Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, gokuthelegend said:

Έκανα αίτηση φορητότητας στο παραπάνω λινκ από την Κυριακή που μας πέρασε. Τετάρτη σήμερα και μέχρι αυτή την ώρα που γράφω αυτό το μήνυμα δεν μας έχουν ενημερώσει για κάτι, ξέρει κανείς πόσο χρόνο πρέπει να περιμένω; Επιφυλάσσομαι μήπως μας ειδοποιήσουν μέχρι το βράδυ, αλλά είμαστε ήδη στην 3η μέρα χωρίς καμιά ενημέρωση.

Που ακριβώς; Να δω μήπως είναι διαφορετική φόρμα από την προηγούμενη. Τέρμα κάτω στην σελίδα έχει επιλογή που λέει "Έλα στην καρτοκινητή Frog", όταν το πατάω ανοίγει μια νέα σελίδα με πληροφορίες αλλά δεν έχει πουθενά κάποια φόρμα, ούτε για φορητότητα ούτε για νέο αριθμό.

Εγω έκανα αίτηση φορητότητας στο παραπάνω Link από την προηγούμενη Τετάρτη (μία εβδομαδα) και όχι μόνο δε με έχουν πάρει τηλ αλλά προσπαθώντας να βγάλω άκρη παίρνω τηλ αρχικα στην εξυπηρέτηση frog και μετα με πασαρει ο ένας στον άλλο ( έχω κάνει καμμια 20αρια τηλέφωνα)...

Έχω φάει ώρες αναμονής και χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mobileras said:

Κάνε αίτηση για what's up και μετά το μετατρέπεις σε frog με ένα σμσ. Ίσως γίνει πιο γρήγορα. 

Πιο γρηγορα θα γίνει αλλά κατα πάσα πιθανότητα χάνεις τα δώρα φορητότητας

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, motoboots said:


Όχι. Από Δευτέρα.

Ευχαριστώ πολυ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, p_k said:

Εξουσιοδότηση μέσω gov.gr

Δηλαδή να κάνει ο πατέρας μου εξουσιοδότηση σε μένα και να πάω σε κάποιο κατάστημα; Δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη σε κατάστημα γιατί βασικά είχαμε πάει παλιότερα και μας είχαν πει ότι δεν γίνεται φορητότητα σε frog και προσπαθούσαν να μας πλασάρουν προγράμματα συμβολαίου. Υποθέτω ότι ενδεχομένως να έχει πέσει εντολή από τα κεντρικά να προωθούν κυρίως συμβόλαια ή από την άλλη να προσπαθούν οι πωλητές να προωθήσουν μόνο συμβόλαια για να κερδίζουν προμήθειες. Προσωπικά θεωρώ χάσιμο χρόνου να πάω σε κατάστημα.

14 ώρες πριν, nkarr said:

Εγω έκανα αίτηση φορητότητας στο παραπάνω Link από την προηγούμενη Τετάρτη (μία εβδομαδα) και όχι μόνο δε με έχουν πάρει τηλ αλλά προσπαθώντας να βγάλω άκρη παίρνω τηλ αρχικα στην εξυπηρέτηση frog και μετα με πασαρει ο ένας στον άλλο ( έχω κάνει καμμια 20αρια τηλέφωνα)...

Έχω φάει ώρες αναμονής και χωρίς αποτέλεσμα.

14 ώρες πριν, Mobileras said:

Κάνε αίτηση για what's up και μετά το μετατρέπεις σε frog με ένα σμσ. Ίσως γίνει πιο γρήγορα. 

θα περιμένουμε 1-2 εβδομάδες, ίσως και λόγω ότι πλησιάζει 15αυγουστος να έχουν πάρει πολλοί υπάλληλοι άδειες και να να καθυστερούν οι αιτήσεις, αλλά αν δεν προχωρήσει τότε μάλλον θα δοκιμάσουμε και αυτό, δηλαδή να κάνουμε αίτηση φορητότητας σε what's up.

