Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν . έχω το εξής πρόβλημα και έχω πάρει ανάποδες με τη frog : Καταρχήν χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο τα πακέτα της προσφοράς του διπλασιασμού 60+60.

Για κάποιο άγνωστο λόγο , ενώ πρώτα ανανέωνα λίγο πριν λήξουν τα πακέτα ομιλίας που είχα συγκεντρώσει και φαίνονταν οτι λήγουν σε συγκεκριμένη ημερομηνία , σήμερα που μπήκα και πάτησα πάνω στο πακέτο να δω πότε μου λήγει , παρατήρησα οτι έχουν σπάσει σε 2 που λήγουν σε διαφορετική ημερομηνία.Το ένα με 1500 λεπτά ομιλίας λήγει στις 24/07 και το άλλο με 361 που λήγει στις 19/08.Πως διάλο μου το έκαναν αυτό και δεν πήρα χαμπάρι; Τώρα τι κάνω; Μπορώ να τα ενώσω σε ένα αυτά; Δεν γίνεται να ανανεώνω μια το ένα και μια το άλλο.Είναι τελικά πολύ κερατάδες με αυτό που έκαναν.

Αγόρασα το πακέτο των 60+60 που τρέχει αυτή την εβδομάδα και μου το πρόσθεσε στα 361.Όχι στα 1500 που έχω μαζέψει.

Τώρα δηλαδή στις 24/7 θα χάσω τα 1500; Πάνε καλά;

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tarantules said:

Λοιπόν . έχω το εξής πρόβλημα και έχω πάρει ανάποδες με τη frog : Καταρχήν χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο τα πακέτα της προσφοράς του διπλασιασμού 60+60.

Για κάποιο άγνωστο λόγο , ενώ πρώτα ανανέωνα λίγο πριν λήξουν τα πακέτα ομιλίας που είχα συγκεντρώσει και φαίνονταν οτι λήγουν σε συγκεκριμένη ημερομηνία , σήμερα που μπήκα και πάτησα πάνω στο πακέτο να δω πότε μου λήγει , παρατήρησα οτι έχουν σπάσει σε 2 που λήγουν σε διαφορετική ημερομηνία.Το ένα με 1500 λεπτά ομιλίας λήγει στις 24/07 και το άλλο με 361 που λήγει στις 19/08.Πως διάλο μου το έκαναν αυτό και δεν πήρα χαμπάρι; Τώρα τι κάνω; Μπορώ να τα ενώσω σε ένα αυτά; Δεν γίνεται να ανανεώνω μια το ένα και μια το άλλο.Είναι τελικά πολύ κερατάδες με αυτό που έκαναν.

Αγόρασα το πακέτο των 60+60 που τρέχει αυτή την εβδομάδα και μου το πρόσθεσε στα 361.Όχι στα 1500 που έχω μαζέψει.

Τώρα δηλαδή στις 24/7 θα χάσω τα 1500; Πάνε καλά;

Δηλαδή είχες 1861 προς όλους;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

ναι

 

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tarantules said:

Λοιπόν . έχω το εξής πρόβλημα και έχω πάρει ανάποδες με τη frog : Καταρχήν χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο τα πακέτα της προσφοράς του διπλασιασμού 60+60.

Για κάποιο άγνωστο λόγο , ενώ πρώτα ανανέωνα λίγο πριν λήξουν τα πακέτα ομιλίας που είχα συγκεντρώσει και φαίνονταν οτι λήγουν σε συγκεκριμένη ημερομηνία , σήμερα που μπήκα και πάτησα πάνω στο πακέτο να δω πότε μου λήγει , παρατήρησα οτι έχουν σπάσει σε 2 που λήγουν σε διαφορετική ημερομηνία.Το ένα με 1500 λεπτά ομιλίας λήγει στις 24/07 και το άλλο με 361 που λήγει στις 19/08.Πως διάλο μου το έκαναν αυτό και δεν πήρα χαμπάρι; Τώρα τι κάνω; Μπορώ να τα ενώσω σε ένα αυτά; Δεν γίνεται να ανανεώνω μια το ένα και μια το άλλο.Είναι τελικά πολύ κερατάδες με αυτό που έκαναν.

