Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να φέρω ένα κιου στο φρογκ. Εάν κάνω αίτηση φορητοτητας ονλαιν, θα έρθει φρογκ ή θα στείλουν Cosmokarta και μετά θα θέλει αλπακ με χρέωση 10€;
Την ίδια φορητότητα έκανα, με υποχρεωτική αγορά 12ευρης κάρτας ή μεγαλύτερης αξίας σε cosmokarta. Η μετάβαση σε frog μέσω αλπακ έγινε δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ermippou said:

Την ίδια φορητότητα έκανα, με υποχρεωτική αγορά 12ευρης κάρτας ή μεγαλύτερης αξίας σε cosmokarta. Η μετάβαση σε frog μέσω αλπακ έγινε δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε κατάστημα την έκανες την φορητότητα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ περιμένω αλλαγή από Q σε FROG κρατώντας τον ίδιο μου αριθμό, με πληροφόρησαν στο 13888 ότι όταν χαθεί το σήμα της παλιάς εταιρείας και βάλω την καινούργια sim για να εκπέμψει το νέο σήμα θα είναι κατευθείαν ρυθμισμένη σε FROG και δεν θα χρειαστεί καμία άλλη διαδικασία. Ίδωμεν.....

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα την έκανες την φορητότητα;
Την έκανα ηλεκτρονικά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ περιμένω αλλαγή από Q σε FROG κρατώντας τον ίδιο μου αριθμό, με πληροφόρησαν στο 13888 ότι όταν χαθεί το σήμα της παλιάς εταιρείας και βάλω την καινούργια sim για να εκπέμψει το νέο σήμα θα είναι κατευθείαν ρυθμισμένη σε FROG και δεν θα χρειαστεί καμία άλλη διαδικασία. Ίδωμεν.....
Στη δική μου περίπτωση δεν έγινε αυτόματα η μετάβαση σε frog αλλά μετά την ενεργοποίηση της φορητότητας με την χρήση της cosmokartas και στην συνέχεια μέσω μηνύματος αλπακ.
Η αίτηση φορητότητας σε frog έγινε ηλεκτρονικά με αγορά cosmokartas.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά από δίκη σας εμπειρία και γνώση. Ποιος είναι ο καλύτερος και ποιο συμφέρων τρόπος φορητότητας στην frog (από wind)? Ηλεκτρονικά η να πάω σε κατάστημα?

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

μπορείς είτε να πάρεις τηλέφωνο και να σου στείλουν την sim με 5 ευρώ χρέωση και χωρίς καθόλου υπόλοιπο στην κάρτα όμως 

είτε να την κάνεις ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα πληρώνοντας 10 ευρώ και σου δίνει και κάποια ενσωματωμένα λεπτά και mb

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και καποιες μερες σε frog και ερχονται μηνυματα για ενεργοποίηση extra 60' απο το welcome bonus απο το frog app, αλλα πουθενα δεν βρισκω κατι, και εννοειται το link που ερχεται με το sms δεν δουλευει. Γνωριζει καποιος τι συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Μπαίνοντας από το app της frog θα το βρείς. 

Ετσι νόμιζα και εγώ αλλά δεν..
Εχει ξανασυμβεί κατι τέτοιο;  Είναι κάποιο bug  ;

Link to comment
Share on other sites

Εάν πατησεις "πακετα" και μετά "δωρεάν extras μόνο για σένα" δεν σου βγάζει κάτι;

Αλλιώς πηγαινε στο Μενου (πανω αριστερά) και πατα "ειδοποιήσεις".

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, neofitosgr said:

μπορείς είτε να πάρεις τηλέφωνο και να σου στείλουν την sim με 5 ευρώ χρέωση και χωρίς καθόλου υπόλοιπο στην κάρτα όμως 

είτε να την κάνεις ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα πληρώνοντας 10 ευρώ και σου δίνει και κάποια ενσωματωμένα λεπτά και mb

Ευχαριστω για την απάντηση 

πηγα σε κατάστημα cosmote και κάναν ότι δεν ξέρουν για τη frog.

την έκανα ηλεκτρονικά και με πήραν τηλέφωνο μετά από 2 ώρες για επιβεβαίωση.  Όλα ΟΚ

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mobileras said:

Εάν πατησεις "πακετα" και μετά "δωρεάν extras μόνο για σένα" δεν σου βγάζει κάτι;

Αλλιώς πηγαινε στο Μενου (πανω αριστερά) και πατα "ειδοποιήσεις".

Στα extras έχει μόνο customer service, οι ειδοποιήσεις κενές. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zampas said:

Ευχαριστω για την απάντηση 

πηγα σε κατάστημα cosmote και κάναν ότι δεν ξέρουν για τη frog.

