Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, andre74 said:

Εναλλακτικά, μπορείς να δημιουργήσεις username-password και να εγκαταστήσεις στο κινητό σου την εφαρμογή Cosmote App που μπορεί να αποθηκεύσει και να διαχειρίζεται, όσους αριθμούς είναι στο ίδιο ΑΦΜ με το username.

Δεν ισχύει αυτό. Μπορείς να προσθέσεις οποιονδήποτε αριθμό ακόμη και σε άλλον ΑΦΜ (σε ρωτά όταν ζητήσεις πρόσθεση, ΑΦΜ ή τηλεφωνικό αριθμό). Απλά στέλνει κωδικό μέσω sms σε αυτόν τον αριθμό, που πρέπει να εισάγεις στην εφαρμογή. Από εκεί και μετά γίνεται κανονικά η διαχείριση μέσω της εφαρμογής.

Το έχω έτσι στις 2 κόρες αλλά και σε μητέρα και πεθερά μου, που έχουν διαφορετικό ΑΦΜ όλες τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre74 said:

Νομίζω πως θα έπρεπε να γραφεί λίγο πιο αναλυτικά.

Εγώ δεν έχω μεταφέρει τους γονείς σε Frog γιατί θεωρώ ότι θα μπλέξω.

Στο κινητό σου μπορείς να έχεις ενεργή την εφαρμογή Frog μόνο για έναν αριθμό συνδρομητή Frog. Εσύ δεν έχεις και δικό σου Frog?

Και συχνά πυκνά για να συνδεθείς, θα στέλνει κωδικό μέσω SMS στη συσκευή της μητέρας σου, στην οποία θα πρέπει να έχεις πρόσβαση να το διαβάσεις.

Εναλλακτικά, μπορείς να δημιουργήσεις username-password και να εγκαταστήσεις στο κινητό σου την εφαρμογή Cosmote App που μπορεί να αποθηκεύσει και να διαχειρίζεται, όσους αριθμούς είναι στο ίδιο ΑΦΜ με το username.

H εφαρμογή Cosmote μπορεί να φορτίζει χρήματα και να ενεργοποιείς πακέτα, αλλά δεν δείχνει 100% της εικόνας, π.χ. προσωπικά δώρα ή προσφορές μπορεί να εμφανίζονται-ενεργοποιούνται μόνο στην εφαρμογή Frog.

 

σωστά αυτά που λες. Τελικά έκανα την μεταφορά σε frog και διαπίστωσα ότι η διαχείριση γίνεται και μέσα απο την εφαρμογή cosmote, χωρίς ίσως κάποια προσωπικά δώρα ή προσφορές. Αυτό όμως που πραγματικά μου λείπει είναι που δεν εμφανίζεται το πακέτο διπλασιασμού 60'+60' (όταν φυσικά είναι διαθέσιμο απο frog)

1 hour ago, jkoukos said:

Δεν ισχύει αυτό. Μπορείς να προσθέσεις οποιονδήποτε αριθμό ακόμη και σε άλλον ΑΦΜ (σε ρωτά όταν ζητήσεις πρόσθεση, ΑΦΜ ή τηλεφωνικό αριθμό). Απλά στέλνει κωδικό μέσω sms σε αυτόν τον αριθμό, που πρέπει να εισάγεις στην εφαρμογή. Από εκεί και μετά γίνεται κανονικά η διαχείριση μέσω της εφαρμογής.

Το έχω έτσι στις 2 κόρες αλλά και σε μητέρα και πεθερά μου, που έχουν διαφορετικό ΑΦΜ όλες τους.

και εγώ το δοκίμασα αυτό με το διαφορετικό ΑΦΜ και λειτουργεί μια χαρά.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tempo said:

Αυτό όμως που πραγματικά μου λείπει είναι που δεν εμφανίζεται το πακέτο διπλασιασμού 60'+60' (όταν φυσικά είναι διαθέσιμο απο frog)

Δεν το εμφανίζει αλλά αν επιλέξεις το πακέτο την βδομάδα διπλασιασμού, τον παίρνεις κανονικά.

