Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνουμε εγγραφή κανονικά στο Wi-Fi Greece ? 
και όταν έρθει η κάρτα πάμε στην εφαρμογή φρογκ και βάζουμε το νούμερο ή μπαίνουν αυτόματα μετά την πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε εγγραφή κανονικά στο Wi-Fi Greece ? 
και όταν έρθει η κάρτα πάμε στην εφαρμογή φρογκ και βάζουμε το νούμερο ή μπαίνουν αυτόματα μετά την πληρωμή;
Κάνεις την αγορά σαν επισκέπτης και σου στέλνουν την κάρτα ξυσμενη στο Viber ή στο e mail που θα βάλεις. Αν έχεις viber σημείωσε το κατά την αγορά. Εννοείται γράφεις το νούμερο σου
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχετε γράψει, συμπεραίνω πως και τα 600' προς φρογκ δώρο μέσω εφαρμογής, μπορεί κάποιος να τα ενεργοποιήσει μέχρι ΚΑΙ την 30η ημέρα, μετά την χρηματική ανανέωση στην οποία δόθηκε το δώρο; 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, andre74 said:

Απ ότι έχετε γράψει, συμπεραίνω πως και τα 600' προς φρογκ δώρο μέσω εφαρμογής, μπορεί κάποιος να τα ενεργοποιήσει μέχρι ΚΑΙ την 30η ημέρα, μετά την χρηματική ανανέωση στην οποία δόθηκε το δώρο; 

Σωστά 

Link to comment
Share on other sites


Τι διαφορετικό προσφέρει από τις ήδη υπάρχουσες δυνατότητες μέσω των εφαρμογών από παρόχους, όπως προσφέρεται και η ανανέωση καρτοκινητής;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα καποιες οδηγιες, ποιος ειναι ο πιο προσοδοφορος δρομος να ερθει καποιος στο frog και ποσες μερες θα παρει να γινει η μεταβαση απο f2g?

Να πω οτι υπαρχει ειδη ενα ακομα νουμερο frog.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Πήγαινε σε μαγαζί κάνε το αίτημα και σε δυο τρεις μέρες θα σε ενημερώσουνε. Μετά από μια μέρα σε εμένα ήρθε μήνυμα από τη κοσμοτε που έλεγε ότι παρέλαβαν το αίτημα μου. 
Ηλεκτρονικά μπορεί να κάνει παραπάνω αλλά δε πας πουθενά )

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Να δεις στο αππ του φρογκ που ήδη εχεις, κάπου έχει να προσκαλεσεις φίλο ώστε να έχετε μεταξυ σας δωρεάν λεπτά ομιλίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό νούμερο με διπλασιασμό όταν βάζω κάρτα. Έβαλα κάρτα και δε διπλασιαστηκε. 

Καταργήθηκε και δε το πήρα χαμπάρι η απλά τα φανταστικά τους συστήματα φυσάνε όπως πάντα; 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κανονικά ο διπλασιασμός εχθές όταν έβαλα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, baskon said:

Έχω ένα παλιό νούμερο με διπλασιασμό όταν βάζω κάρτα. Έβαλα κάρτα και δε διπλασιαστηκε. 

Καταργήθηκε και δε το πήρα χαμπάρι η απλά τα φανταστικά τους συστήματα φυσάνε όπως πάντα; 

Και εγώ τελευταία φορά που έβαλα τον Απρίλιο κάρτα διπλασιάστηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 12:44 ΜΜ, hercoulis said:

Καλημέρα. 
Πήγαινε σε μαγαζί κάνε το αίτημα και σε δυο τρεις μέρες θα σε ενημερώσουνε. Μετά από μια μέρα σε εμένα ήρθε μήνυμα από τη κοσμοτε που έλεγε ότι παρέλαβαν το αίτημα μου. 
Ηλεκτρονικά μπορεί να κάνει παραπάνω αλλά δε πας πουθενά )

 

On 29/5/2022 at 1:15 ΜΜ, Mobileras said:

Να δεις στο αππ του φρογκ που ήδη εχεις, κάπου έχει να προσκαλεσεις φίλο ώστε να έχετε μεταξυ σας δωρεάν λεπτά ομιλίας. 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, ελεγα μηπως υπηρχε κατι που θα επρεπε να κανω πριν η μαζι με την αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε μια κουραστική μέρα δουλειάς και πέρασα να πω ένα γεια στους συνδρομητές της καλύτερης καρτοκινητής του κόσμου. Καλό απόγευμα να έρχεται κύριοι!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Μόλις τελείωσε μια κουραστική μέρα δουλειάς και πέρασα να πω ένα γεια στους συνδρομητές της καλύτερης καρτοκινητής του κόσμου. Καλό απόγευμα να έρχεται κύριοι!