την έκανα ηλεκτρονικά και με πήραν τηλέφωνο μετά από 2 ώρες για επιβεβαίωση.  Όλα ΟΚ

 

Ξέρω ότι γίνομαι κακός αλλά με τη συμπεριφορά των καταστημάτων, εύχομαι να κλείσουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, yyyy said:

Έλαβα SMS από τη frog που λέει για αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική από 21/2/2022, και να δω το site της Frog. Έψαξα, αλλά δε βρήκα κάτι.

Κάτω δεξιά στο site στις ανακοινώσεις. 

https://www.frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_tropopoiisis_paketon_0.pdf 

Link to comment
Share on other sites

"Πάει" και το πακέτο 2GB......

Quote

Τα δεδομένα (MB) που δεν καταναλώνονται κατά τη διάρκεια ισχύος του πακέτου, δε
μεταφέρονται, εκτός εάν ενεργοποιηθεί ίδιο πακέτο πριν την ημερομηνία λήξης του.

 

Κάποιος που δεν ηθελε πολλά δεδομένα, αγόραζε ένα τέτοιο  (4.5Ευρώ) και για τους επόμενους 2-3-4 μήνες εκανε απλά "extend" την ημ/νια λήξης του με το φτηνότερο πακέτο των 120ΜΒ (3Ευρώ), και ανανέωση υπολοίπου κάθε δίμηνο.

Δεν συμφέρει πια η Frog για data για κάποιον που χρειάζεται 400-500-600 ΜΒ το μήνα και 60/120 λεπτά ομιλίας. Μέχρι σήμερα την έβγαζε με ενα 10/12ευρω περίπου το δίμηνο.

 

Edited by tifozif1
...
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fotisbasm said:

Μοιάζει ως παροχες αλλα η WiFi greece είναι ντίλερ, όχι επίσημος παροχος , και το πακέτο της έχει 10ευρω,

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ίδιο είναι καθώς για να το πάρεις θέλεις κάρτα των 10€  που μετά την κράτηση φόρου κινητής τηλεφωνίας είναι 9,09€.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη εάν έχει ξανα - απαντηθεί:

Το 1 γίγα που παίρνουμε από την πρώτη ανανέωση του μήνα, μεταφέρεται στον επόμενο μήνα εαν δεν το καταναλώσουμε;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gregpec2 said:

Ζητώ συγγνώμη εάν έχει ξανα - απαντηθεί:

Το 1 γίγα που παίρνουμε από την πρώτη ανανέωση του μήνα, μεταφέρεται στον επόμενο μήνα εαν δεν το καταναλώσουμε;

Εαν ξαναβάλεις λεφτά πριν λήξει το μπονους, ναι μεταφέρεται

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

To national combo που αντικαθιστά το παλιό 5gb πακέτο, πολύ καλή επιλογή για cosmote δίκτυο. Θα ήταν εξαιρετική αν τα 200 προς όλους ήταν 1" χωρις την ελάχιστη των 3'. Το πακέτο που αντικαθιστά το 2gb πακέτο σε απόλυτα νούμερα συμφέρει αφού με 20% επιπλέον αύξηση της τιμής,παίρνεις 3πλασιες παροχές. Δεν συμφέρει όμως για κάποιον που του έφταναν τα 2gb και έβγαζε 50 ημέρες με 10€ κάρτα, ενώ τώρα θα θέλει 12€ αλλά από την άλλη θα έχει (αχρείαστη) καβάντζα δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος το 3λεπτο. Το κιου σταρ δίνει στα ίδια λεφτά 400' ανά δευτερόλεπτο. Ακόμα και να κόψει το μπόνους τον Φεβρουάριο, θα έχει 200' ανά δευτερόλεπτο στην ίδια τιμή. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Μεγάλο λάθος το 3λεπτο. Το κιου σταρ δίνει στα ίδια λεφτά 400' ανά δευτερόλεπτο. Ακόμα και να κόψει το μπόνους τον Φεβρουάριο, θα έχει 200' ανά δευτερόλεπτο στην ίδια τιμή. 

Τι ακριβώς δίνει η Q? επειδή έχει ο γιος μου, δες λίγο τα πακέτα και μετά πες μου που δίνει τα ίδια ακριβώς και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Με 11,20 δίνει 2μιση γίγα και 700 λεπτά (ναι, ανά δευτερόλεπτο) και με 8,50 δίνει 1μιση γίγα και 400 λεπτά, πως ακριβώς είναι ίδια αυτά με 8,90 τα 10 γιγα +200 λεπτά (έστω με ελάχιστη χρέωση τα 3λεπτα)?

Εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω οπότε η το ποντάρεις εδώ ή μου το στέλνεις με ΡΜ. 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...