Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία φορά και τέλος; Για έναν μήνα; Και μετά γυρίζει στο κλασικό πακέτο όπως το ξέρουμε;
Εξαρτάται πόσο καιρό θα έχει προσφορά τις κάρτες που πουλάει η wifigreece η cosmote. Δλδ δεν μπορείς να αγοράσεις 100 κάρτες και να παίρνεις κάθε μήνα απεριόριστα για τα επόμενα 5 χρόνια. Αν η προσφορά που έχει τώρα είναι μέχρι το τέλος καλοκαιριού μετά θα παίρνεις την εκάστοτε που θα δίνει
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pn1fon1 said:
28 minutes ago, kalitexnis_g said:
Μία φορά και τέλος; Για έναν μήνα; Και μετά γυρίζει στο κλασικό πακέτο όπως το ξέρουμε;

Εξαρτάται πόσο καιρό θα έχει προσφορά τις κάρτες που πουλάει η wifigreece η cosmote. Δλδ δεν μπορείς να αγοράσεις 100 κάρτες και να παίρνεις κάθε μήνα απεριόριστα για τα επόμενα 5 χρόνια. Αν η προσφορά που έχει τώρα είναι μέχρι το τέλος καλοκαιριού μετά θα παίρνεις την εκάστοτε που θα δίνει

Μάλλον δεν έγινα σαφής..

https://www.wifigreece.gr/product/frog-πακέτο-σύνδεσης-κάρτα-sim/

Αυτό το πακέτο σύνδεσης δίνει κάποια πράγματα. Και κοστίζει 12€. Για πόσο τα δίνει; πόση κάρτα χρειάζεται να βάλεις για τις παροχές που περιγράφει; είναι μία φορά και τέλος; ή για πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα σαφής..
https://www.wifigreece.gr/product/frog-πακέτο-σύνδεσης-κάρτα-sim/
Αυτό το πακέτο σύνδεσης δίνει κάποια πράγματα. Και κοστίζει 12€. Για πόσο τα δίνει; πόση κάρτα χρειάζεται να βάλεις για τις παροχές που περιγράφει; είναι μία φορά και τέλος; ή για πάντα;
Ρώτησε τους αλλά μάλλον εννουν την καλοκαιρινή προσφορά για όσο την εχει
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, andre74 said:

Ρε σεις αλάνια, για να καταλαβαινόμαστε Η ΚΑΡΤΑ SIM ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΦΜ από αυτό που έχετε στο Cosmote ID για τη δική σας SIM?

Ναι, έχω στην εφαρμογή 6 κινητά, από τα οποία 2 δικά μου στον ίδιο ΑΦΜ και άλλα 4 με διαφορετικό ΑΦΜ το καθένα. Υπάρχει μέσα στην εφαρμογή επιλογή για πρόσθεσή τους.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, leotzian said:

Καλημέρα και πάλι σε όλους, οπως έγραψα χθες περιμένω την sim από μέρα σε μέρα.
Να ρωτήσω πάλι κάτι, Προκειμένου να παίρνω το πακέτο 8,90 που εχει rollover ΜΟΝΟ στα data, δεν είναι ποίο συμφέρον να έπαιρνα το ομιλία 3,02 και το 5,35 / 6GB που εχουν και τα δύο roll over το ενα την ομιλία και το άλλο τα δεδομένα? βγαίνει και λίγο φτηνότερα , εχει κανένα λάκκο η φάβα? που δεν τον βλέπω εκτός τις 25 ημέρες που είναι το πακέτο data?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω πως όντως σε συμφέρει καλύτερα το δεύτερο, γιατί και η ομιλία με 3,02 είναι ανά δευτερόλεπτο ενώ του πακέτου ανά τρίλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, leotzian said:

Φίλε μου είσαι σίγουρος δεν το αναφέρει στις αναλυτικές πληροφορίες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


