Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τρέχει

1 minute ago, nikiforos_ said:

Γνωρίζει κάποιος αν τρέχει εβδομάδα διπλασιασμού?

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή η κάρτα πώς ακριβώς λειτουργεί; Αγοράζεις φαντάζομαι μια κάρτα SIM από Γερμανό και αν κάνεις ανανέωση με τον κωδικό που σου στέλνουν παίρνεις απεριόριστα; Ρωτώ επειδή μένω στο εξωτερικό κι έλεγα το φθινόπωρο να δουλέψω μια βδομάδα από την Ελλάδα και δεν έχω βρει κάποιο πακέτο που να προσφέρει απεριόριστο Ίντερνετ. Το συγκεκριμένο είναι απεριόριστο unthrottled ή έχει πολιτική ορθής? Επειδή στην σελίδα τους δεν αναφέρει κάτι. Επίσης, η κάρτα η ίδια ενεργοποιεί τα απεριόριστα, τύπου την αγοράζεις τώρα και την ενεργοποιείς σε 3 μήνες από τώρα και παίρνεις τότε τα απεριόριστα; Όντως απίστευτη προσφορά. Με 10 ευρώ απεριόριστο 4G Cosmote?!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, one_tree_hill said:

Καλησπέρα, αυτή η κάρτα πώς ακριβώς λειτουργεί; Αγοράζεις φαντάζομαι μια κάρτα SIM από Γερμανό και αν κάνεις ανανέωση με τον κωδικό που σου στέλνουν παίρνεις απεριόριστα; Ρωτώ επειδή μένω στο εξωτερικό κι έλεγα το φθινόπωρο να δουλέψω μια βδομάδα από την Ελλάδα και δεν έχω βρει κάποιο πακέτο που να προσφέρει απεριόριστο Ίντερνετ. Το συγκεκριμένο είναι απεριόριστο unthrottled ή έχει πολιτική ορθής? Επειδή στην σελίδα τους δεν αναφέρει κάτι. Επίσης, η κάρτα η ίδια ενεργοποιεί τα απεριόριστα, τύπου την αγοράζεις τώρα και την ενεργοποιείς σε 3 μήνες από τώρα και παίρνεις τότε τα απεριόριστα; Όντως απίστευτη προσφορά. Με 10 ευρώ απεριόριστο 4G Cosmote?!

Σε ποια προσφορά αναφέρεσαι φίλε; 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Σε ποια προσφορά αναφέρεσαι φίλε; 

Στην προσφορά στη σελίδα https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πάρει μια προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας κάθε μήνα από ένα πακέτο σύνδεσης VDSL της cosmote , έφτασα να έχω κάπου στα 50€ αχρησιμοποίητα (αναγκάζομαι να βάζω 10€ ανα 2 μήνες για να μην γίνει φραγή).

Για τη λήξη του υπολοίπου γράφει μόνο συγκεκριμένη ημερομηνία κάθε φορά και όχι ώρα όπως πχ στα πακέτα χρόνου ομιλίας και εγώ από φόβο μην μου μηδενιστεί το υπόλοιπο , πάντα βάζω μια κάρτα των 10€ μια μέρα πριν τη λήξη.

Ξέρει κανείς να μας πει όταν λέει συγκεκριμένη ημέρα λήξης πότε κατά τη διάρκεια της ημέρας μηδενίζεται το ποσό ;

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tarantules said:

Ξέρει κανείς να μας πει όταν λέει συγκεκριμένη ημέρα λήξης πότε κατά τη διάρκεια της ημέρας μηδενίζεται το ποσό ;

Στις εφαρμογές δεν εμφανίζει ώρα, όμως στο https://www.cosmote.gr/selfcare/ εμφανίζει. Σε εμένα βγάζει 23:59 άρα πιθανότατα κρατάει μέχρι το τέλος της ημέρας. Αν βλέπεις κι εσύ το ίδιο, μπορείς να κάνεις ανανέωση με το που ξεκινάει η τελευταία ημέρα (00:00) μέχρι πριν τελειώσει (23:59). Όποια ώρα και να το κάνεις, θα ανανεωθεί μέχρι τις 23:59 δύο μήνες μετά, άρα καλύτερα νωρίτερα, παρά αργότερα την συγκεκριμένη ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Saxtus said:

Στις εφαρμογές δεν εμφανίζει ώρα, όμως στο https://www.cosmote.gr/selfcare/ εμφανίζει. Σε εμένα βγάζει 23:59 άρα πιθανότατα κρατάει μέχρι το τέλος της ημέρας. Αν βλέπεις κι εσύ το ίδιο, μπορείς να κάνεις ανανέωση με το που ξεκινάει η τελευταία ημέρα (00:00) μέχρι πριν τελειώσει (23:59). Όποια ώρα και να το κάνεις, θα ανανεωθεί μέχρι τις 23:59 δύο μήνες μετά, άρα καλύτερα νωρίτερα, παρά αργότερα την συγκεκριμένη ημέρα.

