Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts






2 μνματα με χρέωση 10 ευρώ για να γίνει από κοσμοκαρτα σε frog?

My S20 FE 5G is Awesome

Η αλλαγή είναι 10€ ,ο συνδυασμός των άλλων 2 είναι δωρεάν την 1η φορά ή 3€ (, έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα) :) ΑΛΠΑΚ , στο 1314 , παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, και στο 2ο μνμ f για την μετατροπή.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή είναι 10€ ,ο συνδυασμός των άλλων 2 είναι δωρεάν την 1η φορά ή 3€ (, έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα) :) ΑΛΠΑΚ , στο 1314 , παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, και στο 2ο μνμ f για την μετατροπή.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα κάνω αίτηση για την φορητότητα online λες να τα γλυτώσω αυτά?

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Try it.... Το έχω χρόνια οπότε δεν γνωρίζω το τώρα . Δοκίμασε και απλά ενημέρωσε το φόρουμ εδώ τι ισχύει. Τώρα ιδίως με το ΝΈΟ πακέτο μπορεί να σε πρηξουν να πας εκεί, άσε που τ αλλάζουν και αν δεν μπει να δώσει τα φώτα του κάποιος πρόσφατος φρογκ......

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει πλέον αυτό. 

Η πρώτη αλαλγή σε FROG είναι πλέον δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει πλέον αυτό. 
Η πρώτη αλαλγή σε FROG είναι πλέον δωρεάν.
Δηλαδή άμα πάω σε Γερμανό να μου το κάνουν τι θα χρειαστεί?
Ευχαριστώ

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θετικά νέα: Αν είναι όπως τα λέει ο Vasileios, απολύτως τίποτα: Απλά μια sim (WU ή Ckarta) και από μόνος σου ALPAK σύμφωνα με τις οδηγίες:
Απολύτως δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Είδες, τελικά είμαστε πολύ πίσω στις εξελίξεις!! Οπότε φορητότητα και αν χρειαστεί ΑΛΠΑΚ, σε μαγαζί πιστεύω θα γίνει γρηγορότερα απ' ότι στο site

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να το κάνουν αυτό με την πρώτη δωρεάν αλλαγή από τη στιγμή που δεν έβρισκες κάρτες frog στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα σε Γερμανο για νεο αριθμο FROG και προφανως και δεν υπηρχε σιμ, αφου δεν υπαρχει ζητηση και δεν φερνουν ποτε. Οποτε πηρα WU και εκανα αλλαγη δωρεαν.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση !
Τα πήρα από την εφαρμογή της cosmote μια και στης frog , δεν πρόλαβα να κάνω κλικ στο μπάνερ και εξαφανίστηκε δίχως να ξαναβγεί την επόμενη που την άνοιξα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Mobileras για την απάντησή σου. Ήρθα τελικά από το What's Up στο Frog εντελώς δωρεάν μέσω του ΑΛΠΑΚ και πήρα και για ένα χρόνο το δώρο καλωσορίσματος που προσφέρει κάθε μήνα!

Τώρα, μια "χαζή" ερώτηση σχετικά με τις κάρτες ανανέωσης Frog που προσφέρει το Wifigreece.

Οι κάρτες ανανέωσης που πουλάει είναι οι εξής:

1) 10 ευρώ που δίνει 10 GB, 400' προς FROG, 200' προς όλους

2) 6 ευρώ που δίνει 6 GB

Είναι κανονική κάρτα ανανέωσης υπολοίπου ή απλά αγοράζω τα προνόμια που δίνει; Δηλαδή, μου μένει ατόφιο το χρηματικό υπόλοιπο και παίρνω έξτρα τα προνόμια; Θεωρείται κανονική κάρτα ανανέωσης, όπως αυτή που παίρνω απ' τον περιπτερά ή θα πρέπει να έχω κάνει πρώτα ανανέωση απ' το περίπτερο και μετά να βάλω τέτοια κάρτα μέσω του wifigreece;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kosmous said:

Ευχαριστώ για την ενημέρωση !
Τα πήρα από την εφαρμογή της cosmote μια και στης frog , δεν πρόλαβα να κάνω κλικ στο μπάνερ και εξαφανίστηκε δίχως να ξαναβγεί την επόμενη που την άνοιξα.
 

