Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάρτες SIM frog στο Γερμανό πουλάνε ή πρέπει να πάρουμε what’s up/cosmokarta?

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 12:31 ΠΜ, one_tree_hill said:

Κάρτες SIM frog στο Γερμανό πουλάνε ή πρέπει να πάρουμε what’s up/cosmokarta?

Σε Γερμανό θεωρώ απίθανο να βρεις

Άλλη ερώτηση:

Οι κάρτες της wifi Greece, επεκτείνουν το υπόλοιπο GB που έχουμε μαζέψει από τα πακέτα της frog η όχι;
Κοινώς, αν κάποιος έχει μαζέψει μεγάλο υπόλοιπο από πακέτα της frog κι επιλέξει να ενεργοποιήσει το αντίστοιχο πακέτο της wifi Greece, θα επεκταθεί το υπόλοιπο ή όχι;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει  ηδη 2 φορες με την 10αρα καρτα, τα δεδομενα επεκτεινονται 30 μερες,

αλλα ο χρονος ομιλιας λογω διαφορετικης προσφορας και χρεωσης[3λεπτο],

ειναι ανεξαρτητο απο το αν εχεις υπολοιπο απο το 60+60

ΥΓ=τωρα δεν θα βαλω γιατι εχει απεριοριστα και δεν ξερω τι θα γινει με τα δεδομενα  που εχω ηδη  μετα την ληξη της προσφορας..[απεριοριστα data]

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ποιο πακέτο θα ενεργοποιήσεις αντί των απεριόριστων;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

εχω να επιλεξω μεταξυ 

120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330 για 30 μερες
2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330 για 30μερες
2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330 για 30 μερες

ετσι και αλλιως χρονο ομιλιας εχω με τα 60+60 και με ενδιαφερει να τραβαω χρονικα  μονο τα δεδομενα , 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος Guru της Frog να μου αναλύσει την πιο οικονομική εκδοχή ενός μήνα στη Frog. Αν δεν τελειώνει το υπόλοιπο σε έναν μήνα έστω σε 2 ή 3. Ευχαριστώ και για το χρόνο αρχικά!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Θέλω κάποιος Guru της Frog να μου αναλύσει την πιο οικονομική εκδοχή ενός μήνα στη Frog. Αν δεν τελειώνει το υπόλοιπο σε έναν μήνα έστω σε 2 ή 3. Ευχαριστώ και για το χρόνο αρχικά!

Ποιες είναι οι ανάγκες σου;

Αν θέλεις μόνο ομιλία, μπορείς να τη βγάλεις με μια 10ευρη κάρτα / 12 εβδομάδες (3*28 ημέρες)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, user_one said:

Ποιες είναι οι ανάγκες σου;

Αν θέλεις μόνο ομιλία, μπορείς να τη βγάλεις με μια 10ευρη κάρτα / 12 εβδομάδες (3*28 ημέρες)

Θέλω να έχω το ελάχιστο προς όλους και το ελάχιστο σε MB..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Θέλω να έχω το ελάχιστο προς όλους και το ελάχιστο σε MB..

Νομίζω πρέπει να θέσεις και ποσότητα ομιλίας και δεδομένων που θες κατ ελάχιστο στις 30/25 μέρες, για να βγει άκρη

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, andre74 said:

Νομίζω πρέπει να θέσεις και ποσότητα ομιλίας και δεδομένων που θες κατ ελάχιστο στις 30/25 μέρες, για να βγει άκρη

Δεν με ενδιαφέρει ο όγκος των δεδομένων και του χρόνου ομιλίας..

Εγώ θέλω ουσιαστικά να συντηρώ ένα νούμερο που θα μπορώ να κάνω ένα τηλέφωνο στην ανάγκη και να βάλω και ένα google maps να με πάει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν με ενδιαφέρει ο όγκος των δεδομένων και του χρόνου ομιλίας..

Εγώ θέλω ουσιαστικά να συντηρώ ένα νούμερο που θα μπορώ να κάνω ένα τηλέφωνο στην ανάγκη και να βάλω και ένα google maps να με πάει κάπου.

Με 10 ευρώ το δίμηνο,  μπορείς να αγορασεις  τον πρώτο μηνα 3,02 ευρώ για ομιλία (και θα λαμβάνεις 60’ ανα δευτερόλεπτο - ή 120’ αν το ενεργοποιεις σε εβδομαδα που δίνει διπλασιασμό) και απο την ανανέωση που έκανες θα εισαι καλυμμένος με 1,5 gb Ίντερνετ.

