Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην frog όλα τα πακέτα δεδομένων, ανανεώνουν όλα τα δεδομένα.

Οπότε, αντί να ενεργοποιείς κάθε μήνα το πακέτο των 2gb, μπορείς να ενεργοποιείς εναλλάξ το συνδυασμό 5GB / 120MB

Ενεργοποιώντας το combo των 5gb /120ΜΒ, παίρνεις συνολικά 5.240ΜΒ με κόστος 11,53€ και διάρκεια 54 ημέρες, ενώ η ενεργοποίηση του πακέτου των 2gb σε 2 "μήνες", θα δώσει συνολικά 4096ΜΒ με κόστος 8,88€ και διάρκεια 48 ημέρες.

Διαφορά: 1144ΜΒ με κόστος 2,65€ και διάρκεια 6 ημερών

 

Αλλιώς 28% περισσότερα δεδομένα, 30% περισσότερo κόστος, 12,5% μεγαλύτερη διάρκεια.

 

Συμφέρει; Εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δοκίμασε κανείς να βάλει την κάρτα με τα 10 ευρώ που είπατε στα ποιο πάνω ποστ ; Λειτουργούν κανονικά αυτές οι κάρτες τελικά ;
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες διαθέτουν 12ψηφίο κωδικό με τον οποίο ενεργοποιείται απευθείας το πακέτο internet και τηλεφωνίας. Ωστόσο έχουν ως απαίτηση προσθήκη χρηματικού υπόλοιπου τις τελευταίες 30 μέρες.

 

 

 

Προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξηγήσης διευκρινίζω ότι την κάρτα προμηθεύτηκα από σημείο πώλησης και όχι από το ιντερνετικό κατάστημα που έχει αναφερθεί στα προηγούμενα post.

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Τη σελίδα τη βγάζει πρώτη ή δεύτερη το Google search.

 

Αν επιτρέπεται να μπει εδώ, χωρίς να πάρω κανέναν στο λαιμό μου, ΔΕΝ την έχω δοκιμάσει γι αυτό ρωτάω και διατηρώ αμφιβολίες:

 

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-10/

 

Αν κάποιος τολμηρός δοκιμάσει, ας μας ενημερώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν έβαλα 10€ κάρτα mobile internet σε αριθμό frog και μου έβαλαν 10GB internet 200 λεπτά προς όλους και 400 λεπτά προς Frog για 50 ημέρες. Το αρνητικό ήταν ότι καθυστέρησαν πολύ και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας μου ανέφεραν ότι είχαν θέματα το ΣΚ και πάθανε λέει μεγάλη ζημιά. Δεν έχετε να φοβηθεί κάτι καθώς μεσολαβεί στην ολοκλήρωση της συναλλαγής η Τράπεζα Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες data μαζεμένα έκαναν roll over την ημερομηνία λήξης τα 10gb;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πακετάκι. Θα βόλευε πολύ αν δεν είχε την προϋπόθεση της ανανέωσης 10 ευρώ τις τελευταίες 30 μέρες και έκανε επέκταση του υπολοίπου το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει μόνο μια κάρτα 10€ τον Νοέμβριο του 2020.

Με την ενεργοποίησή της δε μου έκανε rollover 4GB internet από πακέτο 2GB/25μερες και 500' από το πακέτο των 60'/30μέρες.

Στο σημείο αυτό σκόνταψα στο θεμελιώδες πρόβλημα του rollover. Δεν έχεις τρόπο να διασώσεις τα μαζεμένα δεδομένα και χρόνο ομιλίας σου και να συνεχίσεις να καταναλώνεις τις παροχές της συγκεκριμένης κάρτας. Αν επιχειρήσεις να ενεργοποιήσεις συμβατικά πακέτα για rollover, τα συμβατικά πακέτα θα λήγουν πριν την mobileinternet card και θα καταναλώνονται κατά προτεραιότητα.

Στην περίπτωση μου επέλεξα να αφήσω τα μαζεμένα δεδομένα να χαθούν και συνέχισα να ανανεώνω μόνο το πακέτο 60'/30 μέρες.

Δεν ενεργοποίησα ξανά mobileinternet card οπότε δεν έχω ιδέα αν οι παροχές της γίνονται rollover με ενεργοποίηση ίδιας κάρτας.

 

όπως επισήμανε και ο pn1fon1 θα βόλευε αν ήταν πλήρης κάρτα ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

Εδώ άρχισε να κάνει ξεχωριστό roll over το 1.5 gb με ανανέωση, Μάρτιο Απρίλιο στην σύζυγο που έβαλα :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

0.9€ τρεις μέρες απεριόριστα!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι μόνιμο πακέτο αυτό ή προσωρινή προσφορά?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έβγαλε2fb9bd5d7f20d31756217a2cd1e425c0.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το έβγαλε2fb9bd5d7f20d31756217a2cd1e425c0.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα με τα 5g τρέξτε για δοκιμές :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνιμο πακέτο αυτό ή προσωρινή προσφορά?

