Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, kargiolis said:

Καλημέρα

Ρε παιδιά τι γίνεται? Τα νέα πακέτα δεν ενσωματώνονται με τα παλιά από ότι βλέπω.

Οπότε τι γίνεται? Ότι υπόλοιπα έχουμε μαζέψει σε data και ομιλία χάνονται όταν λήξουν ή ανανεώνουμε με τα παλιά πακέτα?

Γιατί τα βλέπω ακόμη και σήμερα κιόλας μου ήρθε μήνυμα για 60+60

Πάντως τα πακέτα με 8,90€και 5,35€ δεν συνδέονται με ότι έχεις μαζέψει από παλαιότερα

 

αξιοποιείς τα πακέτα:

  • 120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330
  • 2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330
  • 2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330
  • GIGA MONTH για 4GB/30 ημέρες με κόστος 8,5€ και ενεργοποίηση μεσω sms 4GB στο 1330

για να σπρώξεις τα υπόλοιπα των 50GB μέχρι την κατανάλωσή τους

 

ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, arjuna said:

 

αξιοποιείς τα πακέτα:

  • 120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330
  • 2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330
  • 2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330
  • GIGA MONTH για 4GB/30 ημέρες με κόστος 8,5€ και ενεργοποίηση μεσω sms 4GB στο 1330

για να σπρώξεις τα υπόλοιπα των 50GB μέχρι την κατανάλωσή τους

 

ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ

Αν ανανεώνω με τα παλιά πακέτα δεν τα χάνω,έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, kargiolis said:

Αν ανανεώνω με τα παλιά πακέτα δεν τα χάνω,έτσι δεν είναι?

με βάση το screenshot  που είχες αναρτήσει υποθέτω ότι είχες 50GB από παλιά πακέτα, έλαβες 1,8GB από προσθήκη 15€ και αγόρασες 6GB/25 ημέρες και 10GB/30ημέρες.

τα πακέτα 6GB και 10GB δεν ενώνονται ούτε καν μεταξύ τους. τα 6GB μεταφέρονται αποκλειστικά και μόνο με νέα αγορά 6GB. φυσικά το ίδιο ισχύει και για τα 10GB...

τα data από παλιά πακέτα μεταφέρονται με τα 4 πακέτα που σου ανέφερα. το GIGA MONTH σίγουρα είναι διαθέσιμο, για τα άλλα δεν έχω ιδέα...

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως για τον κάθε άνθρωπο ισχύουν διαφορετικά σενάρια χρήσης και διαφορετικές ανάγκες, αλλά μάλλον με το να συσσωρεύονται επί μήνες δεδομένα που δεν θα χρησιμοποιθούν "ποτέ", απλά και μόνο για την ευχαρίστηση του να τα βλέπεις μαζεμένα για "όταν κάποτε τα χρειαστείς", πιθανώς δεν είναι και ο πιο οικονομικός τρόπος...

Εννοώ, εφόσον πλέον δίνεται η επιλογή να ξοδέψεις "μόνο" 5,5€ ή 8,90€ και να υπερκαλύψεις τις συνήθεις ανάγκες του μήνα, για μια-δυο φορές το χρόνο που θα πας διακοπές αγοράζεις και το πακέτο streaming και μένεις στα ελάχιστα αναγκαία έξοδα, χωρίς να προσθέτεις 3ευρα και 5ευρα πακέτα με παροχές που θα μείνουν αχρησιμοποίητες, μόνο και μόνο για την παράταση του υπολοίπου...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πακέτο. https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

Θα σας ενημερώσω αύριο αν τα δεδομένα προστίθενται με τα παλιά της ίδιας κάρτας.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alany said:

Πολύ καλό πακέτο. https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

Θα σας ενημερώσω αύριο αν τα δεδομένα προστίθενται με τα παλιά της ίδιας κάρτας.

Επίσης επειδή δεν έχω αγοράσει πάλι από εκεί το κινητό στο οποίο προστίθενται είναι αυτό που πρέπει να βάλουμε στην φόρμα παραγγελίας....πως ακριβώς γίνεται ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, smetcfu said:

Επίσης επειδή δεν έχω αγοράσει πάλι από εκεί το κινητό στο οποίο προστίθενται είναι αυτό που πρέπει να βάλουμε στην φόρμα παραγγελίας....πως ακριβώς γίνεται ? ευχαριστώ

Όχι. Σου στέλνουν κωδικό και οδηγίες ενεργοποίησης που την κάνεις από οποιοδήποτε κινητό frog.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bbbb said:

Αυτό μεταφέρεται αν αγοράσεις πριν λήξει?

Όσο έδινε 10gb με 10€ ναι μεταφερόταν. Λογικά θα μεταφέρεται κ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα δεδομένα για το τριήμερο της Καθ. Δευτέρας:

https://www.frogmobile.gr/el/internet/dorean-aperiorista-gb-gia-3-imeres

Αν βρει κάποιος πώς ενεργοποιείται και με SMS (εκτός από την εφαρμογή), ας μας ενημερώσει!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, alany said:

Πολύ καλό πακέτο. https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

Θα σας ενημερώσω αύριο αν τα δεδομένα προστίθενται με τα παλιά της ίδιας κάρτας.

