Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, aero said:

Καλησπέρα. Έκανα φορητοτητα ενα νούμερο. Όταν μίλησα τους είπα ότι  θέλω frog. Πως θα γνωρίζω εαν είναι frog ή whats up; Επίσης μπορώ να κάνω 1η ενεργοποίηση με την προσφορά του wifigreece;

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα του wifigreece ως πρώτη ανανεωση μόλις ενεργοποιηθεις στο δίκτυο της cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ας βάλει την κάρτα δεν χάνονται μένουν μέσα για το επόμενο μήνα και ενεργοποιεί και την προσφορά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 5:36 ΜΜ, doganos said:

Προς ενημέρωση σας, πλέον γίνεται φορητότητα σε frog απευθείας από άλλη εταιρεία. Σήμερα έκανα μια έναν αριθμό στην vf που είχα

Πως ακριβώς το έκανες? Θέλω και εγώ να μεταφέρω έναν αριθμό  από Wind.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tsino said:

Πως ακριβώς το έκανες? Θέλω και εγώ να μεταφέρω έναν αριθμό  από Wind.

Σε καταστήμα Γερμανού

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikolas81 said:

Καλησπέρα παιδιά μπορώ να εκδώσω δεύτερη κάρτα Σιμ για να την χρησιμοποίησω σε ένα συναγερμό που θέλω να πάρω ;

Αν θυμαμαι καλα δεν μπορουν να δουλεψουν ταυτοχρονα και οι δυο σιμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορώ να εκδώσω δεύτερη κάρτα Σιμ για να την χρησιμοποίησω σε ένα συναγερμό που θέλω να πάρω ;
Χρειάζεσαι πολλά mb?
Link to comment
Share on other sites


Η φορητότητα έχει κάποιο κόστος ;
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Μόνο την 12αρα ανανέωσης

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της προσφοράς των απεριόριστων με 5,90€ για 15 ημέρες,βλέπω ότι εμφανίστηκε και νέο πακέτο που ονομάζεται giga combo με τιμή 10,90€ και σε σύγκριση με το national combo των 8,90€ δίνει 13gb έναντι 10gb

Link to comment
Share on other sites

Για το πακέτο Giga combo με τα 13 Gb πόσο πρέπει να βάλεις για να μείνουν 10,90 ;
Επίσης όταν βάλεις πχ 12 ευρώ σου δίνει πέρα από το πακέτο και κάποιο δώρο ;
Αν ναι τι δώρο δίνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασες παραπάνω τον bbbb πριν το γράψεις;

Έδωσε: Από σήμερα ως και 2/5 δυνατότητα ενεργοποίησης unlimited data για 15 μέρες με -5,90Ε.

2 φορές μπορείς να το ενεργοποήσεις ως τότε.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Γνωρίζει κάποιος αν το τριήμερο του Πάσχα θα προσφέρει η cosmote δώρο data με megabyte;

Δώρο λίγο δύσκολο, έβγαλε ωραίο πακέτο με 5.90 για 15 ημέρες απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nikolas81 said:

Καλησπέρα παιδιά μπορώ να εκδώσω δεύτερη κάρτα Σιμ για να την χρησιμοποίησω σε ένα συναγερμό που θέλω να πάρω ;

Πας μαγαζί ζητάς TwinSim nano (δεν είναι πολλαπλές οπότε μόνο η νάνο "μεγαλωνει"). Στοιχίζει όσο 2 σιμ (€20). Δεν είναι δύο sim είναι cloned η ΙΔΙΑ σιμ με ΙΔΙΟ κωδικό,  οπότε μόνο μια συσκευή δουλεύει κανονικά (η δεύτερη που μπήκε στο δίκτυο). Αν είναι και οι δύο ανοιχτές στην ίδια κεραία γίνεται χαμός άλλοτε μιλάς άλλοτε δεν χτυπά καμία, τα data αν κατεβάζεις αλλά πακέτα πάνε στην μια και άλλα την άλλη. 

Αυτήν την στιγμή όμως έχω την μια σε modem με.απεριόριστα data την άλλη στο τηλέφωνο για φωνή με κλειστά τα data και δουλεύουν ΚΑΙ οι δύο (το modem Δεν υποστηρίζει φωνή).