Επίσης φίλε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Μόλις τελείωσε μια κουραστική μέρα δουλειάς και πέρασα να πω ένα γεια στους συνδρομητές της καλύτερης καρτοκινητής του κόσμου. Καλό απόγευμα να έρχεται κύριοι!

spacer.png

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gousias said:

Δυνατότητα για αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα, αλλά και αυτόματη ανανέωση ποσού σε Frog, υπάρχει;

Οχι και όχι. Η μοναδική διευκόλυνση είναι να αποθηκεύσει την χρεωστική κάρτα για να μην γράφεις τα στοιχεία κάθε φορά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη ανανέωση Θα πρέπει  να κατεβάσεις την εφαρμογή της COSMOTE. Μετά πας βοήθεια, αυτόματη ανανέωση χρηματικού υπόλοιπου, και βλέπεις τις επιλογές ανανέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gousias said:

Δυνατότητα για αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα, αλλά και αυτόματη ανανέωση ποσού σε Frog, υπάρχει;

Στις 9 Μαΐου ο Pppe έγραψε σχετικά με το πακέτο 60':

Quote

Ναι και για 31 μερες. Αν βαλεις σημερα, 120' ολους ανα δευτερολεπτο ως 9/6/2022 12:00.
Εχει διπλασιασμο αυτη τη βδομαδα οπως αναμενοταν, οπως θα εχει και τους επομενους 2 μηνες, Ιουνη και Ιουλη στην ιδια ημερομηνια 9.

Για κάποιον που έβαλε πακέτο στις 9/5 η επόμενη ανανέωση θα γίνει στις 9/6 και εν συνεχεία στις 10/7, καθώς ο Ιούνιος αποτελείται από 30 ημέρες. Και στο σημείο αυτό έχουμε κλειδώσει σε Κυριακή. Η επόμενη ανανέωση θα πρέπει να γίνει σε 28 ημέρες, στις 7/8 και εν συνέχεια στις 4/9... 2/10... 30/10.
Εν ολίγοις, χωρίς pattern, η πραγματική διάρκεια του πακέτου 60' με 3,02€ για κυνηγούς διπλασιασμών είναι 28 ημέρες.

Στο σημείο αυτό τονίζω ότι δεν έχω κάποια ένσταση όσον αφορά το σχόλιο του Pppe... το χρησιμοποιώ ως βάση για το δικό μου σχόλιο. Ελπίζω ο Pppe να μη το θεωρήσει μεμπτό από μέρους μου.

Τα πακέτα internet 25 & 30 ημερών λήγουν στην ακριβή ώρα ενεργοποίησης τους. Προκειμένου να ανανεώνω σε σταθερή ώρα επιλέγω την 24η ή 29η μέρα αντίστοιχα.

Στο play υπάρχει η εφαρμογή Do It Later. Δεν είναι η μοναδική του είδους. Δουλεύει μάλιστα ικανοποιητικά και στη δωρεάν έκδοση.

Εκτελώ τις ανανεώσεις μέσω επαναλαμβανόμενων χρονοπρογραμματισμένων sms. Πρόσθετα επιλέγω την αποστολή των sms σε ζώνη 4 ωρών προκειμένου να αποφύγω την αδυναμία αποστολής λόγω τηλεφωνικής κλήσης η κακής σύνδεσης με το δίκτυο κινητής και έχω ξεχάσει ότι χρησιμοποιώ καρτοκινητό.

Το μειονέκτημα της μεθόδου έγκειται στην αδυναμία ενεργοποίησης πακέτων για τα οποία δεν διατίθεται sms ενεργοποίησης (αποκλειστικά μέσω app).

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έχω λύση για την ανανέωση υπολοίπου. Η ανανέωση που προσφέρει το cosmote app σε συγκεκριμένη μέρα του μήνα δεν εξυπηρετεί...

υπενθύμιση σε ημερολόγιο και τέλος

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arjuna said:

δυστυχώς δεν έχω λύση για την ανανέωση υπολοίπου. Η ανανέωση που προσφέρει το cosmote app σε συγκεκριμένη μέρα του μήνα δεν εξυπηρετεί...

υπενθύμιση σε ημερολόγιο και τέλος

Αυτό κάνω και γω...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bbbb said:

Απεριόριστα δεδομένα στο frog με 9.90€ μέχρι 31/8

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι σε όλους,αυτές είναι προσφορες! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...