f765198dde6698e758033deadc86c71c.jpg

Έχε το νου σου να μην βιαστείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο που θες έτσι ώστε να πάρεις πρώτα το δώρο των 60+60 λεπτών ομιλίας που θα σου δίνει κάθε μήνα. Με το που βάλεις τα πρώτα χρήματα περίμενε να σου έρθουν πρώτα με SMS και μετά με ενεργοποίηση μέσα από τη εφαρμογή αυτά τα λεπτά ομιλίας. Κάνει ένα δικό του κόλπο και σου βάζει και τα λεπτά του πακέτου που θα πάρεις (τα 200) αλλά και τα 60+60 να λήγουν όλα την ίδια μέρα και ώρα αλλά τραβάει πρώτα από τα λεπτά του πακέτου!! Εσύ θες να τραβάει πρώτα από το δώρο έτσι ώστε να σου περισσεψουν από τα 200 για να προσθέσεις με το επόμενο πακέτο 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω 2,42€ υπόλοιπο.
Για να ενεργοποιήσω τα απεριόριστα Gb για ένα μήνα, αρκεί 10€ ανανέωση ή να κάνω 12€ να είμαι σίγουρος; Δεν θυμάμαι πόσο είναι το καθαρό που περνάει.
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, pn1fon1 said:
On 15/6/2022 at 1:48 ΜΜ, andre74 said:
Ρε σεις αλάνια, για να καταλαβαινόμαστε Η ΚΑΡΤΑ SIM ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΦΜ από αυτό που έχετε στο Cosmote ID για τη δική σας SIM?
Ή απλά βγάλατε μερικές SIM στο όνομά σας και τις μοιράσατε στα μέλη της οικογένειας και τις διαχειρίζεστε;
2 SIM που η cosmote τις έχει στο ΑΦΜ μου, τις βλέπω κι εγώ.
Τις SIM όμως που είναι καταχωρημένες προσωπικά σε άλλο άτομο (με διαφορετικό ΑΦΜ) για χρήση και σε τράπεζες κλπ. εγώ ΔΕΝ τις βλέπω όταν είμαι με το δικό μου Cosmote ID.
Στην εφαρμογή Q βλέπω και διαχειρίζομαι τα κινητά της οικογένειας, χωρίς να έχω καν εγώ Q, μια φορά κάνει login με SMS και τέλος.
Εσείς για ποια περίπτωση μιλάτε;

Στην εφαρμογή της cosmote υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσεις μόνιμα με μια διαδικασία ταυτοποίησης με sms οποιοδήποτε κινητό cosmote ανεξαρτήτως αφμ. Εγώ πρέπει να έχω τηλέφωνα από 4-5 αφμ στο ID μου. Διάφοροι γνωστοί που δε σκαμπάζουν και τους εξυπηρετω

 

17 ώρες πριν, jkoukos said:

Ναι, έχω στην εφαρμογή 6 κινητά, από τα οποία 2 δικά μου στον ίδιο ΑΦΜ και άλλα 4 με διαφορετικό ΑΦΜ το καθένα. Υπάρχει μέσα στην εφαρμογή επιλογή για πρόσθεσή τους.

Δεν την έχω βρει αυτή την άκρη στην εφαρμογή.

Είναι δυνατόν να βάλετε ένα screen shot ή μια περιγραφή για το που ξεκινάμε;

Αν πάω να κάνω αναζήτηση άλλου αριθμού βγάζει μύνημα "δεν βρέθηκε".

 

εντιτ: μου το είπαν από το τσατ άμεσα. Πολύ ωραία, πάλι καλά που μου το γράψατε εδώ πως γίνεται, αλλιώς δεν θα το έβρισκα. Να στε καλά!

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

α. Πατάς πάνω δεξιά τις 3 μπάρες και σε πάει στη διαχείριση των συνδέσεων.

β. Πατάς το + στο αριστερό εικονίδιο για τις κινητές συνδέσεις.

γ. Στο κάτω μέρος σου εμφανίζει μήνυμα "πρόσθεσε υπάρχουσα Cosmote σύνδση" και την επιλέγεις.

δ. Εμφανίζεται η σελίδα "Προσθήκη σύνδεσης" και σου ζητά να πληκτρολογήσεις ΑΦΜ ή αριθμό και ακολουθείς τα υπόλοιπα βήματα.

Θα στείλει κωδικό με sms στον αριθμό του κινητού που θέλεις να προσθέσεις, τον οποίο θα πληκτρολογήσεις στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου να μην βιαστείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο που θες έτσι ώστε να πάρεις πρώτα το δώρο των 60+60 λεπτών ομιλίας που θα σου δίνει κάθε μήνα. Με το που βάλεις τα πρώτα χρήματα περίμενε να σου έρθουν πρώτα με SMS και μετά με ενεργοποίηση μέσα από τη εφαρμογή αυτά τα λεπτά ομιλίας. Κάνει ένα δικό του κόλπο και σου βάζει και τα λεπτά του πακέτου που θα πάρεις (τα 200) αλλά και τα 60+60 να λήγουν όλα την ίδια μέρα και ώρα αλλά τραβάει πρώτα από τα λεπτά του πακέτου!! Εσύ θες να τραβάει πρώτα από το δώρο έτσι ώστε να σου περισσεψουν από τα 200 για να προσθέσεις με το επόμενο πακέτο 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Οπότε θα δώσω 12ευρω μόλις παραλάβω την sim δεν ξέρω αν θα είναι το ποσό μέσα η θα το βάλω εγώ, θα περιμένω να δω τι δώρα θα πάρω πρώτα και χωρίς βιασύνη κανονίζω τι θα πάρω, μπορεί μόνο data το 5,35, έτσι?
Κοίτα αν μου βάζει 60+60 εμένα με φτάνουν οπότε παίρνω μόνο δεδομένα βλέποντας καί κάνοντας, δεν ξερω την frog γι αυτό ρωτώ 8 χρόνια περίπου F2G αλλά παραγνωριστηκαμε και είπα να αλλάξω πολύ χρήση δεν κάνω αλλά θέλω οπωσδήποτε 120λεπτα και 1gb τουλάχιστον


Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leotzian said:


Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Οπότε θα δώσω 12ευρω μόλις παραλάβω την sim δεν ξέρω αν θα είναι το ποσό μέσα η θα το βάλω εγώ, θα περιμένω να δω τι δώρα θα πάρω πρώτα και χωρίς βιασύνη κανονίζω τι θα πάρω, μπορεί μόνο data το 5,35, έτσι?
Κοίτα αν μου βάζει 60+60 εμένα με φτάνουν οπότε παίρνω μόνο δεδομένα βλέποντας καί κάνοντας, δεν ξερω την frog γι αυτό ρωτώ 8 χρόνια περίπου F2G αλλά παραγνωριστηκαμε και είπα να αλλάξω πολύ χρήση δεν κάνω αλλά θέλω οπωσδήποτε 120λεπτα και 1gb τουλάχιστον


Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 

Στον φάκελο που θα παραλάβεις θα έχει μια κάρτα ανανέωσης 12€.

Από την ανανέωση αυτή θα πάρεις 1gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα welcome δώρα που δίνει το frog για νέα νούμερα τα παίρνεις ακόμη και αν κάνεις μετατροπή από whats' up ή cosmocarta ή μόνο αν παραγγείλεις κάθε αυτού μέσα από το site της frog;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια δεύτερη SIM Frog που χρησιμοποιούσα για ίντερνετ το καλοκαίρι, είναι ένα χρόνο χωρίς υπόλοιπο και λήγει 24 Ιουνίου.

Αν βάλω 6€ από wifi-greece θα ανανεωθεί κανονικά λογικά, με ισχύ για άλλο ένα χρόνο, για να μην τη χάσω;

Γιατί δεν ξέρω πότε (και αν) θα τη χρειαστώ φέτος, επιπλέον της βασικής μου σύνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andre74 said:

Έχω μια δεύτερη SIM Frog που χρησιμοποιούσα για ίντερνετ το καλοκαίρι, είναι ένα χρόνο χωρίς υπόλοιπο και λήγει 24 Ιουνίου.

Αν βάλω 6€ από wifi-greece θα ανανεωθεί κανονικά λογικά, με ισχύ για άλλο ένα χρόνο, για να μην τη χάσω;

Γιατί δεν ξέρω πότε (και αν) θα τη χρειαστώ φέτος, επιπλέον της βασικής μου σύνδεσης...

μάλλον απίθανο να εξυπηρετήσει η κάρτα των 6€ δεδομένου ότι έχει ως προαπαιτούμενο top-up 10€ τις τελευταίες 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

την αρχικη ανανεωση ζηταει απ'οτι φαινεται στην ιστοσελιδα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andre74 said:

Αν βάλω 6€ από wifi-greece θα ανανεωθεί κανονικά λογικά, με ισχύ για άλλο ένα χρόνο, για να μην τη χάσω;

Σε Cosmote ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 10€, οπότε μπορεί να ενεργοποιηθεί η κάρτα μετά από φραγή εισερχόμενης και εξερχόμενης επικοινωνίας.

Το πακέτο της wifigreece των 6€ αφορά δεδομένα και δεν έχει σχέση με φραγή της επικοινωνίας. Εξάλλου έχει σημείωση ότι μπορείς να πάρεις αυτό το πακέτο μετά την πρώτη ανανέωση της κάρτας.

Είναι σαν να αγόραζες το αντίστοιχο* πακέτο του Frog με τα 5,35€ (5,90€ με τον φόρο) που προϋποθέτει ότι έχει γίνει ανανέωση και δεν υπάρχει φραγή.

* Τα 2 πακέτα είναι ίδια, απλά της wifigreece δίνει αυτή την περίοδο 2,5 φορές παραπάνω δεδομένα. Τπ κάνει συχνά η εταιρεία με προσφορές περιορισμένου χρονικού διαστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει το ίδιο και για το πακέτο με τα 10€ (unlimited data, 200 λεπτά προς όλους, κτλ)? Δηλαδή παρατείνει κατά 2 μήνες την φραγή? Πρέπει προηγουμένως να προηγηθεί χρηματική ανανέωση? 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Ξέρουμε αν ισχύει το ίδιο και για το πακέτο με τα 10€ (unlimited data, 200 λεπτά προς όλους, κτλ)? Δηλαδή παρατείνει κατά 2 μήνες την φραγή? Πρέπει προηγουμένως να προηγηθεί χρηματική ανανέωση? 

