Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θα χρειαστείτε:
1) Καρτοκινητό frog.
Πώς θα το κάνετε:
Βήμα 1:
Από κινητό frog,στείλτε δωρεάν το μήνυμα frog [αριθμός κινητού] στο 1298.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ήρθε μόλις έστειλα το sms που είπες
Δεν είμαι frog ε?
Εν το μεταξύ στην φορητότητα το έβαλε να γίνει απευθείας frog...
Το είδα με τα μάτια μου..e9d1d55c53476351cc35bbf50003555c.jpg

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν δεν βιάζεσαι στείλε το ΑΛΠΑΚ , αργότερα ή αύριο οπότε ότι και να ναι θα γίνει. Αν γνωρίζει κάποιος κάνα μαγαζί με προσφορές κάρτες Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως να ενημερώσει έστω και με πμ! Δεν γίνεται καμία διαφήμιση.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι στείλε το ΑΛΠΑΚ , αργότερα ή αύριο οπότε ότι και να ναι θα γίνει. Αν γνωρίζει κάποιος κάνα μαγαζί με προσφορές κάρτες Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως να ενημερώσει έστω και με πμ! Δεν γίνεται καμία διαφήμιση.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θα στείλω ναι.
Την προσφορά για ένα χρόνο που δίνει λεπτά κτλ θα την πάρω η όχι επειδή έγινε φορητότητα?
Σε ευχαριστώ πολύ

Edit:το έκανα με το αλπακ και ειμαι frog τώρα.
Αυτό το welcomed bonus δεν ισχύει σε όσους κάνουν φορητότητα?

My S20 FE 5G is Awesome


Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites



Προσφορά =Γενικά η λέξη προσφορά σημαίνει παροχή, δωρεά, τιμή καθώς και προτεινόμενη υπηρεσία. (πηγή https://el.wikipedia.org/wiki).
Άρα δεν υπάρχει προσφορά. Είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού.


Επομένως η παροχή 10γβ είναι προσφορά σε αυτήν την τιμή, όπως και η προτεινόμενη υπηρεσία της εταιρείας που δεν υπάρχει κάπου αλλού. Επίσης το να φύγω από Πειραιά να πάω Αθήνα, στην ζέστη ή στην βροχή, είναι βασανιστήριο από το να πάρω την προσφορά από το σπίτι μου.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, craneman400 said:

Προσφορά =Γενικά η λέξη προσφορά σημαίνει παροχή, δωρεά, τιμή καθώς και προτεινόμενη υπηρεσία. (πηγή https://el.wikipedia.org/wiki).

Άρα δεν υπάρχει προσφορά. Είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού.

βρε συ ξεκόλλα , κάποιος αυτή την στιγμή σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις online την συγκεκριμένη ΄΄προνομιακή ΄΄ ανανέωση. Το αν είναι μόνο ένας τι να κάνουμε ? 

Να σκεφτείς ότι σχετικά κοντά μου στην Ν. Ιωνία έχω βρει που έχει αντίστοιχες κάρτες σε ethnic μαγαζί, αλλά άντε πήγαινε , άντε πάρκαρε......όσο νάναι βολευει το online

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, craneman400 said:

Προσφορά =Γενικά η λέξη προσφορά σημαίνει παροχή, δωρεά, τιμή καθώς και προτεινόμενη υπηρεσία. (πηγή https://el.wikipedia.org/wiki).

Άρα δεν υπάρχει προσφορά. Είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού.

Στο εμπόριο, προσφορά σημαίνει επίσης " πρόταση που υποβάλλει ένα κατάστημα ή μια επιχείρηση σε υποψήφιο αγοραστή για την προμήθεια αγαθών ή υπηρεσιών", χωρίς απαραίτητα να είναι δωρεάν ή με έκπτωση. Για τον λόγο αυτό υπάρχουν και οι αντιπροσφορές σε κάποιες περιπτώσεις.

