Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, johndos said:

Να μοιραστώ μαζί σας κι εγώ την εμπειρία μου ως πρώην συνδρομητής Q και εδώ και 4 μέρες συνδρομητής Frog. ...

Ναι, η υποστήριξη είναι πολύ καλή! Είμαι ευχαριστημένος πολλά χρόνια τώρα. Σε αντίθεση με της Wind...

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια, είχα κάνει μέσω internet αίτηση φορητότητας (τέλη Μαϊου) για τη σύζυγο από την Q σε Frog και από τη μια δεν ήρθε ποτέ η sim που μας είχαν ειδοποιήσει ότι θα την έφερναν, από την άλλη περιμένουμε να λήξει ο ένας μήνας περιθώριο για να κάνουμε την αίτηση σε κατάστημα Cosmote. Απίστευτη ταλαιπωρία που δεν ξέρω ποιος φέρει την ευθύνη...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, johndos said:

Από την άλλη βέβαια, είχα κάνει μέσω internet αίτηση φορητότητας (τέλη Μαϊου) για τη σύζυγο από την Q σε Frog και από τη μια δεν ήρθε ποτέ η sim που μας είχαν ειδοποιήσει ότι θα την έφερναν, από την άλλη περιμένουμε να λήξει ο ένας μήνας περιθώριο για να κάνουμε την αίτηση σε κατάστημα Cosmote. Απίστευτη ταλαιπωρία που δεν ξέρω ποιος φέρει την ευθύνη...

Το tracking number τι δείχνει? Όλες οι αποστολές γίνονται με elta courier. Σου στέλνουν (η cosmote) sms ότι έστειλαν την κάρτα και παραθέτουν το tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλέφωνο και θα ρωτήσεις, για το που βρίσκεται η καρτα,  θα τους πάρεις 2 με 3 τηλέφωνα,  μετά θα την στείλουν. 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα κάντο οποιοδήποτε καρτοκινητο (cosmokarta ή what's up) και μετά με ένα σμσ το κάνεις φρογκ. 

ΥΓ: για πιο γρήγορα δλδ

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Το tracking number τι δείχνει? Όλες οι αποστολές γίνονται με elta courier. Σου στέλνουν (η cosmote) sms ότι έστειλαν την κάρτα και παραθέτουν το tracking number.

 

4 ώρες πριν, gnikolop said:

Θα πάρεις τηλέφωνο και θα ρωτήσεις, για το που βρίσκεται η καρτα,  θα τους πάρεις 2 με 3 τηλέφωνα,  μετά θα την στείλουν. 

Υποτίθεται ότι μας πήραν τηλέφωνο και μας είπαν πότε θα έρθει σπίτι η σιμ. Δεν έστειλαν ούτε sms ούτε τίποτα. Τέλοσπάντων, τώρα τελειώνει ο μήνας και θα ακολουθήσουμε την άλλη οδό, σε κατάστημα cosmote που λέει κι ο φίλος, όπως ακριβώς έκανα με το δικό μου νούμερο.

Εννοείται ότι είχαμε πάρει από πριν αρκετά τηλέφωνα, συνομιλίες με αλλοδαπούς στην εξυπηρέτηση πελατών που δεν καταλάβαιναν γρι αλλά τίποτα. 1 μήνας χωρίς εξερχόμενες και μεγάλη ταλαιπωρία.

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Σε κατάστημα κάντο οποιοδήποτε καρτοκινητο (cosmokarta ή what's up) και μετά με ένα σμσ το κάνεις φρογκ. 

ΥΓ: για πιο γρήγορα δλδ

Το έκαναν αυτοί κατευθείαν frog από τους υπολογιστές τους, δεν χρειάστηκε να κάνω εγώ κάτι.

Edited by johndos
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική διαχρονικά οργάνωση. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παραγγελία online, πήρα ενα τηλέφωνο για σπρώξιμο στην εξυπηρέτηση σε 8 ημέρες πήρα την sim και με ενεργοποίησαν, εδω και 3 ημέρες έχω frog απο F2G

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 10:14 ΠΜ, bbbb said:

Απεριόριστα δεδομένα στο frog με 9.90€ μέχρι 31/8

Πως ενεργοποιείται με μήνυμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2022 at 3:08 ΜΜ, bbbb said:

Mε UNLGB στο 1330

Καλησπέρα ομάδα. Η διάρκεια του πακέτου είναι για ένα μήνα?? Μετά βάζω άλλα 9.90 για τον επόμενο μήνα με τελευταία ενεργοποίηση 31/8??

Link to comment
Share on other sites

Για τις κάρτες των 6 ευρώ της Wi-Fi Greece. Μπήκα στο site το προηγούμενο Σ-Κ και έλεγε ότι δίνουν 15GB. Χωρίς σημείωση ότι λήγει κάποια προσφορά κάποια ημερομηνία, όπως αν δείτε δεν γράφει και σήμερα τίποτα για τα απεριόριστα της κάρτας των 10 ευρώ. Αγόρασα την καρτούλα, έστειλαν τον κωδικό τη Δευτέρα, την ενεργοποίησα σήμερα και τσουπ... 6GB. Και στο site λέει 6GB.