Σε μένα συνήθως δεν εμφανίζεται ο διπλασιασμός στην εφαρμογή του Frog, εκτός κι αν σβήσω cashe αλλά αυτό δεν είναι λύση κι έτσι προτιμώ να θυμάμαι την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Μπορείς να προσθέσεις οποιονδήποτε αριθμό ακόμη και σε άλλον ΑΦΜ (σε ρωτά όταν ζητήσεις πρόσθεση, ΑΦΜ ή τηλεφωνικό αριθμό). Απλά στέλνει κωδικό μέσω sms σε αυτόν τον αριθμό, που πρέπει να εισάγεις στην εφαρμογή. Από εκεί και μετά γίνεται κανονικά η διαχείριση μέσω της εφαρμογής.
Το έχω έτσι στις 2 κόρες αλλά και σε μητέρα και πεθερά μου, που έχουν διαφορετικό ΑΦΜ όλες τους.
Και εγώ το ίδιο έχω 4 νούμερα

.. μια φίλη Αμερικάνα τις δύο ανηψιες μου και το δικό μου (που έδωσα στη μάνα μου)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, HEO said:

Και εγώ το ίδιο έχω 4 νούμερα

.. μια φίλη Αμερικάνα τις δύο ανηψιες μου και το δικό μου (που έδωσα στη μάνα μου)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και κάθε φορά κάνετε log-out το ένα και log-in με sms το άλλο ή όλα είναι στο ίδιο ΑΦΜ;

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, andre74 said:

Και κάθε φορά κάνετε log-out το ένα και log-in με sms το άλλο ή όλα είναι στο ίδιο ΑΦΜ;

Δεν χρειάζονται ΑΦΜ. Ανοίγεις το cosmote app και είναι όλα μαζί σε λίστα. Είναι το πιο βολικό app για πολλα νουμερα μαζί. Μετά είναι το app της κιου, αλλά για αριθμους κιου μόνο. Στης κοσμοτε εγώ έχω και φρογκ και γουατσαπ. Και τότε που είχε το δωρεάν cosmote tv, το είχε και εκείνο στη λίστα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά κάνετε log-out το ένα και log-in με sms το άλλο ή όλα είναι στο ίδιο ΑΦΜ;
Στο APK της cosmote είναι όλα μαζί στην λίστα και τα βλέπεις μαζεμένα, όπως είπε ο φίλος και βέβαια δεν χρειάζεται αφμ είναι διαφορετικά άτομα και μάλιστα της μάνας μου είναι frog τα άλλα ειναι Wu

Επιπρόσθετα την μάνα μου την έχω και στο , APK του βατράχου το οποίο (αυτό όχι της cosmote) κατά μεγάλα διαστήματα (ένα μήνα ;;;) Θέλει να βάλεις νούμερο επαλήθευσης που στέλνει με sms. Οπότε ανεβαίνω στην μάνα μου και το βλέπω.

Έτσι νομίζω έχω την βελτίωση λύση

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται και πολύ περισσότερο για όποιον προλάβει...

AΠO THN ONLINE ANANEΩΣH KEPΔIΣEΣ 3.200 ΠONTOYΣ ΓIA NA TOYΣ KAΨEIΣ ΣE EKΠTΩΣH 2€ ΣTHN ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY ΣTO BOX, TO NEO FOOD DELIVERY APP! KATEBAΣE TO TΩPA KAI KATAXΩPHΣE TON KΩΔIKO FRT4ZUKU9 ΣTO ΠPOΦIΛ ΣOY MEXPI 31/07/22!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, από μέρα σε μέρα περιμένω την sim της Frog ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.
Πως κόβω τα πενταψήφια χρεώσιμα Sms , και πως αποκλείω το τηλέφωνο να μπει στο internet αν δεν εχω data διαθέσιμα.
Θέλω να με ρωτάει, αν θέλω να χρεωθώ ναι η οχι, κάπου είχα διαβάσει για κάποιο sms που στέλνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μέσα από την εφαρμογή και το δεύτερο ενεργοποιείται αυτόματα.
Σε ευχαριστώ φίλε μου, καλό είναι που γίνεται αυτόματα γιατί κάπου είχα διαβάσει οτι πρέπει να το ζητήσεις εσύ στέλνοντας κάποιο sms

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορά κάρτας 10 € από wifi greece  με 

