Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη frog με 11€ βγαίνουν τρεις μήνες ομιλίας (Εισερχόμενες & Εξερχόμενες κλήσεις)

Τους 2 πρώτους μήνες ενεργοποιείς τα 120' με 3€ και μία μέρα πριν λήξει το δίμηνο, ενεργοποιείς για 3η φορά το πακέτο.

(Η frog δε μηδενίζει τα αγορασμένα πακέτα)

Με τον τρόπο αυτόν, θα χάσεις το υπολοιπόμενο ποσό (11 / 1,12 - 3 * 3,02 = 0,76€) αλλά θα μείνουν όλα τα λεπτά ομιλίας που δεν καταναλώθηκαν.

 

Να αναφέρω και την δυνατότητα (με 12 ευρώ ανανεωση υπάρχει μόνο €10 & 12 διαδικτυακά και 12, 13, 14... Στον γερμανο) παίρνεις 2x120MB=2x€3.02 συν 2GB=€4.44 συν 1.5GB δωρεαν και €10 για 2000 λεπτα/sms voip που δεν λήγουν ποτέ και μπορείς να μοιράζεται από πολλαπλά τηλέφωνα. Περισσεύουν €0.27 το τριμηνο για ενα deals for you.

 

Προλαβαίνω όσους είστε data ρουφηκτρες.... Μπορείτε άνετα να κατεβάσετε netflix youtube και κομμάτια στην sd για όταν βρίσκεστε στον δρόμο.... οπότε 1.3GB/μηνα φτάνουν, περισσεύουν και μαζεύονται με τον μηνα....

Αλλιως 10ευρω/δίμηνο για 2.75GB τον μήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έληξε το υπόλοιπο του πατέρα μου, έχασε περίπου 40€, δεν πολυχρησιμοποιεί το κινητό, πόσο καιρό κρατάει μέχρι να τερματίσουν την σύνδεση 1 ή 3 μήνες;

 

Πέραν του χαμόγελου του παιδιού και της κιβωτού που μπορείς να στείλεις με sms πολλαπλάσια των 2.48 ευρώ και παίρνουν τα 2 (κρίμα να παίρνει τα υπόλοιπα ο πΟΤΕ)

 

Υπάρχει η δυνατότητα να την αλλάξεις σε cosmokarta ή WU που μεταφέρει το υπόλοιπο σε άλλη cosmokarta ή WU με easy transfer (αρκεί να ανανεώσει 20 ευρώ το τετραμηνο 10+10)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί ακομα να το κάνει συμβόλαιο οπότε δεν θα χάσει ποτέ τίποτα

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και την δυνατότητα (με 12 ευρώ ανανεωση υπάρχει μόνο €10 & 12 διαδικτυακά και 12, 13, 14... Στον γερμανο) παίρνεις 2x120MB=2x€3.02 συν 2GB=€4.44 συν 1.5GB δωρεαν

 

To δώρο του 1,5GB, με ποιον τρόπο αποδίδεται;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφει 600ΜΒ για 15 ημέρες (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ananeosi_xronou_omilias_cosmokarta.html)

 

Τι ισχύει τελικά;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφει 600ΜΒ για 15 ημέρες (https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ananeosi_xronou_omilias_cosmokarta.html)

 

Τι ισχύει τελικά;

Όλα είναι σωστά!

Ανάλογα από που θα κάνεις την προσθήκη υπόλοιπου θα λάβεις διαφορετικό δώρο.

Γενικά το μέγιστο δώρο λαμβάνεις για top-up μέσω εφαρμογής με χρέωση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας ή PayPal

 

Στάλθηκε από το Nokia 6600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, όλες οι online ανανεώσεις έχουν το ίδιο bonus.

Αν είσαι πελάτης frog, ισχύει το bonus που λέει στην εφαρμογή frog.

Αν είσαι πελάτης cosmoκάρτα, ισχύει το bonus που είδες στο link του cosmote.gr.

 

Για τα καρτοκινητά frog, ισχύουν μόνο όσα λέει στο frogmobile.gr.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε Παίδες, πως ... έχετε;

 

Γνωρίζετε αν στο πακέτο απεριόριστου streaming περιλαμβάνεται και NovaGo ή μόνο Cosmote TV;

 

[ATTACH]67739[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό με τα 15€ είναι μόνο cosmote tv , Netflix, YouTube!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό με τα 15€ είναι μόνο cosmote tv , Netflix, YouTube!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι γι αυτό έλεγα, ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmoκάρτα την οποία θέλω να μετατρέψω σε frog

Τα λεπτά ομιλίας που έχω προς όλους, λήγουν σήμερα.

