Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα που δίνει η wifigreece με 6€ λέει ότι δίνουν 6gb για 25 ημέρες. Τα 6 ευρώ μένουν στην κάρτα η καταναλώνονται? Δεν είναι ξεκάθαρο για να είμαι ειλικρινής. 

2 ώρες πριν, wayfunbug said:

Ενδιαφέρον, άρα θα το περάσω σαν κάρτα που αγόρασα από περίπτερο;

Σε κάθε περίπτωση, πόσο περιμένετε συνήθως;

Σου στέλνουν τον κωδικό στο E-Mail. Μετά καλείς στο 1319, επιλέγεις το 1 και περνάς τον κωδικό. 

Link to comment
Share on other sites



Η κάρτα που δίνει η wifigreece με 6€ λέει ότι δίνουν 6gb για 25 ημέρες. Τα 6 ευρώ μένουν στην κάρτα η καταναλώνονται? Δεν είναι ξεκάθαρο για να είμαι ειλικρινής. 


Καταναλώνονται. Το ουσιαστικό όφελος είναι ότι μεταφέρει το χρηματικό υπόλοιπο για 2 μήνες.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, hercoulis said:

Εγώ σε αυτή την ανανέωση τη ψιλό πάτησα σαν αρχάριος. Extra για μένα έλεγε και δωρεάν, το πήρα, κ έφυγε το 10αρικο. Το δεύτερο πάτησα ενώ μου μύριζε η χρέωση γιατί το ξέρουμε ως πακέτο, είπα μήπως κ είναι δωρεάν για δοκιμή  🤷‍♂️

9CABD490-BFF5-4928-A324-089BDF3E9CA0.png

Νομίζω ότι μπορείς να πατήσεις είτε πάνω στο μωβ "το θέλω", είτε πάνω στην υπόλοιπη γραμμή. Στο ένα από τα δύο (δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποιο) δεν προχωράει σε υλοποίηση, αλλά θα σου βγάλει πρώτα περισσότερες πληροφορίες, ώστε να ελέγξεις.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 3:39 ΜΜ, hercoulis said:

Εγώ σε αυτή την ανανέωση τη ψιλό πάτησα σαν αρχάριος. Extra για μένα έλεγε και δωρεάν, το πήρα, κ έφυγε το 10αρικο. Το δεύτερο πάτησα ενώ μου μύριζε η χρέωση γιατί το ξέρουμε ως πακέτο, είπα μήπως κ είναι δωρεάν για δοκιμή  🤷‍♂️

9CABD490-BFF5-4928-A324-089BDF3E9CA0.png

Κι εγώ το είχα ενεργοποιήσει με αυτόν τον τρόπο κατά λάθος, τους πήρα τηλέφωνο και μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά από 2 μέρες αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος αν τα δώρα 60+60 λεπτα προς όλους , 600+600 frog , 500+500MB για 1 χρόνο τα πέρνει όποιος πάει frog ακόμη και απο cosmokarta ή θέλει κατευθείαν φορητότητα σε frog?

Link to comment
Share on other sites

Στην μάνα μου που της έδωσα ένα cosmoκαρτα παλιό μου νούμερο που το έκανα ,frog δίνει κάποια δώρα αλλά όχι αυτά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα αυτό που γράφει ο nkarr, έρχομαι από Cosmocarta και παίρνω τα 2 πρώτα, τα 500+500 ΜΒ όχι... 

Edited by nikos21r
Link to comment
Share on other sites

1,ειναι βδομάδα διπλασιασμού??

2,ειχα αγοράσει τον προηγούμενο μήνα τα 6 GB με 5,35.... και μου περισσέψαν περίπου τα μισά, πριν λήξουν αγόρασα τα 120 mb μόνο και μόνο για διατήρηση, αλλά δεν μου τα διατήρησε, μου τα έσβησε ......... ξέρει κανείς γιατί ??? ...ευχαριστώ..

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπενθυμίστε λίγο σας παρακαλώ, τι στέλνουμε για να μην χρεώνει ίντερνετ όταν τελειώσει το πακέτο; 

1 hour ago, serkotsos said:

1,ειναι βδομάδα διπλασιασμού??

2,ειχα αγοράσει τον προηγούμενο μήνα τα 6 GB με 5,35.... και μου περισσέψαν περίπου τα μισά, πριν λήξουν αγόρασα τα 120 mb μόνο και μόνο για διατήρηση, αλλά δεν μου τα διατήρησε, μου τα έσβησε ......... ξέρει κανείς γιατί ??? ...ευχαριστώ..

 

Ναι αυτή που τρέχει είναι εβδομάδα διπλασιασμού. 

Νομίζω τα νέα πακέτα διατηρούνται μόνο αν αγοράσεις τι ίδιο πριν τη λήξη. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, andre74 said:

Ρε παιδιά, υπενθυμίστε λίγο σας παρακαλώ, τι στέλνουμε για να μην χρεώνει ίντερνετ όταν τελειώσει το πακέτο; 

Ναι αυτή που τρέχει είναι εβδομάδα διπλασιασμού. 

Νομίζω τα νέα πακέτα διατηρούνται μόνο αν αγοράσεις τι ίδιο πριν τη λήξη. 