Μια από τα ίδια. Θέλοντας και μη, πρεπει να εχουμε και τις 2 εφαρμογές για αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Εδώ και κάποιες ημέρες, βλέπω ότι γίνεται προώθηση της συγκεκριμένης ιστοσελίδας; (wifigreece). Υπάρχει κάποιος λόγος που γίνεται αυτό;

 Γιατί γίνεται πραγματική διαφήμιση από κάποιους…. εκτός αν αυτοί οι κάποιοι ¨παίρνουν¨ το κατιτίς τους ώστε να διαφημίζουν το site……..

(Εγώ δεν μπορώ να δώσω κάποια άλλη απάντηση. Όμως όποιος έχει κάτι να πει, να το γράψει εδώ, αλλά να τεκμηριώσει την άποψη του με προτάσεις και όχι αερολογίες….)

Πρόταση και λύση υπάρχει που δεν μπλέκεις με χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες. 😉

Όποιος θέλει και ενδιαφέρεται, βρίσκει ethnic μαγαζιά, (είχαν αναφερθεί σε προηγούμενα post που υπάρχουν ανά την Αθήνα και προάστια, δεν θα κάτσω να αναφέρω τα μαγαζιά), πηγαίνει παίρνει μια κάρτα των 6 ή 10 ευρώ ακολουθεί τις ηχογραφημένες οδηγίες και όλα είναι μια χαρά.

Έχουν ημερομηνία λήξης καλοκαίρι 2022.

 Όλες δουλεύουν σωστά.  Δοκιμασμένες λόγο δουλειάς (περιστασιακό πλήρωμα σε bulk carrier) όπου πέτυχα καλύτερη τιμή από 10 ευρώ.

Και από ότι γράφει στο site τους, Δευτέρα – Παρασκευή ……

Και το Σ/Κ που ξέμεινες από ομιλία και internet, τι κάνεις; Περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα να ανοίξει το μαγαζάκι……….

 

 

IMG_20210822_190143.jpg

IMG_20210822_190150.jpg

Edited by craneman400
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. 

Ελλάδα είναι και το να βρίσκεσαισ την Κάλυμνο , όπου Ethnik μαγαζιά δεν υπάρχουν.

Η αναφορά στο συγκεκριμμένο site έγινε γιατί είναι το μόνο που προσφέρει αυτές τις κάρτες. 

Αν δημιουργηθούν πολλά τέτια interneτικά  μαγαζιά και κάπιος αναφέρει ένα από αυτά θα επρόκειτο για διαφήμιση. 

Από την άλλη μεριά , είναι μεγάλη και η ευθήνη της Cosmote.

Από την στιγμή που παράγεις ένα προϊόν είναι ανεπίτρεπτο να μην το προωθείς μέσω των επισήμων σημείων πώλησης σου. 

Όσο συμβαίνει αυτό , το να το βρεί κάπιος ,κάτι, κάπου , αποτελεί προσφορά , και καλώς αναφέρεται. 

( Διατυπώνω την προσωπική μου άποψη, ζητήθηκε και η άποψη των υπευθήνων.)

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
50 minutes ago, Vasileios said:

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. 

Ελλάδα είναι και το να βρίσκεσαισ την Κάλυμνο , όπου Ethnik μαγαζιά δεν υπάρχουν.

Η αναφορά στο συγκεκριμμένο site έγινε γιατί είναι το μόνο που προσφέρει αυτές τις κάρτες. 

Αν δημιουργηθούν πολλά τέτια interneτικά  μαγαζιά και κάπιος αναφέρει ένα από αυτά θα επρόκειτο για διαφήμιση. 

Από την άλλη μεριά , είναι μεγάλη και η ευθήνη της Cosmote.

Από την στιγμή που παράγεις ένα προϊόν είναι ανεπίτρεπτο να μην το προωθείς μέσω των επισήμων σημείων πώλησης σου. 

Όσο συμβαίνει αυτό , το να το βρεί κάπιος ,κάτι, κάπου , αποτελεί προσφορά , και καλώς αναφέρεται. 

( Διατυπώνω την προσωπική μου άποψη, ζητήθηκε και η άποψη των υπευθήνων.)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Αν αναφερθεί στο forum κάτι που είναι πραγματικά προσφορά ή κάτι που κάποιο μέλος θεωρεί ότι είναι όντως προσφορά, αυτό δεν συνεπάγεται ότι είναι και διαφήμιση. Συνεχίζουμε στα του θέματος…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, craneman400 said:

 Όλες δουλεύουν σωστά.  Δοκιμασμένες λόγο δουλειάς (περιστασιακό πλήρωμα σε bulk carrier) όπου πέτυχα καλύτερη τιμή από 10 ευρώ.