Αν το μετατρέψω σε frog κι ενεργοποιήσω πακέτο ομιλιας, φαντάζομαι δε θα μεταφέρω και τα λεπτά από την cosmoκάρτα, σωστά;

 

Επίσης, έχει διπλασιασμό αυτήν την εβδομάδα ή να περιμένω τη Δευτέρα για να ενεργοποιήσω πακέτο;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστα, τα λεπτα ομιλιας και mb δεν μεταφερονται, μονο το χρηματικο υπολοιπο,

νομιζω η προηγουμενη ηταν εβδομαδα διπλασιασμου

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά η 17-23/5 ήταν εβδομαδα διπλασιασμού. Αυτη τη βδομάδα δεν έχει…οποτε αν θες διπλασιασμό μπορείς να περιμένεις απο 31/5 που λογικά θα έχει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει τί τρέχει με την φραγή εισερχομένων και ελάχιστη υποχρέωση προσβασης στο inrernet με 225kbps της ΕΕΤΤ σε σχέση με τα καρτοκινητά και την φραγή στο τριμηνο, θα καταργηθεί σε 9 μηνες, θα καταργηθεί γρηγορότερα, καταργηθηκε;

 

ΠΧ: https://www.google.com/amp/s/www.skai.gr/news/greece/kiniti-tilefonia-o-neos-kanonismos-tis-eett-telos-sti-fragi-kliseon-logo-ofeilon/amp

Edited by kostasp666
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως θα ενεργοποιηθεί το απεριόριστα σαββατοκύριακου, δεν βγάζει κάτι στο app

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως θα ενεργοποιηθεί το απεριόριστα σαββατοκύριακου, δεν βγάζει κάτι στο app

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το εμφανιζει στο frog app. Μια φορα μου το εμφανισε και πατησα για να μπω μεσα στο πακετο και μου το εξαφάνισε. Το ενεργοποιω πλεον απο το cosmote app.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως θα ενεργοποιηθεί το απεριόριστα σαββατοκύριακου, δεν βγάζει κάτι στο app

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά το εμφανίζει στο app. Δοκίμασε αποσύνδεση και μετά συνδέσου ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν εχει αναφερεθει ή αν ειναι καινουριο αλλά πλεον τα 120ΜΒ δεν κάνουν rollover. Εχω τα bonus ΜΒ που έδωσε με την 10€ ανανεωση από το frog app και τωρα μου δειχνει ξεχωριστα να εχω 120ΜΒ που ληγουν σε 1 μηνα. Παει και αυτο, μολις εκαναν εμμεση αυξηση 67% αφου τωρα για να κανεις roll over θα πρέπει να ενεργοποιεις πακετο 5€ αντί για το 3€. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν εχει αναφερεθει ή αν ειναι καινουριο αλλά πλεον τα 120ΜΒ δεν κάνουν rollover. Εχω τα bonus ΜΒ που έδωσε με την 10€ ανανεωση από το frog app και τωρα μου δειχνει ξεχωριστα να εχω 120ΜΒ που ληγουν σε 1 μηνα. Παει και αυτο, μολις εκαναν εμμεση αυξηση 67% αφου τωρα για να κανεις roll over θα πρέπει να ενεργοποιεις πακετο 5€ αντί για το 3€.
Τα bonus gb ανανέωσης κάνουν rollover μόνο με άλλα από bonus ανανέωσης ,τ αγορασμενα κάνουν κανονικά .

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως θα ενεργοποιηθεί το απεριόριστα σαββατοκύριακου, δεν βγάζει κάτι στο app

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

GB στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Τα bonus gb ανανέωσης κάνουν rollover μόνο με άλλα από bonus ανανέωσης ,τ αγορασμενα κάνουν κανονικά .

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αγορασμενο 120ΜΒ εκανε τουλαχιστον μεχρι πριν ένα 6μηνο roll over τα bonus GB ανανεωσης ενω πλεον δεν το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει τί τρέχει με την φραγή εισερχομένων και ελάχιστη υποχρέωση προσβασης στο inrernet με 225kbps της ΕΕΤΤ σε σχέση με τα καρτοκινητά και την φραγή στο τριμηνο, θα καταργηθεί σε 9 μηνες, θα καταργηθεί γρηγορότερα, καταργηθηκε;

 

ΠΧ: https://www.google.com/amp/s/www.skai.gr/news/greece/kiniti-tilefonia-o-neos-kanonismos-tis-eett-telos-sti-fragi-kliseon-logo-ofeilon/amp

Eχει ενδιαφέρον όλο αυτό και μένει να δούμε πως θα τηρηθεί. Επίσης στον ίδιο κανονισμό στη σελίδα 38 https://www.skai.gr/sites/default/files/attachments/2021-05/AP991-004.pdf αναφέρει

 

 

"Εάν ο συνδρομητής/χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίαςαντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, ο πάροχος, κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή/χρήστηοφείλει να του επιστρέψει εντός τριάντα (30) ημερών, το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο.Απαραίτητη προϋπόθεση, οσυνδρομητής χρήστηςυπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίαςνα έχειπροβεί σε αγορά του πακέτου το οποίο αφορά η αύξηση,μέχρι το χρόνο ανακοίνωσής της σχετικής αύξησης/τροποποίησης των τιμολογίων"

οπότε αυτό ίσως βοηθήσει σε ενδεχόμενες αυξήσεις να παίρνει πιο εύκολα πίσω ο συνδρομητής που το επιθυμεί, το υπόλοιπο της κάρτας του.. εφόσον όμως ήδη έχει ενεργοποιημένο το πακέτο για το οποίο ανακοινώθηκε η αύξηση.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...