Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, nikolas81 said:

Δεν έχει αλλά με 13 ευρώ έχει απεριόριστα !

Με 13,50€. Εάν καποιον του φτάνουν τα 60/120' γιατί να δωσει 10.48€ παραπάνω;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikolas81 said:

Καλησπέρα παιδιά απ οτι βλέπω με τα πακέτα των απεριορίστων που έχουν πλέον τα whatsapp,πιστεύεται ότι υπάρχει πλέον λόγος να παραμένουμε στο frog?

εμενα προσωπικά με βόλευε η χρέωση ανα δευτερόλεπτο που είχε αλλά τώρα δεν βρίσκω λόγο να παραμένω.Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Ο καθένας γνωρίζει πολύ καλά τις δικές του ανάγκες. 

Τώρα το να απαντήσει κανείς  ειδικά,  σε μία γενική ερώτηση, δεν γίνεται. Εκτίμησε τις ανάγκες σου , που μπορει να είναι 120 ,240,360,480 λεπτά ή απεριόριστα και αποφάσισε ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει στο App σαν αγαπημένη χώρα την Ουκρανία....

Σήμερα έλαβα αυτό το μήνυμα. 

WE SUPPORT YOUR COMMUNICATION WITH YOUR OWN PEOPLE! WE OFFER YOU FREE CHARGES AND SMS TO UKRAINE UP TO 31/05 AND EXTRA FREE 30GB FOR 30 DAYS! CHECK YOUR BALANCE IN FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ ΣTHPIZOYME THN EΠIKOINΩNIA ΣOY ME TOYΣ ΔIKOYΣ ΣOY ANΘPΩΠOYΣ, ΠPOΣΦEPONTAΣ ΔΩPEAN KΛHΣEIΣ KAI SMS ΠPOΣ OYKPANIA MEXPI 31/05 KAI EΠIΠΛEON, ΔΩPO 30GB ΓIA 30 HMEPEΣ! EΛEΓΞE TA ΔIAΘEΣIMA YΠOΛOIΠA ΣOY MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Vasileios said:

Εχω βάλει στο App σαν αγαπημένη χώρα την Ουκρανία....

Σήμερα έλαβα αυτό το μήνυμα. 

WE SUPPORT YOUR COMMUNICATION WITH YOUR OWN PEOPLE! WE OFFER YOU FREE CHARGES AND SMS TO UKRAINE UP TO 31/05 AND EXTRA FREE 30GB FOR 30 DAYS! CHECK YOUR BALANCE IN FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ ΣTHPIZOYME THN EΠIKOINΩNIA ΣOY ME TOYΣ ΔIKOYΣ ΣOY ANΘPΩΠOYΣ, ΠPOΣΦEPONTAΣ ΔΩPEAN KΛHΣEIΣ KAI SMS ΠPOΣ OYKPANIA MEXPI 31/05 KAI EΠIΠΛEON, ΔΩPO 30GB ΓIA 30 HMEPEΣ! EΛEΓΞE TA ΔIAΘEΣIMA YΠOΛOIΠA ΣOY MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ

"With your own people!"

😁

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tifozif1 said:

Я теж українець, тов

😛 😛 😛

На щастя, у нас є перекладач. 

Link to comment
Share on other sites

Οι εβδομάδες διπλασιασμού για τα 60' με 3€ κόπηκαν; Γιατί δοκίμασα (στο 1330 πάντα, όχι στο app) το ΣΚ και δεν είχε αλλά και σήμερα πάλι δεν είχε

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή του έτους έπαψε να το λέει στο 1330. Είχε το ΣΚ που μας πέρασε. Θα έχει την επόμενη βδομάδα 23-29 , όπως και τη βδομάδα 6-12/6 και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Από την αρχή του έτους έπαψε να το λέει στο 1330. Είχε το ΣΚ που μας πέρασε. Θα έχει την επόμενη βδομάδα 23-29 , όπως και τη βδομάδα 6-12/6 και πάει λέγοντας.

Άρα έχει αλλά δεν λέει το γνωστό "αγόρασε 1, πάρε 2"; Που μπορούμε να δούμε αφού δεν το λέει άμα έχει;

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Όλη την προηγουμενη εβδομάδα είχε 60+60. Την επόμενη εβδομάδα λογικά θα ξαναδώσει. Για να βλέπετε έγκυρη ενημέρωση από το app, ακολουθήστε αυτό που γράψαμε λίγα ποστς πιο πανω. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mobileras said:

Όλη την προηγουμενη εβδομάδα είχε 60+60. Την επόμενη εβδομάδα λογικά θα ξαναδώσει. Για να βλέπετε έγκυρη ενημέρωση από το app, ακολουθήστε αυτό που γράψαμε λίγα ποστς πιο πανω. 

