Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kremmydass said:

Θεωρείτε πως αξίζει η μεταφορά από What’s Up σε frog ?

Αν χρειάζεσαι τα απεριόριστα με 10€ αξίζει. Αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση και δεν βάζεις πάνω από 10€ το δίμηνο, μένεις όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, pavlitakis1 said:

Αν χρειάζεσαι τα απεριόριστα με 10€ αξίζει. Αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση και δεν βάζεις πάνω από 10€ το δίμηνο, μένεις όπως είσαι.

τα απεριοριστα δεν ηταν προσφορα μονο για το καλοκαιρι; Συνεχιζονται στη frog?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marlboro man said:

τα απεριοριστα δεν ηταν προσφορα μονο για το καλοκαιρι; Συνεχιζονται στη frog?

γενικά στον όμιλο συνχίζεται η προσφορά μεχρι 20-9 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα απεριοριστα δεν ηταν προσφορα μονο για το καλοκαιρι; Συνεχιζονται στη frog?
γενικά στον όμιλο συνχίζεται η προσφορά μεχρι 20-9 
Παράταση πήρε για όλους...
Απλά νομίζω ότι ο φίλος δεν αναφέρεται σε αυτήν την προσφορά αλλά στην κάρτα ανανέωσης για την οποία έχει γίνει κουβέντα αρκετά post πιο πριν.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοίταξα και τη συζήτηση παραπάνω, είδα πως μιλάτε για την ανανέωση των 10€ από το wifigreece. Η ερώτηση μου είναι πως αυτή η προσφορά είναι περιορισμένου χρόνου ή θα έχει διάρκεια. Και αν έχει διάρκεια θα μπορώ να την ενεργοποιώ καθόλη τη διάρκεια ισχύς της προσφοράς ή μόνο για περιορισμένες φορές ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kremmydass said:

Επειδή κοίταξα και τη συζήτηση παραπάνω, είδα πως μιλάτε για την ανανέωση των 10€ από το wifigreece. Η ερώτηση μου είναι πως αυτή η προσφορά είναι περιορισμένου χρόνου ή θα έχει διάρκεια. Και αν έχει διάρκεια θα μπορώ να την ενεργοποιώ καθόλη τη διάρκεια ισχύς της προσφοράς ή μόνο για περιορισμένες φορές ;

Έχουν απαντηθεί τα πάντα. Διάβασε προσεκτικά.

Κανείς δεν μπορεί να πει, με σιγουριά, τι θα γίνει στο μέλλον.

Για την ώρα δουλεύει κανονικά αρκετό καιρό. Εννοείται ότι όποτε θέλουν την καταργούν. Εδώ καταργούν συμβόλαια.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν απαντηθεί τα πάντα. Διάβασε προσεκτικά.
Κανείς δεν μπορεί να πει, με σιγουριά, τι θα γίνει στο μέλλον.
Για την ώρα δουλεύει κανονικά αρκετό καιρό. Εννοείται ότι όποτε θέλουν την καταργούν. Εδώ καταργούν συμβόλαια.

Καλά προφανώς και όποτε θέλουν το καταργούν, απλώς αυτό που εννοούσα με την ερώτηση μου είναι αν το τέλος αυτής της προσφοράς έχει γνωστή ημερομηνία λήξης (σαν τα απεριόριστα gbs της Cosmote που είναι μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου). Πάντως θα αφιερώσω παραπάνω ώρα στο τοπικ με το που τελειώσω την συγγραφή κάποιων εργασιών που έχω και σίγουρα θα πάω να πάρω μια Esim γιατί μου φαίνεται πως έχει αλλάξει αρκετά από το 2014 που την είχα

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites


Καλά προφανώς και όποτε θέλουν το καταργούν, απλώς αυτό που εννοούσα με την ερώτηση μου είναι αν το τέλος αυτής της προσφοράς έχει γνωστή ημερομηνία λήξης (σαν τα απεριόριστα gbs της Cosmote που είναι μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου). Πάντως θα αφιερώσω παραπάνω ώρα στο τοπικ με το που τελειώσω την συγγραφή κάποιων εργασιών που έχω και σίγουρα θα πάω να πάρω μια Esim γιατί μου φαίνεται πως έχει αλλάξει αρκετά από το 2014 που την είχα
Δεν έχει σχέση με e-sim. Ισχύει πριν την καλοκαιρινή προσφορά και θα ισχύει και μετά, αν βέβαια δεν υπάρξει ανωτέρα βία, αλλά όλες οι εταιρείες έχουν "κρυφά" πακέτα. Αυτό είναι ένα κρυφό πακέτο που δίνεται "επιλεκτικά" εδώ και καιρό στους μετανάστες και εδώ μέσα λίγο καιρό.
Εσύ αποφασίζεις, μην σε πάρω στο λαιμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο pavlitakis1, μπορεί να διαρκέσει μπορεί και όχι. Από την άλλη, μπορεί το αφεντικό να τρελαθεί και να δώσει στο Whats'Up πακέτο με 10GB με κόστος 5 ευρώ το μήνα. Απίθανο αλλά όχι αδύνατο. Εν πάσει περιπτώσει, όλο το ρίσκο είναι 10 ευρώ για την αλλαγή σε frog (συν ΦΠΑ και φόρους σε αυτή την περίπτωση) κι άλλα 3 για την επιστροφή σε whats'up.  

