Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σίγουρα, και μην ξεχνάς και τα 600’+600’ λεπτά ομιλίας που δίνει προς φρογκ με καθε ανανέωση! Όπου εφόσον τα +600’ εχεις περιθώριο ενεργοποιησης ενός μήνα μετα τη χρηματική ανανέωση…καλύπτουν τον δεύτερο μήνα χωρίς να μπει καρτα ανανεωσης! 
Έτσι. Τα μικρά πχ δεν είναι τόσο απαραίτητο να βάζουν κάθε μήνα κάρτα και θα έχουν κλήσεις για εμάς. Ήταν ένας λόγος που ήρθα. Συν καλύτερο δίκτυο κτλ...

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1) Τα 300 αναμεταξύ σας από το Bring A Friend θα ενεργοποιούνται κάθε επέτειο, τόσο του μήνα κάθε μήνα, από την ημερομηνία ενεργοποίησης
2) Και τα 600 από κάρτα, και η προθεσμία ενεργοποίησης από το app frog άλλων 600 προς frog, από τη στιγμή της φόρτωσης κάρτας.
Αν προτίθεστε να βάζετε κάρτα κάθε 90 μέρες (μη σας μπει φραγή) τον 3ο μήνα θα πρέπει να έχετε τα 300 αναμεταξύ σας, οπότε στην κατανάλωση να προηγούνται τα 600:
Συνεπώς φροντίστε την πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσετε το Bring A Friend να έπεται κάποιες μέρες (πχ 10 ή 15 μέρες μετά) από το κάθε πότε θα βάζετε κάρτα (εστω και 10Ε φτάνουν για τα 120 προς όλους όταν έχει διπλασιασμό εάν το 3ο πακέτο των 3,02Ε ενεργοποιηθεί την 60η μέρα από την κάρτα) αν θα αφήνετε τον 3ο μήνα από κάρτα με 0 υπόλοιπο.
Και με 40Ε το έτος ανά sim είστε complet.
Κατατοπειστικοτατος. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης αν έχεις σταθερό στην Cosmote ενεργοποιήσεις το Cosmote one με το οποίο έχεις δωρεάν κάθε μήνα 1000 λεπτά επικοινωνίας από κάθε τηλέφωνο προς τα τηλέφωνα της οικογένειας, ακόμη και το σταθερό!

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις σταθερό στην Cosmote ενεργοποιήσεις το Cosmote one με το οποίο έχεις δωρεάν κάθε μήνα 1000 λεπτά επικοινωνίας από κάθε τηλέφωνο προς τα τηλέφωνα της οικογένειας, ακόμη και το σταθερό!
Μπα έχω wind δεν γίνεται

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 1:19 ΜΜ, Tasos30 said:

Έχει δοκιμάσει κανείς  εάν τα προαναφερόμενα πακέτα προστίθενται σε προηγούμενα δεδομένα;  

--

Update: Δοκίμασα το πακέτο των 120mb (για τα άλλα πακέτα δεν επιχείρησα), προστέθηκε στο προηγούμενο υπόλοιπο δεδομένων μου και τα μετέφερε 1 μήνα. Ευτυχώς, έστω και με αυτό το κόστος, έχουμε ακόμα αυτή την επιλογή ώστε να μην χάσουμε το υπόλοιπο σε δεδομένα που έχουμε από παλιά, ιδιαίτερα εάν αυτό είναι υψηλό.

Όλα τα πακέτα που ανέφερα στην ανάρτησή μου είναι δοκιμασμένα για μεταφορά παλιών δεδομένων. επίσης δοκιμασμένο ότι είναι ασύμβατα (δεν ενώνονται) με τα νέα πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να μου στείλουν κατευθείαν e-sim αντί της κλασσικής (για να γλυτώσω τα 10 ευρώ της αλλαγής) όταν κάνω αίτημα για νέα "σύνδεση"? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 9:46 ΜΜ, cfotis13 said:

Υπάρχει και το VoIP!!! 6κατι € ~700' χωρίς ημερομηνία λήξης!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα. Ποια εταιρεία δίνει αυτό το πακέτο ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποια εταιρεία δίνει αυτό το πακέτο ομιλίας;
Ψάξε callings credit. Έχει και εδώ θέμα με VoIP για περισσότερες πληροφορίες .

