Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε Δευτέρα πατήστε για 2 δευτερόλεπτα πανω στο εικονίδιο της εφαρμογής, μετά πατηστε στις πληροφοριες και τέλος πατηστε εκκαθάριση δεδομένων. Θα χρειαστεί να σας έρθει παλι σμσ για να μπείτε στην εφαρμογή, αλλά θα βλεπετε εάν υπάρχει πακετο 60+60 για εκείνη την εβδομάδα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ανανέωση τώρα. 
60 έδωσε. 
Στη φωτό όμως σου δίνει την ψεύδη εικόνα ότι σου δίνει 120’. 
Αναξιόπιστοι είναι. 

E10D603A-88FD-4A24-819E-E9872B389A5C.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια ανανέωση τώρα. 
60 έδωσε. 
Στη φωτό όμως σου δίνει την ψεύδη εικόνα ότι σου δίνει 120’. 
Αναξιόπιστοι είναι. 
E10D603A-88FD-4A24-819E-E9872B389A5C.thumb.png.cb0b5047fc770f08594450627720e26f.png
Λέει μέχρι 15 Μαίου

όταν έκανες ανανέωση ήταν 15 η είχε περάσει και ήταν 16 Μαίου;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είχε περάσει. Ωστόσο έπρεπε να αλλάξει μοτίβο η εφαρμογή και να μη γράφει 120´.  
Εν γνώση μου το έκανα. Ήθελα να δω. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bbbb said:

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σου τρώει. To καινούριο reloadit με τα token συγχωνεύτηκε με το παλιό και δεν χάσαμε δεδομένα. Επίσης τα data τα αγορασμένα απο combo,συγχωνεύονται με τα αγορασμένα απο το diy. Το call to all που αναφέρεις είναι με 10,90€ (οπότε φτάνει η 12αρα και πρακτικά η αύξηση απο πριν είναι 0,90€ αφού το παλιό combo είχε 10€ και πάλι βάζαμε 12 για να το πάρουμε εφόσον φυσικά δεν υπήρχε παλιότερο υπόλοιπο και έτσι έφτανε και η 10αρα ανανέωση) και το απεριόριστα με τα 13,5€ είναι άλλο πακέτο.

Τέσπα.. Στο frog με 10€ τελική τιμή κάρτας (για όσο υπάρχει ακομη η 10αρα) με online ανανέωση μπορείς να παίρνεις bonus 1,5gb κάθε φορά που βάζεις κάρτα και μετά το πακέτο national combo που κοστίζει 8,90€ και δίνει 10gb και 200 προς όλους (τρίλεπτη ελάχιστη όπως και στο wu) και επίσης τον πρώτο χρόνο απο την μετατροπή που θα κάνεις απο wu σε frog κερδίζεις κάποια επιπλέον λεπτά προς όλους και προς frog που λογικά τα προς frog σου είναι αδιάφορα..

Εδώ δεν καταλαβαίνει η ίδια η cosmote. Έστειλα μήνυμα απο την εφαρμογή, μίλησα με εκπρόσωπο τους γιατί μου έφαγε 8gb ενω μου κράτησε όλα τα λεπτά ομιλίας. Μια στιγμή να το ψάξω λέει. Και κατέληξε, "μη δίνεται σημασία, λαθος τής εφαρμογής, θα ανανεωθούν και τα data". Ε πέρασε μια μέρα και χάθηκαν τα data, δεν ανανεώθηκε τίποτα. Οι άνθρωποι έχουν γίνει αηδία. Ο μου λόγος που εβαζα 10€ κάθε μήνα ήταν για να παραμένουν τα data μήπως καμια φορά τα χρειαστώ. Επίσης είχα tokens τα οποία δεν ειχα "ρίξει" στα data, και ανανεώθηκε κανονικά εκεί η ημερομηνία λήξης. Αν δεν ειχα ρίξει στα data και ποιο παλιά tokens θα τα ειχα.. Τέλος πάντων, βαριέμαι να το ψάξω περισσότερο. Αυτοί θα χάσουν, είμαι 10ετιες πελάτης. 

Link to comment
Share on other sites

Το είχε γραψει ενα παλικάρι πριν καμμια 20αρια μέρες σε μια μικρή ανάλυση για το βατράχο. Και τελικά είχε δικιο. Η εφαρμογή τους είναι χάλια. Τοσο δύσκολο ειναι να την φτιάξουν να εμφανίζει ή να εξαφανίζει πακέτα όταν αυτά είτε πρέπει να παρουσιαστούν είτε πρέπει να εξαφανιστούν; Δεν μπορώ να καταλάβω  γιατί δε την φτιάχνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως όσες φορές ανανεωνω πριν λήξει το μπόνους ανανέωσης, ποτέ δεν έχασα τα bonus gb. 

