Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Καλημέρα 

Γνωρίζει κάποιος αν στην εφαρμογή φρογκ μπορούμε να έχουμε πάνω από έναν αριθμό; έχω προσθέσει έναν αριθμό αλλά δεν βρίσκω τρόπο να προσθέσω τον δεύτερο αριθμό φρογκ που έχω 

Μόνο έναν αριθμό παίρνει το app της φρογκ. 

Μπορείς να βάλεις πολλα νουμερα στο app της κοσμοτε. 

Άλλος τρόπος να είναι να κατεβάσεις κλώνο και να έχεις 2 apps του φρογκ στη συσκευή. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω Frog, θελω να κανω αλλαγη καρτας sim (ειναι 3G παλια - αρα νομιζω δωρεαν), παω Γερμανο, κανω αλλαγη της Sim, μου λενε οτι η νεα θα ειναι cosmocarta, σωστα; Μετα βαζω χρηματα και την μετατρεπω (πως;) σε Frog με τι κοστος; Το υπολοιπο χρηματων μεταφερετε στο Frog; Υπαρχει αλλος τροπος να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω Frog, θελω να κανω αλλαγη καρτας sim (ειναι 3G παλια - αρα νομιζω δωρεαν), παω Γερμανο, κανω αλλαγη της Sim, μου λενε οτι η νεα θα ειναι cosmocarta, σωστα; Μετα βαζω χρηματα και την μετατρεπω (πως;) σε Frog με τι κοστος; Το υπολοιπο χρηματων μεταφερετε στο Frog; Υπαρχει αλλος τροπος να το κάνω;
Cosmoκαρτα θα είναι αν κάνεις φορητότητα από άλλη εταιρεία. Σε σένα απλώς θα σου δώσουν καινούργια σιμ. Θα είναι ακριβώς σαν την παλιά. Απλά νομίζω τα μηνύματα δε θα λειτουργούν για κάποιες ώρες για θέμα ασφάλειας συναλλαγών τραπέζης. Δεν ξέρω μήπως στην δώσουν και τζάμπα μιας και είναι πολύ παλιά. Ζητησε τους το μιας και είναι 3g
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, η κάρτα ειναι ηδη Frog, απλα πεφτει η γραμμη οταν μιλαω και πιστεω οτι ειναι απο την sim, γιαυτο θελω να την αλλαξω, ειναι 10+ χρονων η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Eβδομάδα 2πλασιασμού αυτή που είμαστε ήδη 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 10:56 ΠΜ, andre74 said:

Χρήματα μπαίνουν κι εκεί, μετράει σαν ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης και μένουν και κάποια σεντς υπόλοιπο στο λογαριασμό.

Αλλά νομίζω πλέον είναι το ίδιο να το κάνεις κι απ την εφαρμογή, το ίδιο κοστίζει το πακέτο 6€ (απ το wifigreece εδινε και λεπτά προς Φρογκ δώρο, που νομίζω δίνονται και απ την εφαρμογή, μάλλον είναι προσωπική προσφορά).

Δηλαδή, πλέον υπάρχει η δυνατότητα ανανέωσης με 6€, και μέσω της εφαρμογής Frog?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πλέον υπάρχει η δυνατότητα ανανέωσης με 6€, και μέσω της εφαρμογής Frog?
Όχι, απλά είναι ίδια τιμή και τα 2.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 12:04 ΜΜ, kargiolis said:

Αν ανανεώνω με τα παλιά πακέτα δεν τα χάνω,έτσι δεν είναι?

