Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν χρόνια που το είχα ψάξει, στην Cosmote σε κατάστημα είτε:

1) Απλά sim με 10Ε χωρίς καθόλου υπόλοιπο.

είτε:

2) Με υπόλοιπο στην κάρτα 12Ε. Όλο το υπόλοιπο μείον φόρο κινητής στην "κάρτα".

Δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σήμερα, αλλά αν ζητήσετε απλά sim χωρίς καθόλου υπόλοιπο μέσα, τότε 10Ε και παίρνεις τη sim και πας "στο καλό".

 

Link to comment
Share on other sites

Και στις 3 εταιρίες εάν η συσκευασία της σιμ γράφει "δωρεάν", δεν μπορουν να χρεώσουν τίποτα. Συνηθως σου λένε να βάλεις κάρτα για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς:
Σε όλες τις εταιρίες στην πράξη είναι το ίδιο. Σχεδόν δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις sim χωρίς να πληρώσεις "κάτι". Είτε έχοντας υπόλοιπο μέσα είτε απλά τη sim χωρίς καθόλου υπόλοιπο.

Όσοι λένε ότι πήραν sim τελείως δωρεάν από κάποια εταιρία είτε "έκαναν πολύ φασαρία" στο κατάστημα και για να συνεχίσουν οι υπάλληλοι με τους υπόλοιπους πελάτες που "δεν είναι γραφικοί" για 10Ε να "κάνουν ζήτημα" τους την έδωσαν δωρεάν , είτε κάποιο κονές έχουν είτε εδώ μέσα μας γράφουν άλλα ντ'αλλων να προωθήσουν την εταιρία προτίμησής τους (και να ταλαιπωρήσουν όποιον από εδώ μέσα τους πιστέψει να τρέχουν από κατάστημα σε κατάστημα).

Σε καμιά εταιρία στην πράξη δεν δίνουν sim τελείως δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

Ακριβώς:
Σε όλες τις εταιρίες στην πράξη είναι το ίδιο. Σχεδόν δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις sim χωρίς να πληρώσεις "κάτι". Είτε έχοντας υπόλοιπο μέσα είτε απλά τη sim χωρίς καθόλου υπόλοιπο.

Όσοι λένε ότι πήραν sim τελείως δωρεάν από κάποια εταιρία είτε "έκαναν πολύ φασαρία" στο κατάστημα και για να συνεχίσουν οι υπάλληλοι με τους υπόλοιπους πελάτες που "δεν είναι γραφικοί" για 10Ε να "κάνουν ζήτημα" τους την έδωσαν δωρεάν , είτε κάποιο κονές έχουν είτε εδώ μέσα μας γράφουν άλλα ντ'αλλων να προωθήσουν την εταιρία προτίμησής τους (και να ταλαιπωρήσουν όποιον από εδώ μέσα τους πιστέψει να τρέχουν από κατάστημα σε κατάστημα).

Σε καμιά εταιρία στην πράξη δεν δίνουν sim τελείως δωρεάν.

Xωρίς "κονε", χωρίς συμβόλαιο και χωρίς φασαρία πήρα κάρτα Frog 4G δωρεαν μέσα σε 5 λεπτά, πριν 3-4 χρόνια γιατί αυτή που είχα δεν υποστήριζε 4G.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 8 χρόνια για να πάρω 4G sim επειδή δεν η προηγούμενη sim δεν το υποστήριζε πλήρωσα 8Ε περίπου.

Άρα από το καλό στο καλύτερο. Μακάρι όσα λες.

Ας επιβεβαιώσουν όσοι πάνε σε κατάστημα για νέα sim ή φορητότητα πάντως....🥰

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update το app και εξαφανίστηκαν οι "προσφορες μόνο για σενα". Όμως το 60+60 φαίνεται κανονικά τώρα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω.... μπας και ισχύει το που θα πέσεις?
Αυτό ισχύει, γι'αυτό ΠΡΟΣΟΧΉ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εκανα update το app και εξαφανίστηκαν οι "προσφορες μόνο για σενα". Όμως το 60+60 φαίνεται κανονικά τώρα. 

Το ίδιο έπαθα και εγώ. Δεν πρόλαβα να ενεργοποιήσω τα δωρεάν 500mb και με την αναβάθμιση εξαφανίστηκαν. Με την προσφορά διπλασιασμού δεν είχα πρόβλημα, φαίνονταν κανονικά και πριν την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άφηνε να τα ενεργοποιήσεις. Σόρυ πρόβλημα σου έλεγε οπως και σχεδόν σε όλα της λίστας 

 

Και έχω έρθει από Cosmocarta εδώ και 3 μήνες στη Frog, το 1 GB που λέει τώρα στα extras με τη πρώτη ανανέωση κάθε μήνα δε το έχω πάρει  ποτέ. 

