Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον δεν εχεις ενημερωσει την εφαρμογη στην συσκευη σου.
Εγω βλεπω 6GB στην εφαρμογη της φρογκ και της κοσμοτε.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 12:45 ΜΜ, Mobileras said:

Νομίζω 3η συνεχόμενη εβδομάδα 2πλασιασμου και αυτή η εβδομάδα. 

Οχι, ειχε στις 11/4 και στις 25/4 οπως ήταν το αναμενόμενο. Στις 18/4 δεν είχε.

Link to comment
Share on other sites

Μην την στείλεις πουθενά, εγώ που είχα πάει τις προάλλες στο κεντρικό τους κατάστημα στην Θεσσαλονίκη στης Αγίας Σοφίας, που έλεγαν τις ίδιες και χειρότερες μπιπ για να πάω σε αυτούς μόνο με συμβόλαιο κλπ και πως δεν έχουν σιμ για καρτοκινητά.
Αν η wind, καταργήσει το bonus των 120 λεπτών που δίνει κάθε πρώτη του μήνα θα την στείλω άμεσα και βελπιυμε

Αλλιώς θα κοιτάξουμε την ιστορία με τον κούριερ

Άλλο ερώτημα έχω την εφαρμογή της frog σε δύο κινητά

Στο ένα συνδεδεμένη με το κινητό frogτης μάνας μου στο άλλο όχι απλά χαζεύω σε κατάσταση explore

Στο ένα δείχνει 60 λεπτά στο αντίστοιχο πακέτο μόνο στο άλλο έχει 60+60 λεπτά.... Το παίζει;;;

Νέες εκδόσεις του APK και στα δύο

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Άλλο ερώτημα έχω την εφαρμογή της frog σε δύο κινητά

Στο ένα συνδεδεμένη με το κινητό frogτης μάνας μου στο άλλο όχι απλά χαζεύω σε κατάσταση explore

Στο ένα δείχνει 60 λεπτά στο αντίστοιχο πακέτο μόνο στο άλλο έχει 60+60 λεπτά.... Το παίζει;;;

Νέες εκδόσεις του APK και στα δύο

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

Από τη στιγμή που είναι εβδομαδα διπλασιασμου θα στο δωσει ανεξαρτητως αν το δειχνει στο app ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το my cosmote app ώστε να έχεις όλα τα νουμερα μαζί σε μια app. Οταν είναι εβδομάδα 2πλασιασμου έρχεται σμσ στα φρογκ την πρωτη μερα της εβδομάδας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nininikos said:

Μαλλον δεν εχεις ενημερωσει την εφαρμογη στην συσκευη σου.
Εγω βλεπω 6GB στην εφαρμογη της φρογκ και της κοσμοτε.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου. Είχες δίκιο τελικά. Εαν κ μου την έδειχνε ενημερωμένη. Την απεγκατεστησα την εγκατέστησα ξανά κ τώρα μου γράφει κ εμένα 6GB. Σε ευχαριστώ πολύ. 🙂

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται. χρησιμοποιώ κάρτες από το wifigreece γιατί είχαν τα απεριοριστα GB. τωρα βλέπω είναι out of stock. ξέρουμε άλλα σημεία για κάρτα με πολλά GB, παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Q πολλά χρόνια εδώ, αλλά κάτι μέρες τώρα με τρώει να έρθω στο Βάτραχο. Οι απαιτήσεις μου σε χρόνο ομιλία είναι περίπου στα 150 λεπτά προς όλους και κάνα 2 gb για internet, δηλαδή το μήνα δίνω 10-12 ευρώ, ανάλογα τα πακέτα που θα κάτσουν στην Q.

Θα ήθελα φως σε μερικά ερωτήματα για το πως παίζει η Frog:

1. Εβδομάδα διπλασιασμού;;; Δεν διαβάζω τίποτα στους όρους χρήσης

2. Παίρνοντας τα δώρα θα έχω για 12 μήνες, 120' προς όλους, 1200' προς Frog και 1GB με προϋπόθεση να βάζω 10 ευρώ το μήνα, σωστά; (Δεν υπολογίζω τα δώρα Έλα στην Frog αξίας 10 ευρώ", τα 5gb της εγκατάστασης της FrogAPP)

3. Το bring a friend δίνει λεπτά προς frog, καλά καταλαβαίνω;

4. Διαπιστωμένο ότι τα MB δεν παίζουν εκτός Ελλάδας;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, atux_null said:

χαίρεται. χρησιμοποιώ κάρτες από το wifigreece γιατί είχαν τα απεριοριστα GB. τωρα βλέπω είναι out of stock. ξέρουμε άλλα σημεία για κάρτα με πολλά GB, παρακαλώ?

Το 'απεριόριστα' έτσι κι αλλιώς για ενεργοποιήσεις μέχρι σήμερα ισχύει, μετά δεν ξέρω πού πάει (10GB ή κάτι άλλο). Και τα λεπτά είναι για 50 μέρες. Νομίζω μάλλον περιμένουμε την επόμενη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, soterman said:

Καλημέρα σε όλους.