Παρακαλώ ποια πακέτα γίνονται προέκταση με αυτό το τρόπο;

"αξιοποιείς τα πακέτα:

  • 120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330
  • 2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330
  • 2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330
  • GIGA MONTH για 4GB/30 ημέρες με κόστος 8,5€ και ενεργοποίηση μεσω sms 4GB στο 1330

για να σπρώξεις τα υπόλοιπα των 50GB μέχρι την κατανάλωσή τους"

Δηλαδή αν έχω πακέτο των 5.35 ευρώ και 6 γίγα και μου μένουν ακόμα mb, μπορώ να κάνω προέκτασή τους με αυτόν τον τρόπο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by balofey
Link to comment
Share on other sites

Οκ, για οποιον ενδιαφερεται, γιατι δεν απαντησε και κανενας, αν αλλαξεις SIM και ησουν απο πριν Frog, συνεχιζει μετα και ειιναι το ιδιο, δεν θελει τιποτα, κραταει και τα λεφτα, αν ειχες και 3G sim η αλλαγη ειναι δωρεαν. Οποτε η αλλαγη ειναι πολυ ευκολη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπήκες κατάστημα (πχ γερμανός), είπες: "έχω παλιά sim frog. Νατην. Θέλω 4G sim" και χωρίς πολλά-πολλά (όπως σε άλλη εταιρία): "Ορίστε η νέα sim. Καμιά χρέωσή σας, καλή σας μέρα".....Έτσι έγινε;

Σ'εμένα πριν 7 χρόνια, πάντως , παλιά 3g sim για αντικατάσταση σε 4G sim μου χρέωσαν 8Ε. Πρίν 7 χρόνια, βέβαια.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι έγινε, σε Γερμανο, δεν τους είπα οτι ειναι frog, ειπα απλως οτι εχω καρτοκινιτη cosmote sim, καλο ειναι αν έχετε παλια 3G sim να τους τονισετε οτι ειναι δωρεαν η αλλαγη, γιατι σαν να έκανε το παγωνι στην αρχη η υπάλληλος, αλλα στο τελος μου λεει οκ, δεν χρωστατε κατι.

Edited by crt
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι έγινε, σε Γερμανο, δεν τους είπα οτι ειναι frog, ειπα απλως οτι εχω καρτοκινιτη cosmote sim, καλο ειναι αν έχετε παλια 3G sim να τους τονισετε οτι ειναι δωρεαν η αλλαγη, γιατι σαν να έκανε το παγωνι στην αρχη η υπάλληλος, αλλα στο τελος μου λεει οκ, δεν χρωστατε κατι.
Έτσι έγινε και σε μένα με what up πριν μερικούς μηνες

Πήγα σε ένα κατάστημα cosmote (πανεπιστημίου) ζήτησα μια νέα κάρτα σε αντικατάσταση της παλιάς και μου την εδωσαν δωρεάν χωρίς δεύτερη κουβέντα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, crt said:

Οκ, για οποιον ενδιαφερεται, γιατι δεν απαντησε και κανενας, αν αλλαξεις SIM και ησουν απο πριν Frog, συνεχιζει μετα και ειιναι το ιδιο, δεν θελει τιποτα, κραταει και τα λεφτα, αν ειχες και 3G sim η αλλαγη ειναι δωρεαν. Οποτε η αλλαγη ειναι πολυ ευκολη.

Επιβεβαιώνω για την αλλαγή παλιάς sim . 

Πριν ένα μήνα ήρθε μήνυμα για αλλαγή κάρτας sim στο κινητό της κόρης μου . 

Ήμουν διστακτικός διότι έχει παλιό νούμερο frog με τον διπλασιασμό , τελικά με ψάξιμο ζήτησα αλλαγή sim , ήρθε σε δύο ημέρες με courier δωρεάν και την ενεργοποίησα . 

Όλα κανονικά , frog με διπλασιασμό , υπόλοιπο  κλπ . 

Καλό βράδυ 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο διπλασιασμός;;;; Παλιά προσφορά για μερικούς;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο διπλασιασμός;;;; Παλιά προσφορά για μερικούς;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Κάθε δεύτερη εβδομάδα το πακέτο με 3 ευρω με τα 60' στο διπλασιάζει δηλαδή 120'

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HEO said:

Τι είναι ο διπλασιασμός;;;; Παλιά προσφορά για μερικούς;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Διπλασιασμός των χρημάτων που βάζεις, είναι πολύ παλιά προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμός των χρημάτων που βάζεις, είναι πολύ παλιά προσφορά.
Πολύ ενδιαφέρον :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Κάθε δεύτερη εβδομάδα το πακέτο με 3 ευρω με τα 60' στο διπλασιάζει δηλαδή 120'

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και αυτό ενδιαφέρον αλλά αυτό υποθέτω είναι για όλους, η όχι;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, leo06 said:

Διπλασιασμός των χρημάτων που βάζεις, είναι πολύ παλιά προσφορά.

