Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, nikolasxm said:

Γειά σας παιδιά. Είμαι λίγο άσχετος με τια ανανεώσεις κάρτες κλπ. Θέλω να πάρω ένα νέο νούμερο για το γιό μου (14 χρονών) και να το κάνω frog.

1) Δεν μπορω να πάω να πάρω απευθείας κάρτα frog μάλλον ε?

2) Πρέπει να πάω se whatsup, cosmocarta Κλπ (εταιρείες cosmote) ή μπορώ και από f2g.

3) Συμφωνείτε ότι είναι η καλύτερη λύση οικονομικα για ενα παιδί που έχει κατανάλωση 200' λεπτα ομιλίας και 2-3Gb το μήνα?

1) τώρα τελευταία ακουστηκε ότι σε κατάστημα δίνουν απευθείας φρογκ. 

2) από οποιαδήποτε εταιρία μπορείς να κάνεις φορητότητα σε φρογκ. 

3) ανάλογα ποσης διάρκειας κλήσεις κάνει και ποσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις κάθε μήνα. 

Ρίξε μια ματιά στο σάιτ του φρογκ και θα δεις όλα τα πακετα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikolasxm said:

Γειά σας παιδιά. Είμαι λίγο άσχετος με τια ανανεώσεις κάρτες κλπ. Θέλω να πάρω ένα νέο νούμερο για το γιό μου (14 χρονών) και να το κάνω frog.

1) Δεν μπορω να πάω να πάρω απευθείας κάρτα frog μάλλον ε?

2) Πρέπει να πάω se whatsup, cosmocarta Κλπ (εταιρείες cosmote) ή μπορώ και από f2g.

3) Συμφωνείτε ότι είναι η καλύτερη λύση οικονομικα για ενα παιδί που έχει κατανάλωση 200' λεπτα ομιλίας και 2-3Gb το μήνα?

1. Παραγγέλνεις κατευθείαν frog online.

Link to comment
Share on other sites

Χτές και σήμερα ήταν τα τελευταία ευρώ που μας έφαγε η Wind (Q) εφόσον μετά τη λήξη πακέτου, μάλλον αφαιρούν 1€ την ημέρα mobile internet για κινητό που βρίσκεται παρκαρισμένο στο κομοδίνο και δεν βγήκε απ το σπίτι. Δεν θα το ψάξω άλλο, δεν θα παλεύω με την (ο θεός να την κάνει) εξυπηρέτηση πελατών (που για να επικοινωνήσω πρέπει να βάλω χρήματα και να συνεχίσουν να μας κλέβουν κάθε μέρα), θα γίνει κατευθείαν φορητότητα σε Frog.

Ποιος είναι ο ταχύτερος τρόπος;

Να πάω σε Germano ή Cosmote; Τί έγγραφα χρειάζονται; (αφορά σε αριθμό της φουκαριάρας της μάνας μου).

Συμπλήρωσα πριν λίγο την φόρμα φορητότητας στην ιστοσελίδα της Frog, θα ανταποκριθούν και πόσο θα περιμένουμε;

Να φύγω για κατάστημα; Με εξουσιοδότηση θα γίνει η δουλειά να πάω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre74 said:

Χτές και σήμερα ήταν τα τελευταία ευρώ που μας έφαγε η Wind (Q) εφόσον μετά τη λήξη πακέτου, μάλλον αφαιρούν 1€ την ημέρα mobile internet για κινητό που βρίσκεται παρκαρισμένο στο κομοδίνο και δεν βγήκε απ το σπίτι. Δεν θα το ψάξω άλλο, δεν θα παλεύω με την (ο θεός να την κάνει) εξυπηρέτηση πελατών (που για να επικοινωνήσω πρέπει να βάλω χρήματα και να συνεχίσουν να μας κλέβουν κάθε μέρα), θα γίνει κατευθείαν φορητότητα σε Frog.

Ποιος είναι ο ταχύτερος τρόπος;

Να πάω σε Germano ή Cosmote; Τί έγγραφα χρειάζονται; (αφορά σε αριθμό της φουκαριάρας της μάνας μου).

Συμπλήρωσα πριν λίγο την φόρμα φορητότητας στην ιστοσελίδα της Frog, θα ανταποκριθούν και πόσο θα περιμένουμε;

Να φύγω για κατάστημα; Με εξουσιοδότηση θα γίνει η δουλειά να πάω εγώ;

Βρίσκεις στο ίντερνετ το κοντινότερο κατάστημα Κοσμοτε ή Γερμανός, τους παιρνεις τηλ να σου πουν εάν έχουν διαθεσιμες σιμ για φορητότητα σε φρογκ, πας με εξουσιοδότηση και ταυτότητα της και δικιά σου (τα στοιχεία πρεπει να είναι ακριβώς ίδια με τα στοιχεία στην κιου) και λογικά σε 2-3 μερες μάξιμουμ γίνεται φρογκ.

Εάν τώρα κανένα κατάστημα δεν έχει σιμ, το κάνεις ονλάιν αναγκαστικά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 6:46 ΜΜ, Pppe said:

Μα ετσι εγραψε ο φιλος πιο πανω.