Δεν έχω θέμα γιατί την έβαλα σε κινητό που πληρώνει κανονικά τέλη, η ισχύς των χρημάτων που είχε μέσα ανανεώθηκε κανονικά για 2 μήνες και με συμφέρει γιατί αλλιώς θα έβαζα αναγκαστικά 10ρικο. Αλλά το επισημαίνω μην την πατήσει άλλος. Για όσους δεν έχουν ατέλεια έρχεται μία η άλλη (μερικά σεντς διαφορά) με το πακέτο των €5,35 / 6GB / 25 μέρες, όσους είναι έως 29 ετών τους τρώει τα 65 λεπτά. 

Άλλη φορά αν θέλω από wifigreece θα προσπαθώ εργάσιμη, την ίδια μέρα που θα το ενεργοποιήσω, αν και μετά το καλοκαίρι δεν θα χρειαστούμε τα παραπάνω GB. Του χρόνου βλέπουμε πάλι, υπάρχουν κι άλλες λύσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό για τις κάρτες της wifi GREECE ότι η προσφορά που θα πάρεις είναι η προσφορά της ημέρας που το ενεργοποιείς και όχι η προσφορά της ημέρας που αγόρασες. 

Αλλιώς θα αγόραζα απεριόριστα για 24 μήνες.... 

Όσο αφορά την ατέλεια, σε προηγούμενο μήνυμα γράφτηκε ότι σε κάρτα 10 ευρώ του βάλανε 1 ευρώ στον λογαριασμό γιατί είχε την ατέλεια. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει παραπάνω ο φίλος ισχύει? δηλαδή αν απενεργοποίησεις πακέτο απο το wifi Greece μεταφέρετε και ο χρόνος λήξης του υπόλοιπου των χρημάτων που έχει ο καθένας υπόλοιπο? συγνώμη για την ερώτηση αλλά εχω 1 εβδομάδα frog
Κάτι άλλο βλέπω τώρα κάρτα ανανέωσης frog 6€ αυτή μεταφέρει το τυχόν υπόλοιπο χρημάτων που εχω χρονικά για 2 μήνες? ξέρει κανείς?
Δηλαδή αν βολευομαι με τυχόν πακέτο που εχω αντί να βάζω 10 ελάχιστο να βάζω 6?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ja1 said:

Για τις κάρτες των 6 ευρώ της Wi-Fi Greece.

Δεν έχω θέμα γιατί την έβαλα σε κινητό που πληρώνει κανονικά τέλη, η ισχύς των χρημάτων που είχε μέσα ανανεώθηκε κανονικά για 2 μήνες και με συμφέρει γιατί αλλιώς θα έβαζα αναγκαστικά 10ρικο.

Μα ετσι εγραψε ο φιλος πιο πανω.

Πολυ ενδιαφερον εαν με λιγοτερα κι απο τη φθηνοτερη της μπλε ανανεωνει τριμηνο, δωδεκαμηνο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι εγραψε ο φιλος πιο πανω.
Πολυ ενδιαφερον εαν με λιγοτερα κι απο τη φθηνοτερη της μπλε ανανεωνει τριμηνο, δωδεκαμηνο κλπ.
Αν το έχει δοκιμάσει κανείς με την 6ρα ας το αναφέρει εδώ για σίγουρα.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 8:48 ΜΜ, Mobileras said:

 

Εγώ κάνω χρήση αλλά 120 λεπτά και 1GB τον μήνα μου φτάνουν μεν αλλά τα θέλω οπωσδήποτε κοιτώ να την βγάλω οσο γίνεται φτηνότερα γι αυτό ρωτώ

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leotzian said:

Εγώ κάνω χρήση αλλά 120 λεπτά και 1GB τον μήνα μου φτάνουν μεν αλλά τα θέλω οπωσδήποτε κοιτώ να την βγάλω οσο γίνεται φτηνότερα γι αυτό ρωτώ

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οπότε επειδή τώρα τρέχει μια προσφορά, σου δίνει απλά βάζοντας 10ευρώ κάρτα 120 λεπτά (60+60) δώρο και 1gb από την ανανέωση, περνάς έτσι τον πρώτο μήνα και τον 2ο μήνα αγοράζεις το πακέτο των 8,90 και έτσι περνάς 2 μήνες με 10 ευρώ.