Unlimited Internet γενικής χρήσης 

200’ προς όλους

400΄προς Frog

όλα καλά , αλλά τα λεπτά προς frog είναι 1000 🙂

Λόγω του ότι το νούμερο είναι δηλωμένο σε άτομο κάτω των 29 έμεινε και 1 € υπόλοιπο στον λογαριασμό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή φοιτητικού What's Up σε Frog και μετά πιθανή αλλαγή πάλι σε What's Up, διατηρείτε το φοιτητικό προνόμιο;

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή φοιτητικού What's Up σε Frog και μετά πιθανή αλλαγή πάλι σε What's Up, διατηρείτε το φοιτητικό προνόμιο;
Διατηρείται. Τουλάχιστον πριν κάνα 2 χρόνια που το είχα κάνει. Δε θυμάμαι γιατί. Δεν έμεινα όμως σε frog γύρισα κατευθείαν πίσω. Αν κάτσεις μεγάλο διάστημα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. Επίσης υπάρχει χρέωση στη μεταφορά. 3 ευρώ να πας και 3 να γυρίσεις. Εκτός αν είναι η πρώτη σου που είναι τσάμπα
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pn1fon1 said:
2 ώρες πριν, ntelas46 said:
Μετατροπή φοιτητικού What's Up σε Frog και μετά πιθανή αλλαγή πάλι σε What's Up, διατηρείτε το φοιτητικό προνόμιο;

Διατηρείται. Τουλάχιστον πριν κάνα 2 χρόνια που το είχα κάνει. Δε θυμάμαι γιατί. Δεν έμεινα όμως σε frog γύρισα κατευθείαν πίσω. Αν κάτσεις μεγάλο διάστημα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. Επίσης υπάρχει χρέωση στη μεταφορά. 3 ευρώ να πας και 3 να γυρίσεις. Εκτός αν είναι η πρώτη σου που είναι τσάμπα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι σε όλους, οπως έγραψα χθες περιμένω την sim από μέρα σε μέρα.
Να ρωτήσω πάλι κάτι, Προκειμένου να παίρνω το πακέτο 8,90 που εχει rollover ΜΟΝΟ στα data, δεν είναι ποίο συμφέρον να έπαιρνα το ομιλία 3,02 και το 5,35 / 6GB που εχουν και τα δύο roll over το ενα την ομιλία και το άλλο τα δεδομένα? βγαίνει και λίγο φτηνότερα , εχει κανένα λάκκο η φάβα? που δεν τον βλέπω εκτός τις 25 ημέρες που είναι το πακέτο data?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 8.90 εχει και στην ομιλία rollover
Φίλε μου είσαι σίγουρος δεν το αναφέρει στις αναλυτικές πληροφορίες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


f765198dde6698e758033deadc86c71c.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2022 at 1:01 ΜΜ, Mobileras said:

Δεν χρειάζονται ΑΦΜ. Ανοίγεις το cosmote app και είναι όλα μαζί σε λίστα. Είναι το πιο βολικό app για πολλα νουμερα μαζί. Μετά είναι το app της κιου, αλλά για αριθμους κιου μόνο. Στης κοσμοτε εγώ έχω και φρογκ και γουατσαπ. Και τότε που είχε το δωρεάν cosmote tv, το είχε και εκείνο στη λίστα. 

 

On 13/6/2022 at 3:47 ΜΜ, HEO said:

Στο APK της cosmote είναι όλα μαζί στην λίστα και τα βλέπεις μαζεμένα, όπως είπε ο φίλος και βέβαια δεν χρειάζεται αφμ είναι διαφορετικά άτομα και μάλιστα της μάνας μου είναι frog τα άλλα ειναι Wu

Επιπρόσθετα την μάνα μου την έχω και στο , APK του βατράχου το οποίο (αυτό όχι της cosmote) κατά μεγάλα διαστήματα (ένα μήνα ;;;) Θέλει να βάλεις νούμερο επαλήθευσης που στέλνει με sms. Οπότε ανεβαίνω στην μάνα μου και το βλέπω.

Έτσι νομίζω έχω την βελτίωση λύση

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Ρε σεις αλάνια, για να καταλαβαινόμαστε Η ΚΑΡΤΑ SIM ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΦΜ από αυτό που έχετε στο Cosmote ID για τη δική σας SIM?