Τον δεύτερο μήνα αγοράζεις πάλι με 3,02 ευρώ ομιλία (αν αγοράσεις πριν τη λήξη τα πακέτα ενώνονται με τη νέα ημερομηνία λήξης) και για Ίντερνετ εφόσον θέλεις το ελάχιστο υπάρχει η επιλογή που είναι 120mb για έναν μήνα με 3,02 ευρώ πάλι 

Edited by natpass
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, natpass said:

Με 10 ευρώ το δίμηνο,  μπορείς να αγορασεις  τον πρώτο μηνα 3,02 ευρώ για ομιλία (και θα λαμβάνεις 60’ ανα δευτερόλεπτο - ή 120’ αν το ενεργοποιεις σε εβδομαδα που δίνει διπλασιασμό) και απο την ανανέωση που έκανες θα εισαι καλυμμένος με 1,5 gb Ίντερνετ.

Τον δεύτερο μήνα αγοράζεις πάλι με 3,02 ευρώ ομιλία (αν αγοράσεις πριν τη λήξη τα πακέτα ενώνονται με τη νέα ημερομηνία λήξης) και για Ίντερνετ εφόσον θέλεις το ελάχιστο υπάρχει η επιλογή που είναι 120mb για έναν μήνα με 3,02 ευρώ πάλι 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ευχαριστώ πολύ!

Εάν έρθεις στην frog, τον πρώτο χρόνο σου δίνουν δωρεάν λεπτά ομιλίας ανά μήνα. Οπότε δεν σε ενδιαφέρει η αγορά λεπτών ομιλίας. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι να μην μπει φραγή στον αριθμό. Με μια 10€ κάρτα βγάζεις τρίμηνο ή τέλος πάντων κοντά στο τρίμηνο. Όσον αφορά τα δεδομένα θα ενεργοποιείς μόνο όταν τα χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gousias said:

Ζήτω κατανόηση αν έχει αναφερθεί πάλι, πως βλέπουμε την εβδομάδα διπλασιασμού κάθε φορά;

Είτε με κλήση στο 1330, είτε μέσα απο app

Για αυτη τη βδομάδα αν ενδιαφέρεσαι δεν έχει πάντως, λογικά πάλι 18-24/7

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε απεριόριστο, μεταφέρθηκε το υπόλοιπο GB?

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια πακέτα που είναι διαθέσιμα με sms και δεν φαίνονται στην εφαρμογή; 

Παράδειγμα τα 2GB ή κάποια άλλα; 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια πακέτα που είναι διαθέσιμα με sms και δεν φαίνονται στην εφαρμογή; 
Παράδειγμα τα 2GB ή κάποια άλλα; 
1717 στο 1330 2gb 5€ για 30 μέρες+500' προς Βουλγαρία , γίνεται rollover με τα 120mb

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτό που έγραφε ο Vasileios πριν λίγους μήνες έγινε και σε μας. Έβαλα όλη την οικογένεια να δηλώσει αγαπημένη χώρα την Ουκρανία. Έδωσαν στη γυναίκα μου 30GB πριν 10 μέρες, στο ένα παιδί χτες, τσάμπα το πακέτο με τα απεριόριστα που του ενεργοποίησα μια μέρα πριν.

Εμένα μου έδωσαν 30GB ως πυρόπληκτου, δεν ήμουν σε κάποιο μέρος με πυρκαγιές, αλλά έχουν δηλώσει το κινητό μου για μια σταθερή γραμμή ΟΤΕ σε κοντινό μέρος που είχε πυρκαγιά 2-3 μέρες προτού τα δώσουν. 

Τα άλλα μέλη της οικογένειας δεν έχουν πάρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2022 at 10:46 ΠΜ, ja1 said:

Λοιπόν, αυτό που έγραφε ο Vasileios πριν λίγους μήνες έγινε και σε μας.

Μήπως έχεις link;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, talos_2002 said:

Μήπως έχεις link;

Δεν εχει λινκ για 30γιγα αν δηλωσεις αγαπημενη Ουκρανια, σε 2-3 μερες απο την πρωτη φορα που θα το κανεις , τα παιρνεις.

Δοκιμασα δευτερη φορα μετα τη ληξη του μηνα για τα 30 γιγα μετα απο ενδιαμεσο logout χωρις αγαπημενη χωρα και δε τα ξαναδινει ξαναδηλωνοντας αγαπημενη χωρα Ουκρανια.

Link to comment
Share on other sites

Τό άλλαξα και στήν κόρη μου και τής τα έδωσε μετά από λίγες ώρες τά 30 γιγα

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...