Η συγκεκριμένη αναφορά δεν ταυτίζεται με διαφήμιση, αλλά όπως ήδη αναφέρθηκε, αυτή την χρονική περίοδο είναι η μόνη διαθέσιμη ιστοσελίδα που κανείς μπορεί να προβεί σε ανανέωση της σύνδεσης από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη, σε αντίθεση με αυτό που προτείνεις (που παρεμπιπτόντως έχει αναφερθεί πολλάκις στο παρόν θέμα διαχρονικά), όπου είναι δυνατόν μόνο στην Αθήνα να το πετύχει και ίσως σε 2-3 μεγάλες ακόμη πόλεις της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες από wifigreece ανανεώνουν τη λήξη υπολοίπου για 2 μήνες ή παίρνεις μόνο τις παροχές; Μπορώ δηλαδή να βάζω μόνο την κάρτα €6 κάθε δύο μήνες και να διατηρώ το χρηματικό υπόλοιπο που έχω; Αν ισχύει η frog είναι η μοναδική καρτοκινητή που μπορείς να διατηρήσεις νούμερο με €3/μήνα.

Επίσης δουλεύει το mobile easy transfer σε frog ή πρέπει να γίνουν what's up και τα δύο νούμερα για τη μεταφορά υπολοίπου και μετά πάλι frog;

Link to comment
Share on other sites

To easy transfer δυστυχώς δε λειτουργεί σε frog, οπότε αν έχει μαζευτεί σεβαστό ποσό, θα πρέπει να κάνεις αυτό που ανέφερες (Μετατροπή σε what's up ή cosmoκάρτα, μεταφορά υπολοίπου κι ύστερα ξανά ΑΛΠΑΚ για να επιστρέψεις σε frog)

Εγώ θέλω να ρωτήσω για τις κάρτες του wifi greece:

Οκ, έχει αναφερθεί ότι η κάρτα των 10€, δε μεταφέρει τις παροχές, ακόμη κι αν ενεργοποιηθεί 2η κάρτα πριν τη λήξη της προηγούμενης.

Το ίδιο ισχύει για την κάρτα των 6gb; Ότι δεν καταναλώσεις χάνεται;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 12:41 ΜΜ, craneman400 said:

Ανά πάσα στιγμή που θα αγοράσεις την κάρτα των 10 ευρώ, σου δίνει 10 Gb internet, 240 λεπτά ομιλίας προς όλους και 600 ή 1000 λεπτά προς Frog (δεν θυμάμαι καλά αν είναι 600 ή 1000 λεπτά).

Και όταν το καλοκαίρι που είχε τα απεριόριστα δεδομένα, δεν με περιόριζε η αγορά της κάρτας.  

Και κάθε ανανέωση που θα κάνεις στο κινητό σου, πάλι θα σου δίνει τις ίδιες παροχές.

Κάρτες 6 ευρώ δεν με συμφέρει να αγοράζω.

Να διευκρινίσω, ότι δεν κάνω καμιά διαφήμιση σε κανένα μαγαζί ούτε έχω μαγαζί δικό μου να πουλάω κάρτες. Απλά είναι λίγο ενοχλητικό να προωθούν κάποιοι συγκεκριμένο μαγαζί (για ποιο λόγο άλλωστε;;;;;;;;) γιατί απλά δεν έχουν ψαχτεί να βρουν κάτι άλλο……

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως την ιστοσελίδα την βρήκα εγώ σε googlαρισμα και την ανάφερα πρώτος εδώ, ακριβώς επειδή "ψάχτηκα να βρω κάτι άλλο" και διάβαζα για τα έθνικ μαγαζάκια που λες, αλλά να έρθω απ' το Βόλο στην Αθήνα ακόμη και με το οικονομικό ντίζελ+διόδια θέλω τουλάχιστον 80€ + καφέδες + πάρκινγκ, οπότε πάλι δεν το λές και "προσφορά", κι έτσι έψαχνα πως θα μπορούσα να βρω τέτοιες κάρτες online και ανακάλυψα την ιστοσελίδα... γιατί είναι τόσο κακό αυτό και το κατακεραυνώνεις;

Και πάλι απ' τη σελίδα που κοινοποίησα εδώ, εγώ δεν αγόρασα ποτέ, καθώς το καλοκαίρι που χρειαζόμουν ίντερνετ στο χωριό το φρόγκ έδινε απεριόριστα με 9.90€, και η παλιά μου SIM δίνει 300' (προς όλους, 3λεπτα) + 1,5GB σε κάθε online ανανέωση του μήνα, από 10€. Οπότε αγοράζω κι άλλα 5GB στις τρέχουσες τιμές και την περνάω... τώρα αν λήγει 5 πριν ή μετά κλπ. δεν κάθομαι να ασχοληθώ σε τέτοιο επίπεδο, ούτε να μεταφέρω χρήματα και GB ες αεί. Αν θυμηθώ κι έχω χρηματικό υπόλοιπο κάτι ψιλά που λήγει, τα στέλνω SMS στο "Χαμόγελο Παιδιού", "Κιβωτό Κόσμου" κλπ. και το ίδιο συμβουλεύω...