Πολυ ενδιαφερον εαν με λιγοτερα κι απο τη φθηνοτερη της μπλε ανανεωνει τριμηνο, δωδεκαμηνο κλπ.

Αυτό έχει γίνει με όσες κάρτες της wifigreece έχω βάλει, είτε των 6 είτε των 10 ευρώ. Το κινητό έχει σήμερα Χ ευρώ, ενεργοποιείς την προσφορά, παραμένουν Χ ευρώ με λήξη + 2 μήνες. 

Το περίεργο για μένα, και για αυτό το ανέφερα, όταν είχε μέχρι πρόσφατα παραπάνω gigabyte από τα 6 / 10, ανέφερε στην περιγραφή ότι ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι τότε, ενώ την προπροηγούμενη εβδομάδα έλεγε 15GB και χωρίς να αναφέρει ειδική προσφορά.  

 

Edited by ja1
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 5:12 ΜΜ, Mobileras said:

Βρίσκεις στο ίντερνετ το κοντινότερο κατάστημα Κοσμοτε ή Γερμανός, τους παιρνεις τηλ να σου πουν εάν έχουν διαθεσιμες σιμ για φορητότητα σε φρογκ, πας με εξουσιοδότηση και ταυτότητα της και δικιά σου (τα στοιχεία πρεπει να είναι ακριβώς ίδια με τα στοιχεία στην κιου) και λογικά σε 2-3 μερες μάξιμουμ γίνεται φρογκ.

Εάν τώρα κανένα κατάστημα δεν έχει σιμ, το κάνεις ονλάιν αναγκαστικά. 

Eυχαριστώ. Έκανα αυτό ακριβώς πριν διαβάσω το μύνημά σου, αν και συμπλήρωσα online αίτηση φορητότητας, πήγα το επόμενο πρωί σε Γερμανό με εξουσιοδότηση και τις ταυτότητες κι έγινε το αίτημα. Μέχρι το μεσημέρι με είχαν καλέσει κι από Φρόγκ, αλλά έχει προτεραιότητα λέει το κατάστημα. Ελπίζω μόνο να μην αργήσουν πολύ. Βρίσκομαι Βόλο. 

Θα υπάρχει ζήτημα με τις προσφορές (όπως 60+60 για 12 μήνες) αν μου δώσουν άλλη SIM και το κάνω με ΑΛ.ΠΑΚ. διαδικασία;

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν οι προσφορές θα είναι ενεργές και δεν θα χρειαστεί να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση;

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, andre74 said:

Eυχαριστώ. Έκανα αυτό ακριβώς πριν διαβάσω το μύνημά σου, αν και συμπλήρωσα online αίτηση φορητότητας, πήγα το επόμενο πρωί σε Γερμανό με εξουσιοδότηση και τις ταυτότητες κι έγινε το αίτημα. Μέχρι το μεσημέρι με είχαν καλέσει κι από Φρόγκ, αλλά έχει προτεραιότητα λέει το κατάστημα. Ελπίζω μόνο να μην αργήσουν πολύ. Βρίσκομαι Βόλο. 

Θα υπάρχει ζήτημα με τις προσφορές (όπως 60+60 για 12 μήνες) αν μου δώσουν άλλη SIM και το κάνω με ΑΛ.ΠΑΚ. διαδικασία;

Υπάρχει τρόπος να δούμε αν οι προσφορές θα είναι ενεργές και δεν θα χρειαστεί να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση;

Κανονικά θα πρεπει να πάρεις αυτά που λέει ως μπόνους φορητότητας. Εάν δεν τα πάρεις, επικοινώνησε μαζί τους μέσω messenger, πιστευω οτι ειναι ο γρηγορότερος τρόπος επικοινωνίας και τα έχεις και όλα γραπτά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γίνει καμία αγορά unlimited data υπάρχει στην καρτέλα δωρεάν μόνο για σένα με δωρεάν ενεργοποίηση. Το frog αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι είναι το καλύτερο καρτοκινητό που κυκλοφορεί. 

Screenshot_20220630-120355-174.thumb.png.c96c5108593b6f91ac79ac368412487a.png

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη με το χειρότερο app... 

Τεσπα αυτό που έβαλες αφορά αυτο

https://www.frogmobile.gr/el/internet/aperiorista-gb-gia-30-imeres

Αααν πάρεις δλδ μέχρι και την 31/8 2 φορές το πακέτο με τα απεριόριστα για ένα μήνα με 9,90 σου κάνει δώρο άλλο ένα μήνα να το ενεργοποιήσεις οπότε θες εσύ μέχρι το τέλος του χρόνου. 

 

Και στο έχει κοτσάρει από τώρα να το βλέπεις όλο το καλοκαίρι ενώ και να το πατήσεις δεν γίνεται τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mobileras said:

Το πάτησε κανείς;

Σωστός ο φίλος παραπάνω.

Εάν το πατήσεις βγάζει μήνυμα ότι για να ενεργοποίησης την προσφορά θα πρέπει να αγοράσεις 2 φορές το πακέτο unlimited data. 