  • Δωρεάν SMS στο 1333, στέλνοντας MI.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, serkotsos said:

1,ειναι βδομάδα διπλασιασμού??

2,ειχα αγοράσει τον προηγούμενο μήνα τα 6 GB με 5,35.... και μου περισσέψαν περίπου τα μισά, πριν λήξουν αγόρασα τα 120 mb μόνο και μόνο για διατήρηση, αλλά δεν μου τα διατήρησε, μου τα έσβησε ......... ξέρει κανείς γιατί ??? ...ευχαριστώ..

 

Αυτά τα νέα πακέτα, θέλουν την ενεργοποίηση ίδιου πακέτου για τη μεταφορά του υπολοίπου

https://www.frogmobile.gr/el/paketo-mobile-internet-oroi

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω 30GB υπόλοιπο από ενεργοποίηση πακέτων των 6GB (της cosmote)

Ήθελα να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανείς την 6ευρη κάρτα της wifigreece?

Αν τη χρησιμοποιήσω, θα παραταθεί το υπόλοιπο GB που έχω ή θα χαθούν;

Ευχαριστώ

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 8:51 ΜΜ, user_one said:

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω 30GB υπόλοιπο από ενεργοποίηση πακέτων των 6GB (της cosmote)

Ήθελα να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανείς την 6ευρη κάρτα της wifigreece?

Αν τη χρησιμοποιήσω, θα παραταθεί το υπόλοιπο GB που έχω ή θα χαθούν;

Ευχαριστώ

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται το ίδιο πακετο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 1:20 ΜΜ, Mobileras said:

Πιο παλια ήθελε 10€ η μετατροπή. Τώρα είναι 3€.

Δες εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

Έκανα αίτηση φορητότητας στο παραπάνω λινκ από την Κυριακή που μας πέρασε. Τετάρτη σήμερα και μέχρι αυτή την ώρα που γράφω αυτό το μήνυμα δεν μας έχουν ενημερώσει για κάτι, ξέρει κανείς πόσο χρόνο πρέπει να περιμένω; Επιφυλάσσομαι μήπως μας ειδοποιήσουν μέχρι το βράδυ, αλλά είμαστε ήδη στην 3η μέρα χωρίς καμιά ενημέρωση.

On 4/3/2022 at 2:57 ΜΜ, gpapas640 said:

Επίσης, αίτηση φορητότητας μπορείς να κάνεις μέσω του frogmobile.gr.

Που ακριβώς; Να δω μήπως είναι διαφορετική φόρμα από την προηγούμενη. Τέρμα κάτω στην σελίδα έχει επιλογή που λέει "Έλα στην καρτοκινητή Frog", όταν το πατάω ανοίγει μια νέα σελίδα με πληροφορίες αλλά δεν έχει πουθενά κάποια φόρμα, ούτε για φορητότητα ούτε για νέο αριθμό.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτές τις ημέρες (που πολύς κόσμος είναι σε άδεια) καλυτερα να πας σε κατάστημα για πιο γρήγορα αποτελέσματα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Ίσως αυτές τις ημέρες (που πολύς κόσμος είναι σε άδεια) καλυτερα να πας σε κατάστημα για πιο γρήγορα αποτελέσματα. 

Μένουμε σε χωριό και θέλουμε να κάνουμε φορητότητα στο νούμερο του πατέρα μου ο οποίος είναι ηλικιωμένος και έχει κάνει εγχείρηση, και δεν θέλω να τον κουβαλάω άσκοπα. Επίσης μια άλλη φορά που είχαμε πάει παλιότερα μας είχαν πει ότι δήθεν δεν γίνεται και προσπαθούσαν να μας πλασάρουν συμβόλαιο οι πωλητές, και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gokuthelegend said:

Μένουμε σε χωριό και θέλουμε να κάνουμε φορητότητα στο νούμερο του πατέρα μου ο οποίος είναι ηλικιωμένος και έχει κάνει εγχείρηση, και δεν θέλω να τον κουβαλάω άσκοπα. Επίσης μια άλλη φορά που είχαμε πάει παλιότερα μας είχαν πει ότι δήθεν δεν γίνεται και προσπαθούσαν να μας πλασάρουν συμβόλαιο οι πωλητές, και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη.

Εξουσιοδότηση μέσω gov.gr

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Εξουσιοδότηση μέσω gov.gr

Διπλασιάζει αυτή την βδομάδα? 

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, lefkaditis said:

Διπλασιάζει αυτή την βδομάδα? 

Ιδέα δεν έχω φίλε μου 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιάζει αυτην την εβδομαδα ξερει κανεις?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gokuthelegend said:

Μένουμε σε χωριό και θέλουμε να κάνουμε φορητότητα στο νούμερο του πατέρα μου ο οποίος είναι ηλικιωμένος και έχει κάνει εγχείρηση, και δεν θέλω να τον κουβαλάω άσκοπα. Επίσης μια άλλη φορά που είχαμε πάει παλιότερα μας είχαν πει ότι δήθεν δεν γίνεται και προσπαθούσαν να μας πλασάρουν συμβόλαιο οι πωλητές, και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη.

Κάνε αίτηση για what's up και μετά το μετατρέπεις σε frog με ένα σμσ. Ίσως γίνει πιο γρήγορα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...