Είδα όμως πως μια χαρά "προσφορά" ήταν για αρκετούς που τη χρειάζονται αυτή η ιστοσελίδα, και θα έπρεπε σαν καταναλωτές να επιδιώκουμε να γίνονται γνωστοί και αυγατίζουν τέτοιοι μεταπωλητές που πωλούν νόμιμα σε καλές τιμές.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα ως "προσφορά" και το γράφω σήμερα κι εδώ: δεν θυμάμαι με ποια αφορμή εγκατέστησα την εφαρμογή ΒΟΧ που είναι κι αυτή παιδί της Cosmote. Συχνά πυκνά, σχεδόν μια φορά τη βδομάδα, δίνει "τζάμπα καφέ" δηλαδή δεν πληρώνεις τον καφέ που θα παραγγείλεις, μέχρι το ποσό 1.80€, αν γράψεις στο πεδίο κουπονιών τον κωδικό "COFFEE" εκείνη την ημέρα που σου ανακοινώνεται με μύνημα.

τη στιγμή που ολοκληρώνεις την παραγγελία, δίνει επιλογή για 2GB δώρο, είτε για 2 είτε για 7 μέρες (κάποιες φορές είναι "ενεργή" η επιλογή για βδομάδα, άλλες φορές γράφει "για παραγγελίες πάνω από 15€"). Επίσης στην online ανανέωση με 10€ μέσω εφαρμογής Frog, πήρα έναν εκπτωτικό κωδικό για αγορά φαγητού... έχω πάρει εδώ κι ένα μήνα περίπου, νομίζω 8 φορές δωρεάν καφέδες στα δύο Frog που έχουμε, και κάθε φορά βάζαμε κι από 2GB δωρεάν, είτε για 2 είτε για 7 μέρες. Την εφαρμογή ΒΟΧ δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ για να αγοράσω κάτι άλλο, σπάνια που παραγγέλνω απ έξω το κάνω τηλεφωνικά.

Αλλά για όσους είστε σε φάση να παραγγέλνετε σχεδόν καθημερινά απ' έξω, παίρνετε πόντους που εξαργυρώνετε σε GB, μου φαίνεται πως αυτό μπορεί να γίνεται αενάως και να κερδίζετε συνεχώς data, υπάρχει μεγάλη συνεργασία μεταξύ εφαρμογής ΒΟΧ και Frog...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, andre74 said:

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως την ιστοσελίδα την βρήκα εγώ σε googlαρισμα και την ανάφερα πρώτος εδώ, ακριβώς επειδή "ψάχτηκα να βρω κάτι άλλο" και διάβαζα για τα έθνικ μαγαζάκια που λες, αλλά να έρθω απ' το Βόλο στην Αθήνα ακόμη και με το οικονομικό ντίζελ+διόδια θέλω τουλάχιστον 80€ + καφέδες + πάρκινγκ, οπότε πάλι δεν το λές και "προσφορά", κι έτσι έψαχνα πως θα μπορούσα να βρω τέτοιες κάρτες online και ανακάλυψα την ιστοσελίδα... γιατί είναι τόσο κακό αυτό και το κατακεραυνώνεις;

Και πάλι απ' τη σελίδα που κοινοποίησα εδώ, εγώ δεν αγόρασα ποτέ, καθώς το καλοκαίρι που χρειαζόμουν ίντερνετ στο χωριό το φρόγκ έδινε απεριόριστα με 9.90€, και η παλιά μου SIM δίνει 300' (προς όλους, 3λεπτα) + 1,5GB σε κάθε online ανανέωση του μήνα, από 10€. Οπότε αγοράζω κι άλλα 5GB στις τρέχουσες τιμές και την περνάω... τώρα αν λήγει 5 πριν ή μετά κλπ. δεν κάθομαι να ασχοληθώ σε τέτοιο επίπεδο, ούτε να μεταφέρω χρήματα και GB ες αεί. Αν θυμηθώ κι έχω χρηματικό υπόλοιπο κάτι ψιλά που λήγει, τα στέλνω SMS στο "Χαμόγελο Παιδιού", "Κιβωτό Κόσμου" κλπ. και το ίδιο συμβουλεύω...