Όσο αφορά το app, συμφωνώ απόλυτα. Κάποια στιγμή τους είχα στείλει στο messenger για το app αλλά δεν καταλάβαιναν. Εγώ σημειώνω στην ατζέντα μου τις ημερομηνίες λήξης πακετων, μπονους και 60+60 και ποτέ μου δεν είχα προβλημα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ειμαι με τον αδερφο μου στην Frog τα τελευταια 4 χρονια.Μπηκαμε ταυτοχρονα απο κοσμοκαρτα.Σε αυτον οταν υπαρχει μπονους διπλασιασμου του στελνουν μηνυμα στο κινητο,εμενα οχι,.αγνωστο γιατί.

Πρεπει λοιπον  να μαθαινω  απο εκεινον ποτε ειναι το μπονους.Σημερα πηγα απο την εφαρμογη πρωτη φορα να βαλω το πακετο των 3,02 και ειδα που ελεγε 60+60,120'.Αρα λεω εχει διπλασιασμο που τελικα δεν υπηρχε.

Επικοινωνησα με τη frog αλλα δεν συνεννοηθηκαμε.Ποιος τροπος μενει για να ξερω ποτε εχει μπονους?

Δεν γινεται παντα να ρωταω και δεν ξερω  αν εφταιγε η εφαρμογη σημερα ή εκανα εγω καποιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες την αφήνουν έτσι την εφαρμογή. 
 

Ακόμα & πριν βγουνε οι εφαρμογές, πάλι αργόστροφη ήταν η cosmote με τις ανανεώσεις μέσω καρτών και ομιλίας. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2022 at 12:22 ΠΜ, hercoulis said:

Έκανα μια ανανέωση τώρα. 
60 έδωσε. 
Στη φωτό όμως σου δίνει την ψεύδη εικόνα ότι σου δίνει 120’. 
Αναξιόπιστοι είναι. 

E10D603A-88FD-4A24-819E-E9872B389A5C.png

Είναι φάουλ της εφαρμογής που τα κασαρει και χρειαζεται καθε φορα reset data για να κασάρει την νέα υπάρχουσα προσφορά αλλά από τη στιγμη που πήρες την είκονα ότι λήγει 15/5 και το ενεργοποιησες στις 16/5 το πρωι, δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει ότι ειναι αναξιόπιστοι. Δεν στέκει ο χαρακτηρισμός.

Link to comment
Share on other sites

60 λεπτά έπρεπε να γράφει μετά τις 12 τα μεσάνυχτα αφού τελείωσε η προσφορά. 
 

& εντάξει τώρα θα πιστέψουμε πως η εφαρμογή κρασάρει όπως λέτε αλλά επιλεκτικά; Για το χρόνο ομιλίας όταν καταναλώνεται πως και δε κρασαρει;

Κρασάρει όπου τη βολεύει.  

Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει σε όλους. Όταν λήγει μια προσφορα, εάν δεν κάνεις την διαδικασία που λέμε, δεν θα ανανεώνονται οι πληροφοριες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η μεγάλη μέρα. Μετά από 2 μηνύματα και 1 τηλέφωνο σήμερα το πρωί, κόπηκε το σήμα της Q. Βάζω τη sim, κατεβάζω το frog app, βλέπω 0,05 ευρώ μέσα, ξύνω την κάρτα, βάζω το νούμερό της, βλέπω 10,95 νομιζω.

Βουρ στα πακέτα, πατάω στο "Δωρεάν Extras μόνο για εσένα" και πατάω ότι είχε και δεν είχε. Τώρα έχω ένα σκασμό GB, λεπτά από δω και από εκεί και έμεινα με 0,95 ευρώ. Έχω ενεργά 2 πακέτα των 500mb, ένα των 18.5gb, ένα πακέτο 200 λεπτών προς όλους, άλλο ένα των 120 λεπτών προς όλους, 400 και 1200 προς frog, 5gb για streaming kai 5gb για social.

Δε χαλιέμαι, υποπτεύομαι ότι κάποια μλκία έκανα, θεώρησα ότι τα extras μόνο για μένα ήταν δωρεάν, αλλά όχι, ποιο ήθελε το 10άρικο;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

   Ενεργοποίηση φορητότητας από  wind σε frog μέσω Γερμανού σήμερα το πρωί, όλα καλά. Μια ερώτηση για όποιο γνώστη έχει την ευγενή καλοσύνη: Προσπαθώ να προσθέσω το νούμερο σε cosmote app για να έχω μια συνολική εικόνα της οικογένειας, αλλά δεν μου το δίνει ακόμα, ούτε μέσω αφμ, ούτε ως νούμερο. Σε επικοινωνία με το chat, μου απάντησαν 24 με 48 ώρες. Ισχύει; Γιατί σε αντίστοιχες περιπτώσεις άλλων προϊόντων (συμβόλαιο κινητής, σταθερή σύνδεση, cosmote tv) εμφανίστηκαν άμεσα όλα. 
   Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, soterman said:

Έφτασε η μεγάλη μέρα. Μετά από 2 μηνύματα και 1 τηλέφωνο σήμερα το πρωί, κόπηκε το σήμα της Q. Βάζω τη sim, κατεβάζω το frog app, βλέπω 0,05 ευρώ μέσα, ξύνω την κάρτα, βάζω το νούμερό της, βλέπω 10,95 νομιζω.