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, malagad said:

Καλησπέρα. Ποια εταιρεία δίνει αυτό το πακέτο ομιλίας;

https://myphone.gr/forum/topic/162469/page/56/#comments

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εταιρία κινητής. Είναι VOIP. Παίρνεις τηλέφωνο δια μέσω ίντερνετ. Κατέβασε αν σε ενδιαφέρει την εφαρμογή MobileVoip
Link to comment
Share on other sites

Viber out 5,99€/μηνα απεριόριστα λεπτα (σταθερά/κινητά) προς 60 χωρες (συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Viber out 5,99€/μηνα απεριόριστα λεπτα (σταθερά/κινητά) προς 60 χωρες (συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα) 

Δεν ξερω ρε 'σύ, το δοκιμαζω και δεν εχει τοσο καλη ποιότητα 
Το Skype ειχε καλυτερη αλλα ειναι ακριβότερο
Θα παω και εγώ voip οταν τελειωσει το viber, μου φάνηκε καλύτερη ποιότητα ομιλίας στο trial.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, υπάρχει και η λύση του viber out!

Ένα μειονέκτημα που έχει αν θυμάμαι καλά, είναι ότι αν καλέσεις αριθμό που είναι στις επαφές σου στο viber, τον καλεί μέσω viber κι όχι στο κινητό του

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 1 μήνα viber out, στα 5 τηλέφωνα το 1 ήταν όλο διακοπές, έπρεπε να κλείσεις.
Πριν 2 χρόνια που είχα ξαναβάλει δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Αυτή τη φορά ήταν απογοήτευση.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζει ρολο ποσο καλη κάλυψη ίντερνετ εχει αυτος που κανει το viber out εκείνη τη στιγμή; 

ΥΓ. Και γενικα και κληση viber προς viber εαν εχουν και οι 2 καλη κάλυψη εκεινη τη στιγμη. 

 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Mobileras said:

Viber out 5,99€/μηνα απεριόριστα λεπτα (σταθερά/κινητά) προς 60 χωρες (συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα) 

Εμένα μου το εμφανίζει στα 6,49€ το μήνα. Ίσως επειδή έχω iOS (?).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gm87 said:

Εμένα μου το εμφανίζει στα 6,49€ το μήνα. Ίσως επειδή έχω iOS (?).

Πληρώνεις μέσω apple pay για αυτό ναι.

Αν πας και το κάνεις στο site τους θα στο δώσουν με 5.99, κρατάει η apple 30% από το viber για αυτό η extra χρέωση από την πλευρά του viber.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , έχω ένa ipad και χρειάζομαι να έχω αποκλειστικά δεδομένα σε αυτό , 4-5 Gb το μήνα , από what’s up το μετατρέψα σε frog, τα iPad δεν κάνουν κλήσεις ούτε στέλνουν sms .. πως με συμφέρει να κινούμαι με το ελάχιστο δυνατό κόστος ; Τι κάρτα να αγοράζω όσο πιο αργά γίνεται η μια από την άλλη ; Και τέλος ποια πακέτα να προτιμώ ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές σε μηνιαία πακέτα. 5,35€ 6gb για 25 ημέρες και 8.90€ για 30 ημέρες 10gb είναι οι επιλογές από cosmote. Και με το που κάνεις την ανανέωση παίρνεις δώρο 1.5gb για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο, είμαι σε F2G καί Q και σκέφτομαι να κανω φορητότητα σε frog και τα 2 νούμερα, η ερώτηση μου είναι, στο 2 νούμερο δεν θέλω δεδομένα και θα κάνω ελάχιστη χρήση οπότε το 60 λεπτά 3,02€ με βολεύει πολύ, τωρα η ανανέωση από 10€ λήγει σε 2 μήνες? οπότε αν βάλω 3 και 3 τον δεύτερο μήνα μετα θα μου φάει το υπόλοιπο? τι γίνεται ακριβώς για βοηθήστε λίγο να δω τι θα κάνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις τον νου σου πότε λήγουν και θα βάλεις το επόμενο 10€ πριν λήξει το χρηματικό υπόλοιπο, οτιδήποτε ίδιο πακέτο βάζεις μεταφέρεται όπως και τα χρήματα!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, leotzian said:

Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο, είμαι σε F2G καί Q και σκέφτομαι να κανω φορητότητα σε frog και τα 2 νούμερα, η ερώτηση μου είναι, στο 2 νούμερο δεν θέλω δεδομένα και θα κάνω ελάχιστη χρήση οπότε το 60 λεπτά 3,02€ με βολεύει πολύ, τωρα η ανανέωση από 10€ λήγει σε 2 μήνες? οπότε αν βάλω 3 και 3 τον δεύτερο μήνα μετα θα μου φάει το υπόλοιπο? τι γίνεται ακριβώς για βοηθήστε λίγο να δω τι θα κάνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nαι το υπόλοιπο λήγει στους 2 μήνες. Αν βάλεις 10€ περισσεύουν 9.09 οπότε ενεργοποιώντας το πακέτο στην αρχή και μετά στην 30η μέρα και μετά την 60η δηλαδή πριν λήξει το υπόλοιπο αγοράζεις και πάλι το πακέτο και έτσι έχεις 3 μήνες ομιλία με 10€ και απο χρήματα θα λήγουν 0,03€ που περισσεύουν μετά και την ενεργοποίηση του 3ου πακέτου. Και στο 3μηνο αν κλεισει και δεν βάλεις κάρτα θα μπει φραγή..

Επίσης επειδή μιλάς για τόσο μικρή κατανάλωση το frog bonus των 12 μηνών που δίνει 60+60 (τρίλεπτα βέβαια και όχι 1" απο το πρώτο 1" οπως το πακέτο των 3.02€) και τα άλλα bonus ισως σε καλύψει για τον πρώτο χρόνο και δεν χρειάζεται να αγοράζεις άλλο πακέτο.. Εδώ σε αυτή την περίπτωση για να διατηρείς το υπόλοιπο των χρημάτων πρέπει να βάζεις μια κάρτα ανα 2μηνες οπότε στο 12μηνο θα έχεις μαζέψει ένα σεβαστό ποσό, το οποίο και πάλι θα λήγει στο 2μηνο βέβαια.. Η οπωσδήποτε μια κάρτα στο 3μηνο για να μην έχεις φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά άπαντες κατάλαβα τι γίνεται

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά άπαντες κατάλαβα τι γίνεται

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όλοι πλέον έχουμε smartphone, βάζε υπενθύμιση κάθε φορά στο ημερολόγιο για ανανέωση ή αγορά πακέτου 1 μέρα πριν την λήξη τους για να έχεις το κοντρόλ και να μην χρειάζεται να μπαίνεις κάθε φορά στο app να βλέπεις λήξεις!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2022 at 3:30 ΜΜ, tarantules said:

Στις προσφορές εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει; Ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση της εφαρμογής frog δεν βγάζει κάτι για το 60+60

Μόνο με sms έχει έρθει στο κινητό η προσφορά.

Ούτε η εφαρμογή, ούτε sms (ποτέ δεν μου ερχόταν), ούτε στο 1330.
Μόνο από τα παιδιά σε αυτό το νήμα μπορώ να το μαθαίνω. Σας ευχαριστώ 👍

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 11:51 ΜΜ, dimos80 said:

Καλησπερα , έχω ένa ipad και χρειάζομαι να έχω αποκλειστικά δεδομένα σε αυτό , 4-5 Gb το μήνα , από what’s up το μετατρέψα σε frog, τα iPad δεν κάνουν κλήσεις ούτε στέλνουν sms .. πως με συμφέρει να κινούμαι με το ελάχιστο δυνατό κόστος ; Τι κάρτα να αγοράζω όσο πιο αργά γίνεται η μια από την άλλη ; Και τέλος ποια πακέτα να προτιμώ ;

Vodafone Giga WiFi on the spot με κάρτα. 4,95€ για 10GB το μήνα.
https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...