Ή απλά βγάλατε μερικές SIM στο όνομά σας και τις μοιράσατε στα μέλη της οικογένειας και τις διαχειρίζεστε;

2 SIM που η cosmote τις έχει στο ΑΦΜ μου, τις βλέπω κι εγώ.

Τις SIM όμως που είναι καταχωρημένες προσωπικά σε άλλο άτομο (με διαφορετικό ΑΦΜ) για χρήση και σε τράπεζες κλπ. εγώ ΔΕΝ τις βλέπω όταν είμαι με το δικό μου Cosmote ID.

Στην εφαρμογή Q βλέπω και διαχειρίζομαι τα κινητά της οικογένειας, χωρίς να έχω καν εγώ Q, μια φορά κάνει login με SMS και τέλος.

Εσείς για ποια περίπτωση μιλάτε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αλάνια, για να καταλαβαινόμαστε Η ΚΑΡΤΑ SIM ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΦΜ από αυτό που έχετε στο Cosmote ID για τη δική σας SIM?
Ή απλά βγάλατε μερικές SIM στο όνομά σας και τις μοιράσατε στα μέλη της οικογένειας και τις διαχειρίζεστε;
2 SIM που η cosmote τις έχει στο ΑΦΜ μου, τις βλέπω κι εγώ.
Τις SIM όμως που είναι καταχωρημένες προσωπικά σε άλλο άτομο (με διαφορετικό ΑΦΜ) για χρήση και σε τράπεζες κλπ. εγώ ΔΕΝ τις βλέπω όταν είμαι με το δικό μου Cosmote ID.
Στην εφαρμογή Q βλέπω και διαχειρίζομαι τα κινητά της οικογένειας, χωρίς να έχω καν εγώ Q, μια φορά κάνει login με SMS και τέλος.
Εσείς για ποια περίπτωση μιλάτε;
Στην εφαρμογή της cosmote υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσεις μόνιμα με μια διαδικασία ταυτοποίησης με sms οποιοδήποτε κινητό cosmote ανεξαρτήτως αφμ. Εγώ πρέπει να έχω τηλέφωνα από 4-5 αφμ στο ID μου. Διάφοροι γνωστοί που δε σκαμπάζουν και τους εξυπηρετω
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ntelas46 said:

Μετατροπή φοιτητικού What's Up σε Frog και μετά πιθανή αλλαγή πάλι σε What's Up, διατηρείτε το φοιτητικό προνόμιο;

Απαντάω στο μήνυμα μου προς ενημέρωση όσον ενδιαφέρονται. Η απάντηση είναι από το chat του Cosmote app, στην ερώτηση αν διατηρείται το φοιτητικό σε περίπτωση επιστροφής από Frog (μετά από μερικούς μήνες).

Όχι, δεν διατηρείται το φοιτητικό, θέλει επανεγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει το wifigreece διάφορα πακετάκια.. πώς τα βλέπετε; αξίζουν;

Η τιμή που αναφέρουν είναι του πακέτου ή το ποσό κοστίζει το μήνα;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει το wifigreece διάφορα πακετάκια.. πώς τα βλέπετε; αξίζουν;
Η τιμή που αναφέρουν είναι του πακέτου ή το ποσό κοστίζει το μήνα;
Η τιμή είναι ποσο θα πληρώσεις. Θα πάρεις κωδικό ανανέωσης ο οποίος θα σου πιστώσει τις εκάστοτε παροχές κατευθείαν και όχι χρηματικό υπόλοιπο
Link to comment
Share on other sites

Just now, pn1fon1 said:
1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:
Έχει βγάλει το wifigreece διάφορα πακετάκια.. πώς τα βλέπετε; αξίζουν;
Η τιμή που αναφέρουν είναι του πακέτου ή το ποσό κοστίζει το μήνα;

Η τιμή είναι ποσο θα πληρώσεις. Θα πάρεις κωδικό ανανέωσης ο οποίος θα σου πιστώσει τις εκάστοτε παροχές κατευθείαν και όχι χρηματικό υπόλοιπο

Μία φορά και τέλος; Για έναν μήνα; Και μετά γυρίζει στο κλασικό πακέτο όπως το ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...