14 ώρες πριν, nkarr said:

Πιο γρηγορα θα γίνει αλλά κατα πάσα πιθανότητα χάνεις τα δώρα φορητότητας

Και να χάσουμε τα δώρα δεν μας πειράζει και ιδιαίτερα, ο πατέρας μου μιλάει κυριολεκτικά ελάχιστα στο κινητό που δεν πρόκειται να χαλάει ούτε τα κανονικά πακέτα, να σου δώσω να καταλάβεις, είχε αγοράσει ένα πακέτο 2 ωρών ομιλίας πριν 1 μήνα ακριβώς, και αυτή την στιγμή του έχουν περισσέψει 1 ώρα και 40 λεπτά ομιλίας, δηλαδή όλο τον μήνα έχει μιλήσει μόνο 20 λεπτά.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πήραν τηλ μετα απο μια εβδομαδα απο τότε που έκανα την αίτηση online.

Hταν πολυ εξυπηρετική η υπαλληλος σε διάφορες "δυσκολίες" που υπήρχαν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους μία ερώτηση αν ξέρει κανείς δεν εχω παραγγείλει κάτι απο Wifi Greece, καθ' οτι πολυ νέος στο βάτραχο.
Θέλω να πάρω μια κάρτα ανανέωσης 6€ που μετατρέπεται αυτόματα σε 6GB για 25 ημέρες, μεταφέρει όμως απο οτι ξέρω το υπόλοιπο λήξεως του χρηματικού μου υπολοίπου 2 μήνες μετά.
Αφού την παραγγείλω και πληρώσω, διάβασα εδώ οτι σου στέλνουν στο email έναν κωδικό. Η ερώτησεις μου είναι δύο.
Περνάει αυτόματα τον περνώ εγώ?
Πόσες μέρες εχω περιθώριο απο την παραλαβή να τον περάσω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leotzian said:

Γειά σε όλους μία ερώτηση αν ξέρει κανείς δεν εχω παραγγείλει κάτι απο Wifi Greece, καθ' οτι πολυ νέος στο βάτραχο.
Θέλω να πάρω μια κάρτα ανανέωσης 6€ που μετατρέπεται αυτόματα σε 6GB για 25 ημέρες, μεταφέρει όμως απο οτι ξέρω το υπόλοιπο λήξεως του χρηματικού μου υπολοίπου 2 μήνες μετά.
Αφού την παραγγείλω και πληρώσω, διάβασα εδώ οτι σου στέλνουν στο email έναν κωδικό. Η ερώτησεις μου είναι δύο.
Περνάει αυτόματα τον περνώ εγώ?
Πόσες μέρες εχω περιθώριο απο την παραλαβή να τον περάσω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

  1. Τον περνάς εσύ. Θα λάβεις ένα email με οδηγίες. Είναι πολύ απλό.
  2. Είχα την ίδια απορία. Πήρα τηλ και μου είπανε 2 μήνες. Προσωπικά δε θα το καθυστερούσα τόσο... Το έχω καθυστερήσει μέχρι 4 ημέρες... 

 

Link to comment
Share on other sites

  1. Τον περνάς εσύ. Θα λάβεις ένα email με οδηγίες. Είναι πολύ απλό.
  2. Είχα την ίδια απορία. Πήρα τηλ και μου είπανε 2 μήνες. Προσωπικά δε θα το καθυστερούσα τόσο... Το έχω καθυστερήσει μέχρι 4 ημέρες... 
 
Ευχαριστώ για την απάντηση και εγώ για 3-4 ημέρες ενδιαφέρομαι δηλαδή να έχω τον κωδικό στα χέρια μου, και την ημέρα που λήγει το χρηματικό υπόλοιπο να το ενεργοποίησω.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Αν την εβδομάδα που δίνει διπλασιασμό, δηλαδή 120 λεπτά με 3 ευρώ, ενεργοποιήσω δύο φορές το ίδιο πακέτο, θα μου δώσει 240 λεπτά με 6 ευρώ; Ή πρέπει να έχει κάνα 24ωρο διαφορά η μία ενεργοποίηση από την άλλη ή μόνο μια φορά την κάθε εβδομάδα; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Να κάνω μία ερώτηση. Αν την εβδομάδα που δίνει διπλασιασμό, δηλαδή 120 λεπτά με 3 ευρώ, ενεργοποιήσω δύο φορές το ίδιο πακέτο, θα μου δώσει 240 λεπτά με 6 ευρώ; Ή πρέπει να έχει κάνα 24ωρο διαφορά η μία ενεργοποίηση από την άλλη ή μόνο μια φορά την κάθε εβδομάδα; 

