Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πω πωωω πολυ δυνατο!!!! μακαρι να το εχουμε για και τους επομενους μηνες
 
Μετά θα έχουμε μαζική μετακίνηση.....

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτα η κοκκινη δινει unlimited ομιλια και 5GB με 15ε αν δεν κανω λαθος 
ε η πρασινη κανει το αναποδο , εαν βαλεις οτι η wifigreece  παντα εδινε κατι παραπανω , μαλλον πιθανον να μεινει κανα χρονο , ειπαμε ,οσο τρωγονται μεταξυ τους εμεις κεδιζουμε
Χρόνο; Πολύ αισιόδοξο σενάριο. Θα δείξει.

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Προς ενημέρωση σας, πλέον γίνεται φορητότητα σε frog απευθείας από άλλη εταιρεία. Σήμερα έκανα μια έναν αριθμό στην vf που είχα

Μόνοι τους το έκαναν; Φορητότητα έκανες μέσω ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνοι τους το έκαναν; Φορητότητα έκανες μέσω ίντερνετ;
Και εγώ ον λαιν που πήγα να κάνω και δεν κατάφερα λόγω ελτα μου είπε ο εκπροσώπος ότι γίνεται κατευθείαν σε frog. Άρα πιθανόν ισχύει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 8:57 ΠΜ, leotzian said:

Καλημέρα μπορούμε σε frog να μπλοκάρουμε το daily internet σίγουρα χωρίς να παίρνουμε την εξυπηρέτηση? 
 

Cosmote myinternet δεν επιτρέπει την πρόσβαση στο ίντερνετ μέχρι να μπεις στην σελίδα myinternet.cosmote.gr να αγοράσεις πακέτο. (Παρατήρηση χρεώνεσαι data σε περιαγωγή στην ΕΕ για φρογκ)

Μπορείς να αλλάξεις apn όνομα στις ρυθμίσεις δικτύου για να μην μπορείς να συνδεθείς ΠΟΤΕ στο ίντερνετ και να χρεωθείς.

Το myinternet Υπάρχει κατά 99% ενεργοποιημένο αλλιως:

  • με δωρεάν SMS στο 1333, στέλνοντας MI.
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 4:05 ΜΜ, fotisbasm said:

Το εχω γραψει και παλιοτερα , ειναι τοσο δυσκολο να βαλετε την εφαρμογη frog στο κινητο σας;;;;

Να προσθέσω και εγώ καθυστερημένα μερικους λόγους  που έσβησα την άχρηστη εφαρμογή φρογκ:

1) Ή εφαρμογή φρογκ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ βαριά, ογκώδης (τρωει καμι 100GB flash), κολλάει, θέλει διαρκώς clear data, reinstall να βγάλει πακέτα και διαχειρίζεται ΜΟΝΟ έναν αριθμό φρογκ.

2) Το sms μπορεί να γίνει scheduled ώστε να κάνεις ανανέωση 10 λεπτά πριν την λήξη πακέτου και να μην χάσεις ΠΟΤΕ rollover. 

3) Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ Στην εφαρμογή  που να μην μπορείς να κάνεις με sms, myinternet ή έστω mycosmote στο web.

Edited by kostasp666
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΗΣΗ:: (την έχω ξαναρώτησει χωρίς απάντηση) Οκ το 6ευρω-6GB της wifigreece κάνει ανανεωση χρηματικού υπολοίπου. Κάνει όμως rollover το παλιό υπόλοιπο GBytes και (σημαντικότερο)  μετά το πέρας των 30 ημερών το υπόλοιπο των 6GB γίνεται rollover με 120MB;

Μπορεί να απαντήσει κανεις που την έχει αγοράσει (ή ίσως την 10ευρω φαντάζομαι ισχύουν παρόμοια).

Edited by kostasp666
Link to comment
Share on other sites

Κανουμε αφοβα αγορα απο την wifigreece; Ειχε κανεις προβληματα;

Σε ποση ωρα μπαινει το πακετο απο τη στιγμη της αγορας;

 

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Κανουμε αφοβα αγορα απο την wifigreece; Ειχε κανεις προβληματα;
Σε ποση ωρα μπαινει το πακετο απο τη στιγμη της αγορας;
 
Χθες βράδυ 23:00 πλήρωσα για voucher 08:50 είχα μέιλ με πληροφορίες και κωδικό,πήρα για την σύζυγο . Η φάση είναι ότι τα 1000' είναι για 50 μέρες!!