Αν για τον συναγερμό θες μόνο φωνή δες intertelecom.gr με 5 ευρώ καθαρίζεις για χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

@kostasp666 Στην ιδια κεραια (πχ σπιτι σου) και οι 2 twin sim με τον τροπο που ειπες και δουλευουν ταυτοχρονως χωρις κανενα προβλημα για μερες;

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 5:36 ΜΜ, doganos said:

Προς ενημέρωση σας, πλέον γίνεται φορητότητα σε frog απευθείας από άλλη εταιρεία. Σήμερα έκανα μια έναν αριθμό στην vf που είχα

Ποιό ήταν το κόστος φορητότητας σε Cosmote;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gatokefalo said:

Για το πακέτο Giga combo με τα 13 Gb πόσο πρέπει να βάλεις για να μείνουν 10,90 ;
Επίσης όταν βάλεις πχ 12 ευρώ σου δίνει πέρα από το πακέτο και κάποιο δώρο ;
Αν ναι τι δώρο δίνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

12€ και δίνει 1,5gb για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kostasp666 said:

Πας μαγαζί ζητάς TwinSim nano (δεν είναι πολλαπλές οπότε μόνο η νάνο "μεγαλωνει"). Στοιχίζει όσο 2 σιμ (€20). Δεν είναι δύο sim είναι cloned η ΙΔΙΑ σιμ με ΙΔΙΟ κωδικό,  οπότε μόνο μια συσκευή δουλεύει κανονικά (η δεύτερη που μπήκε στο δίκτυο). Αν είναι και οι δύο ανοιχτές στην ίδια κεραία γίνεται χαμός άλλοτε μιλάς άλλοτε δεν χτυπά καμία, τα data αν κατεβάζεις αλλά πακέτα πάνε στην μια και άλλα την άλλη. 

Αυτήν την στιγμή όμως έχω την μια σε modem με.απεριόριστα data την άλλη στο τηλέφωνο για φωνή με κλειστά τα data και δουλεύουν ΚΑΙ οι δύο (το modem Δεν υποστηρίζει φωνή).

Αν για τον συναγερμό θες μόνο φωνή δες intertelecom.gr με 5 ευρώ καθαρίζεις για χρόνια.

Υπάρχει τρόπος σήμερα εν έτη 2022, να γίνει clone νέας κάρτας sim;

Ας είναι και για φωνητικές κλήσεις μόνο, δε με πειράζει. (Ρωτάω επειδή θα ήθελα τρεις κάρτες sim με τον ίδιο αριθμό)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2022 at 3:42 ΜΜ, bbbb said:

Πέραν της προσφοράς των απεριόριστων με 5,90€ για 15 ημέρες,βλέπω ότι εμφανίστηκε και νέο πακέτο που ονομάζεται giga combo με τιμή 10,90€ και σε σύγκριση με το national combo των 8,90€ δίνει 13gb έναντι 10gb

Γιατί το κάνουν αυτό οι εταιρίες. Γιατί δημιουργούν πακέτα χωρίς ουσία;

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι η ΕΕ τους υποχρεώνει να προσφέρουν ένα ελάχιστο αριθμό πακέτων..

 

Κρατηθείτε! Το νέο πακέτο, προσφέρει χαμηλότερη τιμή αν gb κατά 5,8% (0,89 >> 0,84€/gb)

ΓΟΥΑΟΥ!

On 6/4/2022 at 12:05 ΠΜ, kostasp666 said:

Να προσθέσω και εγώ καθυστερημένα μερικους λόγους  που έσβησα την άχρηστη εφαρμογή φρογκ:

1) Ή εφαρμογή φρογκ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ βαριά, ογκώδης (τρωει καμι 100GB flash), κολλάει, θέλει διαρκώς clear data, reinstall να βγάλει πακέτα και διαχειρίζεται ΜΟΝΟ έναν αριθμό φρογκ.

2) Το sms μπορεί να γίνει scheduled ώστε να κάνεις ανανέωση 10 λεπτά πριν την λήξη πακέτου και να μην χάσεις ΠΟΤΕ rollover. 

3) Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ Στην εφαρμογή  που να μην μπορείς να κάνεις με sms, myinternet ή έστω mycosmote στο web.

scheduled πώς στέλνουμε; Θέλει 3rd party εφαρμογή;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, apagogeas said:

Δώρο 20gb και 1000' μέχρι 1/5. Αν δε το βλέπετε στην εφαρμογή με κλήση στο 1330 και πατάτε το 0. Μπράβο στη cosmote για αυτά τα δώρα.

Για πόσο διάστημα από την ενεργοποίηση έχουν ισχύ τα 20gb /1000' αναφέρεται κάπου ?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, apagogeas said:

Δώρο 20gb και 1000' μέχρι 1/5. Αν δε το βλέπετε στην εφαρμογή με κλήση στο 1330 και πατάτε το 0. Μπράβο στη cosmote για αυτά τα δώρα.

Επίσης, έως πότε μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...