Αγόρασα το πακέτο των 60+60 που τρέχει αυτή την εβδομάδα και μου το πρόσθεσε στα 361.Όχι στα 1500 που έχω μαζέψει.

Τώρα δηλαδή στις 24/7 θα χάσω τα 1500; Πάνε καλά;

Κοιτα μηπως ειναι απο αλλα πακετα το καθενα. Τα πακετα των 120 ενωνονται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Κοιτα μηπως ειναι απο αλλα πακετα το καθενα. Τα πακετα των 120 ενωνονται.

Νομίζω οτι ακόμη και να βάλει χωρίς 2πλασιασμο, ενώνονται όλα μαζί. Ας στείλει μήνυμα στη φρογκ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Νομίζω οτι ακόμη και να βάλει χωρίς 2πλασιασμο, ενώνονται όλα μαζί. Ας στείλει μήνυμα στη φρογκ. 

Αυτο κανω τωρα.Μιλαω στο chat να βγαλω ακρη.Δεν μου τα λενε καλα και τα εχω παρει....

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πως μαζεψε τοσα πολλα αφου δε τα χρησιμοποιει και δε παρατηρησε οτι συμβαινει αυτο πριν απο μηνες και το ειδε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Πως μαζεψε τοσα πολλα αφου δε τα χρησιμοποιει και δε παρατηρησε οτι συμβαινει αυτο πριν απο μηνες και το ειδε τωρα;

Ξαναλέω οτι σήμερα μπήκα και το είδα να είναι σπασμένο σε 2.Πριν ήταν ένα και μοναδικό.Έμπαινα , έβλεπα την ημερομηνια που λήγει για να βάλω υπενθυμηση και όποτε είχε εβδομαδα διπλασιασμου ανανεωνα.

Τα λεπτά τα μάζεψα επειδη δεν τα μιλάω.Αναγκάζομαι να βάζω για να μην μου τα φανε.Τοσο απλά.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Αν χώρισαν τα πακέτα σε 60 λεπτά και σε εβδομάδα με bonus , θα πρέπει αν αγοράσεις και την εβδομάδα χωρίς bonus να ανανεωθεί και το άλλο ... αγόραζες συχνά σε εβδομάδες χωρίς ? το πιο πιθανό βέβαια κάποιο λάθος του συστήματος που δεν ειναι σπάνιο , δεν είναι και τόσο καλοί να τα λύνουν βέβαια οπότε να επιμένεις.

Στις αρχές αγόραζα μονο τα 60λεπτα χωρίς διπλασιασμό.Κάποιες φορές αργότερα έπαιρνα και το πακέτο των 60+60 και όλα ενσωματώνονταν και έληγαν σε μια και μοναδική ημερομηνια.Εαν τα χώρισαν τα πακετα θα τους παρει ο διαλος.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

Αν χώρισαν τα πακέτα σε 60 λεπτά και σε εβδομάδα με bonus , θα πρέπει αν αγοράσεις και την εβδομάδα χωρίς bonus να ανανεωθεί και το άλλο ... αγόραζες συχνά σε εβδομάδες χωρίς ? το πιο πιθανό βέβαια κάποιο λάθος του συστήματος που δεν ειναι σπάνιο , δεν είναι και τόσο καλοί να τα λύνουν βέβαια οπότε να επιμένεις.

Στις αρχές αγόραζα μονο τα 60λεπτα χωρίς διπλασιασμό.Κάποιες φορές αργότερα έπαιρνα και το πακέτο των 60+60 και όλα ενσωματώνονταν και έληγαν σε μια και μοναδική ημερομηνια.Εαν τα χώρισαν τα πακετα θα τους παρει ο διαλος.

