Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Mobileras said:

Έρχεται σμσ συνήθως

Σε μένα έχει πάψει να έρχεται εδώ και μήνες, αν όχι χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikiforos_ said:

Σε μένα έχει πάψει να έρχεται εδώ και μήνες, αν όχι χρόνια!

Εμένα τώρα έρχεται. Πιο παλιά έπαιρνα το 4ψηφιο των πακετων για να μάθω. Πάντως σίγουρα όχι αυριο. Λογικά από αυτήν την Δευτέρα έως Κυριακή βράδυ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Δε νομίζω να παίζει κ κανένα μεγάλο ρόλο αυτό. Computers έχουν και τα δυο τα καταστήματα και στέλνουν στα κεντρικά τα νέα αιτήματα. -Εγώ πήγα σε cosmote κατάστημα, απ έξω επιγραφές όλα cosmote, & μέσα στη απόδειξη γράφει Γερμανός 😆

 

- Για όσους ξεκινάνε με νέα συνδρομή: Το υπόλοιπο μου ήταν 0.25€. Έκανα ως αρχάριος ανανέωση 12€ από περίπτερο (κόστος 12,5€) και μαζί με τους φόρους τώρα έχω 11.16€. (1.09 ο φόρος)

Μου έδωσε, 1Giga, 120 προς όλους με τους διπλασιασμούς όλα αυτά και 600 προς φρογκ το οποίο διπλασιάζεται. 
Είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με την Q γιατί έχω υπόλοιπο ώστε να μπορώ να επιλέξω data ή ομιλία. 
Αυτά. 

Καλώς ήρθες στο δίκτυο της Cosmote,αρχικά εφόσον έχεις καλό σήμα στα μέρη που κινείσαι δεν θα έχεις κανένα θέμα με τις ταχύτητες και ο βάτραχος βγάζει καλες προσφορές για να την βγάζεις φθηνά (όπως και η Q με τα countdown αλλά είναι λίγο λαχείο τι και πως).Θεμα με 2ευρες χρεώσεις ίντερνετ κλπ δεν θα έχεις και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσοι μπορούμε.Ο Βάτραχος είναι πακέτο του myphone και όσο μένει μεταξύ μας θα υπάρχουν και τα οικονομικά πακέτα. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα έρχεται. Πιο παλιά έπαιρνα το 4ψηφιο των πακετων για να μάθω. Πάντως σίγουρα όχι αυριο. Λογικά από αυτήν την Δευτέρα έως Κυριακή βράδυ. 
Εννοείς το 1330 ;;; Πρέπει να πατήσεις κάποιο πλήκτρο η το λέει στην αρχή;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Εννοείς το 1330 ;;; Πρέπει να πατήσεις κάποιο πλήκτρο η το λέει στην αρχή;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Το έλεγε στην αρχή. Τους τελευταίους 2 μήνες δεν μου το λέει, αλλά μου έρχεται ενημερωτικό σμσ κάθε Δευτέρα που είναι εβδομάδα 2πλασιασμου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγε στην αρχή. Τους τελευταίους 2 μήνες δεν μου το λέει, αλλά μου έρχεται ενημερωτικό σμσ κάθε Δευτέρα που είμαι εβδομάδα 2πλασιασμου.
Στην μάνα μου που έχει φρογκ έρχεται κανονικά μήνυμα είδα αλλά θα ήθελα να γνωρίζω και εγώ καθότι δεν είμαι πάντα σπίτι

Γενικά πολύ ικανοποιημένος με το συγκεκριμένο πακέτο και ο διπλασιασμός αλλά και το rollover πολύ δυνατα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, HEO said:

Στην μάνα μου που έχει φρογκ έρχεται κανονικά μήνυμα είδα αλλά θα ήθελα να γνωρίζω και εγώ καθότι δεν είμαι πάντα σπίτι

Γενικά πολύ ικανοποιημένος με το συγκεκριμένο πακέτο και ο διπλασιασμός αλλά και το rollover πολύ δυνατα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Είναι το ιδανικό για κάποιον που δεν μιλάει πολυ και θέλει σήμα κοσμοτέ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Mobileras said:

Μπορείς να κάνεις ανανέωση ονλαιν με χρεωστική κάρτα στο app του frog, ή στο app της cosmote. Εμενα 2 φορές μου κολλουσε η πληρωμη στο app της frog και από τότε το κάνω μέσω του app της cosmote. Η διαφορά είναι ότι σε αυτό της cosmote μπορείς να προσθεσεις και άλλα νούμερα κοσμοτε, οποιουδήποτε πακετου. Όμως για να ενεργοποιησεις το δώρο +600mb μπορείς μόνο από το app του βατραχου. 

Εκτός από τα extra bonus, η ανανέωση με 10Ε μέσω frog app δίνει και κωδικό BOX -2E.