Just now, jaguar13 said:

Οπότε επειδή τώρα τρέχει μια προσφορά, σου δίνει απλά βάζοντας 10ευρώ κάρτα 120 λεπτά (60+60) δώρο και 1gb από την ανανέωση, περνάς έτσι τον πρώτο μήνα και τον 2ο μήνα αγοράζεις το πακέτο των 8,90 και έτσι περνάς 2 μήνες με 10 ευρώ. Αυτά ισχύουν για τον 1ο χρόνο.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, leotzian said:

Αυτό που λέει παραπάνω ο φίλος ισχύει? δηλαδή αν απενεργοποίησεις πακέτο απο το wifi Greece μεταφέρετε και ο χρόνος λήξης του υπόλοιπου των χρημάτων που έχει ο καθένας υπόλοιπο? συγνώμη για την ερώτηση αλλά εχω 1 εβδομάδα frog
Κάτι άλλο βλέπω τώρα κάρτα ανανέωσης frog 6€ αυτή μεταφέρει το τυχόν υπόλοιπο χρημάτων που εχω χρονικά για 2 μήνες? ξέρει κανείς?
Δηλαδή αν βολευομαι με τυχόν πακέτο που εχω αντί να βάζω 10 ελάχιστο να βάζω 6?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Ναι ισχύει αν ενεργοποίησεις πακέτο απο το wifi Greece μεταφέρετε και ο χρόνος λήξης του υπόλοιπου των χρημάτων που έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaguar13 said:

Οπότε επειδή τώρα τρέχει μια προσφορά, σου δίνει απλά βάζοντας 10ευρώ κάρτα 120 λεπτά (60+60) δώρο και 1gb από την ανανέωση, περνάς έτσι τον πρώτο μήνα και τον 2ο μήνα αγοράζεις το πακέτο των 8,90 και έτσι περνάς 2 μήνες με 10 ευρώ.

 

Αυτή η προσφορά δίνεται χωρίς ανανέωση.

Ανανεώνεις μέσα από την εφαρμογή με 10€ και έχεις 1.5gb και 120 προς όλους (που δίνονται κάθε μήνα δωρεάν για ένα χρόνο).

Τον δεύτερο μήνα αγοράζεις μόνο data που είναι για 25 ημέρες και χρησιμοποιείς τα δωρεάν 120 προς όλους που δίνονται ανά μήνα.

Τον τρίτο μήνα ξανά κάνεις ανανέωση αλλά αυτή την φορά έχεις περισσότερα χρήματα στο υπόλοιπο οπότε για 2 συνεχόμενους μήνες αγοράζεις μόνο τα data για 25 ημέρες.

Μετά ανανεώνεις στο τρίμηνο, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά δίνεται χωρίς ανανέωση.
Ανανεώνεις μέσα από την εφαρμογή με 10€ και έχεις 1.5gb και 120 προς όλους (που δίνονται κάθε μήνα δωρεάν για ένα χρόνο).
Τον δεύτερο μήνα αγοράζεις μόνο data που είναι για 25 ημέρες και χρησιμοποιείς τα δωρεάν 120 προς όλους που δίνονται ανά μήνα.
Τον τρίτο μήνα ξανά κάνεις ανανέωση αλλά αυτή την φορά έχεις περισσότερα χρήματα στο υπόλοιπο οπότε για 2 συνεχόμενους μήνες αγοράζεις μόνο τα data για 25 ημέρες.
Μετά ανανεώνεις στο τρίμηνο, κτλ.
Πως ανανεώνεις στο τρίμηνο που στο τέλος των 2 μηνων θα σου μηδενίσει το υπόλοιπο?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ανανεώνεις στο τρίμηνο που στο τέλος των 2 μηνων θα σου μηδενίσει το υπόλοιπο?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνεις χρήση του υπολοίπου την μέρα που λήγει. Ότι πακέτο έχει ενεργοποιηθεί χρησιμοποιείται κανονικά κι ας μην έχεις υπόλοιπο. Αν εχεις πακέτο ομιλίας και διαδικτύου ενεργού θα μιλάς και θα κάνεις πλοήγηση κανονικά. Πριν μπει φραγή ανανεώνεις πάλι
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pn1fon1 said:
4 ώρες πριν, leotzian said:
Πως ανανεώνεις στο τρίμηνο που στο τέλος των 2 μηνων θα σου μηδενίσει το υπόλοιπο?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνεις χρήση του υπολοίπου την μέρα που λήγει. Ότι πακέτο έχει ενεργοποιηθεί χρησιμοποιείται κανονικά κι ας μην έχεις υπόλοιπο. Αν εχεις πακέτο ομιλίας και διαδικτύου ενεργού θα μιλάς και θα κάνεις πλοήγηση κανονικά. Πριν μπει φραγή ανανεώνεις πάλι

Αρκεί να μην έχεις μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο μέσα. Εάν έχεις, ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Είμαι λίγο άσχετος με τια ανανεώσεις κάρτες κλπ. Θέλω να πάρω ένα νέο νούμερο για το γιό μου (14 χρονών) και να το κάνω frog.

1) Δεν μπορω να πάω να πάρω απευθείας κάρτα frog μάλλον ε?

2) Πρέπει να πάω se whatsup, cosmocarta Κλπ (εταιρείες cosmote) ή μπορώ και από f2g.

3) Συμφωνείτε ότι είναι η καλύτερη λύση οικονομικα για ενα παιδί που έχει κατανάλωση 200' λεπτα ομιλίας και 2-3Gb το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...