Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  Δεν μου δίνει 60+60 ούτε στο Frog app ούτε στο 1330 😞

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, patrickdrd said:

8,92 βγαίνει σε μένα, μάλλον παίζει ρόλο η ηλικία

Δεν παίζει, κάποιο λάθος έχει γίνει, μίλα με εξυπηρέτηση να το διευθετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, talos_2002 said:

  Δεν μου δίνει 60+60 ούτε στο Frog app ούτε στο 1330 😞

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου μήπως άλλαξε κάτι, αλλά εγώ προχτές ανανέωσα στο 1330 και μου τα έδωσε παρόλο που δεν τα έλεγε ο τηλεφωνητής!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Παρακολουθώ τη συζήτηση εδώ και λίγες μέρες. Βλέπω ότι μιλάτε για το πακέτο 60' προς όλους, για 30 ημέρες. Είναι με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3,02 ευρώ.

Τι ακριβώς είναι ο διπλασιασμός που λέτε; Δεν το έχω καταλάβει. Επίσης ποιό είναι το κόστος ανανέωσης; Αυτό εξαρτάται από το χρόνο ομιλίας που χρειάζεται ο καθένας. Ας πούμε λοιπόν για 180' το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για 120΄ το μήνα με 3,02Ε.

Και το ίδιο πακέτο για ακόμα 2 μήνες, μες στο 3μηνο ως την φραγή.

Με 9,09Ε που αφήνει μια κάρτα 10Ε με το νέο έτος, μπορεί κανείς στο frog να καλυφθεί με χρέωση ανά δευτερόλεπτο για 3 μήνες με 10Ε.

Άρα με 40Ε το έτος.

Αρκεί να πέφτει πάνω σε βδομάδες που έχει διπλασιασμό, δηλαδή το παραπάνω πακέτο δίνει 120' προς όλους ανά δευτερόλεπτο, αντί για 60' που δίνει κανονικά.

Με σημειωμένη την τρέχουσα βδομάδα 3-9/1/2022 μπορεί να πάει στο ημερολόγιό του να σημειώσει ανα 2 βδομάδες πότε θα έχει διπλασιασμό 120΄ και να κάνει τον προγραμματισμό του για κάλυψη ομιλίας με 40Ε το ημερολογιακό έτος.

Αν δεν πάει 12Ε min κάρτα και όσο διατηρείται ο διαπλασιασμός από την Cosmote στο frog της.

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε ένα παράδειγμα 

Ανανέωση και πρώτη αγορά 9 Ιανουαρίου. 

δευτερη αγορά 6 Φεβρουαρίου. 

τρίτη αγορά 6 μαρτίου. 

Όλες οι μέρες είναι μέρες διπλασιασιασμού και θα βγάλεις συνολικά 86 ημέρες με μια κάρτα 10 ευρώ. 

Internet όμως θα έχεις μόνο για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Vasileios said:

Ας πουμε ένα παράδειγμα 

Ανανέωση και πρώτη αγορά 9 Ιανουαρίου. 

δευτερη αγορά 6 Φεβρουαρίου. 

τρίτη αγορά 6 μαρτίου. 

Όλες οι μέρες είναι μέρες διπλασιασιασμού και θα βγάλεις συνολικά 86 ημέρες με μια κάρτα 10 ευρώ. 

Internet όμως θα έχεις μόνο για 30 ημέρες.

Βασικά, internet μπορείς να έχεις για έως 60 ημέρες, καθώς τα extra 500MB μπορούν να ενεργοποιηθούν έως 30 ημέρες από την ανανέωση υπόλοιπου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Γειά σας παιδιά. Παρακολουθώ τη συζήτηση εδώ και λίγες μέρες. Βλέπω ότι μιλάτε για το πακέτο 60' προς όλους, για 30 ημέρες. Είναι με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3,02 ευρώ.

Τι ακριβώς είναι ο διπλασιασμός που λέτε; Δεν το έχω καταλάβει. Επίσης ποιό είναι το κόστος ανανέωσης; Αυτό εξαρτάται από το χρόνο ομιλίας που χρειάζεται ο καθένας. Ας πούμε λοιπόν για 180' το μήνα.

