Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι δεν δείχνει τα δευτερόλεπτα, δεν σημαίνει ότι χρεώνει ανα 1 λεπτο. Δηλαδή εαν κάνεις 3 κλήσεις των 10 δευτερολέπτων θα σου φάει 3 λεπτά; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Το οτι δεν δείχνει τα δευτερόλεπτα, δεν σημαίνει ότι χρεώνει ανα 1 λεπτο. Δηλαδή εαν κάνεις 3 κλήσεις των 10 δευτερολέπτων θα σου φάει 3 λεπτά; 

Όχι επειδή τα έβλεπα, για κάθε τηλεφώνημα έτρωγε 1 λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα 60 καθε 2 εβδομαδες γίνονται 120, μαλλον δεν το ξερεις αυτο... 

Εγω παντως μιλαω κανονικά και εχω μαζεψει 650+ λεπτα καβατζα, αφου τα υπολοιπα μεταφερονται συνεχεια. Η κιου δεν το κάνει αυτο και παρολο που τα εχεις πληρωσει, στα μηδενιζει κάθε μηνα. Τωρα που και το χαρατζι των 1,70 χρεωνεται και στο 11ευρο και πιθανοτατα και στο 6ευρο, δυσκολα τα πραγματα για την κιου... 

Και εμαθα οτι η κιου δινει το μπονους του ίντερνετ για μονάχα 7 ημερες. Και χρεωση 1,70 και για 7 ημέρες. Το φρογκ το δινει δωρεαν για 30 μερες. Και μεταφερεται καθε μηνα το υπολοιπο. Εγω βλεπω πιο συμφέρουσα την φρογκ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Επισης τα 60 καθε 2 εβδομαδες γίνονται 120, μαλλον δεν το ξερεις αυτο... 

Εγω παντως μιλαω κανονικά και εχω μαζεψει 650+ λεπτα καβατζα, αφου τα υπολοιπα μεταφερονται συνεχεια. Η κιου δεν το κάνει αυτο και παρολο που τα εχεις πληρωσει, στα μηδενιζει κάθε μηνα. Τωρα που και το χαρατζι των 1,70 χρεωνεται και στο 11ευρο και πιθανοτατα και στο 6ευρο, δυσκολα τα πραγματα για την κιου... 

Και το 1 λεπτό σε σχέση με τα 3 λεπτά της what's up που είχα πριν καλά είναι. Και αν συνεχίζει η προσφορά των 120 λεπτών θα ειναι ακόμα καλύτερα. 

Αλλά όπως είπα δε πάω στην Q.

Επίσης ότι σου μένουν και μετά το πέρας του μηνός και αυτό είναι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εαν είσαι σίγουρος για την χρεωση ανα 1 λεπτο, στειλε τους ενα e-mail και ρώτα τους τον λογο που γράφουν ανα δευτερόλεπτο, ενω εσυ βλεπεις ανα 1 λεπτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Πάντως εαν είσαι σίγουρος για την χρεωση ανα 1 λεπτο, στειλε τους ενα e-mail και ρώτα τους τον λογο που γράφουν ανα δευτερόλεπτο, ενω εσυ βλεπεις ανα 1 λεπτο. 

Τώρα δε βαριέσαι φίλε, θα δω όμως  πως θα τα πάει σε σχέση με την what's up.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angmar said:

Πιστεύεις ότι σε χρεώνουν 60 φορές περισσότερο απ ότι λένε και λες "δε βαριέσαι";

Δε πρόκειται να βγάλει κανείς άκρη.

Αλλά σε σχέση με what's up και vodafone που έχω δοκιμάσει είναι καλύτερα.

Σε σχέση με την  q όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ να μην κάνετε συγκρίσεις εδώ. 

Εδώ μιλάμε μόνο για το FROG. 

Φιλικά γιατί είστε νέο μέλος.

Link to comment
Share on other sites

το πακέτο που αγοραζουμε τα 60 λεπτά η 120 ανάλογα την βδομάδα είναι ανα δευτερόλεπτο.

