ το myinternet, μόνο με το sms τα κατάφερα.

Ευχαριστώ λοιπόν για τις πληροφορίες που μοιραζόμαστε και κρίμα στην Κ-ΟΤΕ που έχει λάκκο η φάβα του δώρου...

ΤR6400 R6400

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση από εμενα:
Η υπηρεσία easy transfer ισχύει για τα νούμερα frog?
Είμαι what's up και θέλω να μεταφέρω το νούμερο αλλά χρειάζομαι και την δυνατότητα να στέλνω και να λαμβάνω χρήματα από άλλα what's up νούμερα της οικογένειας.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, christou said:

Καλησπέρα μια ερώτηση από εμενα:
Η υπηρεσία easy transfer ισχύει για τα νούμερα frog?
Είμαι what's up και θέλω να μεταφέρω το νούμερο αλλά χρειάζομαι και την δυνατότητα να στέλνω και να λαμβάνω χρήματα από άλλα what's up νούμερα της οικογένειας.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα, δεν υπάρχει αυτή η υπηρεσία στον βάτραχο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christou said:

Καλησπέρα μια ερώτηση από εμενα:
Η υπηρεσία easy transfer ισχύει για τα νούμερα frog?
Είμαι what's up και θέλω να μεταφέρω το νούμερο αλλά χρειάζομαι και την δυνατότητα να στέλνω και να λαμβάνω χρήματα από άλλα what's up νούμερα της οικογένειας.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς όχι…

(Μόλις είδα πως είχε ηδη απαντηθεί)

Edited by natpass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια κρίσιμη ερώτηση...για όποιον γνωρίζει!

Η frog sim μπορεί να μετατραπεί σε esim? και αν ναι πως? Πήγα cosmote να παραγγείλω και να ρωτήσω για frog χθες και με διώξανε κακήν κακώς λέγοντας μου πως η frog έχει κλείσει εμπορικά και ίσως να ξαναδείνει κάρτες από του χρόνου δηλ από Ιανουάριο του 2023!

Παρήγγειλα μια κάρτα (νέο νούμερο) μέσω της φόρμας στο site της frog...αλλά καθώς έχω data από vodafone με φυσική sim θα ήθελα τη frog κυρίως για ομιλία με esim... Γίνεται?

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μου απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον παράγγειλες online θα σε καλέσουν από την cosmote, για τα περαιτέρω. Οπότε θα πάρεις επίσημη απάντηση αν γίνεται.
Επειδή κι εγώ μετέφερα τη γραμμή μου, πριν μερικές μέρες, ήθελα να ρωτήσω για να ξέρω με ποιον τρόπο να διαχειρίζομαι τη γραμμή στο εξής.
Κάνοντας την πρώτη ανανέωση μου έδωσε 60 λεπτά ομιλίας και 500mb. Μέσω της εφαρμογής λέει πως μπορώ να ξαναπάρω άλλα τόσα, σε διάστημα ενός μηνός. Αυτά τα δεύτερα θα ισχύουν για ένα μήνα ακόμη, από την ημέρα που θα τα ενεργοποιήσω; Οπότε τον 3ο μήνα θεωρητικά αγοράζω πακέτο και αγοράζοντας πακέτο ανανεώνεται η λήξη του υπολοίπου; Ή πρέπει να αγοράσω πακέτο πριν το 2 μηνο που γράφει αυτή τη στιγμή ως λήξη;
Εν κατακλείδι η ερώτηση μου είναι με ποιο τρόπο ανανεώνεται η λήξη; Με αγορά πακέτου ή με ανανέωση;



Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, noisex said:

Εφόσον παράγγειλες online θα σε καλέσουν από την cosmote, για τα περαιτέρω. Οπότε θα πάρεις επίσημη απάντηση αν γίνεται.
Επειδή κι εγώ μετέφερα τη γραμμή μου, πριν μερικές μέρες, ήθελα να ρωτήσω για να ξέρω με ποιον τρόπο να διαχειρίζομαι τη γραμμή στο εξής.
Κάνοντας την πρώτη ανανέωση μου έδωσε 60 λεπτά ομιλίας και 500mb. Μέσω της εφαρμογής λέει πως μπορώ να ξαναπάρω άλλα τόσα, σε διάστημα ενός μηνός. Αυτά τα δεύτερα θα ισχύουν για ένα μήνα ακόμη, από την ημέρα που θα τα ενεργοποιήσω; Οπότε τον 3ο μήνα θεωρητικά αγοράζω πακέτο και αγοράζοντας πακέτο ανανεώνεται η λήξη του υπολοίπου; Ή πρέπει να αγοράσω πακέτο πριν το 2 μηνο που γράφει αυτή τη στιγμή ως λήξη;
Εν κατακλείδι η ερώτηση μου είναι με ποιο τρόπο ανανεώνεται η λήξη; Με αγορά πακέτου ή με ανανέωση;


 

Για ανανεωση λήξης πακετου θα πρέπει να αγοράσεις το ίδιο πακέτο. Τα δώρα έχουν κάθε ένα την δική τους ημερομηνία λήξης και δεν μπορείς να τα παρατείνεις. Το πακέτο των 3,02€ μπορεί να παραταθεί εάν ξαναγοράσεις το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. 