Μπράβο ρε συ! Παρότι είχα φτοιάξει και web λογαριασμό , δεν το είχε πάρει το μάτι μου αυτό! Κι εμένα γράφει 23:59.

Να σαι καλά! Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ τελικά μια κάρτα ανανέωσης με τα απεριόριστα δεδομένα από το πιο πάνω λινκ. Δε μπορώ να τη χρησιμοποιήσω ακόμη, αλλά σε μερικούς μήνες θα επανέλθω με αναφορά. 🤪 Την αγόρασα τώρα σε περίπτωση που εξαντληθεί.

Πάντως η αποστολή ήταν πολύ γρήγορη (μέσα σε μια ώρα). Αναρωτιέμαι για πόσο καιρό θα προσφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 7:43 ΜΜ, one_tree_hill said:

Αγόρασα κι εγώ τελικά μια κάρτα ανανέωσης με τα απεριόριστα δεδομένα από το πιο πάνω λινκ. Δε μπορώ να τη χρησιμοποιήσω ακόμη, αλλά σε μερικούς μήνες θα επανέλθω με αναφορά. 🤪 Την αγόρασα τώρα σε περίπτωση που εξαντληθεί.

Πάντως η αποστολή ήταν πολύ γρήγορη (μέσα σε μια ώρα). Αναρωτιέμαι για πόσο καιρό θα προσφέρεται.

Νομίζω πως η κάρτα δεν μπορεί να εξαντληθεί. Μπορεί όμως να αλλάξει το πρόγραμμα που ενεργοποιεί!Πριν καιρό με αυτην την κάρτα έβαζες πρόγραμμα με 10 gb και 200'ολους και προς frog. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Panos1987 said:

Νομίζω πως η κάρτα δεν μπορεί να εξαντληθεί. Μπορεί όμως να αλλάξει το πρόγραμμα που ενεργοποιεί!Πριν καιρό με αυτην την κάρτα έβαζες πρόγραμμα με 10 gb και 200'ολους και προς frog. 

Δηλαδή κάποιος που μπορεί να φορτώσει να έχει καβατζα μερικές κάρτες μπορεί αύριο μεθαύριο να μην του δώσουν τις ίδιες παροχές;

Επίσης τα μαγαζιά που στη διαφημιστική πινακίδα αναφέρουν με 10€ έχεις 10gb+200λεπτα αυτήν την στιγμή δίνουν απεριόριστα δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JOHN_ONLY said:

Δηλαδή κάποιος που μπορεί να φορτώσει να έχει καβατζα μερικές κάρτες μπορεί αύριο μεθαύριο να μην του δώσουν τις ίδιες παροχές;

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ. Θεωρητικά θα μπορούσε κάποιος να αγοράσει, π.χ. 12 κάρτες και να έχει απεριόριστο 4G internet για ένα χρόνο. Σε μια περιοχή με καλή κάλυψη και καλές ταχύτητες συμφέρει πολύ περισσότερο από σταθερή τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω 120ΜΒ στο 1314 και μου απαντάει "λάθος πληκτρολόγηση" για το πρόγραμμα με 120ΜΒ για 30 μέρες.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν το κινητό είναι σε κλήση ομιλίας διακόπτονται τα δεδομένα 4G δεν έχει καθόλου ίντερνετ για όσο διαρκεί η κλήση.

Γνωρίζετε αν είναι θέμα Frog ή συγκεκριμένης sim ή ρυθμίσεων κινητού;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andre74 said:

Παίδες, όταν το κινητό είναι σε κλήση ομιλίας διακόπτονται τα δεδομένα 4G δεν έχει καθόλου ίντερνετ για όσο διαρκεί η κλήση.

Γνωρίζετε αν είναι θέμα Frog ή συγκεκριμένης sim ή ρυθμίσεων κινητού;

Ενεργοποίησε το volte. WIFICALL  στο 1333

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, leo06 said:

Ενεργοποίησε το volte. WIFICALL  στο 1333

Ευχαριστώ. Το είχα ήδη ενεργοποιήσει, το έκανα ξανά και ήρθε μύνημα "η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη"... 