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα, ποιο είναι το κόστος μιας νέας κάρτας Frog ή What's Up; Θέλω να αξιοποιήσω τα πακέτα unlimited του wifigreece. Αν την δώσουν χωρίς να έχει γίνει top-up, μπορεί να γίνει η πρώτη ανανέωση με πακέτο wifigreece(με τα unlimited);

Link to comment
Share on other sites

Από το frog app στα extras για σένα: Κανένα δεν ενεργοποιείται, όμως, χωρίς κάρτα εντός 30 ημερών πριν το πολύ:

 

Frog 1.7.2022 extras.jpg

Στα 2 τελευταία, το ένα είναι με χρέωση και το τελευταίο αφορά το 2+1 unlimited data.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Με 10€ με την κάρτα wifigreece, έχεις unlimited συν τα άλλα. 
Με 10€ από την εφαρμογή δε βάζεις τα unlimited λόγω φόρου. 
 

αν κατάλαβα καλά, αν δε μου διαφεύγει κάτι..

2CC23D58-BBFB-4D05-9D22-4CF1B41097C7.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες ολοκλήρωσα σε μαγαζί (τους πήρε 3 μέρες και 3 τηλέφωνα και υπομονή εκ μέρους μου) φορητότητα στο κινητό της φουκαριάρας της μάνας μου, από Q σε Frog.

Πλήρωσα 10€ κατά την αίτηση.

Σήμερα όταν έβαλα τη SIM στο κινητό, πέρα απ το ότι τα SMS για login εφταναν μετά από 5 λεπτά ή καθόλου, δεν έχει κανένα πακέτο ενεργό, κανένα δώρο και το υπόλοιπο είναι 0.25€

Μετά από μια ατυχή κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών, που απλά με έβαλαν σε σίγαση μέχρι να το κλείσω, προσπαθώ να βρω άκρη μέσω τσατ.... τα @@ μας ταλαντεύονται στο μάταιο της ύπαρξης... ΓΤΠ, τα ίδια και χειρότερα με τσ' άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε Andre!

Πρέπει να περάσει το εξάμηνο της προσαρμογής και μετά απλά συνηθίζεις 😄

Στο ψάξιμο είμαι και εγώ, αλλά ένα τικ πιο πάνω από τους άλλους είναι αυτοί. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andre74 said:

Χτες ολοκλήρωσα σε μαγαζί (τους πήρε 3 μέρες και 3 τηλέφωνα και υπομονή εκ μέρους μου) φορητότητα στο κινητό της φουκαριάρας της μάνας μου, από Q σε Frog.

Πλήρωσα 10€ κατά την αίτηση.

Σήμερα όταν έβαλα τη SIM στο κινητό, πέρα απ το ότι τα SMS για login εφταναν μετά από 5 λεπτά ή καθόλου, δεν έχει κανένα πακέτο ενεργό, κανένα δώρο και το υπόλοιπο είναι 0.25€

Μετά από μια ατυχή κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών, που απλά με έβαλαν σε σίγαση μέχρι να το κλείσω, προσπαθώ να βρω άκρη μέσω τσατ.... τα @@ μας ταλαντεύονται στο μάταιο της ύπαρξης... ΓΤΠ, τα ίδια και χειρότερα με τσ' άλλοι...

Εάν δεν βάλεις κάρτα δεν θεωρείται πλήρως ενεργοποιημένο. Κάνε ανανέωση και θα έρθουν και τα δώρα.

Και σε εμένα με 0.25€ ήρθε αλλά το σημαντικότερο ήταν ότι έληγε το υπόλοιπο το 2035. Συνεπώς θα μπορούσα να μην βάλω ποτέ κάρτα και να έχω μια γραμμή που δεν θα μπει ποτέ φραγή, στην πορεία διαπίστωσα ότι δεν ήταν πλήρως ενεργοποιημένη η γραμμή και ήθελε οπωσδήποτε ανανέωση.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, το παιδί πλήρωσε 10 ευρώ για την φορητότητα που έγιναν καπνός;;; Δεν θα έπρεπε να μπούνε σαν χρήματα η να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο;;;;

Στην Βόδα που έκανα μεταφορά τα 12 ευρώ που πλήρωσα τα έκαναν ένα πακέτο που το ενεργοποίησαν μόνοι τους στραβωσα λίγο αλλά οκ δεν τα έφαγαν

Επίσης κατά την φορητότητα μου έδωσαν ένα ακόμα νούμερο το οποίο είχε ένα πολύ μικρό υπόλοιπο αλλά ήταν πλήρως λειτουργικό

Και στα δύο παραπάνω νούμερα μέχρι σήμερα δεν έχω βάλει καμμία κάρτα βάζω χρήματα μόνο με cash back και έχω μπόλικα δώρα (απεριόριστα Ίντερ κάθε μήνα από τον Μάρτιο!!) + Δωρεάν ομιλία σε κάθε ανάνεωση (= cash back 20 ευρωλεπτα)

Κάτι ακόμα στην δική μου την φουκαριαρα την μάνα που της έδωσα ένα παλιό μου cosmote που έκανα φρογκ έρχεται πληθώρα δώρων σε κάθε ανάνεωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...