τα αλλα που δίνει σαν δωρα είναι ανα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, wicker said:

το πακέτο που αγοραζουμε τα 60 λεπτά η 120 ανάλογα την βδομάδα είναι ανα δευτερόλεπτο.

τα αλλα που δίνει σαν δωρα είναι ανα λεπτο.

Αυτο το ξερω, εγω εννοουσα τα 60 λεπτα που παιρνεις με 3.02 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και μια απορία.

Αν βάζω κάθε μήνα το data πακετο των 6 ευρώ(12 ευρώ το δίμηνο) απο το wifigreece πρέπει να βάλω και άλλη κάρτα για να διατηρώ τη σύνδεση, η φτάνει το 12ευρω το μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες κάρτες, είναι κάρτες ανανέωσης με το εξτρά feature ότι μετατρέπουν αυτομάτως την κάρτα σε παροχή (6gb / 25 ημέρες) Οπότε όταν τις χρησιμοποιείς, φαίνεται ότι κάνεις κανονικά ανανέωση του χρόνου ομιλίας (επεκτείνεται το εναπομείναν υπόλοιπο για άλλες 2 μήνες)

Το κακό είναι ότι δεν επεκτείνονται τα gb ώστε να μαζεύονται..

Που σημαίνει ότι τα 6gb θα λήξουν μετά από 25 ημέρες, ότι και να γίνει

Τελικά επεκτείνονται κανονικά

Ευχαριστώ για τη διόρθωση τον φίλο kosvou 👍

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, user_one said:

Οι συγκεκριμένες κάρτες, είναι κάρτες ανανέωσης με το εξτρά feature ότι μετατρέπουν αυτομάτως την κάρτα σε παροχή (6gb / 25 ημέρες) Οπότε όταν τις χρησιμοποιείς, φαίνεται ότι κάνεις κανονικά ανανέωση του χρόνου ομιλίας (επεκτείνεται το εναπομείναν υπόλοιπο για άλλες 2 μήνες)

Το κακό είναι ότι δεν επεκτείνονται τα gb ώστε να μαζεύονται..

Που σημαίνει ότι τα 6gb θα λήξουν μετά από 25 ημέρες, ότι και να γίνει

Καλημέρα τα GB κανονικά επεκτείνονται και μαζεύονται. 3 μήνες έχει που βάζω την κάρτα και έχω περίπου 18 GB. Δεν ξόδεψα σχεδόν καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2021 at 10:25 ΜΜ, J_F80 said:

Αυτο το ξερω, εγω εννοουσα τα 60 λεπτα που παιρνεις με 3.02 ευρω.

αυτά είναι σίγουρα ανα δευτερόλεπτο 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εβδομάδα είναι διπλασιασμού ή αυτή που ξεκινάει από αύριο?

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία προθεσμία σήμερα

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, J_F80 said:

Όχι όχι το έχω τσεκάρει καλά.

 Κ εγώ το τσεκαρω και χρεώνει ακριβώς ότι περιμένω, όχι μόνον σε μια κλήση αλλά σε βάθος μερικών κλήσεων, είναι καθαρά χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο. Αν βλέπεις κάτι άλλο πες τους να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα ενεργοποίησα πακέτο frog έχοντας παραγγείλει on line την κάρτα sim για να επωφεληθώ  της προσφοράς που έχουν στο site. Δυστυχώς στην ανανέωση της κάρτας 12 ευρώ που αγόρασα κατά την παραλαβή της sim δεν την έκανα από το frog app αλλά από το 1314, με αποτέλεσμα να μην μπει κανένα bonus ενεργοποίησης-ανανεωσης. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με 1299 με καθησύχασε και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα και πως θα μπουν σε 24 ώρες τα bonus online αγοράς κάρτας sim και της ανανεωσης χρηματων. Θα ήθελα να το τσεκαρω και με κάποιον γνωστη-γκουρου του forum και με σας αν όντως ισχύει. 

