Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8,90 + 10 % φόρος = 9,79
Σωστό και αυτό!
Το θέμα είσαι ότι δεν έχεις κάποια extra παροχή σε σχέση με την κοινή ανανέωση.
Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως ειναι ζητημα ημερών η WifiGreece να δωσει κάτι καλυτερο στο πακέτο ανανέωσης της.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 10:03 ΜΜ, soterman said:

Δεν έχω, αναγκαστικά μέσω της φόρμας. Ευχαριστώ για το tip πάντως 🙂

Θα κάνεις αίτηση φορητότητας online για whatsup και μετά θα το κάνεις με μήνυμα σε frog? 

Edited by Tsino
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε κατάστημα cosmote κ μου έκαναν φορητότητα αμέσως από Q se frog κατευθείαν. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hercoulis said:

Εγώ πήγα σε κατάστημα cosmote κ μου έκαναν φορητότητα αμέσως από Q se frog κατευθείαν. 

Πλήρωσες κάτι ή είναι δωρεάν ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tsino said:

Θα κάνεις αίτηση φορητότητας online για whatsup και μετά θα το κάνεις με μήνυμα σε frog? 

Έκανα αίτημα φορητότητας από εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/frogmobile_portability_form.html

Προχτές το πρωί. Ακόμα δεν έχω ούτε ειδοποίηση από courier, έτσι λέει ότι έρχεται η κάρτα. Άσχετο, πόσο καιρό έχω να ενεργοποιήσω τη SIM; Περιμένω να μην πιάνω σήμα με την Q λογικά;

Edited by soterman
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, soterman said:

Έκανα αίτημα φορητότητας από εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/frogmobile_portability_form.html

Προχτές το πρωί. Ακόμα δεν έχω ούτε ειδοποίηση από courier, έτσι λέει ότι έρχεται η κάρτα. Άσχετο, πόσο καιρό έχω να ενεργοποιήσω τη SIM; Περιμένω να μην πιάνω σήμα με την Q λογικά;

Θέλει την υπομονή του, μπορεί να κάνει και 3 εργάσιμές αλλά και 15 όπως στην περιπτωσή μου, θα εχεις μήνυμα στο κινητό ώστε να βάλεις την καινούργια σιμ 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tsino said:

Πλήρωσες κάτι ή είναι δωρεάν ?

Το απόγευμα τα νεότερα  που θα πάρω την κάρτα  θα δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σε Γερμανό. Συμπληρώσαμε την αίτηση με την πωλήτρια. Μου είπε σε 2 εργάσιμες θα με ενημερώσουν να πάω να πάρω τη SIM και να στείλουμε το δωρεάν μήνυμα για να γίνει από cosmote σε frog.

Η χρέωση μου είπε είναι 5 ευρώ για τη Sim

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tsino said:

Πήγα και εγώ σε Γερμανό. Συμπληρώσαμε την αίτηση με την πωλήτρια. Μου είπε σε 2 εργάσιμες θα με ενημερώσουν να πάω να πάρω τη SIM και να στείλουμε το δωρεάν μήνυμα για να γίνει από cosmote σε frog.

Η χρέωση μου είπε είναι 5 ευρώ για τη Sim

Κράτησε την απόδειξη και στείλε στην κοσμοτέ φώτο να σου πιστωσουν το ποσο. Κανονικά δωρεάν είναι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη ολοκληρώθηκε η μετάβαση. Η κοπέλα μου ζήτησε 12€ της αρνήθηκα και μου είπε τότε θα χρεωθείτε με 5€ την αλλαγή κάρτας. 
@Mobileras που θα στείλω την απόδειξη, στο messenger, cosmote ή υπάρχει και messenger frog?

Ήρθαν και τα μνμ καλοσωρίσματος  είναι κάτι άλλο που πρέπει τώρα να γίνει;

Ευχαριστώ!

Επιβάλλεται και μια ανανέωση…)

(μέσω PayPal υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης, γιατί δε το βλέπω)

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Η απόδειξη τι ποσό και ποια αιτιολογία έχει;

Εργασία επισκευής 

αριθμος εγγραφής: ένας 10ψήφιος αριθμός 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 11:33 ΠΜ, taliban said:

ενημερωτικά η wifigreece ΄΄εβγαλε΄΄ πάλι κάρτες αλλά με 10 € έχεις τα ίδιες παροχές με το combo που στοιχίζει 8,90 