Λοιπόν, προστέθηκαν τα Mb με νέα ημερομηνία λήξης. Τα λεπτά ομιλίας δεν προστέθηκαν αλλά έχουν ισχύ για 50 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, fotisbasm said:

Μονο μεσο εφαρμογής και το γραφει

Μέσω sms, στέλνοντας gigask στο 1330.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά το πακέτο 6gb μεταφέρεται όπως το παλιό 2gb; Έβαλε κανείς;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ρωτήσω εδώ ή στο νήμα της Q Card, αλλά νομίζω ότι εδώ θα λάβω ποιο σχετικές απαντήσεις. Ο πατέρας μου διαθέτει έναν αριθμό Q Card εδώ και κάποια χρόνια, αλλά με την πάροδο του χρόνου άρχισαν να ανεβαίνουν οι τιμές σε σημείο που νομίζουμε ότι πλέον μας συμφέρει καλύτερα η Frog. Να σκεφτείτε ο πατέρας μου έχει ένα χαζό τηλέφωνο και δεν ξέρει ούτε καν να στέλνει sms, πόσο μάλλον να μπαίνει στο ίντερνετ ή να κάνει οτιδήποτε άλλο. Το τηλέφωνο το χρησιμοποιεί αποκλειστικά και μόνο για κλήσεις, και νομίζουμε ότι μας συμφέρει το πακέτο με τα 60 λεπτά προς όλους, χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης, με 3.02 ευρώ. Ειδικά τώρα με την μείωση του φόρου από 12 σε 10%, πλέον με μια κάρτα των 10 ευρώ μπορούμε να βάζουμε 3 τέτοια πακέτα, δηλαδή 3 ώρες ομιλίας. Και με 3 ώρες ομιλίας ο πατέρας μου περνάει άνετα 2 μήνες οπότε βάζοντας κάρτα τον ένα μήνα δεν θα χρειάζεται να βάζω κάρτα και τον 2ο μήνα και είναι και μέσα στο χρονικό περιθώριο ώστε να μην μας τρώνε το υπόλοιπο που δεν έχουμε χρησιμοποιήσει μετά τους 2 μήνες.

Και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει εύκολος τρόπος να μεταβούμε από Q Card σε Frog; Μπορώ δηλαδή να πάω στην Cosmote και να ζητήσω φορητότητα αριθμού σε Frog; Μας ενδιαφέρει να κρατήσουμε το ίδιο νούμερο.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο των 60' δίνει άλλα 60' κάθε 2 εβδομάδες με τα ίδια λεφτά. Αυτήν την εβδομάδα εάν αγοράσεις το πακέτο, θα σου δώσει 120' για 1 μηνα. 

Πας σε κατάστημα κοσμοτε ή Γερμανός με τον πατερα σου και την ταυτότητα του και ζητάς φορητότητα σε φρογκ. Θα σου πουν ότι πρωτα θα γίνει κοσμοκαρτα ή what's up και μετά με ένα σμσ γίνεται φρογκ. 

Φιλική συμβουλή να προτιμήσεις κατάστημα κοσμοτε εάν μπορείς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Το πακετο των 60' δίνει άλλα 60' κάθε 2 εβδομάδες με τα ίδια λεφτά. Αυτήν την εβδομάδα εάν αγοράσεις το πακέτο, θα σου δώσει 120' για 1 μηνα. 

Πας σε κατάστημα κοσμοτε ή Γερμανός με τον πατερα σου και την ταυτότητα του και ζητάς φορητότητα σε φρογκ. Θα σου πουν ότι πρωτα θα γίνει κοσμοκαρτα ή what's up και μετά με ένα σμσ γίνεται φρογκ. 

Φιλική συμβουλή να προτιμήσεις κατάστημα κοσμοτε εάν μπορείς. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το υπέθεσα ότι δεν θα μπορεί να γίνει απευθείας μετάβαση σε Frog, αλλά είπα να ρωτήσω για να σιγουρευτώ. Φαντάζομαι όμως ότι θα υπάρξει και χρέωση για την μετατροπή από Whatsup / Cosmoκάρτα σε Frog; Αν και δεν μας πειράζει και ιδιαίτερα, πιστεύω ότι μακροπρόθεσμα θα έχουμε κέρδος εκτός αν η Cosmote σκοπεύει να καταργήσει ή να αλλάξει προς το χειρότερο το πακέτο των 3.02 ευρώ.