Επιπλέον, με μόνο 10Ε ενεργοποιούνται πακέτα των 120' προς όλους (με χρέωση ανά δευτερόλεπτο) για 3 μήνες, ειδικά όποιος βάλει online κάρτα αυτές τις μέρες ως Δευτέρα 9/5 που για 3 μήνες στη συγκεκριμένη ημερομηνία θα συμπέφτουν και οι βδομάδες διπλασιασμού του πακετου των 120΄ προς όλους (κανονικά 60΄), οπότε complet με 10Ε ως 6+κάτι Αυγούστου με λίγη ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

¨οχι βέβαια . 

Ποτέ δεν πέρνεις κωδικό BOX με 10 ευρώ. 

Με 12 ευρώ περνεις και με ανανέωση μέσω App.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα με 10Ε μέσω frog app.

Ας πούνε και άλλοι.

Υ.Γ.: Κι αν δε τον θέλουν τον BOX κωδικό, ας στείλουν pm. "Φορτώνεται" σε οποιοδήποτε (και άλλο) Cosmote Id.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

¨οχι βέβαια . 

Ποτέ δεν πέρνεις κωδικό BOX με 10 ευρώ. 

Με 12 ευρώ περνεις και με ανανέωση μέσω App.

 

Στο what’s up είναι 12, σε frog δίνει και με 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι από παλιά είναι το box coupon των 2€ με 10€ ανανέωση απο το frog app.

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός είναι τα 60’ & 60’ προς εθνικά δίκτυα για 30 μέρες με 3,02€ ; Το έβγαλε στην εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και για 31 μερες. Αν βαλεις σημερα, 120' ολους ανα δευτερολεπτο ως 9/6/2022 12:00.

Εχει διπλασιασμο αυτη τη βδομαδα οπως αναμενοταν, οπως θα εχει και τους επομενους 2 μηνες, Ιουνη και Ιουλη στην ιδια ημερομηνια 9.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ενημερωτικό σμσ και δεν λέει για 2πλασιασμο στο αππ (σχεδόν ποτέ). Έκανε κάποιος αγορά σήμερα να μας πει εάν του τα 2πλασίασε;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ενημερωτικό σμσ και δεν λέει για 2πλασιασμο στο αππ (σχεδόν ποτέ). Έκανε κάποιος αγορά σήμερα να μας πει εάν του τα 2πλασίασε;
Εγώ και όλα οκ !

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Εμένα δεν μου ήρθε ενημερωτικό σμσ και δεν λέει για 2πλασιασμο στο αππ (σχεδόν ποτέ). Έκανε κάποιος αγορά σήμερα να μας πει εάν του τα 2πλασίασε;

Εαν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή της frog και ξαναμπεις στην εφαρμογή , θα στην εμφανίσει την προσφορά.

Εγώ αυτό κάνω.Απλά είναι λίγο σπάσιμο να ξαναδηλώνεις τον αριθμό του κινητού και να σου στέλνει τον κωδικό επιβεβαίωσης αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 3:40 ΜΜ, soterman said:

Έκανα αίτημα φορητότητας από εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/frogmobile_portability_form.html

Προχτές το πρωί. Ακόμα δεν έχω ούτε ειδοποίηση από courier, έτσι λέει ότι έρχεται η κάρτα. Άσχετο, πόσο καιρό έχω να ενεργοποιήσω τη SIM; Περιμένω να μην πιάνω σήμα με την Q λογικά;

Τίποτα μέχρι στιγμής, πέρασαν 6 μέρες. Συμπλήρωσα ξανά τη φόρμα, γράφοντας Σωτήριος αντί Σωτήρης, μήπως απορρίφθηκε συστημικά η αίτηση λόγω ασυμφωνίας ονόματος. Ελπίζω να υπάρξει εξέλιξη, αλλιώς θα αναγκαστώ να πάω σε μαγαζί...

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 5:39 ΜΜ, Tsino said:

Πήγα και εγώ σε Γερμανό. Συμπληρώσαμε την αίτηση με την πωλήτρια. Μου είπε σε 2 εργάσιμες θα με ενημερώσουν να πάω να πάρω τη SIM και να στείλουμε το δωρεάν μήνυμα για να γίνει από cosmote σε frog.

Η χρέωση μου είπε είναι 5 ευρώ για τη Sim

Τελικά όπως μου είπανε με πήραν το πρωί από το κατάστημα ότι έχει ολοκληρωθεί και να πάω να πάρω τη sim. 2 εργάσιμες 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινησαμε καλα, αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε frog ok μεταφερθηκε το υπολοιπο ok, εγγατασταση grog app ok.

Ερχονται δυο μην. ΔΩΡΟ 5GB για 7 ημερες απο το frog app ok, αγορα πακετου National Combo με 8,90€ ok, ΔΩΡΟ απο την ενεργοποιηση του πακετου αλλα 6GB για 25 ημερες ok.

Αποτελεσμα με χρεωσανε 5,5€ απο το υπολοιπο και μου αποδωσανε 11,26ΜΒ, ναι ΜΒ και χωρις λεπτα ομιλιας!