Επειδή βάζω την SIM και σε άλλο κινητό, υπάρχει περίπτωση να αλλάζει κατάσταση; όμως και στο άλλο παλιά έβλεπα το εικονίδιο voLTE στη γραμμή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre74 said:

Ευχαριστώ. Το είχα ήδη ενεργοποιήσει, το έκανα ξανά και ήρθε μύνημα "η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη"... 

Επειδή βάζω την SIM και σε άλλο κινητό, υπάρχει περίπτωση να αλλάζει κατάσταση; όμως και στο άλλο παλιά έβλεπα το εικονίδιο voLTE στη γραμμή κατάστασης.

Η συσκευή έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις για volte?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, andre74 said:

Παίδες, όταν το κινητό είναι σε κλήση ομιλίας διακόπτονται τα δεδομένα 4G δεν έχει καθόλου ίντερνετ για όσο διαρκεί η κλήση.

Γνωρίζετε αν είναι θέμα Frog ή συγκεκριμένης sim ή ρυθμίσεων κινητού;

To 4G αν δεν υποστηριζει volte η συσκευη δεν ειναι για ομιλια αλλα μονο για data. Ετσι οταν θελεις να μιλησεις κανει μεταπτωση σε 2G ή σε 3G ανάλογα την κεραία. Το 3G επιτρέπει ταυτόχρονα ομιλια και ιντερνετ μαζί. Το 2G όμως όχι. Οταν μιλάς δεν θα έχεις ιντερνετ. Αρα αν εκανε μεταπτωση σε 2G ειναι λογικο να μην έχεις ιντερνετ εκείνη τη στιγμή κατι που σιγουρα ειναι ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και τη ρύθμιση για VoLTE στο κινητό, οπότε μένει τώρα μεθαύριο που θα βρεθώ στο χωριό που κάνω χρήση των "απεριόριστων" data, να δούμε αν κάνει μετάπτωση σε 2G κατά την ομιλία και διακοπούν ξανά τα δεδομένα, ή αν με τη ρύθμιση VoLTE λύθηκε το ζήτημα.

Τις κεραίες 3G δεν τις έχουν απενεργοποιήσει ήδη, όπως κυκλοφόρησε μια είδηση πρόσφατα;

 

Προσπαθώ από προχθές να απαντήσω στο θέμα απ το κινητό και δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Επλίζω τώρα που γράφω απ' το PC να μην υπάρχει ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άλλες φορές έχω internet ενώ μιλάω, άλλες όχι. (Δεν μιλάω για wifi προφανώς)

Να παίζει ρόλο το σημείο που βρίσκεσαι;

Δεν αποκλείεται άλλες κεραίες να το υποστηρίζουν και άλλες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι βάζοντας κάρτα 10€ για να βάλω τα 2GB για 25 μέρες, μου δίνεται 1GB λόγω ανανέωσης αλλά επειδή τεχνικά όλο το υπόλοιπο από τα πακέτα 2GB που κρατιέται λήγει σε 25 μέρες ενώ το 1GB της ανανέωσης σε 1 μήνα, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το 1GB

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

γραφτηκε κατι πιο πισω αλλα θελω διευκρίνηση: η αλλαγη πακέτου προς φρογκ εχει γινει 0 ευρω απο 10 που ήταν?

Επισης οταν φορτωνετε αυτα τα voucher των 6 ή των 10 ευρω που αναφερθηκαν με τα 6 γιγα και το απεριοριστο ιντερνετ ταυτοχρονα, ανανεωνεται και η ληξη του χρηματικου υπολοιπου?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kmpatra said:

γραφτηκε κατι πιο πισω αλλα θελω διευκρίνηση: η αλλαγη πακέτου προς φρογκ εχει γινει 0 ευρω απο 10 που ήταν?

Επισης οταν φορτωνετε αυτα τα voucher των 6 ή των 10 ευρω που αναφερθηκαν με τα 6 γιγα και το απεριοριστο ιντερνετ ταυτοχρονα, ανανεωνεται και η ληξη του χρηματικου υπολοιπου?

Ναι

14 hours ago, Hackerpcs said:

Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι βάζοντας κάρτα 10€ για να βάλω τα 2GB για 25 μέρες, μου δίνεται 1GB λόγω ανανέωσης αλλά επειδή τεχνικά όλο το υπόλοιπο από τα πακέτα 2GB που κρατιέται λήγει σε 25 μέρες ενώ το 1GB της ανανέωσης σε 1 μήνα, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το 1GB

Βάζεις πρώτα κάρτα και αγοράζεις το πακέτο 5 μέρες μετά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...