Είδα όμως πως μια χαρά "προσφορά" ήταν για αρκετούς που τη χρειάζονται αυτή η ιστοσελίδα, και θα έπρεπε σαν καταναλωτές να επιδιώκουμε να γίνονται γνωστοί και αυγατίζουν τέτοιοι μεταπωλητές που πωλούν νόμιμα σε καλές τιμές.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα ως "προσφορά" και το γράφω σήμερα κι εδώ: δεν θυμάμαι με ποια αφορμή εγκατέστησα την εφαρμογή ΒΟΧ που είναι κι αυτή παιδί της Cosmote. Συχνά πυκνά, σχεδόν μια φορά τη βδομάδα, δίνει "τζάμπα καφέ" δηλαδή δεν πληρώνεις τον καφέ που θα παραγγείλεις, μέχρι το ποσό 1.80€, αν γράψεις στο πεδίο κουπονιών τον κωδικό "COFFEE" εκείνη την ημέρα που σου ανακοινώνεται με μύνημα.

τη στιγμή που ολοκληρώνεις την παραγγελία, δίνει επιλογή για 2GB δώρο, είτε για 2 είτε για 7 μέρες (κάποιες φορές είναι "ενεργή" η επιλογή για βδομάδα, άλλες φορές γράφει "για παραγγελίες πάνω από 15€"). Επίσης στην online ανανέωση με 10€ μέσω εφαρμογής Frog, πήρα έναν εκπτωτικό κωδικό για αγορά φαγητού... έχω πάρει εδώ κι ένα μήνα περίπου, νομίζω 8 φορές δωρεάν καφέδες στα δύο Frog που έχουμε, και κάθε φορά βάζαμε κι από 2GB δωρεάν, είτε για 2 είτε για 7 μέρες. Την εφαρμογή ΒΟΧ δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ για να αγοράσω κάτι άλλο, σπάνια που παραγγέλνω απ έξω το κάνω τηλεφωνικά.

Αλλά για όσους είστε σε φάση να παραγγέλνετε σχεδόν καθημερινά απ' έξω, παίρνετε πόντους που εξαργυρώνετε σε GB, μου φαίνεται πως αυτό μπορεί να γίνεται αενάως και να κερδίζετε συνεχώς data, υπάρχει μεγάλη συνεργασία μεταξύ εφαρμογής ΒΟΧ και Frog...

Βασικά στο what’s up είναι που κερδίζεις περισσότερο με το box αφού σε κάθε ανανέωση από 12 ευρώ σου επιστρέφει 2 ευρώ σε πόντους 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, andre74 said:

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως την ιστοσελίδα την βρήκα εγώ σε googlαρισμα και την ανάφερα πρώτος εδώ, ακριβώς επειδή "ψάχτηκα να βρω κάτι άλλο" και διάβαζα για τα έθνικ μαγαζάκια που λες, αλλά να έρθω απ' το Βόλο στην Αθήνα ακόμη και με το οικονομικό ντίζελ+διόδια θέλω τουλάχιστον 80€ + καφέδες + πάρκινγκ, οπότε πάλι δεν το λές και "προσφορά", κι έτσι έψαχνα πως θα μπορούσα να βρω τέτοιες κάρτες online και ανακάλυψα την ιστοσελίδα... γιατί είναι τόσο κακό αυτό και το κατακεραυνώνεις;

Και πάλι απ' τη σελίδα που κοινοποίησα εδώ, εγώ δεν αγόρασα ποτέ, καθώς το καλοκαίρι που χρειαζόμουν ίντερνετ στο χωριό το φρόγκ έδινε απεριόριστα με 9.90€, και η παλιά μου SIM δίνει 300' (προς όλους, 3λεπτα) + 1,5GB σε κάθε online ανανέωση του μήνα, από 10€. Οπότε αγοράζω κι άλλα 5GB στις τρέχουσες τιμές και την περνάω... τώρα αν λήγει 5 πριν ή μετά κλπ. δεν κάθομαι να ασχοληθώ σε τέτοιο επίπεδο, ούτε να μεταφέρω χρήματα και GB ες αεί. Αν θυμηθώ κι έχω χρηματικό υπόλοιπο κάτι ψιλά που λήγει, τα στέλνω SMS στο "Χαμόγελο Παιδιού", "Κιβωτό Κόσμου" κλπ. και το ίδιο συμβουλεύω...