Αυτό με το 60+60 πολύ ενδιαφέρον και είναι και ακόμη ένας λόγος παραπάνω για να μεταβούμε σε Frog. Μια άλλη ερώτηση όμως, αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο των 3.02 ευρώ που προσφέρει 60 λεπτά προς όλους και ενεργοποιήσω και 2ο πακέτο πριν λήξει το πρώτο, τα λεπτά ομιλίας του 1ου μεταφέρονται στο 2ο; Δηλαδή τα λεπτά του 1ου πακέτου θα λήξουν στην αρχική ημερομηνία ή θα λήξουν στην μετεγενέστερη ημερομηνία του 2ου πακέτου;

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gokuthelegend said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το υπέθεσα ότι δεν θα μπορεί να γίνει απευθείας μετάβαση σε Frog, αλλά είπα να ρωτήσω για να σιγουρευτώ. Φαντάζομαι όμως ότι θα υπάρξει και χρέωση για την μετατροπή από Whatsup / Cosmoκάρτα σε Frog; Αν και δεν μας πειράζει και ιδιαίτερα, πιστεύω ότι μακροπρόθεσμα θα έχουμε κέρδος εκτός αν η Cosmote σκοπεύει να καταργήσει ή να αλλάξει προς το χειρότερο το πακέτο των 3.02 ευρώ.

Αυτό με το 60+60 πολύ ενδιαφέρον και είναι και ακόμη ένας λόγος παραπάνω για να μεταβούμε σε Frog. Μια άλλη ερώτηση όμως, αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο των 3.02 ευρώ που προσφέρει 60 λεπτά προς όλους και ενεργοποιήσω και 2ο πακέτο πριν λήξει το πρώτο, τα λεπτά ομιλίας του 1ου μεταφέρονται στο 2ο; Δηλαδή τα λεπτά του 1ου πακέτου θα λήξουν στην αρχική ημερομηνία ή θα λήξουν στην μετεγενέστερη ημερομηνία του 2ου πακέτου;

Ναι μεταφέρονται κανονικά και λήγουν ολα μαζι στη νεότερη ημερομηνία 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η πρωτη αλλαγή δεν χρεώνεται, αλλιώς είναι 3€.

Μεταφέρονται τα λεπτα του ίδιου πακετου ομιλίας, εάν ενεργοποιήσει καινουριο πριν τη ληξη του προηγουμενου 

Νομίζω ότι θα παρει και έξτρα δώρα ως νέος συνδρομητής. Ρίξε μια ματιά στο σάιτ του frog. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Νομίζω ότι η πρωτη αλλαγή δεν χρεώνεται, αλλιώς είναι 3€.

Μεταφέρονται τα λεπτα του ίδιου πακετου ομιλίας, εάν ενεργοποιήσει καινουριο πριν τη ληξη του προηγουμενου 

Νομίζω ότι θα παρει και έξτρα δώρα ως νέος συνδρομητής. Ρίξε μια ματιά στο σάιτ του frog. 

Βασικά έχω ένα νούμερο το οποίο ήταν What's Up και το μετέτρεψα σε Frog. Ήταν η πρώτη μετατροπή, δεν είχε ξανα-μετατραπεί από κάτι άλλο, και πλήρωσα κανονικά. Δεν θυμάμαι το ποσό αλλά νομίζω ήταν αρκετά παραπάνω από 3 ευρώ.

Κατά τα άλλα είναι πλήρως ικανοποιημένος από τις απαντήσεις. Άρχισα να το σκέφτομαι ήδη σοβαρά για μετατροπή.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mobileras said:

Πιο παλια ήθελε 10€ η μετατροπή. Τώρα είναι 3€.

Δες εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

Τέλεια. Με γλυτώνει και από τον κόπο να κουβαλάω τον πατέρα μου διότι είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει κάνει εγχείρηση και μένουμε και σε χωριό και δεν θέλω να τον κουβαλάω. 

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gokuthelegend said:

Τέλεια. Με γλυτώνει και από τον κόπο να κουβαλάω τον πατέρα μου διότι είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει κάνει εγχείρηση και μένουμε και σε χωριό και δεν θέλω να τον κουβαλάω. 

Κάνεις μια εξουσιοδότηση μέσω gov.gr και δεν ταλαιπωρείται κανείς. Μη σου πω καλύτερα να το γυρίσεις στο δικό σου όνομα για να μην έχεις τέτοια θέματα ούτως ή άλλως.

Επίσης, αίτηση φορητότητας μπορείς να κάνεις μέσω του frogmobile.gr.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού λέει αν φέρεις φίλο σου στο frog παίρνετε 300' ο ένας για τον άλλον για πόσο διάστημα ισχύει;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2022 at 6:04 ΜΜ, alany said:

Λοιπόν, προστέθηκαν τα Mb με νέα ημερομηνία λήξης. Τα λεπτά ομιλίας δεν προστέθηκαν αλλά έχουν ισχύ για 50 ημέρες.

Ευχαριστούμε.για το update. Ερώτηση ξέρει κανείς αν και η άλλη κάρτα της wifigreece Η 6ευρω 6 γίγα μεταφέρει το υπόλοιπο των GB όποιος του δοκιμάσει ας μας πει βλέπω την ερώτηση να κυκλοφορεί αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...