Q πολλά χρόνια εδώ, αλλά κάτι μέρες τώρα με τρώει να έρθω στο Βάτραχο. Οι απαιτήσεις μου σε χρόνο ομιλία είναι περίπου στα 150 λεπτά προς όλους και κάνα 2 gb για internet, δηλαδή το μήνα δίνω 10-12 ευρώ, ανάλογα τα πακέτα που θα κάτσουν στην Q.

Θα ήθελα φως σε μερικά ερωτήματα για το πως παίζει η Frog:

1. Εβδομάδα διπλασιασμού;;; Δεν διαβάζω τίποτα στους όρους χρήσης

2. Παίρνοντας τα δώρα θα έχω για 12 μήνες, 120' προς όλους, 1200' προς Frog και 1GB με προϋπόθεση να βάζω 10 ευρώ το μήνα, σωστά; (Δεν υπολογίζω τα δώρα Έλα στην Frog αξίας 10 ευρώ", τα 5gb της εγκατάστασης της FrogAPP)

3. Το bring a friend δίνει λεπτά προς frog, καλά καταλαβαίνω;

4. Διαπιστωμένο ότι τα MB δεν παίζουν εκτός Ελλάδας;

1. Ισχύει «άτυπα» χρόνια τώρα…δεν αναφέρεται κάπου επίσημα…

2. Τα 120’ δωρο του καλωσορίσματος που ισχύουν για έναν χρόνο είναι με κατανάλωση ανα τρίλεπτο και όχι ανα δευτερόλεπτο. Με online ανανέωση δίνει 1,5gb το μήνα. 

3. Ναι

4. Αυτο δε το ξέρω προσωπική,δεν εχω βρεθεί εκτός Ελλάδος όσο εχω φρογκ 

Τέλος,αν δε το γνωρίζεις ηδη  μπορείς να ενεργοποιήσεις δωρεάν τη δυνατότητα καθε σκ να εχεις επιπλέον 1500 λεπτά και 1500 sms προς φρογκ

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα σε όλους.
Q πολλά χρόνια εδώ, αλλά κάτι μέρες τώρα με τρώει να έρθω στο Βάτραχο. Οι απαιτήσεις μου σε χρόνο ομιλία είναι περίπου στα 150 λεπτά προς όλους και κάνα 2 gb για internet, δηλαδή το μήνα δίνω 10-12 ευρώ, ανάλογα τα πακέτα που θα κάτσουν στην Q.
Θα ήθελα φως σε μερικά ερωτήματα για το πως παίζει η Frog:
1. Εβδομάδα διπλασιασμού;;; Δεν διαβάζω τίποτα στους όρους χρήσης
2. Παίρνοντας τα δώρα θα έχω για 12 μήνες, 120' προς όλους, 1200' προς Frog και 1GB με προϋπόθεση να βάζω 10 ευρώ το μήνα, σωστά; (Δεν υπολογίζω τα δώρα Έλα στην Frog αξίας 10 ευρώ", τα 5gb της εγκατάστασης της FrogAPP)
3. Το bring a friend δίνει λεπτά προς frog, καλά καταλαβαίνω;
4. Διαπιστωμένο ότι τα MB δεν παίζουν εκτός Ελλάδας;


Εδώ για όρους : https://www.frogmobile.gr/el/paketo-mobile-internet-oroi.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά, πολύ χρήσιμες, νομίζω ότι θα την κάνω την κίνηση.

Κάτι που θα πρέπει να προσέξω στην online διαδικασία ή όλα τσουλάνε απροβλημάτιστα;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, soterman said:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά, πολύ χρήσιμες, νομίζω ότι θα την κάνω την κίνηση.

Κάτι που θα πρέπει να προσέξω στην online διαδικασία ή όλα τσουλάνε απροβλημάτιστα;

Αν εννοείς να μεταφέρεις το νούμερο στη Frog με online τρόπο αντί να πας σε Γερμανό, πες μου γιατί με ενδιαφέρει και εμένα το πως.

Edited by Tsino
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πάω σε Γερμανό :p, online θα γίνει...

Θα σου πω αναλυτικά...

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις ήδη αριθμό what's up ή κοσμοκαρτα, μπορείς να το μετατρέψεις σε Βάτραχο αμέσως με ένα σμσ (πρωτη αλλαγή δωρεάν, επόμενη αλλαγή 3€).

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω, αναγκαστικά μέσω της φόρμας. Ευχαριστώ για το tip πάντως 🙂

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση 😛

Πρέπει να βάζω 10άρικο κάθε μήνα για να παίρνω τα δώρα; αν όχι, κάθε 2ο μήνα;

Edited by soterman
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 1:05 ΜΜ, Pppe said:

 Ξεχωριστές παροχές στο frog είναι τα παρακάτω:

1) Αντί για 60΄ προς όλους με 3,02Ε, 120΄ προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο βδομάδα παρά βδομάδα: Πχ θα'χει την Πρωτομαγιά 2022.

