Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, neofitosgr said:

για να έρθω στην frog με φορητοτητα αριθμού από wind πρέπει να πάω σε κατάστημα ή γίνεται και on-line?

Σήμερα πέρασα από κατάστημα cosmote και μόλις άκουσαν φορητοτητα μου άρχισαν τα δεν έχουμε sim ελάτε με τον νέο χρόνο και έφυγα....

Επίσης τι ισχύει με τον διπλασιασμό κάθε μήνα?

Αυτό ισχύει και αν πάρω what's up και το κάνω στην συνέχεια frog η πρέπει να είναι εξαρχής frog ?

Ολες οι ερωτήσεις σου απαντιουνται από το frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάβασες τι ρωτάω ή το παίζεις έξυπνος λέγοντας μου να διαβάσω το επίσημο site της frog ?

που αναγράφει το site για κατάστημα ή online αγορά?

που αναγράφει για φορητοτητα αριθμού?

που αναγράφει αν το κάνω what's up από wind και μετά frog αν θα ισχύει ο διπλασιασμός ?

Καλό είναι,  επειδή εδώ είναι forum, ο ένας να βοηθάει τον άλλο και όχι να πετάει εξυπνάδες του τύπου όλες οι ερωτήσεις σου απαντιουνται...

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, neofitosgr said:

Διάβασες τι ρωτάω ή το παίζεις έξυπνος λέγοντας μου .....

Είναι αλήθεια ότι η απάντηση ήταν απότομη και επίσης δεν θα βρεις τις απαντήσεις στο frogmobile.gr και ο σκοπός του φορουμ είναι η αλληλοβοήθεια.

ΟΜΩΣ κάθε 10 σελίδες επαναλαμβάνονται οι ίδιες ερωτήσεις και οι ίδιες απαντήσεις διότι ο κόσμος βαριέται να ψάξει και τα θέλει όλα έτοιμα . Έτσι όμως το μόνο που γίνεται είναι να χάνονται τα λίγα μηνύματα με νέο περιεχόμενο. Είναι και κουραστικό για όσους μπαίνουν συχνά.

Τα ερωτήματα σου είναι όλα απαντημένα στις τελευταίες 10 σελίδες.Ξεκίνα από την 550 και κάνε ένα γρήγορο σάρωμα ως εδώ. Σε 5-10 λεπτά θα  έχεις όλες τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγράφεται κάπου αν χάνεις τα προτερήματα της frog αν έρθεις απευθείας σε frog από άλλο παροχο συγκριτικά με το αν το κάνεις πρώτα what's up και στην συνέχεια frog.

ούτε τα άλλα ερωτήματα που έκανα αναγράφονται κάπου.

Ενημερωτικά λοιπον προκειμένου να βοηθηθούν και άλλοι, μετά από επικοινωνία με το αρμόδιο τμήμα της cosmote με ενημέρωσε πως είναι προτιμότερο να έρθει κάποιος απευθείας σε frog παρα με αλλαγή από whatsup

Επίσης το αίτημα γίνεται είτε από κατάστημα cosmote είτε από Γερμανό είτε ηλεκτρονικά αλλά όχι από το site της frog αλλά από εδώ 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, neofitosgr said:

Διάβασες τι ρωτάω ή το παίζεις έξυπνος λέγοντας μου να διαβάσω το επίσημο site της frog ?

που αναγράφει το site για κατάστημα ή online αγορά?

που αναγράφει για φορητοτητα αριθμού?

που αναγράφει αν το κάνω what's up από wind και μετά frog αν θα ισχύει ο διπλασιασμός ?

Καλό είναι,  επειδή εδώ είναι forum, ο ένας να βοηθάει τον άλλο και όχι να πετάει εξυπνάδες του τύπου όλες οι ερωτήσεις σου απαντιουνται...

Αρχικά, δεν είχα σκοπό να φανεί επιθετική η υπόδειξη μου. Το να απαντάς επιθετικά και ειρωνικά δε νομίζω ότι βοηθάει κάπου.

Ωστόσο, είναι προφανές ότι δεν έψαξες καλά το σάιτ. Επειδή όμως όντως θέλω να βοηθήσω, σου παραθέτω το λινκ με πληροφορίες σχετικά με παραγγελία αριθμού Frog (νέου ή φορητότητα):

https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

Επίσης, διαβάζοντας για διπλασιασμό, νόμιζα ότι εννοούσες τα δώρα/bonus που δίνει. Για αυτό συγκεκριμένα ζητώ συγγνώμη, η υπόδειξη μου ήταν άστοχη. Θα ήθελες να μου εξηγήσεις σε ποιόν διπλασιασμό αναφέρεσαι;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος για καμιά αντιπαράθεση.

Τέλος καλό όλα καλά.

Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

πληροφοριακά αν μπεις στο site της frog και πατήσεις έλα στην frog δεν σου εμφανίζει πουθενά το link που έστειλες.

