Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 hours ago, fotisbasm said:

Τον κωδικο τι τον κανεις μετα ? Πως το περνας?

 

Mέσω της εφαρμογής Frog mobile στο αντροιντ τον πέρασα εγώ από την ανανέωση υπολοίπου και τον δέχτηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavlitakis1 said:

Παιδιά το πακέτο αυτό είναι κυρίως για απεριόριστο ίντερνετ.

Εγώ βάζω την σιμ σε ένα ρούτερ και έχουν όλοι ίντερνετ στο εξοχικό, ακόμα και οι γείτονες. 

Για ομιλία ότι έχει ο καθένας έως τώρα. Δεν αλλάζει τίποτα. Αν έχετε ανάγκη πολλά δεδομένα το αγοράζετε, αν όχι μην πετάτε ένα 10ρικο τον μήνα επειδή είναι φτηνό.

Εγώ δεν έχω κάνει καμμία κλήση, ούτε θα κάνω. Είμαι καλυμμένος από ομιλία.

Θα μπορούσες να κάνεις μία κλήση για να πληροφορηθούμε και εμείς αν σε χρέωσε ένα δευτερόλεπτο ή  3 λεπτά. Είναι πιο γρήγορο από το να γράφεις ένα μακρόσυρτο κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις μία κλήση για να πληροφορηθούμε και εμείς αν σε χρέωσε ένα δευτερόλεπτο ή  3 λεπτά. Είναι πιο γρήγορο από το να γράφεις ένα μακρόσυρτο κείμενο.
Δυστυχώς δεν έχω κάνει καμμία κλήση μέχρι τώρα. Είναι στο χωριό και 2 φορές που έχω κάνει ανανέωση, την έκανα μέσω εφαρμογής. Δεν το παλεύω γιατί φοβάμαι μην μου στείλουν μήνυμα επιβεβαίωσης και την πατήσω.
Μήνυμα που έστειλα κατά λάθος ενώ είχα 0,25 μέσα, δεν πέρασε λόγω χαμηλού υπολοίπου.
Αν κάποιος το χρησιμοποιείς σαν πρώτη επιλογή, θα ξέρει καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το 10€ unlimited από το wifigreece:

1) Μπορείς να πληρώσεις για την κάρτα τους με paypal?

2) Αν είμαι σε φραγή μπορώ να την βάλω από το app frog και να την πάρει; Και να ανανεώσει 12μηνο;

Το app frog "ανοίγει" και στη φάση φραγής, καθώς δέχεται sms επιβεβαίωσης και το έχω "ανοιχτό" 3 μήνες πριν παρέλθει το 12μηνο από κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα data για 7 ημέρες. Το γνωστό εκκαθάριση το app για να φανεί

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sapore said:

2 ερωτήσεις για το 10€ unlimited από το wifigreece:

1) Μπορείς να πληρώσεις για την κάρτα τους με paypal?

2) Αν είμαι σε φραγή μπορώ να την βάλω από το app frog και να την πάρει; Και να ανανεώσει 12μηνο;

Το app frog "ανοίγει" και στη φάση φραγής, καθώς δέχεται sms επιβεβαίωσης και το έχω "ανοιχτό" 3 μήνες πριν παρέλθει το 12μηνο από κάρτα.

1. Όχι, μόνο κάρτα είδα στην ιστοσελίδα τους.

2. Ήμουν σε φραγή 3 μέρες και την πήρε από το app frog κανονικά. Νομίζω όμως το frog ανανεώνει για 2μηνο, όχι 12μηνο. Στους 2 μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων (απλά διατηρείς τον αριθμό μέχρι 12 μήνες, αλλά χωρίς εισερχόμενα).