Edited by nikos21r
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nikos21r said:

Δεν άφηνε να τα ενεργοποιήσεις. Σόρυ πρόβλημα σου έλεγε οπως και σχεδόν σε όλα της λίστας 

 

Και έχω έρθει από Cosmocarta εδώ και 3 μήνες στη Frog, το 1 GB που λέει τώρα στα extras με τη πρώτη ανανέωση κάθε μήνα δε το έχω πάρει  ποτέ. 

1.5gb δίνουν σε κάθε ανανέωση. Ίσως αυτό που αναφέρεις είναι επιπλέον του δώρου ανανέωσης. Δεν το έχω δει ποτέ στην καρτέλα των extras.

Screenshot_20220707-165250-547.thumb.png.5f4f8f0cab1bf153c5271faeca2e75ac.png

Link to comment
Share on other sites

Στο φεισμπουκ μου είπαν οχι

Στάλθηκε από το RMX2193 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μόλις έβαλα, έχει κανονικά διπλασιασμό 60+60
Τελικά είναι εβδομάδα διπλασιασμού?
Έχω σε 3 frog να βάλω :)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

1.5gb δίνουν σε κάθε ανανέωση. Ίσως αυτό που αναφέρεις είναι επιπλέον του δώρου ανανέωσης. Δεν το έχω δει ποτέ στην καρτέλα των extras.

Screenshot_20220707-165250-547.thumb.png.5f4f8f0cab1bf153c5271faeca2e75ac.png

 

Screenshot_20220707_184235_edit_700886199771910.jpg

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος από το πακέτο των απεριόριστων , διαθέσιμα για roaming εντός ΕΕ πόσα gb είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, taliban said:

γνωρίζει κάποιος από το πακέτο των απεριόριστων , διαθέσιμα για roaming εντός ΕΕ πόσα gb είναι ?

6,5gb

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

για θυμίστε μου επειδή η αναζήτηση δεν μου βγάζει κάτι , 1η αλλαγή από cosmokarta σε frog χρέωση 3 € ?

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taliban said:

για θυμίστε μου επειδή η αναζήτηση δεν μου βγάζει κάτι , 1η αλλαγή από cosmokarta σε frog χρέωση 3 € ?

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/allagis_paketou.html

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

αυτό ναι το είδα , αλλά ισχύει σίγουρα και για frog ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliban said:

αυτό ναι το είδα , αλλά ισχύει σίγουρα και για frog ?

Στείλε το σμσ που λέει και θα σου έρθει απάντηση με τις επιλογές και χρεώσεις. Δεν έχει χρέωση το συγκεκριμένο σμσ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Mobileras said:

Στείλε το σμσ που λέει και θα σου έρθει απάντηση με τις επιλογές και χρεώσεις. Δεν έχει χρέωση το συγκεκριμένο σμσ. 

ισχυει μονο για watsupp, σε frog 3  € χρέωση

Λοιπόν για να μείνει και  για μελλοντικές αναζητήσεις :

Για την αλλαγή πακέτου από COSMOKARTA σε FROG υπάρχει χρέωση 3€ και θα χρειαστεί να στείλεις τα παρακάτω δύο γραπτά μηνύματα στο 1298 : •1ο μήνυμα με το λεκτικό: "ΑΛΠΑΚ" ή “ALPAK” και στη συνέχεια χωρίς να περιμένεις αυτόματη απάντηση, •2ο μήνυμα με τo λεκτικό "F"

Mε την αλλαγή πακέτου μεταφέρονται ,τα δωρεάν λεπτά ομιλίας προς τα Εθνικά & Διεθνή Δίκτυα , τα SMS προς Εθνικά Δίκτυα & τα ΜΒ από πακέτα που έχουν ενεργοποιηθεί και το χρηματικό υπόλοιπο

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω σήμερα χρόνο ομιλίας είναι εβδομάδα διπλασιασμού ή από αύριο ξεκινάει?
Γιατί δεν μου ήρθε κάτι

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή λέει ότι είναι μέχρι έλος της ημέρας3badf01a2ed46307c5d97f85c6efaa9f.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή λέει ότι είναι μέχρι έλος της ημέρας3badf01a2ed46307c5d97f85c6efaa9f.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Ναι είχες δίκιο.
Έβαλα σε 2 frog σε ευχαριστώ!fdd238cc8608e32411dd385594730878.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...