Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, soterman said:

Μετά από την αλλαγή του ονόματος στη φόρμα της φορητότητας χτες (από Σωτήρης σε Σωτήριος), το φιλοκαθαρευουσιάνικο σύστημα πέρασε την αίτηση, μόλις είχα τηλέφωνο από το 13888, επιβεβαίωσαν στοιχεία και έκλεισαν ραντεβού με την κούριερ για Δευτέρα 🤣 να παραλάβω την κάρτα. Και σε 4-5 μέρες θα κοπεί το σήμα και θα αλλάξω την SIM. Με το καλό να έρθω στο Βατράχι 😁

Με το καλό να μας έρθεις,ελπίζω να πάνε όλα καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Για κινητό που έχω σε ηλικιωμένους και δεν μιλάνε πολύ είναι καλή η frog? 

Το χρησιμοποιουν αρκετα σπανια ωστε στην q έμενε ποσό ανανέωσης κάβα κάθε δίμηνο απο το κλασικό 10ευρω αλλά 2 φορές μου μηδένισε την κάβα χωρίς να έχει λήξει ουτε να εχει γινει αλλαγή της χρήσης που κάνανε. Εκανα αίτημα στη wind για αναλυτικές χρεωσεις μπας και καταλάβω, αλλά προτιμώ να τους αλλάξω.

Τί τροπο ανανέωσης/πακετο προτεινετε για τέτοια χρηση;

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, maranx said:

Καλησπέρα. 

Για κινητό που έχω σε ηλικιωμένους και δεν μιλάνε πολύ είναι καλή η frog? 

Το χρησιμοποιουν αρκετα σπανια ωστε στην q έμενε ποσό ανανέωσης κάβα κάθε δίμηνο απο το κλασικό 10ευρω αλλά 2 φορές μου μηδένισε την κάβα χωρίς να έχει λήξει ουτε να εχει γινει αλλαγή της χρήσης που κάνανε. Εκανα αίτημα στη wind για αναλυτικές χρεωσεις μπας και καταλάβω, αλλά προτιμώ να τους αλλάξω.

Τί τροπο ανανέωσης/πακετο προτεινετε για τέτοια χρηση;

 

- maranx@ εγώ στους ηλικιωμένους έχω αφήσει το f2g. 12€ ανανέωση δια 2 =6 € το μήνα έκαστος θεωρώ πως είναι καλά. 
 
Στα της frog τώρα…

-Σήμερα έβαλα το app της cosmote. Έχει και PayPal & Face ID που σου λύνει τα χέρια. 
  -Ωστόσο με την έναρξη της εφαρμογής μου έγραψε ότι θα μου κάνει δώρο 4GB. Από το πρωί δεν έχουν περάσει ακόμα μέσα, κάτι που σε άλλες εταιρείες θα γινόταν ακαριαία. Αυτό το πράγμα με την αργοπορία η Cosmote το έχει από τότε που ξεκίνησε. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε το υπόλοιπο σε λεπτά, χρήματα και GB με sms αντί για την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Y Στο 1330 για λεπτά, ΜΒ, SMS. 

Υ στο 1314 για χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
Για κινητό που έχω σε ηλικιωμένους και δεν μιλάνε πολύ είναι καλή η frog? 
Το χρησιμοποιουν αρκετα σπανια ωστε στην q έμενε ποσό ανανέωσης κάβα κάθε δίμηνο απο το κλασικό 10ευρω αλλά 2 φορές μου μηδένισε την κάβα χωρίς να έχει λήξει ουτε να εχει γινει αλλαγή της χρήσης που κάνανε. Εκανα αίτημα στη wind για αναλυτικές χρεωσεις μπας και καταλάβω, αλλά προτιμώ να τους αλλάξω.
Τί τροπο ανανέωσης/πακετο προτεινετε για τέτοια χρηση;
 
Η καλύτερη είναι η frog για ηλικιωμένους και όχι μόνο

Πακέτο 3 ευρώ δίνει 120 στο διπλασιασμό και 60 κανονικό. Τα λεπτά είναι rollover και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites



Η καλύτερη είναι η frog για ηλικιωμένους και όχι μόνο

Πακέτο 3 ευρώ δίνει 120 στο διπλασιασμό και 60 κανονικό. Τα λεπτά είναι rollover και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Αν θες και λίγα δεδομένα οπωσδήποτε τι γίνεται?
Ποια είναι η φτηνότερη επιλογή πακέτου? και αν είναι ολα rollover

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, leotzian said:


 

Αν θες και λίγα δεδομένα οπωσδήποτε τι γίνεται?
Ποια είναι η φτηνότερη επιλογή πακέτου? και αν είναι ολα rollover

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

1,5gb δώρο με κάθε ανανέωση

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikiforos_ said:

Νούμερο frog έχει ενεργοποιημένη την περιαγωγή από default?

Γνωρίζει κάποιος?

Υπάρχει εταιρία που δεν δίνει περιαγωγη στα νουμερα της;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1,5gb δώρο με κάθε ανανέωση
Βάζεις 10 και παίρνεις 1,5 gb αλλά και 500mb να ήταν με φτάνουν, για 1 μήνα και τον επόμενο μέχρι να ξαναβάλεις 10 τι γίνεται?


Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, gpapas640 said:

500+500 δε δίνει;

Στο αππ εάν πας στην ανανέωση 10€, σου λέει +1,5GB για 30 ημέρες. Προσπαθώ να ανεβάσω URL του σκρηνσοτ αλλά δεν γίνεται ( @Vasileios εάν ξέρεις κάποιο δωρεάν σάιτ που το myphone δέχεται URL, πες μου) 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, leotzian said:

Βάζεις 10 και παίρνεις 1,5 gb αλλά και 500mb να ήταν με φτάνουν, για 1 μήνα και τον επόμενο μέχρι να ξαναβάλεις 10 τι γίνεται?


Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

6gb με 5,35€ για 25 μερες

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικό ερώτημα:

Σημλμερα ενεργοποίησα ένα πακέτο των 3 ευρώ αλλά αύριο λήγει το υπόλοιπο μου και μηδενίζεται

εγώ όμως μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά το πακέτο μέχρι να λήξει. Σωστά;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικό ερώτημα:

Σημλμερα ενεργοποίησα ένα πακέτο των 3 ευρώ αλλά αύριο λήγει το υπόλοιπο μου και μηδενίζεται

εγώ όμως μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά το πακέτο μέχρι να λήξει. Σωστά;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Αυτό δεν το κατάλαβα, δηλαδή εχω πχ μέσα 3,5 ευρω και το υπόλοιπο της κάρτας λήγει σε 2 ημέρες, αν κατάλαβα καλά αν πάρω πχ το πακέτο 3,02, τα 0,48 που μένουν θα μηδενιστουν σε 2 μέρες αλλά το πακέτο μου θα λήξει και θα μιλώ κανονικά σε ένα μήνα, γιατί κάποτε σε Cosmote αν δεν κάνω λάθος δεν ήταν έτσι μηδενιζαν ολα.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ναι . Το χρηματικό υπόλοιπο και μόνο αυτό θα μηδενιστεί. Τα αγορασμένα πακέτα εξακολουθούν να ισχύουν. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα, δηλαδή εχω πχ μέσα 3,5 ευρω και το υπόλοιπο της κάρτας λήγει σε 2 ημέρες, αν κατάλαβα καλά αν πάρω πχ το πακέτο 3,02, τα 0,48 που μένουν θα μηδενιστουν σε 2 μέρες αλλά το πακέτο μου θα λήξει και θα μιλώ κανονικά σε ένα μήνα, γιατί κάποτε σε Cosmote αν δεν κάνω λάθος δεν ήταν έτσι μηδενιζαν ολα.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Στο δίμηνο χάνεις το υπόλοιπο. Στο τρίμηνο μπαίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων. Μέχρι να μπει η φραγή μπορείς να κάνεις κλήσεις αν έχεις ενεργό πακέτο
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leotzian said:

Αυτό δεν το κατάλαβα, δηλαδή εχω πχ μέσα 3,5 ευρω και το υπόλοιπο της κάρτας λήγει σε 2 ημέρες, αν κατάλαβα καλά αν πάρω πχ το πακέτο 3,02, τα 0,48 που μένουν θα μηδενιστουν σε 2 μέρες αλλά το πακέτο μου θα λήξει και θα μιλώ κανονικά σε ένα μήνα, γιατί κάποτε σε Cosmote αν δεν κάνω λάθος δεν ήταν έτσι μηδενιζαν ολα.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Λάθος κάνεις και μάλλον την μπερδεύεις με τη wind. Πάντα η cosmote είχε αυτή την πολιτική η οποία είναι και η σωστή. Είναι απαράδεκτο να σου πουλάει ένα πακέτο το οποίο σε 2 μέρες ή σε 2 λεπτά θα είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μνμ η παρακάτω προσφορά 
SUPER ΠPOΣΦOPA: ME 12€ ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ 29GB + 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG! ANANEΩΣE TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI ENEPΓOΠOIHΣE TH ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/8j9q ME THN ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ ΔΩPO 1GB & 1200' ΠPOΣ FROG. OI KAPTEΣ ANANEΩΣHΣ FROG EINAI ΔIAΘEΣIMEΣ ΣE OΛA TA ΠEPIΠTEPA.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τελικά από free to go θα έρθω σε frog να δω πώς είναι και η frog θα τη δοκιμάσω ένα διάστημα και το πολύ-πολύ ξαναγυρίσω Q αν έχω προβλήματα.
Το θέμα με εμένα επειδή δεν κάνω πολύ χρήση να τη βγάζω το μήνα όσο μπορώ φθηνότερα θέλω βέβαια τουλάχιστον μία ώρα ομιλίας και τουλάχιστον 500 mb το μήνα.Οποτε οποτε βαζω 10 παίρνω όπως λετε κάποια mb για 1 μηνα, πρέπει να βαλω ομως για να μιλω και το 3,02 οτι μεινει απο ομιλία μεταφερετε τον επόμενο μηνα και τον δεύτερο μηνα παίρνω το πακέτο με τα data 5 ευρώ και ότι ομιλία εχει μεινει σωστά?
Συγνώμη για τις τόσες ερώτησεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, λογικά θα έχεις και δωράκια νέου συνδρομητή, πιθανόν 60' ή 120' και 500mb ή 1gb μόνο και μόνο κάνοντας ανανέωση. 

Σε περιπτωση που δεν έχεις τα μπονους που έγραψα:

-Βάζεις 10€, καθαρά 9€ κ κάτι. 

-Εκείνον τον μήνα θα έχεις δώρο ιντερνετ, λόγω μπόνους ανανεωσης, όποτε θα αγοράσεις μόνο το πακετο των 3,02€ για ομιλία

-Τον δευτερο μήνα αγοράζεις ξανά πακετο ομιλίας 3,02€ (πριν λήξει το προηγουμενο πακετο ομιλίας που αγόρασες, ώστε να προστεθουν όλα μαζι) και αγοράζεις το πακετο ιντερνετ των 25 ημερων με 5€ κ κάτι. Λογικά με 15€/2μηνο θα είσαι οκ. Και αυτό εάν δεν παιρνεις τα μπόνους που έγραψα στην αρχή. Εάν παιρνεις τα μπόνους θα σου βγει πολυ φτηνότερα. Στη χειρότερη 7,50€/μηνα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...