Σωστά

Παλιό πρόγραμμα που έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια . 

Εν ολίγοις , βάζεις 10€ και γίνονται 20€ χωρίς χρονικό όριο , μένει το ποσό στην κάρτα . 

Πολύ λίγα νούμερα έχουν μείνει πιστεύω , γι αυτό δεν έχει καταργηθεί το παλιό αυτό πρόγραμμα 

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Πολύ ενδιαφέρον 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Και αυτό ενδιαφέρον αλλά αυτό υποθέτω είναι για όλους, η όχι;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τα 60+60 είναι για όλους 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά
Παλιό πρόγραμμα που έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια . 
Εν ολίγοις , βάζεις 10€ και γίνονται 20€ χωρίς χρονικό όριο , μένει το ποσό στην κάρτα . 
Πολύ λίγα νούμερα έχουν μείνει πιστεύω , γι αυτό δεν έχει καταργηθεί το παλιό αυτό πρόγραμμα 
Πολύ καλό που το διατηρούν ακόμα

Με λίγα λόγια μισά λεφτά

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να φέρω 2 νούμερα σε Frog η What's up, να κανω μια ερώτηση ξέρετε αν μπορώ να μεταφέρω υπόλοιπο χρημάτων μεταξύ των δυο? θα είναι σε διαφορετικά ονόματα και αν υπάρχει διαφορά στις 2 περιπτώσεις για να αποφασίσω?
Στο ένα θα βάζω ακριβότερα πακέτα και στο άλλο φτηνότερα οπότε θα εχω περίσσευμα χρημάτων στο ενα, αν μπορούσα να τα μετέφερα στο άλλο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Στο πακέτο National Combo, τα 200 λεπτά προς όλους αν ανανεώσω πριν λήξει ο μήνας μεταφέρονται άραγε στον επόμενο ότι έχει μείνει όπως με τα 10 GB του προγράμματος; 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, leotzian said:

Σκέφτομαι να φέρω 2 νούμερα σε Frog η What's up, να κανω μια ερώτηση ξέρετε αν μπορώ να μεταφέρω υπόλοιπο χρημάτων μεταξύ των δυο? θα είναι σε διαφορετικά ονόματα και αν υπάρχει διαφορά στις 2 περιπτώσεις για να αποφασίσω?
Στο ένα θα βάζω ακριβότερα πακέτα και στο άλλο φτηνότερα οπότε θα εχω περίσσευμα χρημάτων στο ενα, αν μπορούσα να τα μετέφερα στο άλλο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Όχι δυστυχώς απο frog και προς frog δε γίνεται μεταφορά χρημάτων….

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos21r said:

Ερώτηση. Στο πακέτο National Combo, τα 200 λεπτά προς όλους αν ανανεώσω πριν λήξει ο μήνας μεταφέρονται άραγε στον επόμενο ότι έχει μείνει όπως με τα 10 GB του προγράμματος; 

Έκανα ανανέωση σήμερα. Μεταφέρονται και τα λεπτά ομιλίας. 

stelinio7
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια frog περασμένη στο app της Cosmote (εγώ έχω Cosmocarta) την οποία χρησιμοποιεί άλλος και βλέπω ότι στα μικρά γράμματα του National  Combo δε το γράφουν αυτό ρε γμτ. Τι θα τους κόστιζε να το έγραφαν; 

 

Btw  frog με Cosmocarta να έχουν καμία διαφορά στο σήμα; Λέω να μεταφερθώ στον βατράχο μετά από 20βαλε χρόνια στην Cosmocarta. Τα 10 GB ειναι δελεαστικά (και η τιμή τους πακέτου) 

Edited by nikos21r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...