Link to comment
Share on other sites

THE GREATEST HOLIDAY GIFT IS HERE! FREE UNLIMITED DATA FOR 15 DAYS! ACTIVATE IT NOW VIA FROG APP https://frogapp.page.link/EZ54

TO MEΓAΛO ΔΩPO TΩN ΓIOPTΩN EINAI EΔΩ! ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 15 HMEPEΣ! MΠEΣ TΩPA ΣTO FROG APP KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO https://frogapp.page.link/EZ54

 

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα σήμερα όμως στην εφαρμογή δε βγάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jimarmao79 said:

Καλησπέρα σήμερα ενεργοποίησα πακέτο frog έχοντας παραγγείλει on line την κάρτα sim για να επωφεληθώ  της προσφοράς που έχουν στο site. Δυστυχώς στην ανανέωση της κάρτας 12 ευρώ που αγόρασα κατά την παραλαβή της sim δεν την έκανα από το frog app αλλά από το 1314, με αποτέλεσμα να μην μπει κανένα bonus ενεργοποίησης-ανανεωσης. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με 1299 με καθησύχασε και μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα και πως θα μπουν σε 24 ώρες τα bonus online αγοράς κάρτας sim και της ανανεωσης χρηματων. Θα ήθελα να το τσεκαρω και με κάποιον γνωστη-γκουρου του forum και με σας αν όντως ισχύει. 

Σου έστειλαν scratch card ανανέωσης αν κατάλαβα καλα; Αν ναι, τι σχέση έχει αν θα την εξαργυρώσεις από το app ή από το 1314;

1 ώρα πριν, JOHN_ONLY said:

THE GREATEST HOLIDAY GIFT IS HERE! FREE UNLIMITED DATA FOR 15 DAYS! ACTIVATE IT NOW VIA FROG APP https://frogapp.page.link/EZ54

TO MEΓAΛO ΔΩPO TΩN ΓIOPTΩN EINAI EΔΩ! ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 15 HMEPEΣ! MΠEΣ TΩPA ΣTO FROG APP KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO https://frogapp.page.link/EZ54

 

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα σήμερα όμως στην εφαρμογή δε βγάζει κάτι.

Τσέκαρε στο my Cosmote App.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος συνδρομητής στο FROG και λαμβάνω κάθε μήνα το δώρο καλωσορίσματος των 60' προς όλους.

Ως γνωστόν, μέσω του Frog App μπορείς να πάρεις επιπλέον, άλλα ακόμη 60' προς όλους.

Είναι γνωστό για πόσο χρονικό διάστημα παραμένει ενεργή η δυνατότητα της ενεργοποίησης των επιπλέον 60' μέσα απ' το Frog App;;; Πήγα να το ενεργοποιήσω μετά από 20 ημέρες και το δώρο είχε κάνει φτερά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cosmotakis said:

Είμαι νέος συνδρομητής στο FROG και λαμβάνω κάθε μήνα το δώρο καλωσορίσματος των 60' προς όλους.

Ως γνωστόν, μέσω του Frog App μπορείς να πάρεις επιπλέον, άλλα ακόμη 60' προς όλους.

Είναι γνωστό για πόσο χρονικό διάστημα παραμένει ενεργή η δυνατότητα της ενεργοποίησης των επιπλέον 60' μέσα απ' το Frog App;;; Πήγα να το ενεργοποιήσω μετά από 20 ημέρες και το δώρο είχε κάνει φτερά!

Για 30 μέρες παραμένει η δυνατότητα ενεργοποίησης…
Για τσέκαρε και μέσα απο το λινκ που θα σου είχε έρθει με sms για το δώρο του μήνα

Link to comment
Share on other sites

για να έρθω στην frog με φορητοτητα αριθμού από wind πρέπει να πάω σε κατάστημα ή γίνεται και on-line?

Σήμερα πέρασα από κατάστημα cosmote και μόλις άκουσαν φορητοτητα μου άρχισαν τα δεν έχουμε sim ελάτε με τον νέο χρόνο και έφυγα....

Επίσης τι ισχύει με τον διπλασιασμό κάθε μήνα?

Αυτό ισχύει και αν πάρω what's up και το κάνω στην συνέχεια frog η πρέπει να είναι εξαρχής frog ?

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...