Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι παροχές της wifigreece.gr πάνω μαζεύονται αν ανανεώσεις πριν λήξουν;

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Hackerpcs said:

Οι παροχές της wifigreece.gr πάνω μαζεύονται αν ανανεώσεις πριν λήξουν;

Όχι, το έχω δοκιμάσει να βάλω κάρτα πριν λήξουν τα λεπτά αλλά τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ανανεώσουμε τώρα με voucher από wifigreece αν θα πάρουμε απεριόριστα η 10GB? Το αγόρασα όσο η προσφορά ήταν για απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

10 gb θα πάρεις

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έχουν λήξει τα δεδομένα και ξέχασα ανοιχτά τα data στο κινητό. Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι με χρεώνει €0.2/ΜΒ. Ποια υπηρεσία είναι αυτή; Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλείσει αλλά να μην έχω ούτε την άλλη υπηρεσία που τρώει €1/μέρα όπως είχα στο what's up σε περίπτωση που ξεχάσω ανοιχτά τα δεδομένα; Θα πρέπει να έχω αναγκαστικά κάποια υπηρεσία ενεργή και να με χρεώνει όποτε ξεχνάω ανοιχτά τα data και δεν έχω πακέτο MB;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

Στείλε ΜΙ στο 1333 να ενεργοποιηθεί το myinternet και σταματάει αυτή η χρέωση

Δηλαδή με αυτό το μύνημα, όταν δεν έχεις ενεργό πακέτο δεδομένων δεν σε βάζει στο ίντερνετ και δεν χρεώνεσαι τίποτα;

3 minutes ago, andre74 said:

Δηλαδή με αυτό το μύνημα, όταν δεν έχεις ενεργό πακέτο δεδομένων δεν σε βάζει στο ίντερνετ και δεν χρεώνεσαι τίποτα;

Σωστό, το βρήκα κι εδώ, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στο forum...

ξέρει κάποιος εάν έχουμε διπλασιασμό στο frog, αυτή τη βδομάδα, για το πακέτο με τα 60 λεπτά προς όλους; (δυστυχώς, δεν έρχεται sms...)

iphone 11

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο 1330: ΝΑΙ έχει 2πλασιασμό.

Ως και τη βδομάδα 13-19/12 , βδομάδα παρά βδομάδα , θα έχει. Μετά γιορτές, άρα παίζει τροποποίηση του ρυθμού...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sapore said:

Κάλεσε στο 1330: ΝΑΙ έχει 2πλασιασμό.

Ως και τη βδομάδα 13-19/12 , βδομάδα παρά βδομάδα , θα έχει. Μετά γιορτές, άρα παίζει τροποποίηση του ρυθμού...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου

iphone 11

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρέλαβα τον καινούριο μου frog αριθμό.

Η παραγγελία εγινε απο την φόρμα του frogmobile.gr και παραδόθηκε από τα ΕΛΤΑ κουριερ.

Ο αριθμός εχει φραγή κλήσεων. Δεν θα έπρεπε να ειναι ενεργοποιημένος; Παλιότερα με μια κλήση έμπαινε σε λειτουργία. To site τους αναφέρει...

"Αν έχεις επιλέξει να πάρεις νέο αριθμό, θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις αμέσως."

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πάνε τα χαρτιά με την υπογραφή σου στην εταιρεία πρώτα.

Μετά θα ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Έχω καρτοκινητή what's up και επιθυμώ να αλλάξω σε frog. Πήγα σ' ένα κατάστημα Cosmote να ενημερωθώ σχετικά με το Frog. Ο υπάλληλος απ' το πλατύσκαλο του καταστήματος μου είπε μόνο μερικές σκόρπιες πληροφορίες, χωρίς να μου κάνει μια πλήρη ενημέρωση, δημιουργώντας μου περισσότερες απορίες. Γι' αυτό θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Τι χρειάζεται να κάνω για να πάω από what's up σε frog κρατώντας τον ίδιο αριθμό; Μου είπε κάτι για ΑΛΠΑΚ στο 1314, εμένα όμως μου λέει μόνο για αλλαγές μεταξύ what's up και Cosmokarta.