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, marlboro man said:

Κανουμε αφοβα αγορα απο την wifigreece; Ειχε κανεις προβληματα;

Σε ποση ωρα μπαινει το πακετο απο τη στιγμη της αγορας;

Ο κωδικός συνήθως μου έρχεται την επομενη μερα. Μια φορα μονο ο κωδικός που μου έστειλαν ηταν ακυρος, έστειλα μνμ κ αμεσως μου έδωσαν καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο wifi greece μπαίνω πληρώνω και στέλνει με email κωδικό;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο wifi greece μπαίνω πληρώνω και στέλνει με email κωδικό;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ακριβώς
Καλό είναι να το κάνεις πρωί αυτό ώστε μέχρι το απόγευμα να έχεις πάρει τον κωδικό

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς
Καλό είναι να το κάνεις πρωί αυτό ώστε μέχρι το απόγευμα να έχεις πάρει τον κωδικό

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Φοβερή προσφορά πάντως

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιους μήνες έχω μαζέψει αρκετά GB βάζοντας κάρτα κάθε μήνα που δίνει τα δωρεάν 1.5 GB. Ήθελα να επεκτεινω τη λήξη χωρίς να βάλω νέα κάρτα χρησιμοποιώντας το SMS 120mb στο 1330. Αντί να τα ενώσει, τα έχει κάνει 2 ξεχωριστά πακέτα και φυσικά δεν έκανε επέκταση ληξης των αρχικών gb οπότε κλαίω τα 3€. Σταμάτησε να λειτουργεί αυτό η τα δωρεάν mb από κάρτα δεν κανουν συμψηφισμό με πακέτα;; Αν ναι, λειτουργεί κάποιο άλλο πακετο για να επεκτείνει τα GB χωρίς να βάλω κάρτα;

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που θα λαβεις τον κωδικο της wifigreece πρεπει να τον περασεις σε συγκεκριμενο χρονο; 

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που θα λαβεις τον κωδικο της wifigreece πρεπει να τον περασεις σε συγκεκριμενο χρονο; 
Και γω πρώτη φορά πήρα,η λογική λέει ότι όταν τον χρησιμοποιήσεις θα πάρεις και την εκάστοτε προσφορά που τρέχει γιατί στο μέιλ δεν λέει ότι είναι unlimited data κτλ κτλ. Δλδ αν το χρησιμοποιήσεις 4/5 μπορεί να τρέχει άλλη προσφορά

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, marlboro man said:

Aπο τη στιγμη που θα λαβεις τον κωδικο της wifigreece πρεπει να τον περασεις σε συγκεκριμενο χρονο; 

Μπορεις να τον περάσεις όποτε θέλεις ( μέχρι να λήξει η ισχύς που αναγράφεται στο voucher. ) . Δεν θα πάρεις όμως την τρέχουσα προσφορά αλλά ότι ισχύει την ημέρα που θα το περάσεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

Το θέμα είναι με τα 6 ευρώ , όχι με τα 10.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με τις κάρτες από to wifigreece γίνεται η ανανέωση κανονικά του χρόνου λήξης του χρηματικού υπολοίπου σαν να έκανες ανανέωση χρόνου ομιλίας. Αν αγοράσεις ίδιο πακέτο π.χ. 6€ κάρτα γίνεται κανονικά η πρόσθεση τυχόν υπόλοιπων mb, δεν προστίθενται τα λεπτά ομιλίας. Αν κάνεις συνδυασμό 6€ κάρτα με 10€ κάρτα δεν γίνεται καμία πρόσθεση. Το πακέτο που δίνει η Frog με 5,35€ και 6Gb δεν προστίθεται με τυχόν υπόλοιπα Mb της 6ευρης κάρτας και ανάποδα. Το ίδιο ισχύει και για την 10€ κάρτα. Η λογική που ισχύει είναι ότι γίνεται roll over στα Mb όταν αγοράσεις ίδιο πακέτο ακριβώς. Τα πακέτα που δίνει η Frog ενεργοποιούνται από το1330 και τις εφαρμογές Frog και My Cosmote ενώ τα πακέτα των data voucher ενεργοποιούνται με κλήση στο 1319. Απλό είναι.    

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, apagogeas said:

Εδώ και κάποιους μήνες έχω μαζέψει αρκετά GB βάζοντας κάρτα κάθε μήνα που δίνει τα δωρεάν 1.5 GB. Ήθελα να επεκτεινω τη λήξη χωρίς να βάλω νέα κάρτα χρησιμοποιώντας το SMS 120mb στο 1330. Αντί να τα ενώσει, τα έχει κάνει 2 ξεχωριστά πακέτα και φυσικά δεν έκανε επέκταση ληξης των αρχικών gb οπότε κλαίω τα 3€. Σταμάτησε να λειτουργεί αυτό η τα δωρεάν mb από κάρτα δεν κανουν συμψηφισμό με πακέτα;; Αν ναι, λειτουργεί κάποιο άλλο πακετο για να επεκτείνει τα GB χωρίς να βάλω κάρτα;

Έχει κανείς απάντηση σε αυτό; Να σημειώσω, όταν λέω κάρτα δεν εννοω το wifigreece που αναφέρεται, εννοώ χρηματική ανανέωση από τη σελίδα της cosmοte ή την εφαρμογή. Τα MB λήγουν σήμερα το βράδυ.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς απάντηση σε αυτό; Να σημειώσω, όταν λέω κάρτα δεν εννοω το wifigreece που αναφέρεται, εννοώ χρηματική ανανέωση από τη σελίδα της cosmοte ή την εφαρμογή. Τα MB λήγουν σήμερα το βράδυ.
Το γράφει από πάνω ο φίλος alany , ίδια πακέτο - προσφορές πλέον γίνονται rollover, μόνο το 1717 στο 1330 με τα 120mb συνδιασμό πλέον.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...