Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, arjuna said:

για χρήση... δε φτάνουν ούτε για καλημέρα.

αν ο σκοπός είναι να σπρώξεις το χρόνο ισχύος προηγούμενων υπόλοιπων 30 μέρες αργότερα παραμένουν εξαιρετικά χρήσιμα εξαιτίας του κόστους τους.

Ναι φίλε μου, εδώ μιλάμε όμως για 3€ = 120 mb. 

Δεν είναι λίγα τα λεφτά αναλογικά με τα mb. 

Τέλος πάντων, προσωπική μου άποψη. 

Ας έδιναν 1gb τουλάχιστον. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

όλα είναι θέμα οπτικής
με το συγκεκριμένο πακέτο δεν αγοράζεις 120ΜΒ
αγοράζεις 30 μέρες παράταση ισχύος των υπολοίπων

προφανώς για να το επιλέξεις πρέπει να έχεις επαρκές υπόλοιπο
και το επιλέγεις με μοναδικό κριτήριο την απολύτως μικρότερη τιμή με δυνατότητα rollover
σε κάθε άλλη περίπτωση είναι εντελώς άχρηστο

προσωπικά θεωρώ θετικό ότι εξακολουθεί να υφίσταται.

 

--προσθήκη-----

τρέχει διπλασιασμός για το πακέτο 60' μέχρι 20/2/22

Edited by arjuna
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το national combo ισχύει ;
Επειδή δεν φαίνεται πουθενά στην εφαρμογήScreenshot_20220214-184001_Samsung Internet.jpg

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει την ημερομηνία που θα ξεκινούσε το πακέτο.
Ευχαριστώ πολύ !

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2022 at 11:44 ΠΜ, arjuna said:

επίσημα
GIGA MONTH: για 4GB/30 ημέρες με κόστος 8,5€ και ενεργοποίηση μεσω sms 4GB στο 1330
120MB: για 120ΜB/30 ημέρες με κόστος 3,02€ και ενεργοποίηση μεσω sms 120MB στο 1330


ανεπίσημα
για internet 2GB & 500' προς Βουλγαρία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1717 στο 1330
για internet 2GB & 500' προς Ρουμανία/30 μέρες με 5,00€ και ενεργοποίηση μέσω 1818 στο 1330

 

On 14/2/2022 at 12:35 ΜΜ, arjuna said:

για χρήση... δε φτάνουν ούτε για καλημέρα.

αν ο σκοπός είναι να σπρώξεις το χρόνο ισχύος προηγούμενων υπόλοιπων 30 μέρες αργότερα παραμένουν εξαιρετικά χρήσιμα εξαιτίας του κόστους τους.

Από την επόμενη εβδομάδα που αλλάζουν τα πακέτα και οι όροι τους, δεν θα μπορεις να σπρώξεις τον χρόνο λήξης κατά 30μέρες βάζοντας το πακέτο των 120ΜΒ. Θα χρειάζεται το ίδιο πακέτο.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2022 at 8:11 ΜΜ, fotisk13 said:

Επίσης θα πρότεινα , εαν καθυστερούμε να ανανεώνουμε να μας μαστιγώνουν.Εαν υποπέσουμε και 2η φορά στην ίδια ειδεχθή πράξη να γίνεται δημόσιος λιθοβολισμός για παραδειγματισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία ανανέωση από την εφαρμογή σε άλλο νούμερο frog. Η ανανέωση έγινε κανονικά αλλά δεν μου έδωσε ούτε στην εφαρμογή ούτε με SMS κωδικό για πόντους box. Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ίσως έρθει το SMS την άλλη μέρα αλλά δεν έχει έρθει τίποτα εδώ και μια βδομάδα. Σας έχει τύχει; Τι να κάνω για να πάρω τους πόντους;

 IMG_3977.thumb.PNG.55eda0bddf63d39f64d5001ec65ac79a.PNG

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ioanniskar said:

Έκανα μία ανανέωση από την εφαρμογή σε άλλο νούμερο frog. Η ανανέωση έγινε κανονικά αλλά δεν μου έδωσε ούτε στην εφαρμογή ούτε με SMS κωδικό για πόντους box. Πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ίσως έρθει το SMS την άλλη μέρα αλλά δεν έχει έρθει τίποτα εδώ και μια βδομάδα. Σας έχει τύχει; Τι να κάνω για να πάρω τους πόντους;

 IMG_3977.thumb.PNG.55eda0bddf63d39f64d5001ec65ac79a.PNG

Από ποτέ δίνει και στο frog? Μόνο για what’s up ήξερα ότι δίνει επιστροφή 2 ευρώ με ανανέωση 12 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, leo06 said:

Από ποτέ δίνει και στο frog? Μόνο για what’s up ήξερα ότι δίνει επιστροφή 2 ευρώ με ανανέωση 12 ευρώ.

Και με €10 μου έδινε στο frog. Τώρα ενώ εμφανίστηκε το παράθυρο δεν εμφανίστηκε ο κωδικός. Σαν να είχε πρόβλημα το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2022 at 9:34 ΜΜ, runner70 said:

 

Από την επόμενη εβδομάδα που αλλάζουν τα πακέτα και οι όροι τους, δεν θα μπορεις να σπρώξεις τον χρόνο λήξης κατά 30μέρες βάζοντας το πακέτο των 120ΜΒ. Θα χρειάζεται το ίδιο πακέτο.