2) Είναι η πρώτη φορά που αλλάζω πακέτο. Θα γίνει δωρεάν ή θα χρεωθώ 3 ευρώ;

3) Θα έχω αυτόματα 60' προς όλους κάθε μήνα για ένα έτος (δώρο καλωσορίσματος) ή ισχύει μόνο για νέους αριθμούς Frog;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314 θα σου έρθει σμσ που θα λέει ποιες είναι οι χρεώσεις και τι σμσ να στειλεις για να αλλάξεις πακετο. 

Για τα 60' δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι δεν τα παιρνεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες.. αν δεν βαριέται κάποιος ας κάνει μία περιγραφή του τι δίνει η frog κάθε μήνα και πόσα χρήματα απαιτούνται. Ενδιαφέρομαι να έρθω στη frog αλλά το site δεν είναι και πολύ κατατοπιστικό. Προφανώς δεν αναφέρομαι σε όλες τις περιπτώσεις αλλά σε κάτι οικονομικό με 10€/μήνα. Επίσης τι ακριβώς γίνεται με τον διπλασιασμό; Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμός δλδ κάθε 2η βδομάδα περίπου δίνει +60' επιπλέον με την αγορά των 60 3.02€' ανά δευτερόλεπτο, τώρα από data έχεις το 1.5 δώρο στην ανανέωση + 4,44€ για 25 μέρες ή 5€ για 30 2gb, για το 2ο μνμ μόνο 1717 στο 1330 . Η άλλη λύση είναι αγορά κάρτας 10€ από το wifigreece που δίνει απευθείας 200' + 10gb, λεπτομέρειες στο σχετικό sait.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cfotis13 said:

Η άλλη λύση είναι αγορά κάρτας 10€ από το wifigreece που δίνει απευθείας 200' + 10gb, λεπτομέρειες στο σχετικό sait.

Έχω ήδη frog.

Μπορώ δηλαδή να αγοράσω κάρτα ανανέωσης των 10€ απο εκεί και να πιστωθεί στο νούμερό μου, ή αφορά μόνο νέες συνδέσεις frog?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nikiforos_ said:

Έχω ήδη frog.

Μπορώ δηλαδή να αγοράσω κάρτα ανανέωσης των 10€ απο εκεί και να πιστωθεί στο νούμερό μου, ή αφορά μόνο νέες συνδέσεις frog?

Άφορά όλους που έχουν Βάτραχο

.
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, cfotis13 said:

Διπλασιασμός δλδ κάθε 2η βδομάδα περίπου δίνει +60' επιπλέον με την αγορά των 60 3.02€' ανά δευτερόλεπτο, τώρα από data έχεις το 1.5 δώρο στην ανανέωση + 4,44€ για 25 μέρες ή 5€ για 30 2gb, για το 2ο μνμ μόνο 1717 στο 1330 . Η άλλη λύση είναι αγορά κάρτας 10€ από το wifigreece που δίνει απευθείας 200' + 10gb, λεπτομέρειες στο σχετικό sait.

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Έχω Vodafone cu.
Πως μπορώ να πάω σε frog με τον ίδιο αριθμό?
Ευχαριστώ.

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Έχω Vodafone cu.
Πως μπορώ να πάω σε frog με τον ίδιο αριθμό?
Ευχαριστώ.

My S20 FE 5G is Awesome


Καλημέρα, λογικά με φορητότητα. Το δύσκολο κομμάτι είναι ότι δεν γίνεται απ' ευθείας φρογκ που πολλοί φίλοι ήταν στα τηλέφωνα ή τσατ για τον λόγο ότι αν γίνει cosmokarta - waths up θα χρειαστεί 10€ καθαρά δλδ 12 κάρτα για μετατροπή σε φρογκ. 2 μνν και 2' δουλειά είναι αλλά για το γμτ για την έξτρα χρέωση

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα, λογικά με φορητότητα. Το δύσκολο κομμάτι είναι ότι δεν γίνεται απ' ευθείας φρογκ που πολλοί φίλοι ήταν στα τηλέφωνα ή τσατ για τον λόγο ότι αν γίνει cosmokarta - waths up θα χρειαστεί 10€ καθαρά δλδ 12 κάρτα για μετατροπή σε φρογκ. 2 μνν και 2' δουλειά είναι αλλά για το γμτ για την έξτρα χρέωση

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



2 μνματα με χρέωση 10 ευρώ για να γίνει από κοσμοκαρτα σε frog?

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...