2) Στις νέες ενεργοποιήσεις frog (ακόμα και με ALPAK πχ από WU) ίσχυε , δε ξέρω εάν ισχύει ακόμη, 60΄ προς όλους , με χρέωση ανά 3λεπτο, αυτόματα κάθε τόσο του μηνός όσο η ενεργοποίηση σε frog και επιπλέον δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 29 μέρες ακόμα 60΄προς όλους με χρέωση ανά 3λεπτο μέσα από το frog app.

3) Bring A friend για 300΄ κάθε μήνα αναμεταξύ των frog , όπου καλείς αριθμούς να γίνουν frog και όταν ενεργοποιηθεί (να έχει γίνει αυτό το πολύ πριν από 30 μέρες και να μην τον έχει προσκαλέσει άλλος frog). Μπορείς να προσκαλέσεις το πολύ 10 αριθμούς να γίνουν frog και τα 300΄ ισχύουν για όλους συνολικά από τον αριθμό σου. Είναι διαθέσιμα για 30 μέρες από τη στιγμή της εγγραφής στην υπηρεσία Bring A Friend.

4) 600΄ προς frog όταν βάζεις κάρτα και άλλα 600΄προς frog μέσω του app frog διαθέσιμα αυτά τα τελευταία ακόμη 600 προς frog για 30 μέρες μετά την κάρτα.

5) Με sms το λεκτικό WK στο 1330 από το frog σου, θα'χεις 1500΄προς frog και 1500 sms κάθε Σαβατοκύριακο, από 00:01 Σαβάτου ως 23:59 Κυριακής.

Τα 2) έως 4) παραπάνω (τα extra) ενεργοποιούνται από το menu/ενότητα "ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ" του app frog.

Για τα 2) , 3) , 5) παραπάνω ΟΧΙ δεν είναι απαραίτητη η κάρτα κάθε μήνα (ούτε 2μηνο) . Το 2) έχει διάρκεια 12 μήνες και θα μπαίνει ακόμα και όσο θα είσαι σε φραγή μετά το 3μηνο.

Στο 4) προφανώς και απαιτεί κάρτα κάθε 2μηνο, εφόσον μέσω app frog ενεργοποιείς τα υπόλοιπα 600΄ προς frog 30 μέρες μετά την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι αν κάποιος θέλει μόνο ομιλία με 3,02 βολεύεται το μήνα αν όμως θέλει και λίγα δεδομένα ας πούμε 500MB η ποιο φτηνή επιλογή που έχει ποια είναι?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leotzian said:

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι αν κάποιος θέλει μόνο ομιλία με 3,02 βολεύεται το μήνα αν όμως θέλει και λίγα δεδομένα ας πούμε 500MB η ποιο φτηνή επιλογή που έχει ποια είναι?

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα με την ανανέωση παίρνεις 1,5gb δώρο (εγώ τουλάχιστον αυτο παιρνω) 

Βρήκα κ αυτό: https://www.frogmobile.gr/el/ananeosi-ypoloipoy-frog

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μα με την ανανέωση παίρνεις 1,5gb δώρο (εγώ τουλάχιστον αυτο παιρνω) 
Βρήκα κ αυτό: https://www.frogmobile.gr/el/ananeosi-ypoloipoy-frog
Αυτό αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει αυτόματη ανανέωση, αν εγω πχ θέλω να να βάζω 10€ στην λήξη του διμήνου?

Κοίτα τι σκέφτομαι, να κανω 2 νούμερα φορητότητα σε Frog, στο ενα που δεν με ενδιαφέρουν τα δεδομένα βάζω κάθε μήνα τα 3,02 ομιλία για 2 μήνες μένουν 3€ αλλά τον δεύτερο μήνα στην λήξη θέλει πάλι 10 για να μην χάσω το υπόλοιπο, οπότε στο ενα νούμερο θα εχω περίσσευμα σε υπόλοιπο, στο άλλο που θέλω δεδομένα τουλάχιστον 1 GB τον πρώτο μήνα που θα βάλω χρήματα θα έχω όπως λες
1,5 gb, τον δεύτερο παίρνω το πακέτο με 8,90 αν δεν κανω λάθος και την βγάζω, και τον τρίτο μήνα πάλι από την αρχή έτσι είναι?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Μα με την ανανέωση παίρνεις 1,5gb δώρο (εγώ τουλάχιστον αυτο παιρνω) 

Βρήκα κ αυτό: https://www.frogmobile.gr/el/ananeosi-ypoloipoy-frog

Μήπως το 1gb (500+500) το παίρνει κάποιος αν κάνει ανανέωση με κάρτα και όχι on line όπως εμείς; Αν κάνει κάποιος ανανέωση με κάρτα ας μας πει…μπορεί να εξυπηρετεί αρκετούς που δε θέλουν πολλά data το 500mb+500mb καθώς καλύπτει 2 μήνες μέχρι την επόμενη ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά η wifigreece ΄΄εβγαλε΄΄ πάλι κάρτες αλλά με 10 € έχεις τα ίδιες παροχές με το combo που στοιχίζει 8,90 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...