Λοιπον, με διαβεβαίωσαν στο τσατ οτι στις 19/08 όταν ξαναανανεώσω με πακετο 60+60 θα έχω συνολικά από πριν 1.500+481+120=2.101.Τα έχω κρατησει και σε screenshot γιατι δεν τους εμπιστευομαι πλεον καθολου υστερα απο αυτο.Θα ενημερωσω οταν φτασει η ωρα....

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tarantules said:

Στις αρχές αγόραζα μονο τα 60λεπτα χωρίς διπλασιασμό.Κάποιες φορές αργότερα έπαιρνα και το πακέτο των 60+60 και όλα ενσωματώνονταν και έληγαν σε μια και μοναδική ημερομηνια.Εαν τα χώρισαν τα πακετα θα τους παρει ο διαλος.

Λοιπον, με διαβεβαίωσαν στο τσατ οτι στις 19/08 όταν ξαναανανεώσω με πακετο 60+60 θα έχω συνολικά από πριν 1.500+481+120=2.101.Τα έχω κρατησει και σε screenshot γιατι δεν τους εμπιστευομαι πλεον καθολου υστερα απο αυτο.Θα ενημερωσω οταν φτασει η ωρα....

Αυτα που λήγουν 24/7 θα λήξουν όμως. Καλά έκανες και κράτησες σκρινσοτ. 

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Αυτα που λήγουν 24/7 θα λήξουν όμως. Καλά έκανες και κράτησες σκρινσοτ. 

 

Με διαβεβαίωσε οτι θα μεταφερθούν....Κοντός ψαλμός....Φταίω κι εγώ που δεν το παρατήρησα από την αρχή το κακό και δεν τους το επισήμανα.Με βάλανε στο τρυπάκι να μην χάνω τα λεπτά ομιλίας ενώ πρώτα ανανέωνα κάθε 2 μηνο για να μην γίνει φραγή.Ε λέω κι εγώ ας έχω λεπτά και ας μην τα καταναλώνω.Ποτέ δεν ξέρεις εαν και πότε θα χρειαστούν.Και με αυτά και με αυτά , να που μαζεύτηκαν τόσα πολλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Συστημικό πρέπει να είναι το πρόβλημα, τα 1500' μοιάζουν σαν να τα αναγνώρισε το σύστημα ως προσφορά των 1500' προς φρογκ κάθε ΣΚ που λήγει κάθε Κυριακή βράδυ. Κάποιος αλγόριθμος δεν λειτουργεί σωστά και τα διαχώρισε. Κράτα το screenshot που δείχνει τα 1500' να λήγουν την άλλη βδομάδα (ως πειστήριο ότι δεν ήταν η προσφορά των 1500' του ΣΚ) και θα το έχω και εγώ υπόψη ότι μπορεί να γίνει αυτό, μαζεύονται και μένα τα λεπτά γιατί πολλές φορές δε μιλάω τόσο. Ενημέρωσε τι έγινε τελικά. Τα δείχνει ως λεπτά προς όλους η προς φρογκ;;

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, apagogeas said:

Συστημικό πρέπει να είναι το πρόβλημα, τα 1500' μοιάζουν σαν να τα αναγνώρισε το σύστημα ως προσφορά των 1500' προς φρογκ κάθε ΣΚ που λήγει κάθε Κυριακή βράδυ. Κάποιος αλγόριθμος δεν λειτουργεί σωστά και τα διαχώρισε. Κράτα το screenshot που δείχνει τα 1500' να λήγουν την άλλη βδομάδα (ως πειστήριο ότι δεν ήταν η προσφορά των 1500' του ΣΚ) και θα το έχω και εγώ υπόψη ότι μπορεί να γίνει αυτό, μαζεύονται και μένα τα λεπτά γιατί πολλές φορές δε μιλάω τόσο. Ενημέρωσε τι έγινε τελικά. Τα δείχνει ως λεπτά προς όλους η προς φρογκ;;