Δεν νομίζω... λογικά σκεπτόμενος καταλήγω στο ότι θέλαν να φάνε την έκπτωση του φόρου και να σε αναγκάσουν να βάλεις 12 ευρώ κάθε 2 μήνες η καλύτερα 10/μηνα... έδωσαν το κερασάκι των 6GB αλλά αν άφηναν το rollover θα έβαζες 10+10 ευρω θα επαιρνες 2*1.5G+6GB+4*120M  για 6 μηνες (από ανανέωση κτλ) δηλαδή για περίπου 1.5G/μήνα  θα σου έφταναν 20 ευρώ το εξάμηνο. 

Οπότε άλλαξαν τους όρους ΜΟΝΟ για 2G και 5G. Υπάρχουν ΠΑΝΤΑ τα 120ΜΒ και τα 1818 & 1717... Για rollover..... Εκτός αν αλλάξουν σιωπηρώς, γιατί δεν φαίνονται επισήμως πουθενά ως πακέτα... είδομεν στις 25 ή ενδεχομένως και αργότερα όπως κάναν με το εξαμηνο/4μηνο/3μηνο της φραγης σε βήματα βλέποντας τον ανταγωνισμό.

Μην ξεχνάς το rollover υπάρχει στην Q και ο ανταγωνισμός ισχύει ακόμα! Ενώ το wifi on the spot δίνει 200Μδωρεάν, 10G/5€ ή 40G/10€, POSTPAID  αν έχεις διπλή σιμ.

Edited by kostasp666
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έκανα μια ανανέωση χθες online και πήρα 1,5 gb. Αν την έκανα με κάρτα θα έπαιρνα 500+500Mb? Με συμφέρει ποιο πολύ από 500Mb για  2 μήνες παρά 1,5 για έναν.

Link to comment
Share on other sites

60+60 είναι από Δευτέρα ή έως την Κυριακή; Γιατί είδα πιο πάνω το screenshot, και τόσο το app όσο και το 1330 δεν μου το αναφέρουν ποτέ από όταν άλλαξε η χρονιά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, talos_2002 said:

60+60 είναι από Δευτέρα ή έως την Κυριακή; Γιατί είδα πιο πάνω το screenshot, και τόσο το app όσο και το 1330 δεν μου το αναφέρουν ποτέ από όταν άλλαξε η χρονιά.

Ναι έχει διπλασιασμό έως 20/2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, μόλις το έβαλα!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα δεν ήταν να αλλάξουν οι κατάλογοι;; Θέλω να βάλω τα 10 gb αλλά η εφαρμογή έχει ακόμα τα 5

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geoliol said:

Καλημέρα σήμερα δεν ήταν να αλλάξουν οι κατάλογοι;; Θέλω να βάλω τα 10 gb αλλά η εφαρμογή έχει ακόμα τα 5

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλα στην ανακοίνωση τους γράφουν "Η ενεργοποίηση του πακέτου γίνεται μέσω γραπτού μηνύματος στο 1330 και εφόσον
υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο στη σύνδεση του συνδρομητή με το ακόλουθο όρισμα :

14200 στο 1330 ή μέσα από το frog application ή το IVR."

Δεν το εχω δοκιμάσει ακόμη γιατί περιμένω να κάνω ανανέωση αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν αλλάξει ακόμη. Στέλνοντας μήνυμα στο 1330 με το 14200 αναφέρει ακόμη το πακέτο των 5gb

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα θέμα με λεπτά ομιλίας που έληγαν σήμερα και δεν εμφανιζόταν τα νέα πακέτα έστειλα στο chat και μετά από πολλή ώρα συνομιλίας εν τέλει μου έδωσαν 5gb και 500 λεπτά ομιλίας για δύο βδομάδες όποτε κάπως τη βολεψα μέχρι να εμφανιστούν

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex-T said:

... μου έδωσαν 5gb και 500 λεπτά ομιλίας για δύο βδομάδες ... μέχρι να εμφανιστούν
 

φαίνεται πως τα παιδιά εκεί στην frog δουλεύουν σε κατελαπόνγκο ρυθμούς.
ελπίζω η παροχή 500' & 5GB για δυο εβδομάδες να είναι αποτέλεσμα ευθιξίας και να μην έχουν σκοπό να τραβήξουν τόσο την μετάπτωση στα νέα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αποτέλεσμα ευθιξίας είναι αλλά you never know που λένε και στο χωριό μου.
Η αλήθεια είναι ότι τους πίεσα κάμποσο μιας και η συνομιλία μας ξεκίνησε 30 λεπτά πριν λήξει το πακέτο ομιλιας που είχα.
Βέβαια επέμενε ότι είναι ενεργά τα νέα πακέτα από σήμερα και ότι ενδεχομένως να φανούν εντος της ημέρας .Έκανα και εκκαθάριση της εφαρμογής όπως μου συνέστησαν αλλά τίποτα.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

εδω τπτ ακομα στην εφαρμογη

edit: το εκανα απο την εφαρμογη της κοσμοτε τελικα

Edited by geoliol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...