Ναι μπορείς έως 4 φορές μέσα στον μήνα,οποία στιγμή θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η εφαρμοφή του frog είναι για πολλές σφαλιάρες.Ενώ μου ήρθε σε sms η προσφορά εβδομάδας για τα 60+60 , στην εφαρμογή πουθενά.Ούτε με διαγραφή και επανεγκατάσταση εμφανίζεται.Έχει μόνο την κλασική απλή με 60 λεπτά μόνο.Τώρα τι κάνω; Πως ανανεώνω μου λέτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tarantules said:

Τελικά αυτή η εφαρμοφή του frog είναι για πολλές σφαλιάρες.Ενώ μου ήρθε σε sms η προσφορά εβδομάδας για τα 60+60 , στην εφαρμογή πουθενά.Ούτε με διαγραφή και επανεγκατάσταση εμφανίζεται.Έχει μόνο την κλασική απλή με 60 λεπτά μόνο.Τώρα τι κάνω; Πως ανανεώνω μου λέτε;

κάλεσε 1330

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tarantules said:

Τελικά αυτή η εφαρμοφή του frog είναι για πολλές σφαλιάρες.Ενώ μου ήρθε σε sms η προσφορά εβδομάδας για τα 60+60 , στην εφαρμογή πουθενά.Ούτε με διαγραφή και επανεγκατάσταση εμφανίζεται.Έχει μόνο την κλασική απλή με 60 λεπτά μόνο.Τώρα τι κάνω; Πως ανανεώνω μου λέτε;

Εάν είναι σε εβδομάδα 2πλασιασμού (σιγούρεψε το) τότε θα πάρεις τον 2πλασιασμο, ακόμη και εάν το πακέτο των 3,02€ δεν γράφει 60+60. Το έχω πάρει πολλές φορές. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω εαν την εβδομαδα διπλασιασμου, τα 60 επιλεον λεφτα εχουν ελαχιστη χρεωση ανα δευτερολεπτο η οχι, γιατι ειχα ακουσει πιο παλια οτι εχουν 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tarantules said:

Τελικά αυτή η εφαρμοφή του frog είναι για πολλές σφαλιάρες.Ενώ μου ήρθε σε sms η προσφορά εβδομάδας για τα 60+60 , στην εφαρμογή πουθενά.Ούτε με διαγραφή και επανεγκατάσταση εμφανίζεται.Έχει μόνο την κλασική απλή με 60 λεπτά μόνο.Τώρα τι κάνω; Πως ανανεώνω μου λέτε;

Κανονικά, μέσω του app, όπως είπε ο Mobileras. Αλλά και μέσω SMS προς το 1330, στέλνοντας 60Μ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τα ενοχλητικά μηνύματα που μου στέλνει κάθε ώρα ότι το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1€;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τα ενοχλητικά μηνύματα που μου στέλνει κάθε ώρα ότι το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1€;
Ναι βάλε κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 4 νούμερα (οικογένεια) στην Q και θέλω να έρθω στο δίκτυο της Cosmote.

Είμαι ανάμεσα σε WhatsUp και Frog. Δεν με ενδιαφέρει πολύ η ομιλία, μιλάω ελάχιστα, θέλω ότι πιο οικονομικό μου δίνει τα περισσότερα GB. 
Μιλούσα με την Cosmote και προσπαθούσαν να με "αποτρέψουν" από το να πάω Frog... "Είναι πιο πολύ για αλλοδαπούς" μου έλεγε "γιατί δίνει πακέτα για διεθνείς προορισμούς".