 

Σιγά μην είναι μόνιμη μέχρι 15/5 Και μόνο από το app Προς το παρόν. Το 4.90 10 μέρες ήταν και στο myinternet.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έβγαλε2fb9bd5d7f20d31756217a2cd1e425c0.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα με τα 5g τρέξτε για δοκιμές :)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για οσους δεν το βγάζει η εφαρμογή, ας το ενεργοποιησουν στελνωντας "EID" στο 1330

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Eid al-Fitr (/ˌiːd əl ˈfɪtər, -trə/ EED əl FIT-ər, -⁠rə; Arabic: عيد الفطر‎, romanized: ʿĪd al-Fiṭr, lit. 'Feast of Breaking the Fast', IPA: [ʕiːd al ˈfitˤr]),[3] also called the "Festival of Breaking the Fast" or Lesser Eid, or simply Eid,[4] is a religious holiday celebrated by Muslims worldwide that marks the end of the month-long dawn-to-sunset fasting of Ramadan. EID 2021: 13 May 2021

Πηγή :https://en.wikipedia.org/wiki/Eid_al-Fitr

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμος πακέτου χρονου ομιλιας προς όλους από σήμερα έως 23/5
Link to comment
Share on other sites

Έληξε το υπόλοιπο του πατέρα μου, έχασε περίπου 40€, δεν πολυχρησιμοποιεί το κινητό, πόσο καιρό κρατάει μέχρι να τερματίσουν την σύνδεση 1 ή 3 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Έληξε το υπόλοιπο του πατέρα μου, έχασε περίπου 40€, δεν πολυχρησιμοποιεί το κινητό, πόσο καιρό κρατάει μέχρι να τερματίσουν την σύνδεση 1 ή 3 μήνες;

 

Το υπόλοιπο των χρημάτων κρατάει 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση και μετά μπορεί για 1 ακόμη μήνα να δέχεται κλήσεις. Αφου δεν χρησιμοποιεί πολύ το κινητό, γιατι δεν τον πας σε φτηνότερη καρτοκινητη;

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο των χρημάτων κρατάει 2 μήνες από την τελευταία ανανέωση και μετά μπορεί για 1 ακόμη μήνα να δέχεται κλήσεις. Αφου δεν χρησιμοποιεί πολύ το κινητό, γιατι δεν τον πας σε φτηνότερη καρτοκινητη;

 

Ποια είναι φθηνότερη; Όταν λες φθηνότερη τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι φθηνότερη; Όταν λες φθηνότερη τι εννοείς;

 

Αντί να βάζει 12αρες κάθε 2 μήνες, να βάζει 6αρες κάθε 2 μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες πήγαινε σε αυτό το τοπικ να λυθούν όλες σου οι απορίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8173403

Link to comment
Share on other sites

Στη frog με 11€ βγαίνουν τρεις μήνες ομιλίας (Εισερχόμενες & Εξερχόμενες κλήσεις)

Τους 2 πρώτους μήνες ενεργοποιείς τα 120' με 3€ και μία μέρα πριν λήξει το δίμηνο, ενεργοποιείς για 3η φορά το πακέτο.

(Η frog δε μηδενίζει τα αγορασμένα πακέτα)

Με τον τρόπο αυτόν, θα χάσεις το υπολοιπόμενο ποσό (11 / 1,12 - 3 * 3,02 = 0,76€) αλλά θα μείνουν όλα τα λεπτά ομιλίας που δεν καταναλώθηκαν.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και το είχα γράψει και εγώ στο παρελθόν κάπιος με διόρθωσε λέγοντας μου οτι ο Γερμανός δεν βάζει κάτω από 12 ευρώ πλέον.....
Link to comment
Share on other sites

μόλις ενεργοποίησα απ την εφαρμογή my cosmote πακέτο για δωρεάν απεριόριστα data κάθε Σαββατοκύριακο.ισχυει από 22-05 έως 21-06.προυπθεση να έχει γίνει ανανέωση υπολοίπου τον τελευταίο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και το είχα γράψει και εγώ στο παρελθόν κάπιος με διόρθωσε λέγοντας μου οτι ο Γερμανός δεν βάζει κάτω από 12 ευρώ πλέον.....

 

Έστω και με τα 12€, θα μείνει 1,65€ το οποίο αντιστοιχεί σε 8 κωδικούς deals for you, όπου μπορείς ν' αξιοποιήσεις εντός 2 μηνών

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Σαν σκέψη πάντως το λέω, ό,τι χρηματικά υπόλοιπα έχετε που κινδυνεύουν να τα φάει η Cosmote, στείλτε τα εσείς sms στο Χαμόγελο του Παιδιού και άλλες αντίστοιχες οργανώσεις, πριν χαθούν.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...