Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 4/3/2022 at 9:56 ΠΜ, cfotis13 said:

Καλημέρα, τελικά το πακέτο 6gb μεταφέρεται όπως το παλιό 2gb; Έβαλε κανείς;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έβαλα εγώ σήμερα πακέτο 6GB και δεν προστέθηκαν με τα παλιά που είχα μαζεμένα από το παλιό πακέτο των 2GB τα οποία θα λήξουν αύριο. Τους έστειλα μήνυμα να δω τι θα απαντήσουν. Αφού υποτίθεται τα 6 αντικατέστησαν τα 2 γιατί δεν τα πρόσθεσαν;

EDIT: Τελικά μου απαντήσαν αυτό:

"Σε ευχαριστούμε για τα στοιχεία που μας έστειλες. Στο πακέτο των 6 GB με τη χρέωση των 5,35 ευρώ μπορούν να προστεθούν μόνο τα GB από ίδιο πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί και δεν έχουν λήξει ή καταναλωθεί. Από τον έλεγχο που έχουμε πραγματοποιήσει δεν είχες ενεργοποιήσει τελευταία φορά το πακέτο internet με τη χρέωση των 5,35 ευρώ."

Εγώ τους απάντησα ότι είναι ο πρώτος μήνας που υπάρχει αυτό το πακέτο δεν θα μπορούσα να έχω μαζέψει τα GB με αυτό το πακέτο. Τέλος τους είπα να ακυρώσουν την ανανέωση που έκανα και θα κάνω για αρχή τα 120MB για να κρατήσω τα μαζεμένα GB που έχω. Όταν χρειαστώ τότε θα αρχίσω με το καινούριο πακέτο. 

 

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Cosmote ήταν η μόνη εταιρία καρτοκινητής που μετέφερε υπόλοιπα πχ ΜΒ αν ενεργοποιούνταν και άλλο πακέτο (πχ με ΜΒ), ενώ στις άλλες έπρεπε να ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου ίδιου προκειμένου να μεταφερθούν στη μεταγενέστερη ημερομηνία. Σιγά-σιγά "κόβεται" και αυτό στην Cosmote. Να ελέγξεις εάν το 120ΜΒ πακέτο όντως μεταφέρει τα ΜΒ , καθώς δεν υπάρχει επισήμως ως πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Η Cosmote ήταν η μόνη εταιρία καρτοκινητής που μετέφερε υπόλοιπα πχ ΜΒ αν ενεργοποιούνταν και άλλο πακέτο (πχ με ΜΒ), ενώ στις άλλες έπρεπε να ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου ίδιου προκειμένου να μεταφερθούν στη μεταγενέστερη ημερομηνία. Σιγά-σιγά "κόβεται" και αυτό στην Cosmote. Να ελέγξεις εάν το 120ΜΒ πακέτο όντως μεταφέρει τα ΜΒ , καθώς δεν υπάρχει επισήμως ως πακέτο.

Μου το είπαν οι ίδιοι ότι τα 120MB ισχύουν ακόμη και μου το έθεσαν σαν επιλογή. Το έβαλα και όντως ισχύει ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kosvou said:

Έβαλα εγώ σήμερα πακέτο 6GB και δεν προστέθηκαν με τα παλιά που είχα μαζεμένα από το παλιό πακέτο των 2GB τα οποία θα λήξουν αύριο. Τους έστειλα μήνυμα να δω τι θα απαντήσουν. Αφού υποτίθεται τα 6 αντικατέστησαν τα 2 γιατί δεν τα πρόσθεσαν;

EDIT: Τελικά μου απαντήσαν αυτό:

"Σε ευχαριστούμε για τα στοιχεία που μας έστειλες. Στο πακέτο των 6 GB με τη χρέωση των 5,35 ευρώ μπορούν να προστεθούν μόνο τα GB από ίδιο πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί και δεν έχουν λήξει ή καταναλωθεί. Από τον έλεγχο που έχουμε πραγματοποιήσει δεν είχες ενεργοποιήσει τελευταία φορά το πακέτο internet με τη χρέωση των 5,35 ευρώ."

Εγώ τους απάντησα ότι είναι ο πρώτος μήνας που υπάρχει αυτό το πακέτο δεν θα μπορούσα να έχω μαζέψει τα GB με αυτό το πακέτο. Τέλος τους είπα να ακυρώσουν την ανανέωση που έκανα και θα κάνω για αρχή τα 120MB για να κρατήσω τα μαζεμένα GB που έχω. Όταν χρειαστώ τότε θα αρχίσω με το καινούριο πακέτο. 