Καλά που μου το είπες.Τράβηξα και screenshot.Όλα είναι λεπτά προς όλους.Σας τα βάζω να τα δείτε όλοι εδώ.Εντωμεταξύ θα με τρελάνουν.Μου γράφει οτι έχω και 30GB τα οποία ποτέ δεν πήρα από κάποιο πακέτο.Τι σκ@τα συμβαίνει μου λέτε; Δείτε :

Spoiler

frog1.thumb.jpg.4acd2739911460fd140427cfd46162c7.jpgFrog.thumb.jpg.c7eeb6b54b2f97598de718b35568df30.jpgFrog2.thumb.jpg.19fdea3dcce86bf14a35d2939f643808.jpg

 

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μηπως 24/6 η 1-2 μερες πριν εκανες login στο app frog  βαζοντας αγαπημενη χωρα Ουκρανια, και εγινε το μπερδεμα που σου περιμαζεψε και τα 1500 ολους μαζι με τα 30 γιγα που σου εδωσε τοτε;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Μηπως 24/6 η 1-2 μερες πριν εκανες login στο app frog  βαζοντας αγαπημενη χωρα Ουκρανια, και εγινε το μπερδεμα που σου περιμαζεψε και τα 1500 ολους μαζι με τα 30 γιγα που σου εδωσε τοτε;

Όχι όχι τίποτα τέτοιο.Πάντα Ελλάδα επιλέγω.Δεν έχω ασχοληθεί καν με άλλες χώρες

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εχω υπολοιπο 10.90 ευρω. Αν πάρω το πακετο giga combo που κοστίζει 10.90 ευρώ και εχει ιντερνετ & ομιλια, θα μείνω με 0 υπολοιπο.

Θα υπαρξει προβλημα όταν κάνω κλήσεις; Θα μου βγάζει μηνυμα το υπολοιπο σαν δεν επαρκει για αυτην την κληση ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται μετατροπή από what’s up σε frog και πόσο κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται μετατροπή από what’s up σε frog και πόσο κοστίζει;
https://www.whatsup.gr/ypiresia-allagis-paketoy
Εδώ είσαι

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tolisfar said:

https://www.whatsup.gr/ypiresia-allagis-paketoy
Εδώ είσαι

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θενκιου!! Αλλά υποθέτω παίρνω τηλ ε; Γιατί αν στείλω μήνυμα μόνο με ΑΛΠΑΚ δε καταλαβαίνει κοσμοκάρτα ή φρογκ. Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια SIM και είμαι σχεδόν σίγουρος δε θα έχουν βάτραχο στο κατάστημα 😶

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, one_tree_hill said:

Θενκιου!! Αλλά υποθέτω παίρνω τηλ ε; Γιατί αν στείλω μήνυμα μόνο με ΑΛΠΑΚ δε καταλαβαίνει κοσμοκάρτα ή φρογκ. Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια SIM και είμαι σχεδόν σίγουρος δε θα έχουν βάτραχο στο κατάστημα 😶

Θα σου ζητήσει 2ο sms με αρχικό γράμμα της επιλογής που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, one_tree_hill said:

Θενκιου!! Αλλά υποθέτω παίρνω τηλ ε; Γιατί αν στείλω μήνυμα μόνο με ΑΛΠΑΚ δε καταλαβαίνει κοσμοκάρτα ή φρογκ. Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια SIM και είμαι σχεδόν σίγουρος δε θα έχουν βάτραχο στο κατάστημα 😶

Το συστημα μια χαρά ξέρει τι είναι ο αριθμός σου. Στείλε το δωρεάν σμσ και θα σου απαντήσει σε σμσ τις επιλογές που έχεις και το κόστος. Δεν αλλάζεις σιμ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ τα 30giga δωρεάν αν βάλεις αγαπημένη χώρα ουκρανια.
Σε μια μέρα μου τα εμφάνισε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει αγαπημενη χωρα Ρωσια, χωρις να εχει βαλει ποτε πριν την Ουκρανια, να δει εαν τα δινει τα 30γιγα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...