Είδα όμως πως μια χαρά "προσφορά" ήταν για αρκετούς που τη χρειάζονται αυτή η ιστοσελίδα, και θα έπρεπε σαν καταναλωτές να επιδιώκουμε να γίνονται γνωστοί και αυγατίζουν τέτοιοι μεταπωλητές που πωλούν νόμιμα σε καλές τιμές.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα ως "προσφορά" και το γράφω σήμερα κι εδώ: δεν θυμάμαι με ποια αφορμή εγκατέστησα την εφαρμογή ΒΟΧ που είναι κι αυτή παιδί της Cosmote. Συχνά πυκνά, σχεδόν μια φορά τη βδομάδα, δίνει "τζάμπα καφέ" δηλαδή δεν πληρώνεις τον καφέ που θα παραγγείλεις, μέχρι το ποσό 1.80€, αν γράψεις στο πεδίο κουπονιών τον κωδικό "COFFEE" εκείνη την ημέρα που σου ανακοινώνεται με μύνημα.

τη στιγμή που ολοκληρώνεις την παραγγελία, δίνει επιλογή για 2GB δώρο, είτε για 2 είτε για 7 μέρες (κάποιες φορές είναι "ενεργή" η επιλογή για βδομάδα, άλλες φορές γράφει "για παραγγελίες πάνω από 15€"). Επίσης στην online ανανέωση με 10€ μέσω εφαρμογής Frog, πήρα έναν εκπτωτικό κωδικό για αγορά φαγητού... έχω πάρει εδώ κι ένα μήνα περίπου, νομίζω 8 φορές δωρεάν καφέδες στα δύο Frog που έχουμε, και κάθε φορά βάζαμε κι από 2GB δωρεάν, είτε για 2 είτε για 7 μέρες. Την εφαρμογή ΒΟΧ δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ για να αγοράσω κάτι άλλο, σπάνια που παραγγέλνω απ έξω το κάνω τηλεφωνικά.

Αλλά για όσους είστε σε φάση να παραγγέλνετε σχεδόν καθημερινά απ' έξω, παίρνετε πόντους που εξαργυρώνετε σε GB, μου φαίνεται πως αυτό μπορεί να γίνεται αενάως και να κερδίζετε συνεχώς data, υπάρχει μεγάλη συνεργασία μεταξύ εφαρμογής ΒΟΧ και Frog...

Αν διάβασες το προηγούμενο post, λέω αν ……..(γιατί με τις απαντήσεις που δίνεις, μάλλον δεν το διάβασες)……δεν μίλησα εγώ για προσφορά…… απλά απάντησα και εξήγησα τι είναι η λέξη προσφορά.

Κάποιος άλλος είπε ότι είναι προσφορά του wifigreece.  Εγώ είπα ότι είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού και ότι κάποιος – κάποιοι έχουν κάποιο όφελος (λέω εγώ τώρα…..).

Αν είναι να ξεκινήσουμε εδώ ¨μέσα¨ τις διαφημίσεις, να μας ενημερώσουν να το κάνουμε……χτες. Γνωρίζω και εγώ μαγαζιά αλλά δεν τα διαφημίζω.

 Και εγώ ψάχτηκα, πήγα στη Ν.Ιωνία, στο σταθμό του ηλεκτρικού από πίσω, λίγο  κοντά στην εκκλησία του Αγ. Γεωργίου, εκεί γύρω κάτι θα βρεις, όπως το βρήκα και εγώ.  

Όμως δεν έχω μαγαζί δικό μου, ούτε πουλώ κάρτες. Τις αγοράζω για δικιά μου χρήση, για πάρτη μου.

Μένω Δυτική Αθήνα και μέχρι το κέντρο της Αθήνας θα χρειαστώ 15΄ λεπτά για να φτάσω.