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα και προσπαθώ να βρω άκρη. Έχω κάνει αίτημα εδώ και μια εβδομάδα, τους έχω πάρει και τρεις φορές τηλέφωνο αλλά τίποτα. Αυτό που με απασχολεί επίσης είναι ότι στην εξυπηρέτηση πελατών το σηκώνουν άτομα που δεν ξέρουν καλά ελληνικά. Υπάρχει κάποιος να μας πει τις εμπειρίες του και τι συμβαίνει; 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να ενεργοποιήσω το National Combo, στέλνωντας 14200 μέσω sms στο 1330. Δεν έγινε τίποτα, σαν να μην το έστειλα.
Τηλεφώνησα στο 1299 που απαντάει «Ο αριθμός αυτός, δεν διαθέτει τηλεφωνητή», και μετά στο 697 100 1299, που η ξένη κυρία ήθελε να ενεργοποιήσω το πακέτο των 60', αγνοώντας ότι έλεγα (μιλώντας μόνο αγγλικά).
Μάλλον, πρέπει να κοιτάμε ανά χώρα: https://www.frogmobile.gr/en/talk/frog-talk-packages-for-greece

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Έχω το ίδιο πρόβλημα και προσπαθώ να βρω άκρη. Έχω κάνει αίτημα εδώ και μια εβδομάδα, τους έχω πάρει και τρεις φορές τηλέφωνο αλλά τίποτα. Αυτό που με απασχολεί επίσης είναι ότι στην εξυπηρέτηση πελατών το σηκώνουν άτομα που δεν ξέρουν καλά ελληνικά. Υπάρχει κάποιος να μας πει τις εμπειρίες του και τι συμβαίνει; 

Επικοινώνησε μαζί τους μέσω του messenger της Cosmote. Έτσι μίλησα μαζί τους πολύ γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω νά γυρίσω της κόρης μου από Q σε frog λόγω ότι βολεύει το combo. Πόσο καιρό περίπου κάνει η φορητότητα; Από το σάιτ τής frog καλύτερα έτσι;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο το site της Frog.
Το πακέτο National Combo, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα FROG για Mobile Internet, ενεργοποιείται στέλνοντας 14200 στο 1330.
Το National Combo, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα Oμιλίας FROG για Ελλάδα, ενεργοποιείται στέλνοντας 17317 στο 1330.
Αλλά ο ίδιος κωδικός, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα FROG για Mobile Internet, ενεργοποιεί το Μobile Internet 6GB.

Όταν έστειλα 14200, δεν έγινε τίποτα, σαν να μην το έστειλα. Όταν έστειλα 17317, πάλι δεν ενεργοποιήθηκε το National Combo, αλλά ενεργοποιήθηκε το Μobile Internet 6GB.

Οπότε η ταχύτητα και ευκολία που δίνει το sms, δεν υπάρχει για την ενεργοποίηση αυτού του πακέτου.
Προσωπικά, δεν θέλω να έχω άλλη μία εφαρμογή για κάτι απλό.

Οπότε η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει μέσω κλήσης στο 1330, όπου πατάμε:
4 «Για πακέτα internet και για τα νέα πακέτα now»
1 «για πακέτα Internet»
3 «για το νέο πακέτο Νational Combo»

Υπολογίστε και πολλή υπομονή ώσπου η ηχογράφηση να φτάσει στην κάθε επιλογή, όπως και προσοχή μη ξεχαστείτε και την προσπεράσετε.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, talos_2002 said:

Μπάχαλο το site της Frog.
Το πακέτο National Combo, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα FROG για Mobile Internet, ενεργοποιείται στέλνοντας 14200 στο 1330.
Το National Combo, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα Oμιλίας FROG για Ελλάδα, ενεργοποιείται στέλνοντας 17317 στο 1330.
Αλλά ο ίδιος κωδικός, σύμφωνα με τη σελίδα Πακέτα FROG για Mobile Internet, ενεργοποιεί το Μobile Internet 6GB.

Όταν έστειλα 14200, δεν έγινε τίποτα, σαν να μην το έστειλα. Όταν έστειλα 17317, πάλι δεν ενεργοποιήθηκε το National Combo, αλλά ενεργοποιήθηκε το Μobile Internet 6GB.

Οπότε η ταχύτητα και ευκολία που δίνει το sms, δεν υπάρχει για την ενεργοποίηση αυτού του πακέτου.
Προσωπικά, δεν θέλω να έχω άλλη μία εφαρμογή για κάτι απλό.

Οπότε η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει μέσω κλήσης στο 1330, όπου πατάμε:
4 «Για πακέτα internet και για τα νέα πακέτα now»
1 «για πακέτα Internet»
3 «για το νέο πακέτο Νational Combo»

Υπολογίστε και πολλή υπομονή ώσπου η ηχογράφηση να φτάσει στην κάθε επιλογή, όπως και προσοχή μη ξεχαστείτε και την προσπεράσετε.

Ολο αυτο που περιεγραψες δεν φαίνεται να είναι απλο. Οπότε βαζεις την εφαρμογή για να γλιτώσεις ολο αυτό το μπαχαλο

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 6:30 ΜΜ, cosmotakis said:

Είμαι νέος συνδρομητής στο FROG και λαμβάνω κάθε μήνα το δώρο καλωσορίσματος των 60' προς όλους.

Ως γνωστόν, μέσω του Frog App μπορείς να πάρεις επιπλέον, άλλα ακόμη 60' προς όλους.