Το έκανα και εγώ καμιά φορά

On 15/5/2022 at 8:39 ΜΜ, Mobileras said:

Κάθε Δευτέρα πατήστε για 2 δευτερόλεπτα πανω στο εικονίδιο της εφαρμογής, μετά πατηστε στις πληροφοριες και τέλος πατηστε εκκαθάριση δεδομένων. Θα χρειαστεί να σας έρθει παλι σμσ για να μπείτε στην εφαρμογή, αλλά θα βλεπετε εάν υπάρχει πακετο 60+60 για εκείνη την εβδομάδα. 

αλλά προτιμούσα την κλήση για πιο γρήγορο και αξιόπιστο τρόπο, θα κάνω αυτό από εδώ και πέρα

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 1:32 ΜΜ, hercoulis said:

60 λεπτά έπρεπε να γράφει μετά τις 12 τα μεσάνυχτα αφού τελείωσε η προσφορά. 
 

& εντάξει τώρα θα πιστέψουμε πως η εφαρμογή κρασάρει όπως λέτε αλλά επιλεκτικά; Για το χρόνο ομιλίας όταν καταναλώνεται πως και δε κρασαρει;

Κρασάρει όπου τη βολεύει.  

Εφοσον γραφει ημερομηνια ληξης, οχι δεν επρεπε. Ισα ισα που ειναι καλο που παραμενει γιατι μαθαινει καποιος νεος το μοντελο διπλασιασμου.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω τελικά στο βατραχο. Μου ηρθε η καρτα αλλά περιμενω να απενεργοποιηθεί η q για να δουλεψει.

Οπότε προσθετω τη 12άρα κάρτα και το πακετο ομιλιας των 3,05€ που θέλω ή αν εχει κατι απο τα extras που να με ενδιαφερει.

Καποια που δεν εχω καταλαβει 100%:

Τα 12€ ληγουν στους 2 μηνες, σωστα; Roll over γινεται αν ξανα-αγορασεις πριν ληξει;

Θα χρησιμοποιω κυριως το πακετο των 3,02€ ομιλιας. Σε αυτο γινεται roll over των λεπτων; Αν ειναι σε ισχυ οταν λήξουν ευρω, μπορεις να συνεχισεις να χρησιμοποιεις το πακετο οπως λετε. Χάνεις τιποτα αλλο αν προσθεσεις αργοτερα ευρω;

 

Πως ζηταω να απενεργοποιηθουν 5ψηφια κλπ;

 

Edited by maranx
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, maranx said:

Ηρθα και εγω τελικά στο βατραχο. Μου ηρθε η καρτα αλλά περιμενω να απενεργοποιηθεί η q για να δουλεψει.

Οπότε προσθετω τη 12άρα κάρτα και το πακετο ομιλιας των 3,05€ που θέλω ή αν εχει κατι απο τα extras που να με ενδιαφερει.

Καποια που δεν εχω καταλαβει 100%:

Τα 12€ ληγουν στους 2 μηνες, σωστα; Roll over γινεται αν ξανα-αγορασεις πριν ληξει;

Θα χρησιμοποιω κυριως το πακετο των 3,02€ ομιλιας. Σε αυτο γινεται roll over των λεπτων; Αν ειναι σε ισχυ οταν λήξουν ευρω, μπορεις να συνεχισεις να χρησιμοποιεις το πακετο οπως λετε. Χάνεις τιποτα αλλο αν προσθεσεις αργοτερα ευρω;

 

Πως ζηταω να απενεργοποιηθουν 5ψηφια κλπ;

-Ναι αν ξαναγοράσεις το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του

-Ναι φυσικά κ αυτο γίνεται αν αγοράσεις πριν τη λήξη του και χρησιμοποιείς κανονικά το χρόνο που εχεις στο μαζέψει ηδη μεχρι τη νέα ημερομηνία λήξης του

-Μπορείς εύκολα και μέσα απο το app και της cosmote και του frog (φραγή χρεωστικών ΥΠΠ)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites





Τα 12€ ληγουν στους 2 μηνες, σωστα;

Ναι
Roll over γινεται αν ξανα-αγορασεις πριν ληξει;

Ναι
Θα χρησιμοποιω κυριως το πακετο των 3,02€ ομιλιας. Σε αυτο γινεται roll over των λεπτων;

Ναι
αν ειναι σε ισχυ οταν λήξουν ευρω, μπορεις να συνεχισεις να χρησιμοποιεις το πακετο οπως λετε.

