Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει αυτό:
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html
Το είχα κάνει και όντως με πήραν τηλέφωνο την επόμενη μέρα (άλλο που δεν το σήκωσα)
Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά σε κατάστημα Γερμανός και έκανα αίτηση. Μου δώσανε SIMs και μου είπαν ότι αύριο το απόγευμα θα ενεργοποιηθεί. Too good to be true μου φαίνεται. Αντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alnotas said:

Πήγα τελικά σε κατάστημα Γερμανός και έκανα αίτηση. Μου δώσανε SIMs και μου είπαν ότι αύριο το απόγευμα θα ενεργοποιηθεί. Too good to be true μου φαίνεται. Αντε να δούμε.

Σίγουρα θα στο κάνουν καρτοκινητό; Σε ποιό κατάστημα; Μήπως πείσω και την Πεθερά μου να αλλάξει το κίουι της.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πακέτο με απεριόριστα δεδομένα στην Frog. Είμαι στην Q τώρα και βάζω απεριόριστα με 9.90 το μήνα αλλά θα λήξει σύντομα η προσφορά. Πιστεύετε οτι υπάρχει λόγος να ερθω απο Q στην Frog αν αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι το ιντερνετ; Ρωτάω γιατί ακόμα και χωρίς την προσφορά με τα απεριόριστα που θα λήξει βγάζει συχνά προσφορές στο my Q app, αλλά δεν είχα ποτέ αλλη εταιρία καρτοκινητής για να κάνω σύγκριση. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Azmodei said:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πακέτο με απεριόριστα δεδομένα στην Frog. Είμαι στην Q τώρα και βάζω απεριόριστα με 9.90 το μήνα αλλά θα λήξει σύντομα η προσφορά. Πιστεύετε οτι υπάρχει λόγος να ερθω απο Q στην Frog αν αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι το ιντερνετ; Ρωτάω γιατί ακόμα και χωρίς την προσφορά με τα απεριόριστα που θα λήξει βγάζει συχνά προσφορές στο my Q app, αλλά δεν είχα ποτέ αλλη εταιρία καρτοκινητής για να κάνω σύγκριση. Ευχαριστω

Εάν χρειάζεσαι απεριόριστο ίντερνετ, το μοναδικό καρτοκινητό που το έδινε πριν το καλοκαίρι ηταν το F2G, άρα πιό πολλες πιθανότητες έχει να το ξαναδώσει το F2G. Ίσως πιο μετά ακολουθήσει και η κοσμοτε.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι να πάω σε λίγες μέρες Δανία Κοπεγχάγη για 5 μέρες, φαντάζομαι για να έχω ίντερνετ εκεί καλύτερα να πάρω τοπική κάρτα; Χρειάζεται να ενεργοποιήσω και στο τηλέφωνο μου ή να ενεργοποιήσει και η Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αγορά τοπικής κάρτας

... αν έχεις στο βατράχι αγορασμενα δεδομένα θα δουλεύουν κανονικά και στην Δανία

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Σίγουρα θα στο κάνουν καρτοκινητό; Σε ποιό κατάστημα; Μήπως πείσω και την Πεθερά μου να αλλάξει το κίουι της.

Μου έδωσαν SIM Cosmote και τους είπα ότι θέλω να έχουν ενεργοποιημένο το πακέτο "National Combo" οπότε με χρέωσαν 12€ για κάθε κάρτα ώστε να υπάρχουν τα 8,90€ μέσα του πακέτου. Είπε ότι θα μου τα ενεργοποιήσει κιόλας τα πακέτα ώστε μόλις αλλάξω SIM να έχει κατευθείαν ιντερνετ.

Στο κατάστημα Γερμανος στην Καλαμαριά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε η γυναίκα σε κατάστημα Γερμανό φορητοτητα από Q σε frog έβγαλαν φωτοτυπία ταυτότητας είπαν Τετάρτη θα τηλεφωνήσουν. Σαν πολύ γρήγοροι μου φαίνονται......

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tolisfar said:

Πήγε η γυναίκα σε κατάστημα Γερμανό φορητοτητα από Q σε frog έβγαλαν φωτοτυπία ταυτότητας είπαν Τετάρτη θα τηλεφωνήσουν. Σαν πολύ γρήγοροι μου φαίνονται......

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντως εγώ που το έκανα σε κατάστημα Cosmote, με πήγε σε what's up. Και περιμένω να τελειώσει το δώρο να πάω Frog.

Και μάλιστα σε κάτι παραπάνω από 24 ώρες ήμουν στην Cosmote.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Πάντως εγώ που το έκανα σε κατάστημα Cosmote, με πήγε σε what's up. Και περιμένω να τελειώσει το δώρο να πάω Frog.

Και μάλιστα σε κάτι παραπάνω από 24 ώρες ήμουν στην Cosmote.

Φίλε έδωσες 12 ευρώ για να πας what's up και μετά για frog αλλά 12 ευρώ;η είναι δωρεάν το frog;

Link to comment
Share on other sites

Just now, panbet said:

Φίλε έδωσες 12 ευρώ για να πας what's up και μετά για frog αλλά 12 ευρώ;η είναι δωρεάν το frog;

15 έδωσα αλλά τα έχω στο υπόλοιπο ως κάρτα. Για να πας στη Frog λένε ότι θέλει 3€ αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Νομίζω ότι η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν. 

Έτσι λέει και στο site αλλά δεν αναφέρει τη Frog μόνο την Cosmokarta και το what's. Σε λίγες μέρες που θα κάνω την αλλαγή θα μάθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για frog είναι 3€ από την πρώτη αλλαγή.
Εγώ νομίζω της κόρης που έκανα ήταν δωρεάν. Από κοσμοκαρτα σε frog

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jaguar13 said:

Για frog είναι 3€ από την πρώτη αλλαγή.

Έχει 3 μήνες που το έκανα, στέλνεις το μήνυμα και σου αναφέρει ότι η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Ποτε είναι διπλασιασμός;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την βδομαδα που περιλαμβανει την εθνικη επετειο του 1940, για φετος 2022, και πηγαινε ανα 2 βδομαδες πισω.

Αλλα δε μπορουμε και 100 φορες να το επαναλαμβανουμε.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tolisfar said:

Καλώς σας βρήκα. Ποτε είναι διπλασιασμός;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλώς ήρθες 

Δεν έχει αυτη τη βδομαδα…Οποτε λογικά απο Δευτέρα που μας έρχεται παλι 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι εξωτερικό και αύριο πρωί έρχομαι Ελλάδα. Προσπαθώ να βάλω λεφτά μέσω κάρτας στην εφαρμογή της  Frog από εχθές και μου βγάζει μήνυμα ότι "Κάτι δεν πήγε καλά,  δοκιμάστε αργότερα". Έχω αποθηκευμένα στην εφαρμογή τα στοιχεία της κάρτας μου και δεν μου δίνει το περιθώριο είτε να την καταργήσω είτε να τα διορθώσω αν έχουν λάθος. Ακόμα και μετά την απεγκατασταση - εγκατάσταση της εφαρμογής,  το πρόβλημα παραμένει. Καμία ιδέα;

(Σημείωση ότι έχει ήδη καποιο υπόλοιπο η κάρτα,  δεν έχει ακυρωθεί)

Edited by ouzo
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mobileras said:

Εάν θέλεις κατέβασε την εφαρμογή mycosmote και δοκίμασε από εκεί την ανανέωση. 

Το δοκίμασα. Βγάζει μήνυμα "Ενδέχεται κάποιες πληροφορίες να μην είναι ενημερωμένες" και εκεί τερματίζει τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...