Είναι γνωστό για πόσο χρονικό διάστημα παραμένει ενεργή η δυνατότητα της ενεργοποίησης των επιπλέον 60' μέσα απ' το Frog App;;; Πήγα να το ενεργοποιήσω μετά από 20 ημέρες και το δώρο είχε κάνει φτερά!

Καλημέρα φίλε! Έμαθες κάτι σχετικά με το θέμα, γιατί μ'ενδιαφερει και'μενα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! 

Υπάρχει κάποιος τρόπος αξιοποίησης των χρημάτων της κάρτας, γιατί εγώ για ομιλία χρησιμοποιώ Voip και για internet έχω τις προσφορές της Box;

Δοκίμασα στο Google Play αλλά δεν την παίρνει 

Κάποια πληροφορία;

Ευχαριστώ!

Edited by J_F80
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να κάνεις αλλαγή σε WU με κόστος 3 ευρώ ώστε να μπορεις να στέλνεις τα χρήματα της ανανέωσης σε άλλο κινητό,

Από το FROG δεν μπορούν να αξιοποιηθούν με  άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vasileios said:

Θα χρειαστεί να κάνεις αλλαγή σε WU με κόστος 3 ευρώ ώστε να μπορεις να στέλνεις τα χρήματα της ανανέωσης σε άλλο κινητό,

Από το FROG δεν μπορούν να αξιοποιηθούν με  άλλο τρόπο.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μπορείς να μου πεις τα 120 λεπτά που δίνει δώρο 60 + 60, μπορείς να τα αξιοποιήσεις χωριστά, η πρέπει να τα πάρεις κατευθείαν, γιατί χάνονται;

Ας πούμε μπορεί να πάρω 60 τώρα και 60 μετά από μέρες, ή δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, J_F80 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μπορείς να μου πεις τα 120 λεπτά που δίνει δώρο 60 + 60, μπορείς να τα αξιοποιήσεις χωριστά, η πρέπει να τα πάρεις κατευθείαν, γιατί χάνονται;

Ας πούμε μπορεί να πάρω 60 τώρα και 60 μετά από μέρες, ή δεν γίνεται;

Μπορείς χωριστά! Εκτός αν άλλαξε κάτι.., Εγω έτσι το έκανα τουλάχιστον όταν το ειχα ενεργοποιήσει! Και αν θυμάμαι καλα ειχα περιθώριο 30μερες για να ενεργοποιήσω τα επιπλέον 60’ μέσα απο το app 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, natpass said:

Μπορείς χωριστά! Εκτός αν άλλαξε κάτι.., Εγω έτσι το έκανα τουλάχιστον όταν το ειχα ενεργοποιήσει! Και αν θυμάμαι καλα ειχα περιθώριο 30μερες για να ενεργοποιήσω τα επιπλέον 60’ μέσα απο το app 

Α ωραία, να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι εβδομάδα διπλασιασμού ή η επόμενη?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manan69t said:

Αυτή είναι εβδομάδα διπλασιασμού ή η επόμενη?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επόμενη 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα:

"TΩPA ΠPOΣΦOPA DATA VOUCHER 20GB, 200' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 400' ΠPOΣ FROG ΓIA 30 HMEPEΣ! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 17/03.

NOW DATA VOUCHER SPECIAL OFFER 20GB, 200' TO ALL & 400' TO FROG FOR 30 DAYS! THE OFFER IS VALID UNTIL 17/03."

αλλά ούτε κωδικός ούτε τίποτα.

Πήρα στο Frog αυτοί παίζουν την πάπια. 

Στο Frog App επίσης δεν υπάρχει τίποτα.

Ξέρει κανείς τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ίδιο με τις παροχές που δίνει το 10αρικο αν κάνεις ανανέωση από το wifigreece.gr

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bbbb said:

Αυτό είναι ίδιο με τις παροχές που δίνει το 10αρικο αν κάνεις ανανέωση από το wifigreece.gr

Η προσφορά του wifigreece.gr είναι πλέον άχρηστη γιατί υπάρχει η ίδια προσφορά στο app της Frog με 8 90.

Σχετικά με αυτό που ρώτησα έχεις καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτό που σου ήρθε είναι ακριβώς αυτό που προσφέρει το wifigreece. 20gb μέχρι 17/3 ενώ του frog δίνει 10gb χωρίς ημερομηνία λήξης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Mα αυτό που σου ήρθε είναι ακριβώς αυτό που προσφέρει το wifigreece. 20gb μέχρι 17/3 ενώ του frog δίνει 10gb χωρίς ημερομηνία λήξης

Α κατάλαβα, να'σαι καλά φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του wifigreece.gr είναι πλέον άχρηστη γιατί υπάρχει η ίδια προσφορά στο app της Frog με 8 90.
Σχετικά με αυτό που ρώτησα έχεις καμιά ιδέα;

Άχρηστη δε είναι γιατί δίνει 20gb έναντι 10 go


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μήπως σε όσους σας ήρθε το συγκεκριμένο sms είχατε βγάλει voucher από την wifigreece.gr παλιότερα;

Εγώ που έχω βάλει δεν μου ήρθε …


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...