Για ανανέωση λήξης χρημάτων θα πρέπει να βάζεις τουλάχιστον 10€ κάθε 2 μήνες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια κρίσιμη ερώτηση...για όποιον γνωρίζει!
Η frog sim μπορεί να μετατραπεί σε esim? και αν ναι πως? Πήγα cosmote να παραγγείλω και να ρωτήσω για frog χθες και με διώξανε κακήν κακώς λέγοντας μου πως η frog έχει κλείσει εμπορικά και ίσως να ξαναδείνει κάρτες από του χρόνου δηλ από Ιανουάριο του 2023!
Παρήγγειλα μια κάρτα (νέο νούμερο) μέσω της φόρμας στο site της frog...αλλά καθώς έχω data από vodafone με φυσική sim θα ήθελα τη frog κυρίως για ομιλία με esim... Γίνεται?
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μου απαντήσει!
Δεν χρειάζεται να πάρεις κάρτα frog μπορείς να πάρεις μια κάρτα what's up και να την κάνεις frog στέλνοντας ένα μήνυμα...

Έτσι έκανα στην φουκαριαρα την μάνα μου πριν μερικούς μήνες και τώρα έχει frog

Λογικά αν μπορείς να έχεις esim με what's up μπορείς να την κάνεις frog

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να έρθω από την κόκκινη με φορητότητα, σε περίπτωση που είναι σε φραγή λόγω κάρτας θα το δεχτούν ή θα έχω θέμα? Αγανάκτησα με την κόκκινη, κάθε μήνα κ με 1 καινούριο όρο... Κ κάτι ακόμη, πώς τα πάει ο βάτραχος από σήμα κ ταχύτητες στην πόλη της Ξάνθης?

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jimpapi said:

Καλημέρα. Μια κρίσιμη ερώτηση...για όποιον γνωρίζει!

Η frog sim μπορεί να μετατραπεί σε esim? και αν ναι πως? Πήγα cosmote να παραγγείλω και να ρωτήσω για frog χθες και με διώξανε κακήν κακώς λέγοντας μου πως η frog έχει κλείσει εμπορικά και ίσως να ξαναδείνει κάρτες από του χρόνου δηλ από Ιανουάριο του 2023!

Παρήγγειλα μια κάρτα (νέο νούμερο) μέσω της φόρμας στο site της frog...αλλά καθώς έχω data από vodafone με φυσική sim θα ήθελα τη frog κυρίως για ομιλία με esim... Γίνεται?

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μου απαντήσει!

Μπορείς να αλλάξεις την φυσική sim frog σε esim, πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα cosmote ή Γερμανό. Όταν την άλλαξα πριν από μερικούς μήνες χρειάστηκε να περάσω από 2-3 μαγαζιά γιατί σε κάποια μου έλεγαν ότι δεν είχαν διαθέσιμους φακέλους esim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω μια καινούρια σύνδεση στη frog και ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος, αν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας να μην σου τρώει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας ή θα σε χρεώσει? (Π.χ όπως στο internet που όταν τελειώσουν τα δεδομένα δεν σε αφήνει να σερφάρεις αν δεν ενεργοποιήσεις πακέτο)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vaggy said:

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω μια καινούρια σύνδεση στη frog και ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος, αν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας να μην σου τρώει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας ή θα σε χρεώσει? (Π.χ όπως στο internet που όταν τελειώσουν τα δεδομένα δεν σε αφήνει να σερφάρεις αν δεν ενεργοποιήσεις πακέτο)

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει. Κατέβασε το app της frog και θα βλέπεις πόσα σου περισσεύουν και πότε λήγουν. Μπορείς να βάλεις και widget στην κεντρική οθόνη. 

Για όσους ενδιαφέρονται, αυτή η εβδομάδα έχει 60+60.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ, μήπως ξέρεις αν ξεχαστείς ποιά είναι η χρέωση? Επίσης κοίταξα τώρα και έχω χρεωθει 0,80 λεπτά. Πώς έγινε αυτό? Χρόνο ομιλίας έχω. Μήπως πρέπει να στείλω κάποιο μύνημα για να μην με χρεώνει όταν τελειώνουν τα data?

Edited by vaggy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaggy said:

Οκ σε ευχαριστώ, μήπως ξέρεις αν ξεχαστείς ποιά είναι η χρέωση? Επίσης κοίταξα τώρα και έχω χρεωθει 0,80 λεπτά. Πώς έγινε αυτό? Χρόνο ομιλίας έχω. Μήπως πρέπει να στείλω κάποιο μύνημα για να μην με χρεώνει όταν τελειώνουν τα data?

Στο σάιτ του φρογκ μπορείς να δείς όλες τις χρεώσεις. Για τα data από ότι θυμάμαι σου στέλνει αυτόματα σμσ ότι δεν έχεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

στείλε ΜΙ στο 1333 για να μην σε χρεώνει όταν τελιώνουν τα Data.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Vasileios said:

στείλε ΜΙ στο 1333 για να μην σε χρεώνει όταν τελιώνουν τα Data.

αναφέρει στο site πως το MI είναι  προενεργοποιημένο. Δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν δεν είναι , και σε έχει χρεώσει , το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...