Το εν λόγω πακέτο δίνει όπως είπες 60' προς όλους με 3,02€ με διαρκεια 30 ημέρες. Βδομάδα παρά βδομάδα (περίπου) οι παροχές διπλασιάζονται, δηλαδή δίνει 60+60=120'. Έχει γίνει συζήτηση στο νήμα παλιότερα για τον αλγόριθμο που δίνει τις εβδομάδες που ισχύει ο διπλασιασμός.

Το ενδεικτικό πλάνο είναι το εξής:

Κάνεις 10€ ανανέωση, σου μένουν καθαρά 9,09€ και ενεργοποιείς το πακέτο για πρώτη φορά.

Την 30ή ημέρα (από την ανανέωση) ενεργοποιείς το πακέτο για 2η φορά.

Την 60ή ημέρα λήγει το χρηματικό σου υπόλοιπο. Εάν ενεργοποιήσεις το πακέτο για τρίτη φορά ΠΡΙΝ λήξει το υπόλοιπο σου, τα λεπτά θα ισχύουν για άλλες 30 ημέρες από την τελευταία ενεργοποίηση του (βέβαια θα χαθούν τα εναπομείναντα 0,03€). Δηλαδή το πακέτο θα λήξει περίπου την 90ή ημέρα. Στη συνέχεια, βάζεις εκ νέου 10€ και ο κύκλος επαναλαμβάνεται.

Συμπέρασμα: με κόστος 10€ καλύπτεις ανάγκες ομιλίας για 3 μήνες περίπου. Επίσης, να αναφέρουμε το σημαντικό ατού πως στο συγκεκριμένο πακέτο ισχύει rollover. Επομένως, τα τυχόν λεπτά που δεν ξοδευτουν δε χάνονται αλλά μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο μέλλον, εάν συμβεί τα 60 ή 120 να μην αρκούν κάποιον μήνα.

 

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 6:14 ΠΜ, gpapas640 said:

Δεν παίζει, κάποιο λάθος έχει γίνει, μίλα με εξυπηρέτηση να το διευθετήσουν.

δικιο εχεις, τους εστειλα στο messenger και περιμενω, με παρεμπεψαν ουτως ή αλλως σε αυτη τη σελιδα:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/telos_kinitis.html

και απαντησαν ""Βεβαίως και έχουμε δει το screenshot που μας προώθησες. Δοκίμασε, παρακαλώ, μία ενημέρωση της εφαρμογής κι εφόσον συνεχίζεις να ενημερώνεσαι με το παλαιό ποσό ανανέωσης βάσει του υπολογισμού του προηγούμενου τέλους καρτοκινητής τηλεφωνίας 12%, θα σου προτείναμε την ολοκλήρωση της συναλλαγής για να δούμε και το χρηματικό ποσό που αποδίδεται αντίστοιχα και να δρομολογήσουμε τον απαραίτητο τεχνικό έλεγχο εφόσον απαιτείται."

 

και συνεχιζω "η εφαρμογη ειναι στην τελευταια εκδοση και μαλιστα περιλαμβανει κι αλλες συνδεσεις, σε ολες δοκιμασα και εμφανιζει σε ολες 8,92, μαλιστα το θεμα το εντοπισε συναδελφος μου οταν του εστειλα οτι ειναι 9,09 και εκεινος πρωτος μου εστειλε το παραπανω screenshot με το 8,92!"

 

και "εγω θα ελεγα να δρομολογησετε απο τωρα τεχνικο ελεγχο, γιατι σε αλλους να βγαζει 8,92 και σε αλλους 9,09; δεν καταλαβαινω.. αν με χρεωσει 8,92 θα μου πιστωσετε τα 0,17 συν μερικα gb για την ταλαιπωρια που υφισταμαι να σας γραφω και να περιγραφω το προβλημα και να περιμενω κατι μισαωρα να απαντησετε;"

 

αντε να δουμε, το νου σας οσοι κανετε ανανεωση

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 3:32 ΜΜ, gag said:

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου μήπως άλλαξε κάτι, αλλά εγώ προχτές ανανέωσα στο 1330 και μου τα έδωσε παρόλο που δεν τα έλεγε ο τηλεφωνητής!