Συμφωνώ μαζί σου, ότι από το Βόλο θες και αρκετά χρήματα και χρήμα για να φτάσεις να αγοράσεις τη κάρτα των 10 ευρώ.

Και δεν είσαι μόνο εσύ που μένεις 200 χλμ μακριά. Πολλοί συνδρομητές frog θα ήθελαν να έχουν αυτές τις κάρτες των 10 ευρώ όπου σου δίνει 10 Gb internet, 240 λεπτά ομιλίας προς όλους και 600 ή 1000 λεπτά προς Frog (δεν θυμάμαι καλά αν είναι 600 ή 1000 λεπτά).

Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος από εδώ μέσα, που μένει στην Αθήνα, να αναλάβει να αγοράσει αρκετές κάρτες και με κάποιο τρόπο να τις μεταπουλά στους συνφορουμίτες.

Αν δεν είναι εφικτό αυτό, τι να κάνουμε, καλή καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σωστό, αν μπορούμε να συνεννοηθούμε και να το κάνει κάποιος για τα μέλη εδώ, να το οργανώσουμε. 

Δεν ζω στην Αθήνα για να το κάνω εγώ, αν μπορώ να βοηθήσω στην οργάνωση με κάποιο άλλο τρόπο, είμαι διατεθειμένος.

Αλλά αυτό περίπου γίνεται και με την ιστοσελίδα.

Ερώτηση: αν κάποιος αγοράζει μόνο πακέτα μέσω της ιστοσελίδας, φαίνεται σαν να ανενώνεται το χρηματικό υπόλοιπο, ή κάθε 2-3 μήνες πρέπει να βάλει και μετρητά στο Frog?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνω ανανέωση, μου δίνει τις παροχές που προείπα και μένουν στο λογαριασμό μου 0,25 ευρώ. Αυτά (τα χρήματα) λήγουν σε 50 ημέρες.

Οι παροχές, είναι ανεξάρτητες από το αν έχει καλοκαιρινές ή γιορτινές προσφορές.

Όλα αυτά τα βλέπω (χρηματικό υπόλοιπο) μέσα από την εφαρμογή της Frog.  

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 1:41 ΜΜ, johnnyman25 said:

Θα στείλω ναι.
Την προσφορά για ένα χρόνο που δίνει λεπτά κτλ θα την πάρω η όχι επειδή έγινε φορητότητα?
Σε ευχαριστώ πολύ

Edit:το έκανα με το αλπακ και ειμαι frog τώρα.
Αυτό το welcomed bonus δεν ισχύει σε όσους κάνουν φορητότητα?

My S20 FE 5G is Awesome

 

Καλημερα!

Μετα την φορητοτητα δεν εχω βαλει ακομη καρτα.

Μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει τι παιζει με το welcome bonus?

Ευχαριστω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλημερα!

Μετα την φορητοτητα δεν εχω βαλει ακομη καρτα.

Μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει τι παιζει με το welcome bonus?

Ευχαριστω!

Αρχές του έτους που έκανα το δικό μου δίνει 60' προς όλους κάθε μήνα (ίδια ημέρα που πρωτοέβαλα κάρτα π.χ. 20 του μηνός) και άλλα 60' μέσω του app. Η ελάχιστη χρέωση είναι 3', όχι ανά δευτερόλεπτο όπως σε κάποια πακέτα.

1 ώρα πριν, craneman400 said:

Κάθε φορά που κάνω ανανέωση, μου δίνει τις παροχές που προείπα και μένουν στο λογαριασμό μου 0,25 ευρώ. Αυτά (τα χρήματα) λήγουν σε 50 ημέρες.

Αναφέρεσαι στο wifigreece; Άρα η €6 ανανεώνει το υπόλοιπο για 50 μέρες αντί 60; Όπως και να χει δεν ξέρω άλλο τρόπο να ανανεώσεις με λιγότερο από €10.

Link to comment
Share on other sites



Αν διάβασες το προηγούμενο post, λέω αν ……..(γιατί με τις απαντήσεις που δίνεις, μάλλον δεν το διάβασες)……δεν μίλησα εγώ για προσφορά…… απλά απάντησα και εξήγησα τι είναι η λέξη προσφορά.
Κάποιος άλλος είπε ότι είναι προσφορά του wifigreece.  Εγώ είπα ότι είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού και ότι κάποιος – κάποιοι έχουν κάποιο όφελος (λέω εγώ τώρα…..).
Αν δεν είναι εφικτό αυτό, τι να κάνουμε, καλή καρδιά.