επί της κάρτας αναγράφεται ότι απαιτείται top-up 10€. στην πράξη δεν απαιτείται. μάλιστα παρατείνει την περίοδο ισχύος του frog κατά δύο μήνες. εκείνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι αν η κάρτα των 10€ έχει δυνατότητα να ενεργοποιήσει frog το οποίο βρίσκεται σε κατάσταση φραγής.

έχει αναφερθεί από μέλος του forum, πιθανότατα από τον fotisbasm, ότι οι παροχές των καρτών 6 & 10€ και των αντίστοιχων πακέτων του frog δεν ενώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό το ΣΚ είναι σε εβδομάδα διπλασιασμού ή τη Δευτέρα ξεκινάει;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikosChandolias said:

Καλημέρα. Αυτό το ΣΚ είναι σε εβδομάδα διπλασιασμού ή τη Δευτέρα ξεκινάει;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

διπλασιασμός από Δευτέρα... πιθανόν
ο τελευταίος διπλασιασμός ήταν 6-12 ΙΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, blizard said:

Θα μπορούσε να πάρει μια νέα κάρτα https://www.frogmobile.gr/el/ela-sto-frog με 12 ευρώ που έχει και δωράκια  όταν την ενεργοποιήσεις για 12 μήνες...  ίσως γινεται να την κρατήσει και κάποιους μήνες χωρίς την 1η ενεργοποίηση και να την κάνει ονλινε όταν θέλει (γίνεται στην vodafone) αν δεν έχει ανάγκη τον παλιό αριθμό και δεν περιμένει και κάτι αυτό το καλοκαίρι.

Με αγορά νέας κάρτας έχει το δώρο των 60' + 60' κάθε μήνα, αλλά προϋποθέτει να έχει κάνει την 1η ανανέωση και μετά μπαίνουν αυτόματα κάθε μήνα για έναν χρόνοι. Όλα τα υπόλοιπα δώρα δίδονται εφόσον γίνεται τουλάχιστον μία ανανέωση κάθε μήνα.

 

13 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Ξέρουμε αν ισχύει το ίδιο και για το πακέτο με τα 10€ (unlimited data, 200 λεπτά προς όλους, κτλ)? Δηλαδή παρατείνει κατά 2 μήνες την φραγή? Πρέπει προηγουμένως να προηγηθεί χρηματική ανανέωση? 

Για ενεργοποίηση της κάρτας μετά από φραγή δεν γνωρίζω. Το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για ανανέωση που παρατείνει την φραγή για 3 μήνες και αγορά πακέτου ομιλίας και δεδομένων. Ωστόσο στις 30 μέρες χάνονται τυχόν διαθέσιμος χρόνος ομιλίας και δεδομένα του πακέτου και τους επόμενους 2 μήνες (αν δεν γίνει ανανέωση), έχουμε μόνον εισερχόμενες κλήσεις (εξερχόμενες μόνον σε κλήσεις χωρίς χρέωση) και μετά μπαίνει ολική φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ μαζί σας κι εγώ την εμπειρία μου ως πρώην συνδρομητής Q και εδώ και 4 μέρες συνδρομητής Frog. Την πρώτη μέρα που συνδέθηκα στη Frog, εκεί που έπαιζα με την εφαρμογή, πάτησα (κατά λάθος) ενεργοποίηση στο πακέτο που κόστιζε 8,9 ευρώ και σου έδινε 18GB internet, 200 σε όλους και 400 σε frog κ.α. Να πω την αλήθεια είχα πατήσει να δω περισσότερες πληροφορίες αλλά το ενεργοποίησε με μιας. Πήρα τηλ. την εξυπηρέτηση πελατών πάνω από 2 φορές αλλά δεν βλέπανε το αριθμό γιατί ήταν πρώτη μέρα ενεργοποίησης. Την άλλη μέρα τους ξαναπηρα και τους παρακάλεσα να ακυρώσουν το πακέτο αυτό λόγω λάθους από τη μεριά μου. Μου είπαν "θα προωθηθεί το αίτημα σας". Να πω την αλήθεια δεν έτρεφα και πολλές ελπίδες να εισακουστώ ώσπου μετά από δύο ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι επιστράφηκαν τα χρήματα και ακυρώθηκε το πακέτο. Πολύ καλό ξεκίνημα λοιπόν που ελπίζω να συνεχιστεί.

Edited by johndos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...