Συνέβη και σε άλλους; Μη περάσει η Κυριακή και πρέπει να περιμένω άλλη 1 εβδομάδα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, talos_2002 said:

Συνέβη και σε άλλους; Μη περάσει η Κυριακή και πρέπει να περιμένω άλλη 1 εβδομάδα.

Δεν έχει γράψει άλλος ακόμα για το 1330. Κάποιος το πήρε νομίζω μέσω frog-app,  και ένας άλλος από το app της cosmote,  Εχει έρθει  όμως κανονικά sms διπλασιασμού -και σε σένα φαντάζομαι-, κι εγώ το πήρα στο 1330 χωρίς να το αναφέρει ο τηλεφωνητής. Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε!

edit: Αν είναι να ξεμείνεις μην το ρισκάρεις, γιατί είναι αρχή του χρόνου και δεν ξέρουμε πως θα πάει. Οι προφητείες μιλάνε για pattern των 2 εβδομαδων για το 22

Edited by gag
edit
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει sms που αναφέρει ξεκάθαρα ότι η προσφορά διπλασιασμού είναι ενεργή έως 09/01

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και μου εμφανίστηκε το πακέτο.
Δεν μου έρχονται ποτέ sms για 60+60.
Σας ευχαριστώ!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ήρθε σήμερα η κάρτα Frog μαζί με την αίτηση φορητότητας με courier. Θα περιμένουμε μέχρι να χάσει το σήμα η προηγούμενη κάρτα της wind Q? και μετά θα τοποθετήσουμε την καινούργια; λογικά πρέπει να γυρίσει πίσω η αίτηση και να την καταχωρήσουν στο σύστημα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν παρελαβα τη νεα sim κ υπεγραψα τα χαρτια σε 2 μερες κοπηκε το σημα της wind κ καπακι εβαλα την whatup.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού ολοκληρώσουμε την ηλεκτρονική αίτηση για τη φορητότητα αριθμού στην φρογκ, αναφέρει οτι σύντομα θα σε καλέσει κάποιος εκπρόσωπος. Όντως ισχύει αυτό; Γιατί δεν με κάλεσε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gregpec2 said:

Αφού ολοκληρώσουμε την ηλεκτρονική αίτηση για τη φορητότητα αριθμού στην φρογκ, αναφέρει οτι σύντομα θα σε καλέσει κάποιος εκπρόσωπος. Όντως ισχύει αυτό; Γιατί δεν με κάλεσε κανείς.

Λογικά θα πρέπει να περιμένεις φίλε μου. Είμαι και εγώ φρέσκος στη frog με νέο αριθμό (Όχι φορητότητα). Έκανα τη διαδικασία που έκανες και εσύ μέσω της ηλεκτρονικής αίτησης στις 6/1 (Πέμπτη) και ο εκπρόσωπος με κάλεσε στις 11/1 (Τρίτη).

Επειδή πίστεψα όπως κι εσύ ότι δεν θα με καλούσαν έκανα παραγγελία και ενεργοποίηση μέσω του wifigreece και όταν τελικά με κάλεσε ο εκπρόσωπος απλώς ακύρωσα το αίτημα της ηλεκτρονικής αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, καλή χρονιά με υγεία. Μόλις μου ενεργοποιήθηκε η σύνδεση αλλά δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή για να δω τα υπόλοιπα που έχω από την ενεργοποίηση της cosmokartas. Γνωρίζετε τι παίζει με την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ermippou said:

Χαιρετώ την παρέα, καλή χρονιά με υγεία. Μόλις μου ενεργοποιήθηκε η σύνδεση αλλά δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή για να δω τα υπόλοιπα που έχω από την ενεργοποίηση της cosmokartas. Γνωρίζετε τι παίζει με την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε ξανα σε 48 ώρες απο την ενεργοποίηση της σύνδεσης.

.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανα σε 48 ώρες απο την ενεργοποίηση της σύνδεσης.
Ευχαριστώ καλό ΣΚ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φέρω ένα κιου στο φρογκ. Εάν κάνω αίτηση φορητοτητας ονλαιν, θα έρθει φρογκ ή θα στείλουν Cosmokarta και μετά θα θέλει αλπακ με χρέωση 10€;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Αυτή την εβδομάδα θα έπρεπε να είχε 60'+60'. Αλλά δεν έχει έρθει SMS, ούτε στο 1330 το αναφέρει. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...