Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μόνο με νέα κάρτα ανανέωσης θα επεκταθεί η ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, apagogeas said:

Εδώ και κάποιους μήνες έχω μαζέψει αρκετά GB βάζοντας κάρτα κάθε μήνα που δίνει τα δωρεάν 1.5 GB. Ήθελα να επεκτεινω τη λήξη χωρίς να βάλω νέα κάρτα χρησιμοποιώντας το SMS 120mb στο 1330. Αντί να τα ενώσει, τα έχει κάνει 2 ξεχωριστά πακέτα και φυσικά δεν έκανε επέκταση ληξης των αρχικών gb οπότε κλαίω τα 3€. Σταμάτησε να λειτουργεί αυτό η τα δωρεάν mb από κάρτα δεν κανουν συμψηφισμό με πακέτα;; Αν ναι, λειτουργεί κάποιο άλλο πακετο για να επεκτείνει τα GB χωρίς να βάλω κάρτα;

Τα mb στα οποία αναφέρεσαι είναι από ανανεώσεις . Αυτά παίρνουν παράταση μόνο με νέα ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει με την Frog;

Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου βγαίνουν αλλοδαπά άτομα που δεν ξέρουν καν ελληνικά.

Έχει συμβεί σε άλλους αυτό;

(Ρωτάω χωρίς καμία προκατάληψη και κακία, το επισημαίνω!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει με την Frog;
Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου βγαίνουν αλλοδαπά άτομα που δεν ξέρουν καν ελληνικά.
Έχει συμβεί σε άλλους αυτό;
(Ρωτάω χωρίς καμία προκατάληψη και κακία, το επισημαίνω!)
Κάτι σε ρωτάει αν θες στα αγγλικά και μετά βγαίνει κανονικά εκπρόσωπος (Στα Ελληνικα)

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tolisfar said:

Κάτι σε ρωτάει αν θες στα αγγλικά και μετά βγαίνει κανονικά εκπρόσωπος (Στα Ελληνικα)

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι το ξέρω αυτό, πατάς το 0 για ελληνικά και μετά το 1 για να μιλήσεις με εκπρόσωπο.

Σήμερα όμως μου βγαίνανε αλλοδαποί, τρεις φορές.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Vasileios said:

Μάλλον το σύστημα είχε πρόβλημα και μπερδευοταν, δε μου έχει συμβεί άλλη φορά.

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 9:21 ΜΜ, J_F80 said:

Ρε παιδιά τι συμβαίνει με την Frog;

Παίρνω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου βγαίνουν αλλοδαπά άτομα που δεν ξέρουν καν ελληνικά.

Έχει συμβεί σε άλλους αυτό;

(Ρωτάω χωρίς καμία προκατάληψη και κακία, το επισημαίνω!)

Έχει συμβεί σε εμένα πριν 6 μήνες, όταν πήρα τηλέφωνο να λυθεί θέμα ταυτοποίησης που δεν λύθηκε ποτέ.

Η επικοινωνία με την κοπέλα ήταν δύσκολη. Νόμιζα οτι μίλαγα με κάποια που είχε πρόβλημα στην ομιλία. Δεν είχε πάει το μυαλό μου οτι ήταν αλλοδαπή.

Link to comment
Share on other sites

Η wifigreece βγαζει καθε μηνα καλυτερα πακετα απο αυτα που βρισκεις στο επισημο app της Cosmote?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση.

Πριν 25 ημερες εβαλα καρτα απο το wifigreece την οποια ειχα αγορασει 8/2021.

Στο λογαριασμο μου μπηκαν 200 προς ολους (τριλεπτα) 400 προς frog και 20 gb.

Αγοραζω αλλη μια καρτα απο wifigreece λιγες μερες πριν ανακοινωθει το voucher για 1000 λεπτα προς ολους και απεριοριστα gb για εναν μηνα. Ειχα ενα φοβο οτι δεν θα παρω την προσφορα.

Περασα τον κωδικο πριν απο λιγο και πηρα κανονικα την προσφορα απεριοριστα gb για 30 μερες και 1000 λεπτα για 50 ημερες.