Η κοπέλα που μίλησα στην cosmote μου είπε πως παλιότερα υπήρχε link που σε πέταγε στο link που έστειλες....

Επίσης υπάρχει ο τρόπος αυτός με τα 10€ αλλά αν δεν θες το πακέτο αυτό σου στέλνουν με τηλεφωνική παραγγελία μόνο την sim χωρίς πακέτο με 5€.

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 8:25 ΜΜ, neofitosgr said:

Δεν υπάρχει λόγος για καμιά αντιπαράθεση.

Τέλος καλό όλα καλά.

Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

πληροφοριακά αν μπεις στο site της frog και πατήσεις έλα στην frog δεν σου εμφανίζει πουθενά το link που έστειλες.

Η κοπέλα που μίλησα στην cosmote μου είπε πως παλιότερα υπήρχε link που σε πέταγε στο link που έστειλες....

Επίσης υπάρχει ο τρόπος αυτός με τα 10€ αλλά αν δεν θες το πακέτο αυτό σου στέλνουν με τηλεφωνική παραγγελία μόνο την sim χωρίς πακέτο με 5€.

 

Ο τρόπος που το έγραψα διαβαζόταν και λίγο ως "πάνε βρες τα στο σάιτ και μη μας απασχολείς", θα είμαι πιο προσεκτικός στη διατύπωση άλλη φορά 🙂

Το συγκεκριμένο λινκ που ποσταρα το βρίσκεις στα εναλλασσόμενα banners στην αρχική σελίδα:

Screenshot_2021-12-23-21-46-16-515.jpg

Επίσης το Welcome Pack δε νομίζω ότι ενεργοποιείται υποχρεωτικά, στις FAQs αναφέρεται ότι υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης.

Screenshot_2021-12-23-21-46-53-438.jpg

Όποτε δεν υπάρχει και λόγος να δώσεις 5 ευρώ έτσι αντί για 10ευρω που θα τα πάρεις ως κάρτα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν αντιβαίνει στους κανονισμούς και δεν θέλω να υπάρχουν και παρεξηγήσεις (όπως με το wifigreece) γιατί δεν έχω καμία σχέση η κέρδος με τις εταιρείες, παρά μόνο ως καταναλωτής. 

Βάζω αυτό εδώ γιατί υποτίθεται πουλάει Frog Sim που έχω διαβάσει πολλοί δυσκολεύονται να βρουν...

https://connectphone.gr/en/sim-cards/1738-frog-prepaid-card.html

 

Ερώτηση: εγώ έχω παλιά sim με 100 τριλεπτα δώρο σε κάθε ανανέωση, που δε με αφήνει να αγοράζω χρόνο προς Ελλάδα και χάνω τα 60+60, σπάνια όμως χρειάζομαι επιπλέον των 300'.

Υπάρχει τρόπος κρατώντας τον αριθμό μου να περάσω σε νέο καθεστώς; Π.χ. με διαδοχική αλλαγή σε what's up και πίσω σε frog? Έτσι γίνεται; 

Και: προκειμένου να αγοράζω επιπλέον χρόνο, έχει νόημα η αγορά πακέτου Πακιστάν/Ινδίας με τα 100' (τριλεπτα) και τα επιπλέον data και προς φρογκ και να παραμείνω στο παλιό καθεστώς; 

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2021 at 10:49 ΜΜ, JOHN_ONLY said:

THE GREATEST HOLIDAY GIFT IS HERE! FREE UNLIMITED DATA FOR 15 DAYS! ACTIVATE IT NOW VIA FROG APP https://frogapp.page.link/EZ54

TO MEΓAΛO ΔΩPO TΩN ΓIOPTΩN EINAI EΔΩ! ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 15 HMEPEΣ! MΠEΣ TΩPA ΣTO FROG APP KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO https://frogapp.page.link/EZ54

 

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα σήμερα όμως στην εφαρμογή δε βγάζει κάτι.

Να αναφέρω ότι ενεργοποιείται με.UNL στο 1330 όπως το καλοκαίρι για να.μην σπάτε τα @@ με τα χαζοαπς του ΟΤΕ.(θέλει ανανέωση από 15/11)

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 1:45 ΠΜ, Pppe said:

Τελικά, διπλασιασμός από Δευτέρα 3/1/2022 κ.ο.κ ανά 2 βδομάδες για το 2022.

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό που έγραψες;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό που έγραψες;

Όχι. Αν δε το καταργήσουν από Δευτέρα θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2021 at 7:45 ΠΜ, Mobileras said:

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό που έγραψες;

Απο τη στιγμη που δεν ειχε διπλασισμο στις 27/12 , θα έχει στις 3/1 οπως ειπωθηκε παραπανω. Τωρα για το pattern των 2 εβδομαδων και εγω το ιδιο πιστευω οτι θα ακολουθηθει για ολο το 22.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, runner70 said:

Απο τη στιγμη που δεν ειχε διπλασισμο στις 27/12 , θα έχει στις 3/1 οπως ειπωθηκε παραπανω. Τωρα για το pattern των 2 εβδομαδων και εγω το ιδιο πιστευω οτι θα ακολουθηθει για ολο το 22.