Φίλε έχεις 200% λάθος και όσο επιμένεις ανεβαίνει. Αντί να πεις ευχαριστώ στον φίλο που έχει βοηθήσει πολλούς χρήστες εδώ μέσα τον κατηγορείς για προμήθεια. Τελικά εσένα τι σε νοιάζει αν κάποιος παίρνει προμήθεια αφού και τα έθνικ μαγαζάκια, που διαφημίζεις εσύ, παίρνουν προμήθεια και διαφημίζουν την φρογκ στην πράξη.
Αν λοιπόν κάποιος μένει μακριά από το έθνικ μαγαζάκι που είναι κοντά σου και το διαφημίζεις εσύ, καλή καρδιά και ας πληρώνει 12€ τα 2γβ. Αυτό λέγεται φθόνος και τίποτε άλλο. Νομίζω ότι εξαντλήθηκε τι θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δεν κάνω λάθος το site δεν ζητάει επιπλέον προμήθεια όπως στα περίπτερα πχ με το +0.50€. Οπότε ποια η διαφορά με το να πάει κάποιος από κατάστημα να αγοράσει μερικές κάρτες και να τις μοιράσει όπως αναφέρθηκε παραπάνω? Θα πληρώσει ακριβώς τα ίδια χρήματα + τη βενζίνη να πάει σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pavlitakis1 said:


 

 


Φίλε έχεις 200% λάθος και όσο επιμένεις ανεβαίνει. Αντί να πεις ευχαριστώ στον φίλο που έχει βοηθήσει πολλούς χρήστες εδώ μέσα τον κατηγορείς για προμήθεια. Τελικά εσένα τι σε νοιάζει αν κάποιος παίρνει προμήθεια αφού και τα έθνικ μαγαζάκια, που διαφημίζεις εσύ, παίρνουν προμήθεια και διαφημίζουν την φρογκ στην πράξη.
Αν λοιπόν κάποιος μένει μακριά από το έθνικ μαγαζάκι που είναι κοντά σου και το διαφημίζεις εσύ, καλή καρδιά και ας πληρώνει 12€ τα 2γβ. Αυτό λέγεται φθόνος και τίποτε άλλο. Νομίζω ότι εξαντλήθηκε τι θέμα.

 

Το forum είναι για να βοηθήσει. Έμενα με βοήθησε αρκετά έως πολύ και ευχαριστώ πολύ γι΄αυτό.

Τώρα αν ο κάθε τυχαίος γράφει αν έχει ο άλλος δίκιο ή λάθος, δικό του το πρόβλημα. Εγώ δεν έχασα καθόλου. Αντιθέτως κέρδισα με τις αγορές των καρτών, (σε χρήματα εννοώ). Αν όμως κάποιοι δεν θέλουν να καταλάβουν, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι  (γι΄αυτο καταντήσαμε έτσι σαν κράτος……).

10 minutes ago, leo06 said:

Επίσης αν δεν κάνω λάθος το site δεν ζητάει επιπλέον προμήθεια όπως στα περίπτερα πχ με το +0.50€. Οπότε ποια η διαφορά με το να πάει κάποιος από κατάστημα να αγοράσει μερικές κάρτες και να τις μοιράσει όπως αναφέρθηκε παραπάνω? Θα πληρώσει ακριβώς τα ίδια χρήματα + τη βενζίνη να πάει σε κατάστημα.

Αν το κάνεις, θα δεις αρκετή διαφορά. Πίστεψε με, κάτι ξέρω που το λέω.

Δεν θα συνεχίσω να απαντώ σε πράγματα που είναι αυτονόητα. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε…..

Link to comment
Share on other sites

@craneman400 γιατί δεν γίνεσαι εσύ ο καλός άνθρωπος που προτείνεις ???? 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, craneman400 said:

Τώρα αν ο κάθε τυχαίος γράφει αν έχει ο άλλος δίκιο ή λάθος, δικό του το πρόβλημα.

Τυχαίοι είμαστε όλοι φίλε μου και γράφω για αυτούς που διαβάζουν και όχι για εσένα μόνο. Δημόσιο φόρουμ είμαστε.