Ναι μέχρι τη λήξη του

Χάνεις τιποτα αλλο αν προσθεσεις αργοτερα ευρω;

Χάνεις το τυχόν υπόλοιπο ευρώ

Πως ζηταω να απενεργοποιηθουν 5ψηφια κλπ;

Μέσα στην εφαρμογή, στα πακέτα κάτω κάτω έχει την επιλογή φραγή χρεώσιμων ΥΠΠ.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 7:22 ΜΜ, soterman said:

...
Ή τελοσπαντων, όσα πακέτα είναι μέσα στα extras, είναι δωρεάν ή όχι;

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


 

Όχι, προσοχή, δεν είναι πάντα όλα δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johndouk said:

Όχι, προσοχή, δεν είναι πάντα όλα δωρεάν.

Σε εμένα παντως μόνο δωρεάν δίνει. Εάν κάποιο έχει χρέωση, θα το γράφει το κόστος. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κανένα να έχει κόστος, επίσης το λέει και το ίδιο: Δωρεάν extras μόνο για σένα,  γιαυτό και τα πάτησα όλα. Τεσπά, δεν πολυέχει σημασία, θα είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον.

Να ζητήσω ένα screenshot από κάποιον που βλέπει χρεώσιμο πακέτο μέσα στο "δωρεάν extras μόνο για σένα" , ευχαριστώ!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Σε εμένα παντως μόνο δωρεάν δίνει. Εάν κάποιο έχει χρέωση, θα το γράφει το κόστος. 

Πέρα των +600’ προς φρογκ μετα την ανανέωση, δε μου έχει εμφανίσει εμένα ποτε κάποια προσφορά εκει…Τι στο καλό τι του έκανα κ μου φέρεται έτσι;;😜  

Edited by natpass
Link to comment
Share on other sites

Εχω frog και θα ηθελα να ρωτησω αν λειτουργει κανονικα η υπηρεσια COSMOTE Mobile Easy Transfer δηλαδη μπορω να στειλω π.χ 10 ευρω απο το frog νουμερο μου σε άλλο νουμερο cosmote; (ειτε frog ειτε whats up)

Link to comment
Share on other sites

Εχω frog και θα ηθελα να ρωτησω αν λειτουργει κανονικα η υπηρεσια COSMOTE Mobile Easy Transfer δηλαδη μπορω να στειλω π.χ 10 ευρω απο το frog νουμερο μου σε άλλο νουμερο cosmote; (ειτε frog ειτε whats up)
Όχι δεν ισχύει η μεταφορά χρημάτων ούτε από ούτε προς frog.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει η μεταφορά χρημάτων ούτε από ούτε προς frog.
Υποθετικά υπάρχει τρόπος μέσω Λαμίας....

Κανείς το φρογκ κοσμοτε μεταφέρεις τα χρήματα και το ξανακάνεις φρογκ...

Κόστος 2*3 = 6 ευρώ .... Βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει απλά το υποθέτω...

Η εβδομάδα διπλασιασμού του πακέτου 3 ευρώ είναι η επόμενη, αυτή αρχίζει Δευτέρα η Κυριακή;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

MHN XAΣEIΣ THN EYKAIPIA NA MIΛAΣ ΔΩPEAN ΓIA ENA XPONO! ME THN EIΔIKH ΠPOΣΦOPA KAΛOΣOPIΣMATOΣ TOY FROG EXEIΣ 120' ΠPOΣ OΛOYΣ KAΘE MHNA ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA 12 MHNEΣ. 60' AYTOMATA +60 ΠOY ENEPΓOΠOIEIΣ MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ

 

Μπαίνω μέσα αλλά προσφορά δε βλέπω. Το λινκ της ανά κατεύθυνσης με πηγαίνει στο αρχικό μενού της q. 
Κοντεύω  τις δυο βδομάδας στη φρογκ και σκέφτομαι για πισωγύρισμα στην q meta countdown της. 

Link to comment
Share on other sites

MHN XAΣEIΣ THN EYKAIPIA NA MIΛAΣ ΔΩPEAN ΓIA ENA XPONO! ME THN EIΔIKH ΠPOΣΦOPA KAΛOΣOPIΣMATOΣ TOY FROG EXEIΣ 120' ΠPOΣ OΛOYΣ KAΘE MHNA ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA 12 MHNEΣ. 60' AYTOMATA +60 ΠOY ENEPΓOΠOIEIΣ MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ
 
Μπαίνω μέσα αλλά προσφορά δε βλέπω. Το λινκ της ανά κατεύθυνσης με πηγαίνει στο αρχικό μενού της q. 
Κοντεύω  τις δυο βδομάδας στη φρογκ και σκέφτομαι για πισωγύρισμα στην q meta countdown της. 
Δοκίμασες να μπεις στην εφαρμογή της Frog? Στην ενότητα Δωρεάν extras μόνο για σένα πρέπει να είναι. Τα 60 αυτόματα τα παίρνεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...