Δεν θα έπρεπε να βγάλουν κάποια ανακοίνωση όμως; Μπορεί απλά να άλλαξαν την σειρά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mobileras said:

Δεν θα έπρεπε να βγάλουν κάποια ανακοίνωση όμως; Μπορεί απλά να άλλαξαν την σειρά. 

Οχι , δεν ηταν ποτε κατι το επισημα σταθερο και μπορουν ανα πασα στιγμη να το κοψουν χωρις ανακοινωση. Δεν χρειάζονται ανακοινώσεις και διαφημίσεις. Καλύτερα λιγότεροι για να συνεχίσουμε να το παίρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, runner70 said:

Οχι , δεν ηταν ποτε κατι το επισημα σταθερο και μπορουν ανα πασα στιγμη να το κοψουν χωρις ανακοινωση. Δεν χρειάζονται ανακοινώσεις και διαφημίσεις. Καλύτερα λιγότεροι για να συνεχίσουμε να το παίρνουμε.

Ναι γιατί η κοσμοτε το κρατάει επειδή δε το έχουν ανακαλύψει οι πολλοί. 😂

Link to comment
Share on other sites

'Η τον κατάργησαν τον διπλασιασμό 60+60 ή θα έχουμε 3 βδομάδε χωρίς αυτόν και θα επαναφερθεί από 10/1.

τελικά θα ξέρουμε την επόμενη Δευτέρα.

Αλλιώς καταργήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μέσω app της frog πάντως γράφει για διπλασιασμό μέχρι 9/1 και ισχύει! Μόλις το έκανα!

Στο 1330 πάντως που κάλεσα πάντως απο περιεργια όντως δε το αναφέρει…Οποτε δεν ξέρω αν το δωσει απο εκει ή απο app cosmote..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τη μείωση φόρου συνδρομητή κινητής στο 10%, με 10€ αγοράζουμε ΑΚΡΙΒΩΣ 3 πακέτα των 60' (3*3,03*1,1=9,999€)

Οπότε η frog βγαίνει επίσημα η φθηνότερη καρτοκινητή με κόστος 40€ το χρόνο.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

για την ακρίβεια 3*3,02*1,1 =9,966 περισσεύουν και 3 λεπτά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, natpass said:

Για όποιον ενδιαφέρεται μέσω app της frog πάντως γράφει για διπλασιασμό μέχρι 9/1 και ισχύει! Μόλις το έκανα!

Στο 1330 πάντως που κάλεσα πάντως απο περιεργια όντως δε το αναφέρει…Οποτε δεν ξέρω αν το δωσει απο εκει ή απο app cosmote..

Το έδωσε και από το app της cosmote μόλις πήρα 120 λεπτά.

Πάντως πράγματι δεν το αναφέρει στο 1330. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σμσ διπλασιασμού οπότε όλα μια χαρά στον Βάτραχο. 

Από την άλλη στην Κιού μάλλον σταμάτησαν τα καουνταουν... 

Edit: τελικά στις 11:30 έδωσαν κ στο κιου

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 10:18 ΠΜ, Gus33 said:

Το έδωσε και από το app της cosmote μόλις πήρα 120 λεπτά.

Πάντως πράγματι δεν το αναφέρει στο 1330. Περίεργα πράγματα.

Τελικά τα δίνει και απο το 1330, μόλις τα πήρα!

(Δεν ξέρω αν είναι offtopic, αλλά δεν μπορώ με τιποτα να εγκαταστήσω το app.. Κανένα tip υπάρχει;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να σταματήσω τα SMS με προσφορές της Frog απ΄το να έρχονται στο κινητό, αν το επιθυμώ? Όπως επίσης και τα καθημερινά sms "cosmote δεν έχετε δεδομένα".

Ιδανικά θα ήθελα να διατηρηθεί η ειδοποίηση για φραγή αριθμού λόγω μη ανανέωσης και να μην παίρνω τα άλλα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 9:41 ΠΜ, user_one said:

Πλέον με τη μείωση φόρου συνδρομητή κινητής στο 10%, με 10€ αγοράζουμε ΑΚΡΙΒΩΣ 3 πακέτα των 60' (3*3,03*1,1=9,999€)

Οπότε η frog βγαίνει επίσημα η φθηνότερη καρτοκινητή με κόστος 40€ το χρόνο.

Μάλλον εννοείς ότι μένουν 10€:1,1= 9,09€. Επίσης το κόστος του πακέτου είναι 3,02€, άρα το κόστος στο 3μηνο είναι 3*3,02=9,06€. Περισσεύουν δηλαδή και 0,03€ (που βεβαια χανονται μετά το 2μηνο). Όντως πολύ καλή φάση, αρκεί να μην καταργήσουν τη 10ευρη ανανέωση.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...