Βουρ στα πακέτα, πατάω στο "Δωρεάν Extras μόνο για εσένα" και πατάω ότι είχε και δεν είχε. Τώρα έχω ένα σκασμό GB, λεπτά από δω και από εκεί και έμεινα με 0,95 ευρώ. Έχω ενεργά 2 πακέτα των 500mb, ένα των 18.5gb, ένα πακέτο 200 λεπτών προς όλους, άλλο ένα των 120 λεπτών προς όλους, 400 και 1200 προς frog, 5gb για streaming kai 5gb για social.

Δε χαλιέμαι, υποπτεύομαι ότι κάποια μλκία έκανα, θεώρησα ότι τα extras μόνο για μένα ήταν δωρεάν, αλλά όχι, ποιο ήθελε το 10άρικο;

Θα έλεγα ότι μάλλον ενεργοποίησες το giga combo που δίνει 200 προς ολους,400 προς frog,13gb με 10,90€ συν 5gb απο την πρώτη σου είσοδο στο app βγαίνουν 18gb αλλά θα έπρεπε να σου περισσέψουν 0,05 και όχι 0,95. Υπάρχει και το μικρότερο national combo που δίνει 10gb αντι 13gb του μεγάλου αλλά κοστίζει 8,90 οπότε απο τα 10,95 θα έπρεπε να σου περισσέψουν 2,05€ και τα υπόλοιπα είναι τα δώρα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι 1000% αλλά δεν ενεργοποίησα κανένα combo. Δεν βλέπω combo ενεργό στα πακέτα...

Αυτά από όσο διάβασα τα combo δεν είναι μέσα στα extras, σωστά;

Ή τελοσπαντων, όσα πακέτα είναι μέσα στα extras, είναι δωρεάν ή όχι;

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk



Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Στα extras του app frog καλό είναι να μην βιαζόμαστε και να τα πατάμε όλα όσα έχει εκεί, αλλά να διαβάζουμε πρώτα στο καθένα από αυτά τις λεπτομέρειές τους. Σχεδόν όλα έχουν περιθώριο 1 μήνα που θα παραμένουν μέσα στο menu extras έως ότου μας δίνεται δυνατότητα ενεργοποίησής τους.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, platsak said:

Καλησπέρα,

   Ενεργοποίηση φορητότητας από  wind σε frog μέσω Γερμανού σήμερα το πρωί, όλα καλά. Μια ερώτηση για όποιο γνώστη έχει την ευγενή καλοσύνη: Προσπαθώ να προσθέσω το νούμερο σε cosmote app για να έχω μια συνολική εικόνα της οικογένειας, αλλά δεν μου το δίνει ακόμα, ούτε μέσω αφμ, ούτε ως νούμερο. Σε επικοινωνία με το chat, μου απάντησαν 24 με 48 ώρες. Ισχύει; Γιατί σε αντίστοιχες περιπτώσεις άλλων προϊόντων (συμβόλαιο κινητής, σταθερή σύνδεση, cosmote tv) εμφανίστηκαν άμεσα όλα. 
   Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Ισχύει..ένα 24ωρο το ήθελε για να εμφανιστεί και σε εμένα θυμάμαι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά απ οτι βλέπω με τα πακέτα των απεριορίστων που έχουν πλέον τα whatsapp,πιστεύεται ότι υπάρχει πλέον λόγος να παραμένουμε στο frog?

εμενα προσωπικά με βόλευε η χρέωση ανα δευτερόλεπτο που είχε αλλά τώρα δεν βρίσκω λόγο να παραμένω.Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Edited by nikolas81
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikolas81 said:

Καλησπέρα παιδιά απ οτι βλέπω με τα πακέτα των απεριορίστων που έχουν πλέον τα whatsapp,πιστεύεται ότι υπάρχει πλέον λόγος να παραμένουμε στο frog?

εμενα προσωπικά με βόλευε η χρέωση ανα δευτερόλεπτο που είχε αλλά τώρα δεν βρίσκω λόγο να παραμένω.Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Τι εννοείς; Γιατι το πακέτο 60’ (συν 60’ σε διπλασιασμό) με χρέωση ανα δευτερόλεπτο παραμένει…

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikolas81 said:

Καλησπέρα παιδιά απ οτι βλέπω με τα πακέτα των απεριορίστων που έχουν πλέον τα whatsapp,πιστεύεται ότι υπάρχει πλέον λόγος να παραμένουμε στο frog?

Ξέρεις τις ανάγκες μας; Το what's up έχει πακετο ομιλίας με 3,02€;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...