Πείτε λίγο την άποψή σας ανάμεσα στα δύο, WhatsUp και Frog? Που χάνεις και που κερδίζεις με την Frog?
Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός. Ρίξε μια ματιά στα σαιτς των 2 καρτοκινητων ώστε να δεις τι πακετα προσφερουν και ποιο σε βολεύει. Μέχρι το τέλος του μήνα παιζει πακετο προσφορά απεριόριστο ιντερνετ για 1 μήνα με 9,90€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alnotas said:

Καλησπέρα.

Έχω 4 νούμερα (οικογένεια) στην Q και θέλω να έρθω στο δίκτυο της Cosmote.

Είμαι ανάμεσα σε WhatsUp και Frog. Δεν με ενδιαφέρει πολύ η ομιλία, μιλάω ελάχιστα, θέλω ότι πιο οικονομικό μου δίνει τα περισσότερα GB. 
Μιλούσα με την Cosmote και προσπαθούσαν να με "αποτρέψουν" από το να πάω Frog... "Είναι πιο πολύ για αλλοδαπούς" μου έλεγε "γιατί δίνει πακέτα για διεθνείς προορισμούς".

Πείτε λίγο την άποψή σας ανάμεσα στα δύο, WhatsUp και Frog? Που χάνεις και που κερδίζεις με την Frog?
Ευχαριστώ

Nαι η αλήθεια ειναι ότι το προωθούν περισσότερο για τους αλλοδαπούς καθώς έχει πακέτα ομιλίας προς το εξωτερικό και χώρες και εκτος Ευρώπης αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ειναι αποκλειστικά γιαυτούς. Με το που τελειώσουν σε καμμιά 10-15 ημέρες τα πακέτα των απεριόριστων δεδομένων και αν δεν αλλάξει κάτι στο whatsup θα βάζεις 10€ κάρτα, θα παίρνεις δώρο 1gb bonus δώρο και με το υπόλοιπο 9.09€ που απομένει, δεν μπορείς να αγοράσεις μηνιαίο πακέτο ομιλίας.. Αν βάλεις όμως 12€ τότε παίρνεις δώρο 1,5gb και με τα χρήματα μπορείς να αγοράσεις πακέτο ομιλίας το calls to all που δίνει 600' προς όλους,100 προς whatsup και 300 sms.. Οπότε εδώ με 12€ θα έχεις 1,5gb + 512mb απο το πακέτο ομιλίας σύνολο 2gb

Υπάρχει επίσης με 10€ το πακέτο diy που σου δίνει 1gb, 200΄ προς όλους και gb ως δώρο είτε για video,ειτε για social, είτε βραδινά https://www.whatsup.gr/paketa/DIY υπόψιν σε σύγκριση με την Q εδώ στα πακέτα ομιλίας η ελάχιστη χρέωση είναι 3'/κλήση αντί του 1" της Q

Αυτές είναι πρακτικά οι τωρινές επιλογές στο whatsup μετά το τέλος της καλοκαιρινής προσφοράς των απεριόριστων.. Στο frog απο την άλλη αν βάζεις 10€ κάρτα, παίρνεις δώρο 1,5gb και απο πακέτο μπορείς να αγοράσεις με 8,90€ το national combo που δίνει 200 προς όλους (3λεπτη χρεωση) 400 προς frog (oπότε θα μιλάς με τα άλλα 3 νούμερα της οικογένειας) και 10gb. Συν κάποια επιπλέον λεπτά τον πρώτο χρόνο χρήσης. Οπότε στο frog με 10€ θα έχεις και βασική ομιλία και 11,5gb internet.

Αυτά είναι τα βασικά. Αποφασίζεις και παίρνεις. Αν σου πουν απο την cosmote ότι δεν γίνεται απευθείας φορητότητα σε frog, το κάνεις whatsup και μετά με ένα sms αν δεις ότι θες frog, το γυρνάς σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα, πιστεύετε ότι αν πάω σε ένα κατάστημα Γερμανός θα γίνει πιο γρήγορα η δουλειά; Το θέμα μου είναι να έχω μέσα στην άλλη εβδομάδα νούμερο στην Cosmote. Ή συμφέρει καλύτερα η online αίτηση;

 

Υ.Γ. Τώρα που βλέπω το site τους, δεν βλέπω πουθενά online αιτηση...

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...