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεκαθάρισε αν η αγορά της Frog Mobile Internet Card των 10€  επηρεάζει την παλιά, μη εμπορικά διαθέσιμη, προσφορά του χρηματικού διπλασιασμού;

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ja1 said:

Αυτό που είπε ο pavlitakis1, μπορεί να διαρκέσει μπορεί και όχι. Από την άλλη, μπορεί το αφεντικό να τρελαθεί και να δώσει στο Whats'Up πακέτο με 10GB με κόστος 5 ευρώ το μήνα. Απίθανο αλλά όχι αδύνατο. Εν πάσει περιπτώσει, όλο το ρίσκο είναι 10 ευρώ για την αλλαγή σε frog (συν ΦΠΑ και φόρους σε αυτή την περίπτωση) κι άλλα 3 για την επιστροφή σε whats'up.  

Δεν πρόκειται να διαρκέσει για πάντα προφανώς. Μόλις δούνε ότι αρχίζουν να κανιβαλιζονται τα σταθερά προς χάριν του Frog απεριόριστα θα το κόψουν, ίσως και νωρίτερα. Προφανώς η wifigreece βρήκε τις ίδιες άκρες που είχαν τα πακιστανικα μαγαζιά και πουλάει και αυτή. Φαίνεται ότι στήθηκε βιαστικά το site τους, αλλά στήθηκε αποκλειστικά για αυτό το σκοπό. Εγώ προσωπικά θα το δοκιμάσω και όσο κρατήσει. 

Edited by cgioris
Link to comment
Share on other sites

Τα 200' προς όλους που περιλαμβάνει η κάρτα από το wifigreece, επεκτείνουν τη διάρκεια του υπολοίπου των λεπτών που έχουμε μαζέψει έως τώρα;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να διαρκέσει για πάντα προφανώς. Μόλις δούνε ότι αρχίζουν να κανιβαλιζονται τα σταθερά προς χάριν του Frog απεριόριστα θα το κόψουν, ίσως και νωρίτερα. Προφανώς η wifigreece βρήκε τις ίδιες άκρες που είχαν τα πακιστανικα μαγαζιά και πουλάει και αυτή. Φαίνεται ότι στήθηκε βιαστικά το site τους, αλλά στήθηκε αποκλειστικά για αυτό το σκοπό. Εγώ προσωπικά θα το δοκιμάσω και όσο κρατήσει. 
Η εταιρεία αυτή υπάρχει πολλά χρόνια και είναι αυτή που ξεκίνησε τα φοιτητικά της γουίντ και πολλά άλλα πακέτα κινητής.
Ούτε πρόκειται να κλείσει ούτε πρόκειται να σταματήσουν οι προσφορές από την κοσμοτε.
Αρκετό καιρό δουλεύουν οι μετανάστες αυτό το πακέτο.
Τώρα σας δίνουν τα φτηνότερα πακέτα στην χώρα και κάνετε ερωτήσεις που δεν χρειάζονται.
Η θέλετε απεριόριστα ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει μήνυμα τότε δωρεάν κλήση στο 1330 το αναφέρει!

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα έχει σταματήσει να έρχεται (σε εμένα τουλάχιστον) εδώ και μήνες αν όχι χρόνια.

Ευτυχώς υπάρχει το φόρουμ.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Σημειώστε ότι ο αριθμός επικοινωνίας του wifigreece που συζητάτε , όταν καλείς βγάζει μήνυμα για φραγή εισερχομένων κλήσεων, καλέστε στον σταθερό αριθμό που έχουν στην ιστοσελίδα αν χρειαστείτε, όχι στο κινητό. 