2 ώρες πριν, craneman400 said:

Αν το κάνεις, θα δεις αρκετή διαφορά. Πίστεψε με, κάτι ξέρω που το λέω.

Δεν θα συνεχίσω να απαντώ σε πράγματα που είναι αυτονόητα. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε…..

Πες μας λοιπόν το αυτονόητο μυστικό σε εμάς τους τυχαίους, για να φτιάξει η χώρα. Μιλάς με γρίφους γέροντα.😆

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 12:41 ΜΜ, craneman400 said:

Ανά πάσα στιγμή που θα αγοράσεις την κάρτα των 10 ευρώ, σου δίνει 10 Gb internet, 240 λεπτά ομιλίας προς όλους και 600 ή 1000 λεπτά προς Frog (δεν θυμάμαι καλά αν είναι 600 ή 1000 λεπτά).

Και όταν το καλοκαίρι που είχε τα απεριόριστα δεδομένα, δεν με περιόριζε η αγορά της κάρτας.  

Και κάθε ανανέωση που θα κάνεις στο κινητό σου, πάλι θα σου δίνει τις ίδιες παροχές.

Κάρτες 6 ευρώ δεν με συμφέρει να αγοράζω.

Να διευκρινίσω, ότι δεν κάνω καμιά διαφήμιση σε κανένα μαγαζί ούτε έχω μαγαζί δικό μου να πουλάω κάρτες. Απλά είναι λίγο ενοχλητικό να προωθούν κάποιοι συγκεκριμένο μαγαζί (για ποιο λόγο άλλωστε;;;;;;;;) γιατί απλά δεν έχουν ψαχτεί να βρουν κάτι άλλο……

Δλδ θα έπρεπε να ψάξω να βρω κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που είμαι … να μη βρω και επειδή σε ενοχλούν οι αναφορές στο συγκεκριμένο site να μην μπορώ να μάθω την ύπαρξή του, ή ακόμα και αν το έβρισκα ψάχνοντας να μην το γράψω εδώ να το δουν και κάποιοι φίλοι που ενδιαφέρονται, επειδή εσύ ενοχλείσαι.

Μάλλον, κάτι δεν κατάλαβες σωστά, εδώ είμαστε μια παρέα και ο καθένας βοηθάει όπως και όποτε μπορεί με νέα και με συμβουλές. Αν  κάποιος ενοχλείται από τη στιγμή που δεν παραβαίνουμε κανόνες  δε νομίζω ότι μπορεί να έχει την απαίτηση να μη γράφουμε διάφορα χρήσιμα ποστ.

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης θέλω απλά να καταλάβεις ότι είναι πιο κουραστικά τα μνμτ που έγραψες σαν παράπονο (να το πω ήπια) παρά αυτά που δίνουν πληροφορίες.

ΥΓ έχεις όλα και όλα 10 ποστ και από αυτά τα μισά είναι για να μας κάνεις παρατήρηση, σκέψου το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ioanniskar said:

Αρχές του έτους που έκανα το δικό μου δίνει 60' προς όλους κάθε μήνα (ίδια ημέρα που πρωτοέβαλα κάρτα π.χ. 20 του μηνός) και άλλα 60' μέσω του app. Η ελάχιστη χρέωση είναι 3', όχι ανά δευτερόλεπτο όπως σε κάποια πακέτα.

Αναφέρεσαι στο wifigreece; Άρα η €6 ανανεώνει το υπόλοιπο για 50 μέρες αντί 60; Όπως και να χει δεν ξέρω άλλο τρόπο να ανανεώσεις με λιγότερο από €10.

Δηλαδή με 6€ ανανεώνεις το χρηματικο υπόλοιπο για 50 ημέρες αντι για 60 ημέρες που παίρνεις αν κάνεις ανανέωση απο 10€ και πάνω ,ειναι σίγουρο αυτό?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω για το wifigreece .
Τι ακριβώς είναι αυτό?
Αγοράζεις κάρτα πιο φτηνά?


My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω για το wifigreece .
Τι ακριβώς είναι αυτό?
Αγοράζεις κάρτα πιο φτηνά?


My S20 FE 5G is Awesome


Δεν σου λέμε γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση :)

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέμε γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση :)

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στείλε pm φίλε μου

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...