Απ ό,τι βλέπω (και υποθέτω) τις αγόρασες όσο ίσχυε η προσφορά με τα απεριόριστα, σωστά; Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις κάποια πέρα από τις 29 Σεπτέμβρη που έληγε η προσφορά με τα απεριόριστα; Κι αν ναι, έλαβες 10GB ή απεριόριστα δεδομένα; Ρωτώ επειδή αναρωτιέμαι αν αυτές οι κάρτες ενεργοποιούν την προσφορά για την οποία αγοράζονται, ή απλά ενεργοποιούν την προσφορά που το δίκτυο προωθεί τη στιγμή της ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Συμφωνώ και επαυξάνω. Αν αναφερθεί στο forum κάτι που είναι πραγματικά προσφορά ή κάτι που κάποιο μέλος θεωρεί ότι είναι όντως προσφορά, αυτό δεν συνεπάγεται ότι είναι και διαφήμιση. Συνεχίζουμε στα του θέματος…

Προσφορά =Γενικά η λέξη προσφορά σημαίνει παροχή, δωρεά, τιμή καθώς και προτεινόμενη υπηρεσία. (πηγή https://el.wikipedia.org/wiki).

Άρα δεν υπάρχει προσφορά. Είναι καθαρή διαφήμιση του μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, one_tree_hill said:

Απ ό,τι βλέπω (και υποθέτω) τις αγόρασες όσο ίσχυε η προσφορά με τα απεριόριστα, σωστά; Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις κάποια πέρα από τις 29 Σεπτέμβρη που έληγε η προσφορά με τα απεριόριστα; Κι αν ναι, έλαβες 10GB ή απεριόριστα δεδομένα; Ρωτώ επειδή αναρωτιέμαι αν αυτές οι κάρτες ενεργοποιούν την προσφορά για την οποία αγοράζονται, ή απλά ενεργοποιούν την προσφορά που το δίκτυο προωθεί τη στιγμή της ενεργοποίησης.

Ανά πάσα στιγμή που θα αγοράσεις την κάρτα των 10 ευρώ, σου δίνει 10 Gb internet, 240 λεπτά ομιλίας προς όλους και 600 ή 1000 λεπτά προς Frog (δεν θυμάμαι καλά αν είναι 600 ή 1000 λεπτά).

Και όταν το καλοκαίρι που είχε τα απεριόριστα δεδομένα, δεν με περιόριζε η αγορά της κάρτας.  

Και κάθε ανανέωση που θα κάνεις στο κινητό σου, πάλι θα σου δίνει τις ίδιες παροχές.

Κάρτες 6 ευρώ δεν με συμφέρει να αγοράζω.

Να διευκρινίσω, ότι δεν κάνω καμιά διαφήμιση σε κανένα μαγαζί ούτε έχω μαγαζί δικό μου να πουλάω κάρτες. Απλά είναι λίγο ενοχλητικό να προωθούν κάποιοι συγκεκριμένο μαγαζί (για ποιο λόγο άλλωστε;;;;;;;;) γιατί απλά δεν έχουν ψαχτεί να βρουν κάτι άλλο……

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έγινε η φορητότητα από cu σε frog.
Πως μπορώ να καταλάβω ότι είναι frog και όχι κοσμοκαρτα?
Στην εφαρμογή γράφει κάτι δεν πήγε καλά δοκιμάστε αργότερα παρόλο που βάζω το smsε τον κωδικό

My S20 FE 5G is Awesome



Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έγινε η φορητότητα από cu σε frog.
Πως μπορώ να καταλάβω ότι είναι frog και όχι κοσμοκαρτα?
Στην εφαρμογή γράφει κάτι δεν πήγε καλά δοκιμάστε αργότερα παρόλο που βάζω το smsε τον κωδικό

My S20 FE 5G is Awesome




Google it , έχει ένα τετραψήφιο που σε λέει αν είναι φρογκ το νούμερο, δεν θυμάμαι πιο είναι :( sorry

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google it , έχει ένα τετραψήφιο που σε λέει αν είναι φρογκ το νούμερο, δεν θυμάμαι πιο είναι :( sorry

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έψαξα δεν βρήκα κάτι.. :(

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα δεν βρήκα κάτι.. :(

My S20 FE 5G is Awesome

Τι θα χρειαστείτε:
1) Καρτοκινητό frog.
Πώς θα το κάνετε:
Βήμα 1:
Από κινητό frog,στείλτε δωρεάν το μήνυμα frog [αριθμός κινητού] στο 1298.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...