Edited by vgiourgias
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 2:04 ΜΜ, user_one said:

Τα 200' προς όλους που περιλαμβάνει η κάρτα από το wifigreece, επεκτείνουν τη διάρκεια του υπολοίπου των λεπτών που έχουμε μαζέψει έως τώρα;

Η απάντηση είναι όχι, δεν προστίθενται στα υπάρχοντα. Και αν και τα απεριόριστα GB είναι για 30 μέρες, τα 200 λεπτά είναι για 50. Τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα (ενεργοποίηση 6/9, λήξη απεριόριστων 6/10, λήξη 200 λεπτών 27/10. Λάβετε υπόψη σας ότι είναι καθαρό 10ρικο, ενώ π.χ. τα 4,44 για τα 2GB/25 μέρες ή τα 3,02 για τα 120 λεπτά/30 μέρες είναι από το υπόλοιπο της κάρτας, αφού δηλαδή έχει αφαιρεθεί ΦΠΑ και το χαράτσι. Για όποιον θέλει αρκετό internet και του φτάνουν τα 200 λεπτά ομιλίας είναι μονόδρομος, για όσο θα υπάρχει.   

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ja1 said:

Η απάντηση είναι όχι, δεν προστίθενται στα υπάρχοντα. Και αν και τα απεριόριστα GB είναι για 30 μέρες, τα 200 λεπτά είναι για 50. Τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα (ενεργοποίηση 6/9, λήξη απεριόριστων 6/10, λήξη 200 λεπτών 27/10. Λάβετε υπόψη σας ότι είναι καθαρό 10ρικο, ενώ π.χ. τα 4,44 για τα 2GB/25 μέρες ή τα 3,02 για τα 120 λεπτά/30 μέρες είναι από το υπόλοιπο της κάρτας, αφού δηλαδή έχει αφαιρεθεί ΦΠΑ και το χαράτσι. Για όποιον θέλει αρκετό internet και του φτάνουν τα 200 λεπτά ομιλίας είναι μονόδρομος, για όσο θα υπάρχει.   

Εγώ πάντως έκανα παραγγελία, βγήκαν τα χρήματα από την κάρτα, μου έστειλε ένα email "η παραγγελία σας είναι υπό επεξεργασία" και ανανέωση δεν βλέπω εδώ και 50 λεπτά. Στο τηλεφωνικό τους κέντρο μου απάντησαν "δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί δεν την βλέπουν". Τα χρήματα όμως χρεώθηκαν. Τους ρώτησα κι εγώ τί πρέπει να κάνω, δεν ήξεραν. Ρώτησα πόσο πρέπει να περιμένω, μου απάντησαν ότι ειδοποιούνται αυτόματα. Δηλαδή θα καθόμαστε πάνω από το κινητό να δούμε πότε θα στείλουν; Άμα τόσο καλά λειτουργεί, έχουμε πρόβλημα. 

 

 

Edited by vgiourgias
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vgiourgias said:

Εγώ πάντως έκανα παραγγελία, βγήκαν τα χρήματα από την κάρτα, μου έστειλε ένα email "η παραγγελία σας είναι υπό επεξεργασία" και ανανέωση δεν βλέπω εδώ και 50 λεπτά. Στο τηλεφωνικό τους κέντρο μου απάντησαν "δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί δεν την βλέπουν". Τα χρήματα όμως χρεώθηκαν. Άμα τόσο καλά λειτουργεί, έχουμε πρόβλημα. 

Δεν είναι γρήγοροι, μπορεί να χρειαστούν και 3 μέρες για να σου στείλουν τον κωδικό αλλά τον στέλνουν. Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε και έχω παραγγείλει 3 φορές μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mythos_bt said:

Δεν είναι γρήγοροι, μπορεί να χρειαστούν και 3 μέρες για να σου στείλουν τον κωδικό αλλά τον στέλνουν. Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε και έχω παραγγείλει 3 φορές μέχρι τώρα.

Όντως, μετά από δύο ώρες ήρθε κανονικά ο κωδικός ανανέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

και για το συγκεκριμενο πακετο που λετε , τα λεπτα ομιλιας εινα με χρεωση ανα δευτερόλεπτο οπως ειναι ολα της Frog , ή εχουν ελαχιστή 3λεπτη χρεωση επειδή ειναι απο bonus ? 

επισης να υποθέσω ότι αν ενεργοποιήσουμε δεύτερη κράτα πριν λήξουν τα υπόλοιπα λεπτών και mb δεν μεταφέρεται τυχόν υπόλοιπο σε νεα ημ/νια λήξης ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακέτο αυτό είναι κυρίως για απεριόριστο ίντερνετ.

Εγώ βάζω την σιμ σε ένα ρούτερ και έχουν όλοι ίντερνετ στο εξοχικό, ακόμα και οι γείτονες. 

Για ομιλία ότι έχει ο καθένας έως τώρα. Δεν αλλάζει τίποτα. Αν έχετε ανάγκη πολλά δεδομένα το αγοράζετε, αν όχι μην πετάτε ένα 10ρικο τον μήνα επειδή είναι φτηνό.

Εγώ δεν έχω κάνει καμμία κλήση, ούτε θα κάνω. Είμαι καλυμμένος από ομιλία.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...