Υπόψη οι παροχές τρώνε το υπόλοιπο των 10 ευρώ (δηλαδή παίρνεις τις παροχές, και δεν έχεις έξτρα υπόλοιπο). Αλλά αυτό το διευκρινίζουν στην ιστοσελίδα τους και το βρίσκω και λογικό για το πακέτο που δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας του πακέτου με το απεριόριστο ίντερνετ δεν μεταφέρονται. Έκανα δοκιμαστικά μια κλήση λίγων δευτερολέπτων και αφαιρέθηκαν 3 λεπτά από τον υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όσον αφορά τις κάρτες ανανέωσης ομιλίας από περίπτερο : Σου δίνουν δώρο 1,5GB δεδομένα με κάθε ανανέωση ή είναι μόνο μέσω ηλεκτρονικής πληρωμής;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

 Άρχοντα @pavlitakis1 αν για τα απεριόριστα αντί για το 4g router έπαιρνε κάποιος το πιο φθηνό 5g υποστηριζομενο κινητό δε θα ήταν καλύτερα μεσσω Hotspot?  Όπου υπάρχει κάλυψη βέβαια. 

Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, cgioris said:

 Άρχοντα @pavlitakis1 αν για τα απεριόριστα αντί για το 4g router έπαιρνε κάποιος το πιο φθηνό 5g υποστηριζομενο κινητό δε θα ήταν καλύτερα μεσσω Hotspot?  Όπου υπάρχει κάλυψη βέβαια. 

Σαφώς θα έχουμε μεγαλύτερες ταχύτητες (ανάλογα με την περιοχή βέβαια), αλλά στην ουσία είναι άχρηστες γιατί οι ήδη υπάρχουσες ταχύτητες μπορούν να στριμαρουν ταυτόχρονα άνετα 5 βίντεο υψηλής ανάλυσης, τουλάχιστον.

Επίσης κάνοντας hotspot το κινητό σου το δεσμεύεις. Ζεσταίνεται, ζορίζεται η μπαταρία αλλά αν είσαι μόνος σου είναι μία οικονομική λύση.

Ένα mifi 4g είναι καλύτερη λύση για την ώρα, μέχρι να πέσουν οι τιμές στα 5G αλλά και να αναπτυχθεί σε όλη την χώρα σωστά. 

Τα τηλέφωνα 5G σε 2 χρόνια θα είναι φτηνότερα και καλύτερα. Αν όμως χρειαστεί αντικατάσταση λόγω βλάβης, τότε το σκέφτεσαι.

Το 4G θα παίζει μία χαρά τα επόμενα χρόνια. Και μην ξεχνάς ότι η τροφοδοσία του youtube π.χ. δεν πρόκειται να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ενεργοποίησα την πρώτη μου κάρτα unlimited αλλά τα λεπτά βλέπω έχουν ισχύ μόνο για 20 μέρες ενώ τα gb κανονικά 30. Έγινε σφάλμα άραγε;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Καλημέρα!

Ενεργοποίησα την πρώτη μου κάρτα unlimited αλλά τα λεπτά βλέπω έχουν ισχύ μόνο για 20 μέρες ενώ τα gb κανονικά 30. Έγινε σφάλμα άραγε;

Για κοιτα ξανα. Μηπως είναι για 50 μερες;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα στη σελίδα τους ότι η κάρτα των 10€ δίνει πλέον 10gb αντί απεριόριστα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Βλέπω τώρα στη σελίδα τους ότι η κάρτα των 10€ δίνει πλέον 10gb αντί απεριόριστα

λογικό, η προσφορά ήταν μέχρι 20-9

23 minutes ago, fotisbasm said:

Τσιμπισα σημερα κ εγω μια unlimited internet των 10 € ,μου στειλανε πριν λιγο το voucher,  η ερωτηση ειναι μπορω να τον χρεισιμοποιησω μετα απο 10 μερες ? Γιατι εχω ακομα μοναδες , εχει ημερομηνία ληξης?

ναι όποτε θέλεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites



Η εταιρεία αυτή υπάρχει πολλά χρόνια και είναι αυτή που ξεκίνησε τα φοιτητικά της γουίντ και πολλά άλλα πακέτα κινητής.
Ούτε πρόκειται να κλείσει ούτε πρόκειται να σταματήσουν οι προσφορές από την κοσμοτε.
Αρκετό καιρό δουλεύουν οι μετανάστες αυτό το πακέτο.
Τώρα σας δίνουν τα φτηνότερα πακέτα στην χώρα και κάνετε ερωτήσεις που δεν χρειάζονται.
Η θέλετε απεριόριστα ή όχι.