Απο τα υπολοιπα λεπτα και gb που ειχα, δεν ανανεωθηκε τιποτα, ουτε αυτα που ειχα βαλει πριν 25 μερες παλι απο καρτα wifigreece, ουτε κατι λιγα που ειχα 60+60. Τα gb με ενδιεφεραν περισσοτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tenzz said:

Ο κωδικός που σου στέλνει η  wifigreece για πόσο καιρό ισχύει? Αν πάρω έναν σήμερα πόσο καιρό έχω μέχρι να τον χρησιμοποιήσω?

Οι δυο καρτες που ειχα αγορασει τον Αυγουστο, ειχαν διαρκεια περιπου δυο χρονια. Αυτο το ξερω διοτι μου ειχαν στειλει σε email φωτογραφια της καρτας που ειχε επανω τον κωδικο και εγραφαν την ημερομηνια ληξης της καρτας.

Τωρα μου εστειλαν σε email μονο τον κωδικο και οχι φωτογραφια της καρτας.

Πιστευω την ιδια χρονικη διαρκεια εχουν, απλα απ' οτι καταλαβαινω αν την βαλεις σε χρονικη περιοδο που δεν τρεχει καποια προσφορα, παιρνεις το κλασικο 200 προς ολους, 400 προς φρογκ και 10 gb.

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 10αρα από wifi greece αλλά μου λέει 500mb όχι απεριόριστα. Κάνω κάτι λάθος;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι 92dccfdacc5dc321d92f0ffc272ffac4.jpg

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τώρα που το λες μπήκα να δω κ στης συζύγου κ δεν τ αναφέρει, εντύπωση κάνει όμως αφού έχει ανοιχτά τα δεδομένα δεν αφαιρείται από τα 500!;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες μπήκα να δω κ στης συζύγου κ δεν τ αναφέρει, εντύπωση κάνει όμως αφού έχει ανοιχτά τα δεδομένα δεν αφαιρείται από τα 500!;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με wifi είναι σπίτι. Της κόρης μου είναι... Δεν τσέκαρα αν αφαιρείται

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους. Έστειλα και screenshot μετά από λίγη ώρα τα πρόσθεσαν

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει ένα voucher με την προσφορά για τα απεριόριστα που τρέχει μέχρι 3/5. Τα απεριόριστα λήγουν στις 5/5. Αν ενεργοποιήσω άλλο voucher στις 3 του μηνός θα πάρω πάλι απεριόριστα ή πρέπει να λήξουν πρώτα πριν πάρω πάλι την προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους. Έστειλα και screenshot μετά από λίγη ώρα τα πρόσθεσαν

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έκανες δουλειά μαγεία :) εμφανίστηκε και σε μας :) !

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα φορητοτητα ενα νούμερο. Όταν μίλησα τους είπα ότι  θέλω frog. Πως θα γνωρίζω εαν είναι frog ή whats up; Επίσης μπορώ να κάνω 1η ενεργοποίηση με την προσφορά του wifigreece;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα φορητοτητα ενα νούμερο. Όταν μίλησα τους είπα ότι  θέλω frog. Πως θα γνωρίζω εαν είναι frog ή whats up; Επίσης μπορώ να κάνω 1η ενεργοποίηση με την προσφορά του wifigreece;
Από όσο ξέρω τώρα γίνεται κατευθείαν σε frog και όχι cosmokarta και να το αλλάξεις σε μήνυμα. Σου στέλνουν μια κάρτα ανανέωσης 12 ευρώ. Υποθέτω μπορείς να την κρατήσεις για τον επόμενο μηνα και να κάνεις πρώτη ανανέωση από wifi greece. Αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας μας πει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικά την κρατάς για την επόμενη ανανέωση. Και βάζεις την προσφορά. Αλλά ας επιβεβαίωσει κάποιος σίγουρα

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, aero said:

Καλησπέρα. Έκανα φορητοτητα ενα νούμερο. Όταν μίλησα τους είπα ότι  θέλω frog. Πως θα γνωρίζω εαν είναι frog ή whats up; Επίσης μπορώ να κάνω 1η ενεργοποίηση με την προσφορά του wifigreece;

Λοιπόν στείλε από το κινητό σου sms στο 1298 το κείμενο FROG xxxxxxxxxx όπου x το κινητό σου. Θα πάρεις απάντηση αν το κινητό σου είναι frog 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...