H διαφορα ειναι οτι αν εχεις υπολοιπο DATA, απο πριν, με το  πακετο της frog, δεν μεταφερει την ημερομηνια  ληξης  μαζι τα υπολοιπα data που εχουν περισσεψει απο παλαιοτερα, εκτος αν εχεις το ιδιο πακετο απο πριν.., ενω με την WIFI GREECE, ενω θεωρητικα δινει σχεδον την ιδια προσφορα,[[[10γιγα , εναντι 13 γιγα του FROG ]]] μεταφερει και την ημερομηνια ληξης και τα υπολειπομενα data, σε νεα ημερομηνια 30 μερες μετα..το ιδιο και με τα 6 ε που δινουν 6 γιγα απλα στην περιπτωση αυτη ανανεωνει για 25 μερες .., ομως ο χρονος ομιλιας που δινει 200 λεπτα δεν επεκτεινετε χρονικα και δεν κολλαει με τα 60  λεπτα  του πακετου φρογκ..τα εμφανιζει σαν νεο ξεχωριστο πακετο.....  

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, soterman said:

Ναι. Θα φύγει το σήμα της Q. Εγώ που το έκανα σε κατάστημα σε λιγότερο από μια ώρα έφυγε. 
 

Edit: Όλα καλά όλα ωραια μέχρι στιγμης, το μόνο αρνητικό είναι ότι η πληρωμή δεν έχει τη δυνατότητα να γίνεται και μέσω PayPal. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Για την ίδια μετάβαση απο F2G σε Frog ξέρετε αν έχει διαφορά σε χρόνο διεκπεραίωσης αν πάω σε κατάστημα Cosmote η Γερμανό?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να παίζει κ κανένα μεγάλο ρόλο αυτό. Computers έχουν και τα δυο τα καταστήματα και στέλνουν στα κεντρικά τα νέα αιτήματα. -Εγώ πήγα σε cosmote κατάστημα, απ έξω επιγραφές όλα cosmote, & μέσα στη απόδειξη γράφει Γερμανός 😆

 

- Για όσους ξεκινάνε με νέα συνδρομή: Το υπόλοιπο μου ήταν 0.25€. Έκανα ως αρχάριος ανανέωση 12€ από περίπτερο (κόστος 12,5€) και μαζί με τους φόρους τώρα έχω 11.16€. (1.09 ο φόρος)

Μου έδωσε, 1Giga, 120 προς όλους με τους διπλασιασμούς όλα αυτά και 600 προς φρογκ το οποίο διπλασιάζεται. 
Είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με την Q γιατί έχω υπόλοιπο ώστε να μπορώ να επιλέξω data ή ομιλία. 
Αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να παίζει κ κανένα μεγάλο ρόλο αυτό. Computers έχουν και τα δυο τα καταστήματα και στέλνουν στα κεντρικά τα νέα αιτήματα. -Εγώ πήγα σε cosmote κατάστημα, απ έξω επιγραφές όλα cosmote, & μέσα στη απόδειξη γράφει Γερμανός 
 
- Για όσους ξεκινάνε με νέα συνδρομή: Το υπόλοιπο μου ήταν 0.25€. Έκανα ως αρχάριος ανανέωση 12€ από περίπτερο (κόστος 12,5€) και μαζί με τους φόρους τώρα έχω 11.16€. (1.09 ο φόρος)
Μου έδωσε, 1Giga, 120 προς όλους με τους διπλασιασμούς όλα αυτά και 600 προς φρογκ το οποίο διπλασιάζεται. 
Είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με την Q γιατί έχω υπόλοιπο ώστε να μπορώ να επιλέξω data ή ομιλία. 
Αυτά. 
Αν κάνεις ανανέωση online παίρνεις 1.5gb και ξεκινά από 10€, 9~€ καθαρά

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Online όταν λέμε να βάλω κωδικούς τραπεζικής κάρτας, γτ  παρέλειψα να πω ότι την ανανέωση της κάρτας του περιπτέρου την έκανα μέσα από την εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση ονλαιν με χρεωστική κάρτα στο app του frog, ή στο app της cosmote. Εμενα 2 φορές μου κολλουσε η πληρωμη στο app της frog και από τότε το κάνω μέσω του app της cosmote. Η διαφορά είναι ότι σε αυτό της cosmote μπορείς να προσθεσεις και άλλα νούμερα κοσμοτε, οποιουδήποτε πακετου. Όμως για να ενεργοποιησεις το δώρο +600mb μπορείς μόνο από το app του βατραχου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή προς Δευτέρα ξεκινάει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nikiforos_ said:

Είμαστε σε εβδομάδα διπλασιασμού παίδες ή από αύριο?

Οχι. Έρχεται σμσ συνήθως Δευτέρα πρωι-μεσημερι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...