Παιρνω στο 1299, βγαινει μια κυρια με σπαστα ελληνικα, της λεω την ιστορια μου, μου λεει αλλα λογια να αγαπιομαστε, δεν βγαζω ακρη και την ρωταω αν υπαρχει καποιος αλλος για να μιλισω, μου λεει μια στιγμη παρακαλω και με βαζει στην αναμονη, αν δεν το εκλεινα μετα απο 20' ακομα εκει θα ημουν.

Ξαναπερνω, βγαινει η ιδια κυρια και το πιασαμε απο την αρχη και ξανακαταληξαμε στα ιδια, ακρη δεν εβγαλα και θα παω αυριο απο καταστημα να δω τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινησαμε καλα, αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε frog ok μεταφερθηκε το υπολοιπο ok, εγγατασταση grog app ok.
Ερχονται δυο μην. ΔΩΡΟ 5GB για 7 ημερες απο το frog app ok, αγορα πακετου National Combo με 8,90€ ok, ΔΩΡΟ απο την ενεργοποιηση του πακετου αλλα 6GB για 25 ημερες ok.
Αποτελεσμα με χρεωσανε 5,5€ απο το υπολοιπο και μου αποδωσανε 11,26ΜΒ, ναι ΜΒ και χωρις λεπτα ομιλιας!
Παιρνω στο 1299, βγαινει μια κυρια με σπαστα ελληνικα, της λεω την ιστορια μου, μου λεει αλλα λογια να αγαπιομαστε, δεν βγαζω ακρη και την ρωταω αν υπαρχει καποιος αλλος για να μιλισω, μου λεει μια στιγμη παρακαλω και με βαζει στην αναμονη, αν δεν το εκλεινα μετα απο 20' ακομα εκει θα ημουν.
Ξαναπερνω, βγαινει η ιδια κυρια και το πιασαμε απο την αρχη και ξανακαταληξαμε στα ιδια, ακρη δεν εβγαλα και θα παω αυριο απο καταστημα να δω τι θα γινει
Αν κατεβάσεις την εφαρμογή της Cosmote (όχι τη frog) και συνδεθείς με Cosmote ID (αν δεν έχεις μπορείς να δημιουργήσεις) κάτω κάτω στην αρχική σελίδα της εφαρμογής έχει ένα tab "υποστήριξη". Από εκεί κάνεις chat με εκπρόσωπο που πάντα είναι πιο καταρτισμένος από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Εγώ πλέον έτσι επικοινωνώ όταν έχω κάποιο θέμα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gx2 said:
25 minutes ago, johnsot-1 said:
Δεν ξεκινησαμε καλα, αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε frog ok μεταφερθηκε το υπολοιπο ok, εγγατασταση grog app ok.
Ερχονται δυο μην. ΔΩΡΟ 5GB για 7 ημερες απο το frog app ok, αγορα πακετου National Combo με 8,90€ ok, ΔΩΡΟ απο την ενεργοποιηση του πακετου αλλα 6GB για 25 ημερες ok.
Αποτελεσμα με χρεωσανε 5,5€ απο το υπολοιπο και μου αποδωσανε 11,26ΜΒ, ναι ΜΒ και χωρις λεπτα ομιλιας!
Παιρνω στο 1299, βγαινει μια κυρια με σπαστα ελληνικα, της λεω την ιστορια μου, μου λεει αλλα λογια να αγαπιομαστε, δεν βγαζω ακρη και την ρωταω αν υπαρχει καποιος αλλος για να μιλισω, μου λεει μια στιγμη παρακαλω και με βαζει στην αναμονη, αν δεν το εκλεινα μετα απο 20' ακομα εκει θα ημουν.
Ξαναπερνω, βγαινει η ιδια κυρια και το πιασαμε απο την αρχη και ξανακαταληξαμε στα ιδια, ακρη δεν εβγαλα και θα παω αυριο απο καταστημα να δω τι θα γινει

Αν κατεβάσεις την εφαρμογή της Cosmote (όχι τη frog) και συνδεθείς με Cosmote ID (αν δεν έχεις μπορείς να δημιουργήσεις) κάτω κάτω στην αρχική σελίδα της εφαρμογής έχει ένα tab "υποστήριξη". Από εκεί κάνεις chat με εκπρόσωπο που πάντα είναι πιο καταρτισμένος από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Εγώ πλέον έτσι επικοινωνώ όταν έχω κάποιο θέμα.

To δοκιμασα τωρα και λεει οτι λειτουργου  9,00 με 21,00, σ'ευχαριστω

Τωρα ειδα οτι στο app της κοσμοτε λεει 11GB ενο στο app της frog λεει 11MB

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αλλαγή του ονόματος στη φόρμα της φορητότητας χτες (από Σωτήρης σε Σωτήριος), το φιλοκαθαρευουσιάνικο σύστημα πέρασε την αίτηση, μόλις είχα τηλέφωνο από το 13888, επιβεβαίωσαν στοιχεία και έκλεισαν ραντεβού με την κούριερ για Δευτέρα 🤣 να παραλάβω την κάρτα. Και σε 4-5 μέρες θα κοπεί το σήμα και θα αλλάξω την SIM. Με το καλό να έρθω στο Βατράχι 😁

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...