Τα απεριόριστα που έγιναν περιορισμένα 10gb.. αχ βρε Παυλιτακη ήλπιζα να είχες δίκιο αλλά δυστυχώς δεν..
Link to comment
Share on other sites




Τα απεριόριστα που έγιναν περιορισμένα 10gb.. αχ βρε Παυλιτακη ήλπιζα να είχες δίκιο αλλά δυστυχώς δεν..

Δυστυχώς την πατήσαμε. Θα πάω μία βόλτα από τα πακιστανικά μαγαζάκια να δω λάιβ τι παίζει. Μπορεί να έχουν καβατζα κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ενεργοποιήσει σήμερα το unlimited με 9.90€ ;

Υποτίθεται σταματούσε χθες η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σήμερα να ενεργοποιήσω το 2GB/4,44€ για 25 μέρες και μου βγάζει σφάλμα. Έκανα αποσύνδεση, έσβησα τα δεδομένα, την εφαρμογή και ξανά κατέβασμα αλλά τίποτα

Screenshot_2021-09-21-23-43-39-866_gr.cosmote.frog11.jpg

Τηλεφωνικά στο 1330 έχει 2 πακέτα διαθέσιμα

- Giga Month - 2GB/1 μήνας/8,5€

- Frog Monthly Pass - 120 MB (!)/1 μήνας/3,02€

Και στο Cosmote App έχει τα ίδια πακέτα

Screenshot_2021-09-22-01-47-38-638_gr.cosmote.myaccount.widget.thumb.jpg.5328fc1375c85faa41dc9ab82156c6a4.jpg

αλλά πρέπει να έχει εργασίες όμως γι' αυτό δεν γίνεται

Screenshot_2021-09-22-01-58-14-875_gr.cosmote.myaccount.widget.thumb.jpg.ba0d5fb08373b85875766627ee21eba9.jpg

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παραμένει όμως από το 1299 μου είπαν πως θα βάλω το 2GB/4,44€ για 25 μέρες μέσω SMS, στέλνοντας 17317 στο 1330 οπότε όλα ΟΚ

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορω να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση χαμένων κλήσεων; Οταν σερφαρω στο ίντερνετ και με παιρνουν τηλ τους λεει οτι ο αριθμός μου δεν ειναι διαθεσιμος. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί έχουν γραφτεί πολλά μηνύματα με διάφορα άλλα ανάμεσα, οπότε χάθηκα.
Είναι όπως κάνουμε ανανέωση μέσω του app και παίρνουμε δώρο 1GB, απλώς αυτή δίνει 10GB;
Κάποιος με διπλασιασμό ανανέωσης, του έγινε κανονικά;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί έχουν γραφτεί πολλά μηνύματα με διάφορα άλλα ανάμεσα, οπότε χάθηκα.
Είναι όπως κάνουμε ανανέωση μέσω του app και παίρνουμε δώρο 1GB, απλώς αυτή δίνει 10GB;
Κάποιος με διπλασιασμό ανανέωσης, του έγινε κανονικά;
Υποθέτω ότι μιλάς για αγορά κάρτα ανανέωσης από εδώ https://www.wifigreece.gr/product-category/kartes-ananeosis/

Οι παροχές είναι σταθερές εδώ. Δε θα σου μπουν χρήματα στο λογαριασμό σου. Μόλις κάνεις την ανανέωση με τον κωδικό θα σου πιστωθουν ΜΟΝΟ οι παροχές που αναφέρονται. Τα 10 γιγα και τα λεπτά ομιλίας στην προκειμένη περίπτωση

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψω γι αυτή τη σελίδα, την είχαν συζητήσει κι άλλοι εδώ;

Ή την ανακάλυψα εγώ κι είμαι ο μόνος που τελικά δεν αγόρασε ακόμη;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...